RSS

Blog

Novoročné predsavzatie: kvalitnejší spánok.

Novoročné predsavzatia. Niekto ich zatracuje, niekto si bez nich nevie predstaviť začiatok roka. My máme pre Vás jedno zaujímavé predsavzatie: kvalitnejší spánok, viac oddychu. Myslíme, že toto by sa mohlo páčiť všetkým. :)

Ponúkame Vám pár rád ako zabezpečiť aby Váš spánok bol kvalitnejší, a aby ste si lepšie počas noci oddýchli.

kvalitný spánok

Nejedzte a nepite!

Vieme, znie to hrozne, ale je to asi najčastejšia rada, s ktorou sa stretnete. Odporúča sa nepiť minimálne 2 hodiny pred spaním. Je taktiež známe, že pred spaním by sme nemali jesť ťažké a sladké jedlá. Ale na druhej strane, ani ísť spať hladní, nie je dobré. Musíte teda nájsť stred. :)

jedenie pred spaním
Úplná tma v spálni

Áno, pre spánok potrebujeme tmu. Ale úplnú tmu v spálniV spálni by ste teda mali minimalizovať svetlo z rôznych elektronických zariadení. Zatiahnite si žalúzie, aby k Vám neprenikalo ani svetlo z ulice. Náš mozog práve v tme produkuje hormón melatonín, ktorý pomáha k správnemu priebehu spánkového cyklu. Zabezpečí teda, že sa vyspíte dobre.


Kvalitný matrac 

Ak ste sa teda už nenajedli/najedli, zatiahli žalúzie v spálni, môžete si ľahnúť. Ale načo? Mnohé štúdia ukazujú, že práve kvalitný matrac je základom dobrého spánku. Ale, ktorý matrac je najkvalitnejší? Ktorý matrac je najlepší? Myslíme, si že odpoveď je u každého z nás iná. Záleží iba na Vás či Vám viac vyhovuje pružinový matrac alebo matrac z pamäťovej peny, alebo zo studenej peny. Možností je na súčasnom trhu s matracmi veľa.

Matrac Memory Basic

Najlepší pružinový matrac

Pružinové matrace sú mnohými zatracované. Ľudia si hneď predstavia, že ich pri spaní bodá do chrbta železná pružina. My o nich môžeme povedať, že sú u našich zákazníkov stále obľúbené. Zo zdravotného hľadiska sú pravdepodobne najzdravšie, nakoľko v nich viac cirkuluje vzduch a mikroorganizmi majú menší priestor na život. Takýto hypoalergénny matrac je napríklad matrac na masívnom ráme Helvetia.


Pružinové matrace sú zvyčajne aj cenovo výhodnejšie.


Matrac z HR peny

HR pena je vlastne modernejší typ PUR peny. PUR penu nájdete aj na vrchnej vrstve pružinového či sendvičového matraca. Obe typy peny sú obľúbené vďaka svojej vlastnosti, kopírovať telo. Vďaka tomu majú tieto matrace skvelé ortopedické vlastnosti. Pena je pevná, HR pena je ešte viac tuhá. Má teda skvelú nosnosť. V porovnaní s klasickou PUR penou je pružnejšia a elastickejšia.
Aj v našej ponuke nájdete aj ďalšie typy matracov. Posnažíme sa Vám ich prehľad priniesť v ďalšom článku. Alebo sa nás opýtajte, radi Vám poradíme.

Matrac KIM

Matrac DANA

Matrac MEMORY COMFORT


Najlepší vankúš na spanie

Vankúš má taktiež výrazný vplyv na náš spánok. A je tiež individuálnou voľbou každého z nás. Niekto nedá dopustiť na perový vankúš. Niekto zase na anatomicky tvarovaný vankúš. U nás nájdete vankúše z pamäťovej peny, či vankúš z Gél peny. Ak hľadáte výlučne prírodné materiály, vieme Vám pomôcť. Čo tak vankúš z výťažkov zo sóje?
Vankúš Memory Gel  Vankúš Bio Soya

Na záver Vám už chceme len zaželať kvalitný spánok, počas celého roka 2018. Napíšte nám čo robíte Vy pre kvalitnejší spánok? Alebo aké predsavzatia ste si dali do nového roku.

ZO SVETA: V posteli pod holým nebom s výhľadom na Alpy

Na prvý pohľad sa táto kombinácia zdá byť nereálna no opak je pravdou. Dnes Vám priblížime ako vyzerá prvý hotel bez jedinej hviezdičky a miliónmi hviezd zároveň.

Na prvý pohľad sa táto kombinácia zdá byť nereálna no opak je pravdou. Dnes Vám priblížime ako vyzerá prvý hotel bez jedinej hviezdičky a miliónmi hviezd zároveň.

Predstavte si hotel bez stien, okien či strechy iba s jedinou krásnou veľkou posteľou, dvoma nočnými stolíkmi s lampičkami a nádherným nezabudnuteľným výhľadom. Presne takto vyzerá izba hotelu Null Stern vo švajčiarskej horskej oblasti Sevelen, ktorá leží neďaleko mesta st. Gallen. Táto jedinečná "izba" bola navrhnutá dvoma švajčiarskymi architektmi, ktorí premenili starý betónový bunker na exkluzívny hotel pod šírim nebom. Null Stern Hotel v preklade znamená hotel s nula hviezdičkami. Jedinou hviezdou je preto samotný hosť.

  

Hotel iba ako výrazový prostriedok

Určite ste aspoň raz vyskúšali prenocovať v horách iba v spacáku alebo v stane. Alternatíva, ktorú ponúka Null Stern Hotel je oveľa pohodlnejšia a lákavejšia. Predstavte si, že po celom dni v horách vleziete do mäkkučkej postele, z ktorej sa budete môcť kochať prekrásnym výhľadom na Alpskú prírodu na nočnú oblohu plnú hviezd. Takýto zážitok rozhodne stojí za to. Aj keď táto izba nemá steny, je plne vybavená personálom. Každý návštevník dostane súkromnú obsluhu, ktorá mu ráno prinesie do postele raňajky s rannou kávou a večer naopak povzbudí fľašou šampanského.

Skúste si tipnúť, koľko môže stáť takáto noc pod holým nebom? Za jednu takúto noc návštevníci zaplatia 295 švajčiarskych frankov čo je v prepočte cca 257€. Za izbu bez stien je to trošku veľa no určite to stojí zato. Treba však rátať s tým, že v prípade nepriaznivého počasia bude rezervácia zrušená. Sezóna sa toho roku síce skončila, no pre veľký záujem sú termíny na ďalší rok takmer úplne obsadené.

Pre tých, ktorí by komfort, teplo domova a pevnú strechu nad hlavou nevymenili ani za takýto zážitok tu máme širokú ponuku moderného ale aj klasického spálňového nábytku. :)

  

 

Ako zútulniť byt či dom? 5 tipov na zútulnenie domova.

Kúpili ste si nový nábytok? Máte novú obývačkovú stenu, sedačku, či kuchynskú linku? Tešíte sa z novej spálne, ALE... Ale akosi Vám tam niečo chýba. Všetko je krásne, nové, moderné, ALE nevyžaruje pocit domova a útulnosti. A práve to je pre Váš oddych a uvoľnenie sa veľmi dôležité. My Vám ponúkame 5 jednoduchých tipov ako si zútulniť Váš domov. Môžete ich využiť pri zariaďovaní spálne, obývačky, študentskej či detskej izby, atď.

  útulná obývačka 

Dekor dreva

V súčastnosti sú veľmi moderné lesklé povrchy. Leská biela alebo leská čierna sú obľúbenými farbami na skrini či posteli. Aj v našom obchode ľudia momentálne uprednostňujú moderné lesklé obývacie steny. Sú naozaj krásne a moderné, ale môžu pôsobiť chladne. 

moderná obývacia stena

 

obývacia stena lesklá

Naopak dekor dreva navodzuje pocit domova a útulnosti. Drevo v nás už akosi podvedome evokuje pocit tepla. Obľúbené sú dekory Dub Sonoma či Dub milano.

Obývacia stena SKY Obývacia stena Viva

 

ZEFIR - spálňový sektor

Fotky na stenách

Pre zútulnenie domova využite Vaše osobné veci. Na komodu či poličku si uložte obľúbené dekoračné predmety. Alebo suveníry z dovolenky. Pri pohľade na ne sa okamžite vrátite napríklad na pláž k moru.

BLOG závesná polica BL16

Domov vytvára rodina. Preto našim TOP odporúčaním pre zútulnenie domova sú fotky. Áno je pravdou, že dnes máme tisícky fotiek, ale iba v mobile, tablete či počítači. Málokto z nás si fotky dá aj vytlačiť. Urobte tak! A potom si fotky rodiny, fotky z detstva, z dovoleniek, atď. rozložte po obývačke či v spálni. Nemusíte si ich uložiť iba na poličku či komodu. Môžete byť kreatívny a vytvoriť stenu z fotiek. Využite rámčeky alebo iba obyčajný špagát.

fotky na stene fotky na stene v obývačke

Zelená upokojuje

Momentálne sme podľa dizajnérov vo fáze, keď sú opäť moderné biele steny, prípadne tapety. Biela stena v kombinácií s bielou obývačkovou stenou v lesku, hmmm? To neznie príliš útulne. Pridajte preto trošku farby. Čo tak zelená??? Zelená posôbí upokojujúco. Dokonca sa o nej hovorí ako o farbe zdravia. Skvele vplýva na nervový systém, či pri vyčerpanosti. 

zelená spláňa

Farebné vankúše a ďaľšie doplnky

Ak nechcete maľovať celú stenu tak zvoľte farby iba na doplnkoch. Je známe, že práve doplnky, malé predmety a maličkosti v byte pomáhajú dotvárať pocit domova. Nemusí to byť práve zelená. Ale môže to byť Vaša obľúbená farba na vankúšoch na sedačke či deka vo výraznej farbe. Teplo domova vo Vás navodí napríklad aj žltá farba a jej odtiene.

Koberec

Kedysi boli koberce v každej miestnosti domu, potom sa koberce začali vytrácať. Moderné boli rovnaké podlahy v celom dome či byte. Dnes sa veľkej obľube tešia kusové koberce. Rovnako v nás navodzujú pocit tepla, čím zútulnia náš dom či byt. 

koberec v obývačke 

Spálňový komplet Latte - borovica čierna Manželská posteľ ROMA I

Ako si môžete vyrobiť koberec doma, sme Vám ukázali pred nedávnom v článku Ako si vyrobiť koberec?

A ako ste si Vy zútulnili Váš domov? Čo vo Vás najviac evokuje pocit domova?

Nábytok z popadaných konárov a klincov. Fascinujúce.

Pri prechádzke lesom často natrafíte na popadané konáre. Nevyzerajú vkusne a rozhodne nie dizajnovo, ale k lesu jednoducho patria. Viete si predstaviť, že by ste takéto konáre mali v obývačke??? 

Obývacia stena BETA I s LED osvetlením  Obývacia stena Samba I

Juhokórejský umelec Jae-Hyo Lee zbiera práve takéto ,,vyradené" stromy, kmene a konáre. Vo svojej dielni ich opracuje, pospája do požadovaného tvaru, najčastejšie klincami. Aby dosiahol dokonalý vzhľad, drevo opáli a vyleští. Je to zložitý proces, ale ako sám uvádza, snaží sa z dreva vyťažiť jeho podstatu. Svojimi výtvormi teda chce vyjadriť prirodzené vlastnosti dreva.

fascinujúce sochy z dreva socha z dreva

úchvatné sochy z dreva

kreslo z dreva

Umelec Jae-Hyo Lee vytvára funkčné aj nefunkčné kúsky. Chceli by ste mať doma takéto dizajnové kreslo?

dizajnove kreslo z dreva

nábytok zo starých konárov

Musím priznať, že jeho výtvory z dreva sú fascinujúce. Ak ale potrebujete poradiť so skutočne praktickým, a zároveň dizajnovým nábytkom sme tu pre Vás my.

 

Rovnako úchvatne vie spracovať kov, klince s drevom. Je to rozhodne časovo aj fyzicky náročné, ale výsledok je nádherný. 

nábytok z klincov

kreslo z klincov nábytok z klincov

kreslo z kovu a dreva

Čo poviete, nie je to úžasné?? Samozrejme dizajnovo dokonalé, ale ako by sa natom sedelo? :-)

 

Ako zariadiť malú izbu? Tipy ako zväčšiť izbu.

Ako zväčšiť malý priestor? Je to večná otázka pre dizajnérov a architektov. Ako zariadiť malú izbu, tak aby pôsobila vzdušne a nezapratane? Práve to trápi mnohých ľudí, a nezáleží či žijú v byte alebo dome.  Dnes Vám prinášame pár tipov ako kúzliť s priestorom.

ako zariadiť malú izbu ako zväčšiť izbu

Aké farby do malej izby? A čo tapety?

Poznáte to: ,,Čierna zoštíhľuje". Platí to aj pri maľovaní stien v dome či byte. Ak potrebujete priestor nafúknuť, zvoľte svetlé farby. Priestor bude pôsobiť vzdušne a čisto. Rovnako by mali svetlé odtiene prevládať aj na nábytku. Pre oživenie izby zvoľte výraznejšie farby pri doplnkoch. Napr. tyrkysové či žlté vankúše.

Tapety sú v súčasnosti obľúbené. V malej spálni Vám môže pomôcť tapeta s prúžkami. Prúžky na stene Vám opticky zvýšia strop. Mali by ste sa vyhnúť veľkým vzorom na stenách.  

Zrkadlá v izbe

Zrkadlo je azda najtradičnejším riešením pre optické zväčšenie malej izby. Zrkadlo môžete umiestniť nad komodu či stolík. Vhodným riešením je skriňa so zrkadlom. Skriňa v malej izbe by mala byť s posuvným dverami, čím ušetríte ďalší priestor. 

 SPACE zrkadlo

Úložný priestor všade kde sa dá

Zdá sa Vám to ako nemožná vec, umiestniť do malej izby posteľ, skriňu, stolík, a pritom vytvoriť čo najviac uložného priestoru? Skúste porozmýšľať kam by ste mohli ešte umiestniť nejakú poličku či zásuvku. 

My odporúčame policový systém. Police môžete umiestniť nad posteľ, nad komodu, či nad stolík. Vznikne Vám tak praktický úložný priestor nielen na knihy

 SMILE policový panel 03 BLOG závesná polica BL16

V našej ponuke nájdete aj skrinky s dvierkami vhodné na stenu. Ich výhodou oproti klasickej poličke je, že skrinka je uzavretá. 

BLOG závesná skrinka BL14

Využijte aj priestor pod posteľou! Kúpte si posteľ s úložným priestorom. V ponuke sú napríklad váľandy s úložným priestorom, ku ktorému sa dostanete vyklopením matraca. Alebo porozmýšľajte nad posteľou so zásuvkami, či poličkami. 

  BLOG posteľ BL20

 

 

Ako rozmiestniť nábytok v malej izbe? 

Kam umiestniť posteľ či stolík v malej izbe? Priestor pod oknom býva často nevyužitý. Keďže posteľ tam neumiestnite, môžete pod okno uložiť stolík. Posteľ umiestnite pod stenu. V tomto prípade nemusíte dbať na pravidlá FengShui. :-) Pokojne ju umiestnite aj oproti dverám. Myslite nato, že okolo postele potrebujete mať priestor na pohodlné vstávanie. 

Aby ste ušetrili čo najviac priestoru, odporúčame skrine s posuvnými dverami. Nemusíte tak premýšľať nad priestorom, ktorý by ste potrebovali na otváranie dverí na skrini.

 

Ako zariadiť malú detskú izbu?

Tak to je skutočný oriešok. Do detskej izby musíte uložiť posteľ (postele), stolík, skriňu, a to by ste ešte určite chceli aby Vám zostal priestor na hranie pre Vaše deti. Nemusí to byť nemožné. Poobzerajte sa po multifunkčnom nábytku. Čo tak posteľ, komoda a stolík v jednom? 

Ak máte viac detí, tak takou klasikou sú poschodové postele. Ušetria Vám v izbe skutočne veľa priestoru a u detí sú obľúbené.

Alebo Vám vieme ponúknuť postele s výsuvným lôžkom.

 

Do malej študentskej izby je vhodný aj rohový písací stolík. Ako vieme, roh je časť izby, ktorá je ťažko využiteľná. Preto môžete do rohu umiestniť stolík. Bonusom je ak má aj zásuvky. Teda, ďalší úložný priestor. :-)

LABYRINT PC stolík LA17 

Ak potrebujete zariadiť malú izbu pre študenta, porozmýšľajte či by nebolo dobrá voľba pohovka namiesto postele. Máme na mysli rozkladacie pohovky, ktoré sú vhodné na každodenné spanie. Počas dňa bude pohovka zložená. Izba by tak pôsobila ,,dospelácky" a upratane. Po rozložení Vám vznikne plnohodnotná posteľ o rozmeroch zvyčajne 130 x 200 cm.

 Pohovky na každodenné spanie sú vhodné aj do malých bytov či garsoniek. Splnia funkciu sedacej súpravy i postele.

Veríme, že sme Vás niečím inšpirovali. Napíšte nám aké máte Vy triky na zariadenie malej izby.

 

Recepty do postele. Recepty na dobrý spánok.

Neľakajte sa, článok je nie nevhodný pre osoby mladšie ako 18 rokov. :-) Dnes opäť raz prichádzame s babskými receptami. Tento krát Vám prinášame rady do postele. Ako vyčistiť matrac alebo ako si zabezpečiť kvalitnejší spánok. Dozviete sa, čítajte ďalej.

Spálňový komplet Latte - borovica čierna Spálňový komplet Familia 

Mydlo pre pokojný spánok

Istotne každý z nás pozná ten pocit keď sa pri zaspávaní nemôže uložiť. Neustále hýbeme nohami, cítime v nich akési mravčenie či šteklenie. Poniektorí možno trpíte syndrómom nepokojných nôh alebo mávate kŕče v nohách. Netrápte sa viac, riešenie je jednoduché. Stačí obyčajné mydlo. :-) Nejde o žiadne lekárske odporúčanie, je to skôr babský recept. 

 Manželská posteľ Cassandra-S

Mydlo by ste mali uložiť nad matrac, pod plachtu k nohám. Nikde sa neuvádza, aký typ mydla by ste mali použiť. Možno by bolo vhodné použiť levandulové mydlo, nakoľko levanduľa má upokojujúce účinky.

mydlo na posteli

Vrzgajúca posteľ. Čo s tým?

Mydlo. Nie je to preklep. :-) Mydlo, okrem toho, že utíši Vaše nepokojné nohy, utíši aj Vašu vrzgajúcu posteľ. Nájdite miesto, kde Vám posteľ vŕzga, a natrite ho mydlom.
Posteľ môže vŕzgať aj v spojoch. Spoje sa môžu časom uvoľniť, stačí ich teda dotiahnuť. Alebo ich možno stačí iba premazať. A tu je opäť čas na babské recepty. Na premazanie, nielen spojov, ale aj všetkých plôch, v ktorých sa rošt dotýka rámu postele, je vhodné použiť vosk či sviečku.

dvojlozko rea oxana rea oxana

Ako udržiavať matrac?

Náš ďalší recept Vám pomôže jednoducho a bez špeciálnych čistiacich prostriedkov vyčistiť matrac. Postačí Vám vysávač, jedlá sóda a esenciálny olej s Vašou obľúbenou vôňou. Matrac najskôr povysávajte čím odstránite prach. Následne pomocou kuchynského sita naneste jedlú sódu zmiešanú s pár kvapkami esenciálneho oleja. Nechajte pôsobiť 30 minút až 1 hodinu. Zvyšky sódy povysávajte.

 Manželská posteľ - NINA

Vďaka jedlej sóde sa zbavíte baktérií na povrchu matraca, zápachu a vlhkosti. Esenciálny olej zase prevonia Váš matrac. Alebo si kúpte matrac Classic. Má poťah, ktorý ochráni Váš matrac pred prachom, baktériami a roztočmi. A naviac je za skvelú cenu. :-)

Matrac Classic

Zázračný recept na spanie

Iba tri ingrediencie Vám zabezpečia skvelý spánok, počas, ktorého si dokonale oddýchnete a zrelaxujete. Prírodné zložky: med, kokosový olej a himalájska soľ, Vám zabezpečia, že budete spať ako bábätko. Vplyvom týchto látok rýchlo a ľahko zaspíte, a ráno budete vstávať čerství a bez známok únavy.

 med pre dobrý spánok  kokosový olej pred spaním

Recept je jednoduchý. Zmiešajte čajovú lyžičku medu, 1/8 čajovej lyžičky himalájskej soli a polievkovú lyžičku kokosového oleja. Užívanie je na Vás. Možete zmiešať všetko spolu, alebo olej a med zjete oddelene, a soľ rozpustíte vo vode a vypijete. A potom už iba dobrú noc a sladké sny! :-)

Nemôžem zaspať! Pomôže Vám kvet v spálni

Aby ste sa dobre vyspali a ráno vstali svieži a oddýchnutí, potrebujete kvalitný matrac a posteľ, nejesť ťažké jedlá pred spaním :-), ale aj dobré ovzdušie. Pre kvalitný spánok by ste mali mať dobre vyvetranú spálňu a čistý vzduch. Kvalitu vzduchu v byte či dome Vám vedia zlepšiť aj rastliny ako Aloe Vera či Tenura. Tieto kvety budú dizajnovým doplnkom vo Vašej spálni a zároveň pohltia toxíny vo Vaše blízkosti. 

aloe vera v kvetináči v spálniVôňa Levandule či Jazmínu lekárskeho pôsobia upokojujúco a uvoľňujúco. Príjemná vôňa zníži napätie a stres, a poskytne Vám príjemný pocit pri zaspávaní. Váš spánok bude kvalitnejší a ráno sa zobudíte v dobrej nálade. A to vďaka kvetinám v spálni.

levanduľa pri posteliPoznáte iné recepty vhodné do spálne? Máte nejaký overený tip? Napíšte nám.

Ako si zariadiť predsieň? Predsieňová zostava, alebo botník a lavica?

Čo si budeme nahovárať, prvý dojem je dôležitý. Rovnako ako pri ľuďoch je to aj pri dome či byte. Príde k Vám návšteva a prvým miestom, ktoré uvidí je predsieň. Ako upraviť predsieň aby navodzovala príjemný pocit domova keď sa vrátite po náročnom dni z práce, a zároveň vytvorila skvelý prvý dojem? V dnešnom článku Vám ponúkneme pár tipov.

SPACE predsieň  KOMBINO predsieň

Predsieňový nábytok

Myslím si, že budete so mnou súhlasiť, že nemusíte mať v predsieni výlučne nábytkovú zostavu. Útulná predsieň vznikne aj kombináciou samostatných kúskov. Možno nemusia byť ani v rovnakom dizajne či dekore. Vznikne Vám tak originálna predsieň, ktorá bude vyjadrovať Vašu osobnosť či rodinu. 

Pre niekoho je dôležitý úložný priestor a praktickosť. V takom prípade by ste nemali zabudnúť na predsieňovú skriňu, botník a zrkadlo. Myslím, že to môžeme považovať za základné kúsky nábytku v predsieni.

Predsieňová skriňa

Možno je to špecifické pomenovanie skrine. V podstate je to vešiaková skriňa. V predsieni rozhodne potrebujete priestor pre zavesenie vetroviek či kabátov. Vďaka skrini budete mať v predsieni vždy poriadok. :-) Veci jednoducho skryjete do skrine, zatvoríte a máte upratané. :-D 

 DERBY skriňa  KENTA vešiaková skriňa

Ak nemáte priestor na skriňu tak zvoľte vešiakový panel. Na samostatné vešiaky si bude môcť Vaša návšteva zavesiť kabáty a zvyčajne je ho súčasťou aj zrkadlo.

  CLIP predsieň

Zrkadlo

Zrkadlo je nevyhnutnou súčasťou predsiene. Jednak opticky zväčší priestor, a zároveň sa môžete upraviť tesne pred odchodom z domu. :-) 

MONS zrkadlo TYP09DERBY zrkadlo 

Zrkadlo v predsieni môže byť samostatne zavesené napríklad nad komodou či botníkom alebo ako sme už spomínali, je súčasťou vešiakového panelu. Predsieň Porto má zrkladlo na dverách skrine. Zrkadlo je skoro na celú výšku dverí a tak sa pred odchodom z domu uvidíte v celej kráse. :-) Rovnako to platí aj pri modernej predsieni Zac.

Predsieň PORTO 

Botník

Základom predsiene je rozhodne botník. Pri dverách tak budete mať poriadok, a čo si budeme nahovárať, aj čistý vzduch. :-D Botník je zvyčajne výklopný takže Vám ušetrí priestor. Ak by ste museli otvárať dvere na botníku, tak by Vám na úzkej predsieni neostal priestor na obúvanie sa. 

Botník 2 DERBY botník

Botníky zvyčajne majú v hornej časti aj praktickú zásuvku. Môžete si v nej uložiť kľúče či iné drobnosti.

 

Lavica do predsiene

Ak máte v predsieni miesto, alebo oželiete skriňu či botník, tak si môžete do predsiene umiestniť lavicu.

Lavica Micerino   Lavica Line Sack

Táto dizajnová lavica sa rozhodne stane centrálnym prvkom Vašej vstupnej chodby. Lavica v predsieni bude dizajnovým doplnkom, a zároveň sa na ňu môžete posadiť pri obúvaní a vyzúvaní. :-) Predsieň bude zároveň pôsobiť vzdušne a nezapratane, ak na chodbe budete mať iba lavicu, zrkadlo a vešiak. 

Lavica Rose

 KENTA vešiakový panel   KOMBINO vešiakový panel

Predsieňové zostavy

Dokonale zladená predsieň v rovnakom dekore a dizajne, úložný priestor. Stačí Vám už iba niekoľko doplnkov ako vonná sviečka či váza. Takto jednoducho zariadite predsieň vďaka predsieňovej zostave. Veľkej obľube sa v našej ponuke teší Mecki predsieň.

VIRA-MECKI predsieň

 

Často sa však zákazníci pýtajú aj na klasickú predsieň. Teda predsieň v klasickom štýle. V našom e-shope tak nájdete aj napríklad predsieň Max či predsieň Filip

 

FILIP predsieň Predsieň 01

 Čo potrebujete mať v predsieni Vy? Je pre Vás nevyhnutnosť botník alebo vešiak?

Škandinávsky štýl bývania.

Aj malý priestor môže byť vzdušný a priestranný. Inšpirujte sa škandinávskym štýlom bývania. Čistota, jednoduchosť, funkčnosť, presvetlený interiér - aj takýto je severský štýl bývania.
Severské štáty (medzi ktoré patrí Dánsko, Fínsko, Island, Nórsko a Švédsko) sú typické svojou drsnou škandinávskou klímou. Dlhé zimy s pár hodinami denného svetla mali za následok, že sa ľudia snažili využiť aj to málo denného svetla na maximum, a to aj pri zariaďovaní interiéru.

Severský štýl alebo inak povedané škandinávsky štýl bývania patrí k jedným z najobľúbenejších štýlov v interiérovom dizajne. Vďaka svojej jednoduchosti, minimalizmu, správne zvoleným svetlým farbám, čistým hladkým líniám, zaobleným hranám a prírodným materiálom bude aj malý byt pôsobiť priestranne, vzdušne a čisto.

Pri stavbe domu sa preto začali využívať obrovské okná či presklenné steny, ktoré nielen že opticky zväčšia priestor, ale poskytnú aj oku lahodiaci výhľad. Okná nezaťažujte zbytočnými záclonami, využite radšej závesy z ľahkých tkanín alebo priehľadných textílií.

Veľmi dôležitú časť pri zariaďovaní interiéru zohrávajú farby. Neutrálne farby pomáhajú interiér rozjasniť a tým ho aj opticky zväčšiť. Veľmi obľúbenými farbami sú biela, odtiene hnedej, šedej a čierna. Najideálnejšie je steny vymaľovať na bielo a základné kusy nábytku vyberať v neutrálnych farbách.
Pastelové farby ako napríklad odtiene staroružovej alebo zelenej a taktiež výrazné farby v žltom alebo horčicovom odtieni sú v škandinávskom štýle bývania veľmi obľúbené najmä čo sa týka doplnkov.

Dekorácie a doplnky ponúkajú príležitosť sa odviazať a priniesť do interiéru farby. Farebné alebo keramické vázy, sklenené doplnky, vankúše, geometrické tvary, viacfarebné poťahové látky taburetky či stoličky, deky - to všetko prispeje k útulnosti Vášho bývania. Podstatné ale je nenechať sa uniesť, neprepchať interiér zbytočnosťami, držať sa 2 max. 3 vybraných farieb a neodbočovať od svojich predstáv. Inak by z pokoja mohol vzniknúť chaos. :)

Škandinávska architektúra sa už dlhé roky inšpiruje prírodou a okolitou krajinou. Najviac preferované sú prírodné materiály ako je drevo, koža, kožušina či vlna.
Drevené podlahy, jedálenské či konferenčné stolíky, sedačka z koženky či kožušinové prikrývky sú prvkami, ktoré tento štýl dokonale podčiarknu.

Podlaha by mala byť vzdušná, čistá. Veľmi vhodným materiálom je drevo v prírodnej forme alebo natreté vo svetlých odtieňoch sivej, hnedej alebo bielej. Menšie koberčeky, behúň či zvierací kožúšok tiež nebudú veľkým prehreškom voči typickému škandinávskemu štýlu.

Typickým prvkom severského interiéru sú črepníkové kvetiny, čerstvé rezané kvety či sukulenty, ktoré by u Vás nikdy nemali chýbať.

Menej je viac! Škandinávsky štýl bývania má byť najmä funkčný. Pri výbere nábytku by ste preto nemali zabúdať najmä na jeho jednoduchosť, striedmosť, minimalistickosť, čisté a elegantné línie.
Škandinávci sú majstri v odkladacích priestoroch, preto by každá vec mala mať svoje miesto.
Udržujte svoj príbytok čistý, uprataný a čo najmenej prepchatý a uvidíte, že sa budete cítiť kľudnejšie a vyrovnanejšie

 

Nábytok z pneumatík.

Zima skončila, sneh sa roztopil. Niekto sa potešil, iní by zase privítali ešte nejakú tú lyžovačku. :-) Okrem jarného upratovania je ďalšou potrebnou činnosťou prezutie pneumatík na autách. Zimné pneumatiky uskladníme. Ale čo ak už nie sú použiteľné na ďalšiu sezónu? Vyrobte si z nich nábytok.

záhradný nábytok z pneumatik

Dnes Vám teda prinášame opäť inšpiratívny článok. Ako si vyrobiť nábytok z pneumatík? Čo všetko sa dá vyrobiť z pneumatík?

Kreslo

Nafarbite pneumatiku Vašou obľúbenou farbou, doplňte poduškami a vankúšmi. Z pneumatík si môžete vyrobiť pohodlné kreslo do záhrady či na terasu. Vhodnými doplnkami bude pôsobiť ako kreslo vo vintage štýle

kreslo z pneumatik kreslo na záhradu

Alebo si vytvorte celý jedálenský set či sedaciu súpravu. Ako môžete vidieť na obrázku nižšie, stoličky sú skutočne dizajnérskym kúskom vďaka vypletaným častiam. Sedenie posúdiť neviem, ale predpokladám, že ako na hojdacej sieti. :-)

jedálenský set z pneumatik

Konferenčný stolík

Konferenčný stolík je nevyhnutnou súčasťou každej obývačky. Určite však nájde svoje využitie aj na terase. Pneumatiky očalúnite látkou alebo namaľujte. Potom už iba pripevnite sklo a je to! Urobte si kávičku a relaxujte. 

konferenčný stolík z pneumatik  konferenčný stolík do záhrady

Konferenčný stolík môže mať ľubovoľnú výšku. Na vrch stola môžete použiť aj drevenú dosku. Kombinácií je mnoho. Vďaka týmto variáciám bude Váš konferenčný stolík originálny

Zrkadlo na stenu

Zrkadlo nájde svojej využitie v predsieni, kúpelni i spálni. Chcete mať doma originálne zrkadlo? Vytvorte si ho použitím pneumatík. Pneumatika Vám vytvorí zaujímavý, dizajnový rám. Nafarbite si ho farbou, doplňte stuhou či šperkami. Môžete sa kreatívne vyblázniť. :-)

zrkadlo z pneumatiky

 originálne zrkadloTaburetka

Obľúbeným kúskom nábytku, ktorý si ľudia najčastejšie vyrábajú z pneumatík je taburetka. Taburetka je malá, skladná a poskytne Vám priestor na sedenie pre návštevu. Alebo ju môžete využiť ako podnožku ku kreslu. Taburetka je vhodná do záhrady, na terasu, do obývačky, do predsiene i do spálne.

taburetka z pneumatik

Nižšie na obrázku nájdete bližší popis taburetky s úložným priestorom.

taburetka s úložným priestorom

Závesná polica

Pneumatiky Vám umožnia vytvoriť aj policu. Váš syn sa určite poteší nápaditej polici do detskej izby. Môže si na ňu uložiť obľúbené autíčka. Polica tak bude zároveň tématická.

polica na autíčkaMáte doma nábytok z pneumatík? Ak nie, pustili by ste sa do jeho výroby?

Ako zariadiť spálňu? Podľa seba.

Dnes sa nám podarilo zhrnúť celý článok do jednej vety. Tú najdete v nadpise. :-) Ako si zariadiť spálňu? No predsa podľa seba. Áno, existuje množstvo návodov a typov kde má byť posteľ a kam máte postaviť skriňu. Spálňa podľa Feng Shui, spálňa v škandinávskom či švédskom štýle, atď. Týmto smerom sa možno budeme venovať nabudúce. Dnes Vám chceme potvrdiť fakt, že zariadenie spálne je v konečnom dôsledku iba a výlučne na Vás.

Spálňa je miestnosť, kde by ste mali načerpať nové sily. Celkový dizajn by mal navodzovať pokoj a pohodlie. A mal by vyhovovať výlučne Vám. Možno Vám vyhovuje mať posteľ oproti dverám, aj keď to Feng Shui neschvaľuje. No a čo. :-) Hlavne nech sa Vám dobre spí. 

Nábytok by mal byť v rovnakom dizajne a farbe aby nepôsobil rušivo. Rovnako by mal byť v harmóniíí s farbami stien a ostatnými doplnkami. Ideálnym riešením je sektorový nábytok do spálne. Komodu, skriňu či posteľ si uložíte tam kde to vyhovuje Vám. Prípadne si môžete dokúpiť ešte jednu skriňu či komodu, ak potrebujete ďalší úložný priestor. Spálňový sektor Vám umožní kombinovať nábytok ako len chcete.

Praktická spálňa

Áno, spálňa by mala byť akousi zónou pokoja a oddychu. Ale... Ale čo si budeme nahovárať. Spálňa by pre mnohých z nás mala byť hlavne praktická. Potrebujeme v nej úložný priestor na oblečenie, a to aj na to mimosezónne. V spálni teda okrem postele potrebujete umiestniť skriňu a možno aj druhú skriňu, komodu a nočný stolík. Rátajte tiež s kreslom alebo aspoň taburetkou pre Vášho partnera. Aj on potrebuje miesto kam si môže ,,uložiť" oblečenie. 

Aby sme skryli neporiadok

Poznám ľudí, ktorí si zariaďovali spálňu podľa hesla: ,, Aby sme skryli neporiadok". To znamená, že pri pohľade z chodby do spálne bolo vidno skriňu. Skriňa bola s posuvnými dverami a samozrejeme bez zrkadla, aby sa v ňom náhodou neodrážal neporiadok. Známi uviedli, že návšteva, ktorá k ním príde nevidí neustlanú posteľ či kôš plný prádla, ktoré treba ožehliť. :-) Uvidí, krásnu skriňu. Nepríjemná situácia nástáva v momente keď zabudnú zatvoriť skriňu. :-D

Moderná spálňa

Dizajnéri a návrhári nám určujú trendy pre každý rok. Teraz sú trendy lesklé plochy, o chvíľu zase prírodné drevo. Rozhodne nemáme finančné prostriedky ani čas aby sme sledovali zmeny v trendoch a hneď menili nábytok v spálni. A vlastne, nie všetko čo je momentálne moderné a trendy sa nám musí páčiť. Spomeňte si na módne prehliadky v Paríži. Vždy sa iba pousmejem a opýtam sa, kto tieto dizajnérske, trendy kúsky bude naozaj nosiť. :-D 

Zriaďte si teda spálňu moderne, ale moderne podľa Vás. Zase pripomínam, že Vy tam budete spať a oddychovať, a teda sa musí páčiť výlučne Vám. Mnohí z nás uprednostňujú univerzálny nábytok, teda nábytok, ktorý bude moderný aj o niekoľko rokov. Áno, ak chcete mať modernú spálňu niekoľko rokov tak si vyberte jednofarebný dekor. Spálňu môžete doladiť doplnkami v aktuálnych, trendy farbách. 

 Podľa čoho ste si zariadili spálňu Vy? Napíšte nám svoje rady.