RSS

Blog príspevky z '2015' 'august'

Sedacia súprava z kože: ÁNO!!! Alebo nie??


sedacia suprava artic rpAk si kupujete sedaciu súpravu je to rozhodne investícia na dlhšiu dobu. Práve preto by ste výberu sedačky mali venovať dostatočný čas.
Je samozrejme, že ako prvé Vás zaujme dizajn. Sedacia súprava môže byť rohová, pričom roh si zvolíte pravý alebo ľavý. Alebo môžete kombinovať sedačku s kreslami a taburetkami. Možností máte viac.
Ak ste obmedzovaný priestorom, tak veľkú úlohu pri výbere zohrajú aj rozmery. No v neposlednom rade je určite dôležitý aj materiál.
V súčasnosti výrobcovia ponúkajú širokú škálu materiálov na čalúnenie. O nových druhoch poťahových látok Vás budeme informovať nabudúce. V dnešnom článku sa chceme venovať ,,klasickej“ koži.
Prečítali sme si niekoľko diskusií o kožených sedačkách a názory sú rôzne. Jedni si ju nevedia vynachváliť, a tvrdia, že inú by si už nekúpili. Iní zase hovoria o kúpe koženej sedačky ako o najhoršej investícií.

 

Kožená sedačka: ÁNO!

Kožená sedačka je predstaviteľom luxusu a elegancie. Vkusne doplní klasický, ale aj moderný priestor. Často pôsobí mohutným dojmom a stane sa tak centrálnym prvkom Vašej obývačky.
Na výrobu sedačiek sa používa koža o hrúbke minimálne 1,5 mm. Keďže ide o odolný prírodný materiál vydrží Vám sedačka niekoľko rokov. Jej životnosť môžete samozrejme ovplyvniť používaním vhodných čistiacich prostriedkov.
Koža je odolná voči namáhaniu, práve preto je vhodná do domácnosti s deťmi. Niektorí ľudia v recenziách uvádzajú, že z koženej sedačky sa ľahko zmývajú kresby detí :-).

      

 

Na kvalitnej koži sa neusádza prach a nenachádzajú sa v nej roztoče ani baktérie. Sedačky z kože sú preto veľmi vhodné pre alergikov.
Koža nevsakuje tekutinu teda ani pot. Dlho som zvažovala či túto vlastnosť sedačky mám zaradiť medzi pozitíva alebo negatíva. Z praktického hľadiska je to pozitívum, nakoľko pot jednoducho zotriete zo sedačky. Z pohľadu Vášho komfortu je to negatívum. Keďže pot sa nevsaje máte pocit, že sa ,,lepíte na sedačku“.

Kožená sedacia súprava: určite NIE!

Cena koženej sedacej súpravy je rozhodne vyššia ako keď si zakúpite sedačku z látky. Pohybuje sa okolo 2000 € a vyššie.
Výber farby je taktiež zaväzujúci. Pri látkach máte totiž k dispozícií obrovskú škálu farieb a kombinácií. Samozrejme, že aj pri koži si môžete vybrať farbu, odtieň. Tu však platí, že čím viac je koža upravovaná tým viac stráca svoje vlastnosti.
V diskusiách som sa dočítala, že asi najväčším problémom je pocit chladu pri sedení v zime a pocit ,,lepenia“  pri sedení v lete.
Kvalitná koža sa po pár minútach prispôsobí Vašej telesnej teplote. Zo začiatku tak môžete mať pocit, že koža chladí. Avšak kvalitná koža sa rýchlo prispôsobí Vašej teplote a udržuje si ju.
Ako sme už spomínali vyššie, koža nevsakuje pot. Pot ostáva na povrchu sedačky a v prípade, že máte oblečené krátke nohavice alebo sukňu tak máte pocit, že sa na sedačku lepíte.

sedacia suprava meggiNa záver môžem aj tak len skonštatovať, že kúpa/nekúpa koženej sedačky je vyložene na Vašom subjektívnom názore. Prajem Vám príjemné chvíle strávne výberom sedačky, napríklad aj na našej stránke. :-)

Netradičný nápad: Nábytok z dreva :-)

Na úvod týždňa Vám prinášame trochu netradičný fotoblog. Nábytok vyrobený z dreva. Isto sa mnohí z Vás pousmiali. Je predsa samozrejme, že nábytok sa vyrába z dreva, ja Vám chcem, ale dnes ukázať iné chápanie tohto pojmu.
Prelúskali sme zahraničné blogy o nábytku a prinášame Vám zopár inšpirácií. Jednotlivé kúsky nie sú iba dizajnovo zaujímavé, ale aj prakticky využiteľné. Šikovný kutil si dokonca niektoré vytvorí aj sám. Nech sa páči, inšpirujte sa :)