RSS

Blog príspevky z '2023' 'február'

Ženy musia spať dlhšie! Vieme prečo!

Nie je to poplašná správa, ale ani žiaden mýtus. Ženy naozaj musia spať dlhšie ako muži. Je to vedecky dokázané! Dospelý človek by podľa lekárov mal spať 6-8 hodín. Je to ideálny čas pre správnú regeneráciu organizmu. Áno, to je základná úloha spánku: regenerácia organizmu. Prečo teda ženy musia spať dlhšie? A o koľko minút či hodín dlhšie ako muži?

Ženy musia spať dlhšie ako muži!

Prvým dôvodom prečo ženy musia spať dlhšie, je že ženský mozog z medicínskeho hľadiska je zložitejší. Nie je žiadnym tajomstvom ani mýtusom, že ženy dokážu robiť viac vecí naraz, zatiaľ čo muži sa vždy sústredia iba na jednu aktvitu. Týmto sa podľa vedcov, ženský mozog viac rozvíja a je zložitejší. Následne si tak vyžaduje viac času = spánku na regeneráciu. Konkrétne o 20 minút viac ako muži! Samozrejme, nie je presne stanovený čas pre všetky ženy. Závisí od náročnosti práce, od množstva úloh počas dňa, ale aj od fyzického zaťaženia. Niektorá žena potrebuje viac spánku, niektorá menej. Milí muži, nechajte teda svoje polovičky občas si dlhšie pospať. Verte, že to skutočne potrebujú.

úložný priestor - Manželská posteľ Modena 160/180

 

Ako sme už spomínali, ženy vykonávajú viac činností naraz. Upratovanie a sledovanie detí, varenie a písanie úloh s deťmi, varenie a starostlivosť o domácnosť, atď. Ženský mozog zároveň musí počas dňa pracovať s väčším počtom emócií. Je preto nesmierne dôležité, aby si ženy v noci poriadne oddýchli, zregenerovali mozog a nabrali aj fyzické sily. To je možné iba kvaltiným a dostatočne dlhým spánkom.

Ako na kvalitný spánok?

Ak má žena zvládnuť počas celého dňa opäť množstvo úloh, potrebuje kvalitný spánok. Na kvalitný spánok je potrebná kvalitná posteľ. Kvalitná posteľ by mala mať kvalitný rám, či už si zvolíte drevenú alebo čalúnenú posteľ. Aby ste pri každom otočení či vstávaní nepočuli vrzganie.

ilustračné foto - Manželská posteľ Balvin 160/180

 

Či už ste muž alebo žena, aby ste v noci dokonale zregenoravali musíte mať pohodlie. Tu je výber matraca výlučne na Vás. Niekomu vyhovuje pružinový matrac, niekto zase ocení mäkký topper na vrchu.

jadro matraca BIANA - Matrac BIANA

 

Výber vankúša

Okrem matraca ležíte aj na vankúši. Je to síce malý doplnok postele, ale veľmi dôležitý. Problémy s krčnou chrbticou, zrejme ste už toto slovné spojenie počuli. Výberu vankúša by ste teda mali venovať patričnú pozornosť. V našej ponuke nájdete anatomické vankúše či vankúš so špeciálnym softgelom.

ilustračné foto - Vankúš Bio Soya

Luxusná posteľ do každej spálne

Rovnako ako pri jedle aj tu je dôležité ,,ako to vyzerá". Predstavte si, že sa prebúdzate v krásnej posteli, s poťahovou látkou vo Vašej obľúbenej farbe. Pri pohľad po otvorení očí Vám vyčarí úsmev na tvári. Krásna posteľ, nemusí byť drahá posteľ. Ak túžite po luxusnej posteli, my odporúčame boxspringové postele.

Monolith 47 + typ čela IV - Manželská posteľ Calipso 160/180

Boxspringová posteľ je vlastne kompletná posteľ za skvelú cenu. Súčasťou sú matrace a zvyčajne aj topper. Boxsprigové postele pôsobia skutočne luxusne. Kým sa rozšírili k nám, mohli ste ich vidieť v amerických filmoch. Sú postele s vysokým čelom, vďaka čomu si v posteli skvele oddýchnete nielen počas spánku, ale aj pri čítaní knihy. 

 

Lukso 35 - Manželská posteľ Candice 160/180Tak si môžeme zhrnúť dnešný článok. :) Milí  muži, nechajte svoje žienky spať o 20 minút dlhšie. Je vedecky aj medicínsky podložené, že to potrebujú. Milé žienky, myslite na seba. Počas dňa predsa musíte zvládnuť množstvo úloh, a zvládate to hravo. Večer si teda doprajte poriadny oddych. Základom je kvalitná posteľ, my odporúčame boxspringovú posteľ. Radi Vám poradíme pri výbere!

 

Kreslo do obývačky - sprievodca nákupom, hodnotenie a test.

Na vrchole nášho rebríčka sa umiestnilo kreslo relaxačné kreslo Chester. Momentálne patrí k Vašim najobľúbenejším. Možete si ho zakúpiť vo farbe béžovej, svetlosivej, tmavosivej, granátovej a viacfarebné. Kreslo je pohodlné, má dostatočne široký sedák a vysokú oporu. Na výrobu produktu bolo použité kvalitné drevo a drevotrieska. Kreslo je potiahnuté velúrovým materiálom, ktorý je príjemný na dotyk a nie je náchylný na oder. Model sa vyznačuje atraktívnym, jednoduchým štýlom, ktorý sa hodí do mnohých interiérov.

granátová + prírodná - Relaxačné kreslo Chester

 

Ak Vám najviac záleží na pohodlí, zvážte kúpu kresla relaxačného polohovateľného kresla FELIPE. Ide o model, ktorý vďaka vankúšom na operadle a sedadle, zvýšenej opierke nôh a sklopnej opierke chrbta robí ležanie v ňom mimoriadne pohodlné. Je tiež veľmi solídne spracovaný a vďaka tomu, že sa dá ľahko rozložiť, sa v ňom dá aj spať.

sivá - Relaxačné polohovateľné kreslo FELIPE

Aké kreslo si teda vybrať do obývačky?

Sprievodca nákupom - Akú stoličku do obývačky kúpiť?

Obývacia izba je miestom, kde si môžeme oddýchnuť, stráviť príjemné chvíle s rodinou či priateľmi alebo si oddýchnuť po náročnom dni v práci. Aby to bolo možné, musíme túto miestnosť zariadiť správnym spôsobom. Reč nie je len o sedačke, televízore či iných elektronických zariadeniach, ale aj o kresle. Je to dôležitý kus nábytku, ktorý dokáže zabezpečiť správny odpočinok, a zároveň obývačku dizajnovo dotvorí. Nemôže byť príliš tvrdé, príliš hlboké a musí ladiť s ostatným nábytkom. Vďaka tomuto návodu sa dozviete, aké kreslo si vybrať do obývačky, aby bolo pohodlné a zároveň elegantné.

Aké veľké kreslo do obývačky?

Pri výbere nábytku do obývačky, vrátane správneho kresla, musíme brať do úvahy najmä veľkosť miestnosti. Ak je naša obývačka malá, nemôžeme kupovať zariadenie, ktoré zaberie príliš veľa miesta. V tomto prípade dobre poslúži model s efektívnymi a veľmi jemnými líniami v zaujímavom, geometrickom tvare. Je lepšie nevyberať si ťažké a hranaté kreslo, pretože prispeje k dodatočnému, optickému zmenšeniu našej obývačky.

ilustrčané foto - Kreslo Amorino  zlatá + čierna - Kreslo Crown

 

Pri veľkých interiéroch sa môžeme viac vyblázniť a vybrať si produkt, napríklad veľmi široký, určený pre dve osoby, alebo s vysokým operadlom, širokými podrúčkami alebo prídavnou opierkou nôh.

prírodné drevo + sivá látka - Dvojkreslo Romeo XL  Monolith 37 - Pohovka AVA JIM 2ALR

Vzor a farby

Najlepšia stolička do obývačky bude závisieť nielen od jej veľkosti, ale aj od jej vzhľadu. Nemôžeme kúpiť model, ktorý vôbec nebude ladiť s interiérom miestnosti. Bude to vyzerať dosť zvláštne a bude to pôsobiť dojmom nedostatku zmyslu pre štýl. Pred kúpou sa oplatí pozrieť na farbu stien a vybavenie miestnosti.

Velvetmat 25 - Kreslo Silva

Na trhu sú produkty v rôznych prevedeniach a farbách. Vyberte si teda modely, ktoré sú farebne podobné zvyšku nábytku. Jedným z lepších riešení je kúpa sedačky a kresiel v rovnakom štýle, pretože vďaka tomu získame ucelený celok. Potom sa nebudeme starať o to, či zakúpený kus nábytku bude ladiť so zvyškom.

Materiál čalúnenia

Nie je to však farba kresla, ale jeho čalúnenie, čo by malo byť pre nás dôležitejšie. V súčasnosti sú bavlnené modely veľmi obľúbené kvôli ich relatívne nízkym nákladom a schopnosti ich rýchleho čistenia. Tento materiál sa však niekedy môže príliš rýchlo zašpiniť a jeho neustále čistenie sa pre vás stane fuška. Takéto kreslo sa navyše môže stať liahňou prachu, ktorá zhorší nepríjemné neduhy alergikov.

nohy buk + látka Riviera 38 smaragdová + vzor Jungle - Kreslo Belek

V modernejšej obývačke budú lepšie vyzerať výrobky potiahnuté kožou, ktoré pôsobia veľmi elegantne a luxusne. Ak je tento materiál správne pripravený, bude určite vyzerať skvele po veľmi dlhú dobu. Koža môže byť na rozdiel od zdania mäkká a hrejivá, no pri rozhodovaní o takomto čalúnení musíme pamätať na jej pravidelnú údržbu.

MG15 - čierna - Kreslo s taburetkou AVA HOLGER I  hnedá ekokoža - Relaxačné kreslo AK-201

Rovnako obľúbené materiály ako koža a bavlna sú aj nubuk, žakár, flock (hrubý velúr) a mikrolein (tenký velúr). Toľko závisí od nášho vkusu a očakávaní ako od vzhľadu kresla.

Kreslo Grifon

Sedák na kresle

Sedák je jedným z najdôležitejších prvkov kresiel. Musí byť pohodlný, pretože práve v ňom sedíme a odpočívame. Tiež by mala byť pružná, a zároveň nie príliš mäkká, aby sa v nej neskolabovala. Pred kúpou sa oplatí sadnúť si do vami vybraného modelu, aby sme skontrolovali, či je pohodlný a či sa nám ľahko vstáva.

tmavohnedá koža - Relaxačné kreslo Luxor

Mnoho ľudí verí, že najlepšie kreslo do obývačky by malo mať sedadlo vybavené plochými vlnitými pružinami a vyplnené polyuretánovou penou. Je v tom veľa pravdy, pretože vďaka tejto kombinácii nebude tento kus nábytku ani príliš tvrdý, ani príliš mäkký.

svetlosivá + čierny kov - Relaxačné kreslo Soft 2  Riviera 38 - smaragdová - Kreslo s taburetkou Astrid 3

Iné typy kresiel však stále získavajú na obľube. Hovoríme o modeloch plnených napríklad polystyrénovým granulátom. Vďaka tomu si môžeme sami tvarovať jeho podobu a sedieť v akejkoľvek polohe. Takéto výrobky sú označované ako veľké taštičky a budú sa hodiť najmä do miestností s moderným dizajnom.

mentolová/prírodná - Polohovacie kreslo Zander

Funkčnosť kresla

Kreslo je kus nábytku, ktorý slúži na oddych a relax. Sediac v nej môžeme nielen pozerať televíziu či čítať knihu, ale aj si krátko zdriemnuť. Preto sa oplatí vybrať si model, ktorý je vybavený niekoľkými doplnkovými funkciami. Zaujímavým riešením môže byť polohovateľná opierka chrbta, pohyblivá opierka hlavy alebo výsuvná opierka nôh. Vďaka nim si môžeme prispôsobiť nábytok svojim potrebám a napríklad si pohodlne vyložiť nohy pred seba. Odporúčame polohovateľné kreslo. 

hnedá ekokoža - Polohovateľné kreslo Jeff drevo prírodná + antracitová látka - Relaxačné kreslo TV-5010

Zaujímavým riešením je prítomnosť špeciálnych priehradiek na drobnosti, kam môžeme schovať knihu alebo napríklad háčkovanú priadzu. Niektoré kreslá nám umožňujú aj voľné hojdanie, či dokonca otáčanie okolo vlastnej osi.

Masážne kreslo do obývačky

Ľudia, ktorí milujú pohodlný a veľmi funkčný nábytok, by mali zvážiť kúpu kresla s možnosťou masáže. To môže byť veľmi zaujímavá alternatíva k obyčajnej stoličke. V závislosti od vybranej triedy nábytku (ekonomický, pokročilý a exkluzívny) bude mať produkt, ktorý kupujeme, rôzne funkcie.

Ekonomická trieda zahŕňa najlacnejší nábytok. Najčastejšie majú základné nastavenie, ktoré zahŕňa predovšetkým masáž chrbta. V pokročilej triede, ktorá je o niečo drahšia, je rozsiahlejšia konfigurácia. Výberom takéhoto kresla môžeme očakávať nielen masáž chrbta, ale aj chodidiel či rúk, ako aj možnosť vyhrievania.

Na druhej strane exkluzívna trieda zahŕňa produkty, ktoré sú veľmi bohaté na rôzne typy funkcií. Sú pomerne drahé, no zároveň majú vysokú kvalitu spracovania a inovatívne masážne techniky. Ak má zakúpené kreslo slúžiť len na relax po únavnom dni a nezáleží nám na mnohých rozsiahlych možnostiach, je najlepšie zvoliť ekonomickú triedu.

béžová ekokoža - Masážne kreslo Matador

Kreslá do obývačky za výhodné ceny

Kreslo do obývačky je kus nábytku, ktorého cena závisí od viacerých faktorov. Do úvahy treba brať výrobcu, materiál čalúnenia, ale aj dizajn a funkčnosť. Moderné nafukovacie pufy alebo pufy plnené špeciálnym granulátom sú pomerne lacné.

Ak však hľadáme štandardnejší model s klasickým alebo retro dizajnom, musíme si priplatiť To platí pre čalúnenie vyrobené z velúru alebo bavlny. Kožené a exkluzívnejšie produkty môžu stáť aj viac (najmä ak pochádzajú od renomovaných výrobcov a sú vyrobené z kvalitných materiálov). Hlavným obmedzením pri výbere preto môže byť cena.

Stoličky s masážnou funkciou môžu stáť ešte viac, no nie vždy splnia naše očakávania. Čím viac od kusu nábytku požadujeme, tým vyššia bude jeho cena.