RSS

Blog príspevky z '2023' 'máj'

Nábytok na balkón - voľný čas na balkóne

Konečne je to tu! Dni sú čoraz teplejšie a my môžeme čoraz viac času tráviť vonku. Vyhrievať sa na slniečku a naberať vitamín D. Je teda čas popozerať sa po záhradnom nábytkuZáhradný nábytok môžete umiestniť na terasu, ale aj balkón. 

Ratanový set Garden stôl + 6 kresiel

 

Malé balkónové sedenie

Ak chceme oddychovať na balkóne, musíme nájsť ten správny nábytok, ktorý nám umožní relax vonku. V malých priestoroch sa najlepšie osvedčia malé zostavy, prispôsobené rozmerom balkóna. Záleží na individuálnych preferenciách, či to bude jedno pohodlné kreslo a maličký stolík, alebo stôl a stoličky. Oplatí sa hľadať skladacie alebo stohovateľné riešenia (možné skladať na seba), vďaka ktorým môžeme ľubovoľne meniť usporiadanie a pohodlne skladovať nábytok bez toho, aby zaberal veľa miesta.

čierny kov + sivá sieťovina - Záhradné skladacie kreslo ROCKYčierna matná  + prírodný ratan - Jedálenský set FONDI + K337   1+2 

Skvelou možnosťou je aj čoraz obľúbenejší multifunkčný nábytok, ktorý plní mnoho rôznych úloh. Čo tak lavica so stolíkom v jednom? Záhradná lavica s výklopným stolíkom je idelánou voľbou na balkón či menšiu terasu.

čierny kov  - Záhradná lavička s výsuvným stolíkom DAGNO

Oplatí sa nájsť aj nejaký priestor na čo i len malú truhlicu, do ktorej zmestíme všetky potrebné doplnky alebo schováme veci, ktoré chceme mať pri oddychu po ruke. Ak náš balkón nie je zastrešený alebo nemáme vysúvaciu markízu, v prospech užívateľov, a rastlín rastúcich na balkóne treba myslieť na dáždnik. Môže ísť o stojace riešenie, aj keď v naozaj malých priestoroch sa lepšie osvedčia predmety pripevnené na stenu, napríklad markíza. Vďaka tomu je pobyt na balkóne ešte príjemnejší, bez rizika úpalu či prehriatia organizmu, ktoré môže byť zdraviu nebezpečné.

Balkónový nočný život - osvetlenie 

Rovnako ako v prípade oddychových zón v záhrade, aj na balkóne chceme často relaxovať, hoci je aj v noci. Dôležité je teda aj osvetlenie. Najčastejším riešením do malých priestorov sú nástenné svietidlá, ktoré nezaberajú miesto na podlahe či stole. Samozrejme, na vybudovanie romantickejšej nálady môžete pridať aj lampáše a sviečky, ktoré dodávajú príjemné teplé svetlo. Skúste využívať aj energiu zo slnka. Môžete siahnuť po solárnom osvetlení, ktoré sa vyrába v nekonečných variantách.

Balkón na relax aj ako záhradka

Každý priestor môže byť usporiadaný tak, aby bol funkčný a krásny. Nezáleží na tom, či ide o veľkú záhradu alebo intímny balkón – dôležitý je dobrý a kreatívny nápad. Jeho realizáciu podporujú rôzne prvky vybavenia a doplnkov dostupné na trhu – od rastlín až po pohodlný, skladací či multifunkčný nábytok, ktorý vám umožní po dlhom dni plnom povinností príjemne relaxovať na balkóne.

Ratanový nábytok na balkón

Ratan je azda najobľúbenejším typom nábytku na balkón či terasu. A to už niekoľko rokov. Aj keď momentálne sa do popredia dostáva industrializmus, teda kov a betón, ratan je akousi stálicou. Je nadčasový! Výrobcovia dnes prichádzajú skôr so svetlým ratanom. V kombinácií s tmavými nožičkami pôsobí kontrastne, ale svetlé drevo dokonale prináša kúsok prírody. Posúďte sami!

Stôl Indira + Stolička K400 - Ratanový stôl INDIRA

 

Hojdacia lavička na terasu či balkón

Ak nemáte prietor na rohovú sedaciu súpravu či jedálenský set, určite by ste mali siahnuť aspoň po kreslo alebo lavičke. Videli ste už našu novinku? Hojdacia záhradná lavička. Doprajte si skutočný relax vonku na čerstvom vzduchu! 

Záhradná hojdacia lavička WILIO

Ako zariadiť malý byt?

Ako zariadiť malý byt?

Usporiadanie malých interiérov je skutočnou výzvou. Plánovanie si vyžaduje mimoriadnu starostlivosť, pretože každý centimeter priestoru je drahý. Uvádzame niekoľko pravidiel pre usporiadanie interiérov so skromnou plochou, vďaka ktorým budú funkčné a pohodlné.

LANDO - sektorový systém

1. Otvorený priestor v malom byte

Otvorený priestor si v posledných rokoch získava na obľube – nielen v malých bytoch. Otvorený priestor dáva pocit priestrannosti a opticky zväčšuje miestnosť. V starej zástavbe sa vám z množstva deliacich stien mohla točiť hlava a obyvateľom dodávali pocit, že sú v labyrinte alebo – v prípade menšieho bytu – v kóji. Nepríjemnosť vtedajšieho nefunkčného usporiadania bytov podnietila hľadanie nových riešení – developerov aj vlastníkov bytov. Znížil sa počet priečok, miestnosti sa začali spájať do jedného celku. V súčasnosti podstatnú časť ponuky bytov na odkúpenie v novostavbách tvoria priestory s dennou zónou, ktorú tvoria: obývacia izba (často s priestorom na jedáleň), kuchynský kút a predsieň. Mnoho kupujúcich pri ďalšom predaji uvažuje aj o zbúraní priečok, aby vytvorili dojem väčšieho priestoru. Stojí za to premýšľať - v prípade potreby môžete stenu nahradiť závesom posuvným na stropných koľajničkách, paravánom alebo nábytkovou doskou v posuvnom systéme.

dub artisan + biely mat - FLAWIA - sektorový systém

2. Minimalizmus v malom byte = nech je to jednoduché

V malých bytoch sa bude hodiť jednoduchý nábytok s minimalistickými tvarmi, bez efektných dekorácií a ladený v tlmených farbách. Bohatosť vzorov a farieb by mohla spôsobiť neporiadok a preplnenosť, ktoré sú v malých interiéroch také nežiaduce. Príliš veľa textúr a materiálov spôsobuje, že byt pôsobí stiesnene a dusno. Z rovnakého dôvodu je najlepšie vyhnúť sa nechávaniu vecí vystavených. Všetko, čo sa dá, je najlepšie skryť do skriniek a zásuviek – poriadok a nedostatok drobností vo výhľade urobia interiér prehľadnejším, priestrannejším a opticky väčším. Namiesto niekoľkých malých kusov nábytku je lepšie rozhodnúť sa pre jeden veľký, kam všetky veci schováme. Aby svojou veľkosťou nezahltila miestnosť, mala by byť vo farbe stien, aby s nimi „splývala“, do jej centrálnej časti môžete umiestniť aj zrkadlovú tabuľu, ktorá ju opticky rozdelí na dve menšie časti.

Obývacia stena Jet

3. Viac svetla v interiéri

Tmavé miestnosti sa zdajú menšie. Čím viac svetla do malého bytu vpustíme, tým lepšie. Pomôžu nám v tom zrkadlá a iné reflexné plochy, ako napríklad tónované sklá. Skvele sa tu bude hodiť nábytok z lakovanej MDF, lesklé látky či menšie prvky zariadenia zo skla, ktoré sú navyše priehľadné a opticky nezaberajú. Svetlá podlaha tiež presvetlí interiér alebo skúste siahnuť po konferenčnom stolíku do sklom.

Pokiaľ ide o umelé osvetlenie, okrem centrálne umiestnených stropných svietidiel poslúžia bodové svetelné zdroje a nástenné svietidlá. Môžeme nimi modelovať priestor presvetlením výklenkov, výklenkov, obrazov alebo pracovných dosiek. S väčším počtom svetelných bodov – a ich rovnomerným rozložením v interiéri – môžete rezignovať aj na stropné svietidlá, tradične zavesené v strede. Ako zdroj svetla môžete využiť aj vitrínu s LED osvetlením.

korpus biely mat / dvierka biely lesk WW FY 42 - Vitrína Fly T42

4. Šikovné zladenie farieb

Svetlé farby zväčšujú, tmavé farby majú opačný efekt. V malých interiéroch sa odporúča použiť jemné farby a veľké množstvo bielej, ktorá dokáže zázraky. Ak sa bojíme nudy a chceme interiér oživiť, pridajme pár drobných prvkov zariadenia v intenzívnych farbách – napríklad lampu, závesy či koberec. Výsledok prinesie spokojnosť, a zároveň interiér nezahltíme. Nezabúdajme, že šikovné použitie farieb môže pomôcť zmeniť proporcie miestnosti. Ak je vysoký, strop opticky znížte natretím stien do 1/3 alebo 2/3 výšky inou ako bielou farbou. Ak je interiér príliš dlhý, skrátime ho, ak jeho kratšie steny natrieme tmavšou farbou ako tie dlhšie.

Sedacia súprava Silva

5. Aranžérske triky do malého bytu

- Ak je interiér vysoký, môžete doň nainštalovať medziposchodie (na ňom usporiadať spálňu) a v schodoch skryť šikovné úložné priestory.

- Namiesto tradičného konferenčného stolíka sa rozhodnite pre taký, kde môžete ukladať veci. Navyše, ak má kolieska, bude ho jednoduchšie presúvať z miesta na miesto. Multifunkčný nábytok je skvelým riešením v malých interiéroch, hľadajte teda konferenčný stolík s úložným priestorom.

Konferenčný stolík PODIUM

- Pri kúpe jedálenského stola si všímajte, či má zásuvky – vždy ide o ďalší úložný priestor.

- Nábytok na nožičkách (obzvlášť vysokých) je „odlepený od podlahy“, vďaka čomu pôsobí v interiéri ľahšie a menej zapratane.

biela + dub flagstaff - CARLO - sektorový systém

- Na police a do závesných skriniek sa zmestí veľa vecí, ktoré nezaberú miesto na podlahe.

- V kúpeľni môžete použiť zrkadlo na celú stenu. Ide o skvelú úpravu na zväčšenie interiéru.

Máte ďalšie tipy pre malý interiér? Prezraďte nám ich!

Skriňa alebo šatník, to je otázka!

Skriňa v spálni - klady a zápory

Spálňa je jedinečný priestor v každom dome. Je to miesto, kde si chce človek oddýchnuť, zrelaxovať a skvele sa vyspať. Jedným zo základných princípov feng shui je udržiavať harmóniu. Usporiadaný priestor by mal zodpovedať životnému štýlu a preferenciám obyvateľov, no rovnako dôležité je, aby plnil funkcie, ktoré mu boli pridelené. Niet pochýb o tom, že najdôležitejším kusom nábytku v spálni je pohodlná posteľ, ktorá vám umožní pohodlný odpočinok. My odporúčame boxspringovú posteľ. U našich zákazníkov je práve tento typ postele momentálne veľmi obľúbený. 

Monolith 37 + typ čela III - Manželská posteľ Calipso 160/180

 

Ak máme veľký byt, tak spálňa môže slúžiť len na spanie, no vo väčšine prípadov má aj iné funkcie. Niekedy je tam pracovňa alebo toaletný stolík a ešte častejšie tam môžeme vidieť šatník. Umiestnenie tohto kusu nábytku do spálne má mnoho výhod, ale aj niektoré nevýhody. Medzi nevýhody môžeme zaradiť: potreba ponechať voľný priestor na otvorenie dverí. Ak sme snívali o miestnosti určenej len na oddych, tak za nevýhodu možno považovať aj prítomnosť šatníka. Vďaka skriniam na mieru do spálne je však možné vybrať dokonalý model, ktorý dokonale ladí s konkrétnou miestnosťou. V dnešnom texte sa zameriame predovšetkým na samostatne stojace spálňové skrine. Ich výhodou je nielen široký výber, ale aj to, že sa dajú umiestniť prakticky na akékoľvek miesto a pri zmene usporiadania premiestniť. Skriňa v spálni umožňuje súkromie. Ak bývate s ostatnými členmi domácnosti, vďaka šatníku si ľahko vyberiete všetky potrebné veci a prezlečiete sa v izbe. To je mimoriadne dôležité najmä pre ľudí, ktorí nemajú radi všadeprítomný chaos.

Ako si vybrať dokonalú skriňu do spálne?

Je pravda, že na otázku, ako si vybrať dokonalú šatníkovú skriňu do spálne, neexistuje jednoznačná odpoveď, no existuje množstvo tipov, ktoré môžu tento proces výrazne uľahčiť. Hneď na začiatku by ste sa mali zamyslieť nad využitím nábytku. Či do nej chceme uložiť len oblečenie, alebo napríklad aj posteľnú bielizeň.

vnútorné rozloženie skrine  - Skriňa ROMUALDA 180

Iné usporiadanie bude mať skriňa vyhradená len na oblečenie a inak bude vyzerať skriňa, ktorého časť chceme použiť na knižnicu alebo knižnicu. V súčasnosti medzi sebou bojujú dve možnosti. Napriek tomu si väčšina ľudí nevie predstaviť skriňu bez dverí, no každým rokom je čoraz obľúbenejšia otvorená skriňa. Prvá možnosť sa zdá byť univerzálnejšia. Prídavné vešiaky sa dajú napríklad zavesiť na vnútornú stranu dverí a prípadný neporiadok nie je hneď viditeľný. Pri uzavretej spálňovej skrini nemusia uložené veci k sebe farebne ani štýlovo ladiť a ani na tom veľmi nezáleží. Je to však dôležité v prípade otvoreného šatníka. Umožňuje vystaviť oblečenie a doplnky, no najlepšie vyzerajú, keď majú spoločného menovateľa. Je tiež veľmi dôležité udržiavať poriadok, neporiadok okamžite upúta a vyvoláva pocit estetického chaosu. Otvorená šatníková skriňa do spálne sa hodí, keď chcete niektoré z políc využiť napríklad na malú knižnicu. Veľmi dôležitú úlohu zohráva aj vzhľad šatníka. Našťastie je teraz k dispozícii taká široká škála rôznych variantov, že dokonalý model bude možné zladiť do každej spálne bez ohľadu na jej veľkosť a štýl.

biela / orech baltimore - MORENA šatníková skriňa

Skriňa na mieru do spálne - čo potrebujete vedieť?

V dobe širokého výberu najrôznejších produktov zákazníci čoraz viac hľadajú modely, ktoré splnia všetky ich očakávania. Táto tendencia je viditeľná napríklad v oblasti nábytku. Každým rokom si čoraz viac ľudí kupuje nábytok na mieru, ktorý je schopný splniť všetky očakávania daného zákazníka. Záleží na individuálnych preferenciách konkrétneho človeka, napr. konečný vzhľad šatníka, jeho veľkosť a počet a rozstup políc. Vďaka možnosti vytvorenia dokonalého kusu nábytku, sa zrazu aj zdanlivo nie príliš funkčná spálňa stáva praktickou. Spálňový nábytok vyrobený na mieru prichádza v rôznych prevedeniach.

čierna + orech baltimore - MORENA sektorový systém

Ak potrebujete veľa úložného priestoru, dobrou voľbou je šatníková skriňa s nadstavcom. Na horné police môžete uložiť napríklad sezónne oblečenie alebo menej často používané kusy oblečenia. Zásuvky sú zasa skvelým miestom na ponožky, spodnú bielizeň a rôzne drobnosti.

moderná skriňa s nadastavcom

Šatník do spálne s vešiakovou časťou funguje najmä pre ľudí, ktorí musia denne dodržiavať elegantný dress code. Vďaka tomu si môžete pripraviť oblečenie na celý týždeň a nemusíte sa každý deň trápiť so žehlením. Okrem toho, ak v predsieni nie je miesto, môžu sa na tyče umiestniť aj bundy, kabáty.

WENECJA - spálňový sektorový systém