Skriňa alebo šatník, to je otázka!

Skriňa v spálni - klady a zápory

Spálňa je jedinečný priestor v každom dome. Je to miesto, kde si chce človek oddýchnuť, zrelaxovať a skvele sa vyspať. Jedným zo základných princípov feng shui je udržiavať harmóniu. Usporiadaný priestor by mal zodpovedať životnému štýlu a preferenciám obyvateľov, no rovnako dôležité je, aby plnil funkcie, ktoré mu boli pridelené. Niet pochýb o tom, že najdôležitejším kusom nábytku v spálni je pohodlná posteľ, ktorá vám umožní pohodlný odpočinok. My odporúčame boxspringovú posteľ. U našich zákazníkov je práve tento typ postele momentálne veľmi obľúbený. 

Monolith 37 + typ čela III - Manželská posteľ Calipso 160/180

 

Ak máme veľký byt, tak spálňa môže slúžiť len na spanie, no vo väčšine prípadov má aj iné funkcie. Niekedy je tam pracovňa alebo toaletný stolík a ešte častejšie tam môžeme vidieť šatník. Umiestnenie tohto kusu nábytku do spálne má mnoho výhod, ale aj niektoré nevýhody. Medzi nevýhody môžeme zaradiť: potreba ponechať voľný priestor na otvorenie dverí. Ak sme snívali o miestnosti určenej len na oddych, tak za nevýhodu možno považovať aj prítomnosť šatníka. Vďaka skriniam na mieru do spálne je však možné vybrať dokonalý model, ktorý dokonale ladí s konkrétnou miestnosťou. V dnešnom texte sa zameriame predovšetkým na samostatne stojace spálňové skrine. Ich výhodou je nielen široký výber, ale aj to, že sa dajú umiestniť prakticky na akékoľvek miesto a pri zmene usporiadania premiestniť. Skriňa v spálni umožňuje súkromie. Ak bývate s ostatnými členmi domácnosti, vďaka šatníku si ľahko vyberiete všetky potrebné veci a prezlečiete sa v izbe. To je mimoriadne dôležité najmä pre ľudí, ktorí nemajú radi všadeprítomný chaos.

Ako si vybrať dokonalú skriňu do spálne?

Je pravda, že na otázku, ako si vybrať dokonalú šatníkovú skriňu do spálne, neexistuje jednoznačná odpoveď, no existuje množstvo tipov, ktoré môžu tento proces výrazne uľahčiť. Hneď na začiatku by ste sa mali zamyslieť nad využitím nábytku. Či do nej chceme uložiť len oblečenie, alebo napríklad aj posteľnú bielizeň.

vnútorné rozloženie skrine  - Skriňa ROMUALDA 180

Iné usporiadanie bude mať skriňa vyhradená len na oblečenie a inak bude vyzerať skriňa, ktorého časť chceme použiť na knižnicu alebo knižnicu. V súčasnosti medzi sebou bojujú dve možnosti. Napriek tomu si väčšina ľudí nevie predstaviť skriňu bez dverí, no každým rokom je čoraz obľúbenejšia otvorená skriňa. Prvá možnosť sa zdá byť univerzálnejšia. Prídavné vešiaky sa dajú napríklad zavesiť na vnútornú stranu dverí a prípadný neporiadok nie je hneď viditeľný. Pri uzavretej spálňovej skrini nemusia uložené veci k sebe farebne ani štýlovo ladiť a ani na tom veľmi nezáleží. Je to však dôležité v prípade otvoreného šatníka. Umožňuje vystaviť oblečenie a doplnky, no najlepšie vyzerajú, keď majú spoločného menovateľa. Je tiež veľmi dôležité udržiavať poriadok, neporiadok okamžite upúta a vyvoláva pocit estetického chaosu. Otvorená šatníková skriňa do spálne sa hodí, keď chcete niektoré z políc využiť napríklad na malú knižnicu. Veľmi dôležitú úlohu zohráva aj vzhľad šatníka. Našťastie je teraz k dispozícii taká široká škála rôznych variantov, že dokonalý model bude možné zladiť do každej spálne bez ohľadu na jej veľkosť a štýl.

biela / orech baltimore - MORENA šatníková skriňa

Skriňa na mieru do spálne - čo potrebujete vedieť?

V dobe širokého výberu najrôznejších produktov zákazníci čoraz viac hľadajú modely, ktoré splnia všetky ich očakávania. Táto tendencia je viditeľná napríklad v oblasti nábytku. Každým rokom si čoraz viac ľudí kupuje nábytok na mieru, ktorý je schopný splniť všetky očakávania daného zákazníka. Záleží na individuálnych preferenciách konkrétneho človeka, napr. konečný vzhľad šatníka, jeho veľkosť a počet a rozstup políc. Vďaka možnosti vytvorenia dokonalého kusu nábytku, sa zrazu aj zdanlivo nie príliš funkčná spálňa stáva praktickou. Spálňový nábytok vyrobený na mieru prichádza v rôznych prevedeniach.

čierna + orech baltimore - MORENA sektorový systém

Ak potrebujete veľa úložného priestoru, dobrou voľbou je šatníková skriňa s nadstavcom. Na horné police môžete uložiť napríklad sezónne oblečenie alebo menej často používané kusy oblečenia. Zásuvky sú zasa skvelým miestom na ponožky, spodnú bielizeň a rôzne drobnosti.

moderná skriňa s nadastavcom

Šatník do spálne s vešiakovou časťou funguje najmä pre ľudí, ktorí musia denne dodržiavať elegantný dress code. Vďaka tomu si môžete pripraviť oblečenie na celý týždeň a nemusíte sa každý deň trápiť so žehlením. Okrem toho, ak v predsieni nie je miesto, môžu sa na tyče umiestniť aj bundy, kabáty.

WENECJA - spálňový sektorový systém

Špeciálna ponuka

Váľanda (posteľ) EDO 1

Váľanda EDO 1 váľanda s úložným priestorom. Farebné prevedenie čalúnenia molitanového matraca si môžete vybrať podľa vlastných predstáv zo širokej škály poťahových látok. Korpus môže byť čalúnený alebo v dekore dreva. Kvalitná váľanda od SLOVENSKÉHO výrobcu.
€135,00

Váľanda (posteľ) EDO 5

Váľanda EDO 5 váľanda s úložným priestorom. Farebné prevedenie čalúnenia si môžete vybrať podľa vlastných predstáv zo širokej škály poťahových látok. Korpus môže byť v prevedení: čerešňa, jelša, buk, orech alebo biela. K dispozícii je možnosť výberu z 3 prevedení matraca. Kvalitná váľanda od SLOVENSKÉHO výrobcu.
€179,00

Váľanda (posteľ) EDO 5 - SKLADOM

Váľanda EDO 5 je váľanda s úložným priestorom. Dostupná s kvalitným sendvičový matracom v dvoch prevedenia: buk + sivá vzorovaná látka.
€199,00
Zanechajte svoj komentár