RSS

Blog

Vintage kuchyňa - krásna biela kuchynská linka s dreveným dekorom.

Hľadáte výnimočnú kuchynskú linku? Máme pre Vás niečo. Kuchynskú linku v škandinávskom štýle Royal. Biela kuchyňa, ale predsa iná. Kuchynská linka Royal sa vyrába v dekore Nordická borovica. Je to krásny, jemný drevený dekor. Svetlé drevo je 

Vintage kuchynská linka

Vďaka jedinečnému vzhľadu vnesie do Vášho domu pokoj a harmóniu prírody. Veď predsa taký je škandinávsky štýl. 

Kuchynská linka Royal

Svetlá drevená kuchynská linka

 

Detské sedacie vaky. Sedacie vaky pre deti.

Sedacie vaky sa už niekoľko rokov tešia veľkej obľube. Pohodlné sedenie a dizajn, to sú jeho hlavné výhody. Sedací vak je vďaka svojej výplni tvarovateľný, ľahko sa teda prispôsobí krivkám každého človeka. Môžete na ňom sedieť či ležať, čítať knihu alebo len tak oddychovať. Sedacie vaky sú dnes súčasťou mnohých domácnosti, obývačiek či spálni. Sedací vak je praktickým kúskom nábytku, a zároveň dizajnovým doplnkom. Vďaka svojej farebnosti vnesie do Vášho interiéru hravosť, ale aj útulnosť.

Sedací vak ALIBABA

 

ilustračné foto - Sedací vak Ava Jojo Monolith 37 - Sedací vak Ava Jojo Monolith 61 - Sedací vak Ava Jojo

Detské sedacie vaky

Samozrejme, že sedacie vaky si veľmi obľúbili deti. Tie predsa majú radi mäkké veci, prípadne veci na skákanie. :) Výrobcovia sa samozrejme hneď prispôsobili a priniesli na trh sedacie vaky pre deti. Detský sedací vak je menší, zvyčajne farebnejší. Obľúbené sú detské sedacie vaky v tvare zvieratiek. Malého futbalistu určite poteší sedací vak v tvare futbalovej lopty.

sedací vak slon - Sedací vak BABY TYP 2 - SLON sedací vak mačička - Sedací vak BABY TYP 1 - MAČKA

SK02 / SK03 - Sedací vak EUROBALL SK01 / SK05 - Sedací vak EUROBALL

Oddych po škole

Sedacie vaky sú skvelým miestom na oddych. Po sedení v škole je skvelé, ak sa môžu deti natiahnuť či len tak zvaliť do mäkkého vaku. Je to skvelé miesto na čítanie knihy. Pohodlne sa zvaliť či skákať na vak z postele, keď sa rodičia nepozerajú. :-) Vak je mäkký a skvele drží tvar, vďaka sypkému polystyrénu. Je skvele, že pri väčšine vakov môžete náplň jednocho hocikedy dopĺňať.

Sedacie vaky sú ľahké a nezaberajú príliš veľa miesta. Manipulácia s nimi je skutočne jednoduchá a hravo to zvládne aj Vaše dieťa. Vak môžete ľubovoľne prenášať po izbe. 

SK02 / SK13 - Sedací vak FLOWER medium

Sedací vak do obývačky

Ako sme už spomínali sedací vak môžete jednoducho prenášať. Skúste ho preniesť až do obývačky. :-) Verte, že pohodlie na sedacom vaku pri sledovaní televízie si obľúbia nielen Vaše deti. 

látka NK03 - Sedací vak WAVELET  látka NK01 - Sedací vak WAVELET

Máte doma aj Vy už nejaký sedací vak? 

Sedacie súpravy 2022 - trendy sedačky v roku 2022

Moderné sedacie súpravy v roku 2022. Asi každý z nás túži mať krásny moderný domov. V krásnom prostredí sa budeme cítiť príjemne a môžeme tak dokonale zrelaxovať. Nato nám poslúži sedačka. Je výrazným dizanovým prvkom v obývačke, a zároveň najpoužívanješím kúskom nábytku v obývačke. Preto musí byť naša sedacia súprava pohodlná, a zároveň krásna. Krásna pre nás. :) My Vám dnes chceme ukázať moderné sedačky, ktoré by sa Vám mohli zapáčiť. Pri výbere látok Vám radi poradíme. A keďže vieme, aké náročneé je vybrať si látku cez mobil či počítač, radi Vám zašleme vzorky látok, aby ste látku reálne videli pred záväznou objednávkou.

Moderné sedacie súpravy v roku 2022

V roku 2022 budú trendy farby a odhalené nohy. Už v predchádzajúcich rokoch sme zažili boom modrých či zelených sedačiek. Aj v tomto roku výrobcovia prichádzajú s novými farebným látkami. Trúfli by ste si na čerevenú či žltú sedaciu súpravu?

Nube 45 - Sedacia súprava Lanvin

Monolith 59 - Sedacia súprava Akita

 

V tomto prípade sa sedacia súprava rozhodne stane centrom pozornosti vo Vašej obývačke.

Sedacie súpravy s kovovými nohami

Ako sme už spomínali vyššie, trendy budú odhalené nohy. Sedacie súpravy s kovoými nohami pôsobia vzdušne. Opticky nezaťažujú priestor. Tým, že vidíte skoro celú podlahu, obývačka bude pôsobiť veľká. V neposlednom rade výrobcovia myslia aj na Vaše pohodlie. Výška nožičiek pri sedačkách je dostatočná pre robotický vysávač. Je to možno zábavné, ale je to tak. Aj my v e-shope sa často stretávame s požiadavkou, aby sa pod sedačku dostal robotický vysávač. Túto požiadavku sme tlmočili aj výrobcom, a tí na dopyt samozrejme reagujú. 

Sedacia súprava Ricardo

Sedacie súpravy s čiernymi kovovými nohami

Keď kovové nohy na sedačke, tak tento rok rozhodne čierne. Sedacie súpravy s čiernymi kovovými nohami sú tento rok trendy. Čierny kov je predstaviteľom industrializmu, ale nebojte sa, že by sedačka pôsobila chladne. Čierne kovové nohy dizajnéri v tomto roku dopĺňajú oblými tvarmi. Sedacia súprava tak pôsobí pohodlne a priamo volá, aby ste si na ňu sadli.

Leve 04 - Sedacia súprava Larde

Čierne kovové nohy sa skvelo hodí k akejkoľvek farbe, látke či ekokoži. 

Monolith 37 - Sedacia súprava Akita

Pohodlná sedacia súprava

Sedcia súprava nemôže byť iba krásna, ale musí byť aj pohodlná. Aktuálne je najpoužívanejšia kombinácia pružina falista a pena. Zvyčajne HR pena alebo pena T 30.

detail podrúčky - Sedacia súprava Kairos

 

Soro 61, PRAVÉ PREVEDENIE - Sedacia súprava Kairos

 

Tak čo, oslovili Vás tohtoročné trendy? Páčia sa Vám moderné sedacie súpravy?

Stolík pod televízor - je ešte trendy?

Stolík pod televízor je súčasťou obývacej steny. Dnes už ale väčšina z nás vešia televízor na stenu, stolík pod TV už teda neplní svoju primárnu funkciu. Je teda ešte trendy a vlastne potrebný? 

 čierny lak + divoký dub - RTV stolík AHG-252 OAK   biely mat + biely lesk - RTV skrinka BEST

Stolík pod TV 

Samozrejme, že je stále potrebný. Televízor na stene často nájdeme v novostavbách, kde káble sa už počas stavby schovajú do steny, a televízor tak na stene vyzerá skutočne skvele. V mnohých domácnostiach je ale zrejme televízor naďalej uložený na skrinke. 

 

Keď hovoríme o technike, tak musíme pripomenúť, že televízny či satelitný box musia byť na skrinke. Inak by ste ho zrejme nezapli. Alebo máte iné skúsenosti či tipy? Pokojne nám napíšte.

 dub wotan - RTV skrinka DERBY 100

Či už máte na skrinke pod TV televízor alebo nie, skrinka pod televízor by mala byť súčasťou Vašej obývačky. V neposledom rade je to úložný priestor v obývačke. Ako sme už neraz spomínali, úložného priestoru nie je nikdy dosť. 

 samoa king - KORA RTV skrinka KRT2   dub lefkas + čierna - RTV skrinka JOHN 07

Stolík pod TV biely alebo Dub Sonoma?

Áno, práve tieto dve farebné prevedenia sú veľmi obľúbené. Samozrejme, že si nekúpite samostatnú skrinku pod televízor, ale skrinka je súčasťou obývacej steny. Biela či biela lesklá obývacia stena je aj u našich zákazníkov veľmi obľúbená. Je to nadčasové prevedenie, ktoré tak rýchlo nevyjde z módy. Stačí si zvoliť doplnky napríklad drevené alebo farebné a Vaša obývačka získa jedinečný vzhľad. Doplnky môžete časom vymeniť a budete mať ,,novú" obývačku.

biely mat + dub sonoma - RTV skrinka Sella - mat biely mat + biely lesk - RTV skrinka MEX 160  

Čierna kuchynská linka s drevom, zoznámte sa s Modenou.

Novinka v našej ponuke. Moderná kuchynská linka v krásnej kombinácií čierna matná a drevený dekor Dub Artisan. Sektorová kuchynská linka Modena. Radi Vám predstavíme našu novinku. Ak sa Vám zapáči, radi Vám pomôžeme aj s návrhom kuchyne, či poradíme.

Sektorová kuchynská linka Modena

Čierna matná sektorová kuchynská linka

Modena je čierna matná sektorová kuchynská linka. Sektorová kuchynská linka, to chceme teraz zvýrazniť. Kuchynská linka Modena pozostáva z množstva samostatných skriniek. Môžete si teda vyskladať kuchynskú linku v rôznej dĺžke aj tvare. Rovná kuchynská linka, rohová kuchynská linka aj moderná kuchynská linka v tvare U. Za skvelú cenu si zariadíte modernú a kvalitnú kuchyňu!

Vyberte si zásuvkové skrinky, skrinky s policami a dvierkami. V ponuke nájdete aj dolnú a hornú rohovú kuchynskú skrinku. Určite Vás zaujme aj potravinová skrinka. Je iba na Vás či ju využijete na uloženie potravín alebo na uloženie hrncov, či tanierov. Úložného priestoru nie je predsa nikdy dosť.
Výrobcovia kuchynskej linky Modena mysleli aj na kuchynské spotrebiče. Môžete si do novej kuchyne vybrať skrinku na rúru či skriňu na chladničku. Spotrebiče sa tak stanú súčasťou Vašej kuchyne a celá kuchynská linka bude pôsobiť jednotne, a kompaktne.

Sektorová kuchynská linka Modena

Kuchyňa s tichým zatváraním dvierok

Kuchynská linka Modena má systém tichého uzatváranie dvierok a zásuviek. Tento systém tvoria špeciálne závesy, ktoré spomaľujú zatváranie dvierok. Nemusíte sa tak báť búchania kuchynských dvierok. Ušetrí to Váš sluch a ochráni Vašu novú kuchyňu.

Sektorová kuchynská linka Modena

Ako čistiť čiernu matnú kuchynskú linku?

Mnohí sa určite zdesia, keď sa povie čierna kuchynská linka. Šmuhy, odtlačky rúk a prstov, atď. Ako to vyčistiť? Nemyslíme si, že práve to je dôvod, aby ste si nekúpili čiernu kuchyňu. O čiernu kuchynskú linku sa treba starať rovnako ako o bielu, červenú, zelenú, drevenú, matnú, či lesklú. Každá kuchynská linka sa predsa zašpiní rovnako. Na trhu je dnes dostatok čistiacich prostriedkov. Ale úplne postačí navlhčená utierka napr. z mikrovlákna. Na odstránenie mastnoty je asi najúčinnejší prostriedok na riad. Ak budete kuchyňu pravidelne čistiť, bude vyzerať ako nová. A to platí o každej kuchynskej linke, nielen o čiernej. Ideálne je ak vyčistíte kuchynskú linku po každom použití, aby sa špine neusadila a ,,nezažrala“ sa.

Sektorová kuchynská linka Modena

Páči sa Vám naša novinka? Napíšte nám, poteší nás Váš názor.

 

Čo zavesiť v obývačke na stenu?

Hľadáte tip ako zútulniť obývačku? Jeden pre Vás máme. Pozrite sa na steny. Sú prázdne alebo už ste využili tento priestor? Je to miesto presne v úrovni očí, teda na neho pozeráme dosť často. Čisté biele steny by pôsobili chladno a neútulne. Čo teda zavesiť na stenu?

Fotky na stenách v obývačke

Rodinné fotky na stenách vyžarujú teplo domova a rodinnej pohody. Každý deň začnete pohľadom na Vašich milovaných. :) Dnes je trendom foto stena, t.j. fotky na celej stene. Zvyčajne sa používajú rámčeky v rôznych farbách, veľkostiach a tvaroch. Rozhodne to upúta pozornosť každej Vašej návštevy.

Nechajte fotky a obrazy vyniknúť - Žena SME

Zdroj: internet

Obrazy na stenách

Obrazy a umelecké diela zase vyžarujú ,,vážnosť". Obývačka bude pôsobiť ako galéria. Obrazy na stenách pôsobia skôr formálne. Môžu byť, ale skvelým dizajnérskym doplnkom. Prostredníctvom obrazov môžete do Vášho interiéru preniesť farbu, eleganciu, luxus či prírodu.

Police na stenu

Okrem obrazov a fotiek vidíme na stenách najčastejšie police. Drevené police, kovové či dizajnové police v rôznch tvaroch. Výber je iba na Vás. Rovnako je na Vás, čo na police uložíte. Knihy? Môžete mať svoje obľúbené knihy hneď po ruke. Alebo môžete mať na očiach Vaše obľúbené suverníry z dovoleniek. V okamihu sa tak môžete preniesť naspäť k moru či na hory.

    korpus dub wotan + dvierka dub wotan + čierny vysoký lesk  (29 WTS MH) - Obývacia stena Manhattan + LED

Polica je často súčasťou obývacej steny. Je teda v rovnakom dekore ako celá Vaša obývačka, a obývačka bude skvele zladená. Na obrázkoch z katalógov môžete vidieť, že polica sa najčastejšie umiestňuje nad televízor. 

biela + dub grandson - Obývacia stena ALICANTE

Dizajnové police na stenu

 Aj samotná polica môže byť dizajnovým doplnkom. Odlišný tvar ako majú klasické police, ale rovnaká funkčnosť. 

ROMERO závesná polica R10  120  dub riviera - Závesná polica  COSMO C11 dub sonoma + biela - UNO polica 09

Kombinácia kovu a dreva je momentálne veľmi obľúbená. A tak sa výrobcovia rozhodli ju priniesť aj na poličky. 

v priestore - Sada závesných políc AZURI

 

umiestnenie v priestore - Závesná polička DESIO TYP 2 čierny kov + prírodná  - Závesná polička DESIO TYP 1

Závesná vitrína do obývačky

Budeme sa opakovať, ale: ,,Úložného priestoru nie je nikdy dosť!" Využijte teda aj priestor na stene. Aktuálne sú veľmi obľúbené závesné vitríny na stenu. Vaša obývacia stena bude štýlová. Aj pri skrinkách na stenách platia staré známe pravidlá. Prúžky rozširujú. Teda úzke dlhé vitríny opticky predĺžia stenu. Naopak kúpte si vysokú závesnú vitrínu a miestnosť sa bude zdať vyššia. 

dub nelson + betón - Obývacia stena IOVA + LED

antracit + dub wotan (28 ANWT SK) - Obývacia stena SILK + LED dub nelson + biely vysoký lesk - Obývacia stena SOFI

 

Určite bude zaujímavo vo Vašej obývačke vyzerať závesná vitrína sa LED osvetlením. Vaše obľúbené suveníry či dekoračné predmety získajú nový vzhľad vďaka podsvieteniu. A rozhodne na seba strhnú pohľady každej Vašej návštevy.

 

korpus čierny mat / dvierka čierny lesk (23 ZZ FY 41) - Vitrína Fly veľká 41  korpus biely mat / dvierka čierny lesk (23 WS FY 42) - Vitrína Fly veľká 42

Komoda na stenu

Aj komoda môže vysieť vo Vašej obývačke. Ale aj na chodbe či v spálni. Ponúkne Vám bohatý úložný priestor a opticky nezaťaží priestor. Napríklad táto závesná komoda Fly má moderný dizajn a prakticky rozdelení odkladací priestor. Niečo môžete schovať za dvierka a niečo vyložiť na výslnie s LED podsvietním. Komoda Fly je bezúchytková, má teda čistý, jemný dizajn. Čo na ňu poviete?

korpus čierny mat / dvierka biely lesk (23 ZW FY SBI) - Závesná vitrína Fly SBI

A čo máte zavesné na stenách Vy? Pokojne nám napíšte či pošlite fotky pre inšpiráciu. 

 

Novinka v našej ponuke: sektorová detská izba Figo.

Do našej ponuky sme zaradili detskú izbu Figo. A musíme povedať, že takýto typ nábytku sme u nás ešte nemali. Klasický biely nábytok do detskej či študentskej izby, a predsa výnimočný. Je výnimočný vďaka koženým úchytkam. Práve tie z klasickej bielej komody či skrine vytvárajú nepriehliadnuteľný dizajnový nábytok.

FIGO detská izba FIGO detská izba

Sektorový nábytok do detskej izby Figo je vhodný pre najmenších aj najväčších. Je to rastúca detská izba a naviac univerzálna. Je vhodná pre chlapca aj dievča, pre škôlkara aj školáka. Stačia vhodné farebné doplnky.

Nábytok Figo je na drevených nohách. Pripomína tak škandinávsky štýl, ktorý sa vyznačuje minimalizmom. Nábytok na nožičkách pôsobí vzdušne a uľahčuje upratovanie. Nemusia Vás už trápiť chumáče prachu za skriňou.

FIGO detská izba

Sektorový nábytok znamená, že si môžete kúpiť to čo potrebujete, a to na čo máte priestor. Potrebujete dve komody či väčšiu skriňu? Výber je iba na Vás. Detská izba Figo pozostáva z 8 samostaných komponentov. Pomocou nich si, ale môžete jednoducho zariadiť celú detskú či študentskú izbu.

Komoda do detskej izby

Úložný priestor je dôležitý nielen v detskej, ale aj študentskej izbe. Komoda je skvelým pomocníkom. Získate odkladací priestor v zásuvkách. Je nižšia, a teda opticky nezaťaží priestor. Vybrete si variant, aký sa Vám páči. Komoda môže slúžiť na uloženie kníh a zošitov, alebo aj oblečenia. 

FIGO komoda 3S 02  FIGO komoda 4S1D 03

 

Písací stolík do detskej izby

Písací stolík je nevyhnutnou súčasťou každej detskej respektíve študentskej izby. Žiak či študent by mal mať svoj vlastný priestor, kde si môže pokojne písať úlohy a učiť sa. Písací stolík by mal mať dostatočnú pracovnú plochu a je skvelé, ak má aj úložný priestor. Do zásuviek na písacom stole si môžu Vaše deti uložiť zošity, knihy. Alebo budú mať písacie potreby hneď po ruke. Naviac, pre mamičky je každý úložný priestor v detskej izbe veľkým plusom. Je to príležitosť pre väčší poriadok v detskej izbe.

FIGO písací stolík 08  FIGO závesná polica 09

Nad písací stôl môžete umiestniť poličku. Je to otvorený priestor, kde si môžu Vaše deti vystaviť obľúbené predmety, fotky či knihy. Je to ďalší odkladací priestor, a zároveň dotvára celkový dizajn izby.

Drevená posteľ pre deti

Komody, skrine, poličky, písací stôl a samozrejme posteľ. Biela drevená posteľ na nožičkách krásne doladí celú študentskú izbu. Fraebné obliečky vnesú do priestoru farbu a rozžiaria ho. Čo poviete?

 

FIGO posteľ 36

 

Biely nábytok do detskej izby

Biely nábytok je nadčasový. Jeho kúpu určite neoľutujete, bude trendy aj niekoľko rokov. Práve preto môžeme aj sektorový nábytok Figo zaradiť k rastúcemu nábytku do detskej izby. Kúpte ho pre Vaše malé dieťa, doplnky môžete ladiť do ružova, modra, žltá, ako len chcete. Ako bude Vaše dieťa rásť, stačí meniť doplnky. Sektorový nábytok do detskej izby Figo je vhodný pre žiaka aj pre staršieho študenta. Zároveň je vhodný pre chlapca aj pre dievča.

FIGO detská izba

 

Ste prívržencami bieleho nábytku alebo uprednostňujete farebný nábytok pre deti? Páči sa Vám naša novinka?

Farbou roka 2022 je fialová, ktorá nie je fialová.

Priblížil sa koniec roka, a tak svet módy a dizajnu opäť očakával vyhlásenie spoločnosti Pantone. Práve táto spoločnosť vyhlasuje každoročne Farbu roka pre nasledujúci rok. A tak sme sa dočkali. Farbou roka 2022 je fialová, ktorú ale, podľa vyjadrení spoločnosti Pantone, nemáme označovať ako fialovú. Je to pomerne nová farba, ktorá vznikla len pred nedávnom a volá sa Very Peri. Vznikla zmiešaním červenej a modrej, a tak ju aj máme označovať. Ak sa Vás niekto opýta aká je farba roka 2022, odpovedzte: tmavý odtieň modrej s červenkastými odleskami. Táto farba ma byť novým pohľadom a víziou na obľúbenú modrú farbu. Znej si máme vziať pokoj, harmóniu a pohodu.

Pantone Color of the Year 2022 / Palette Exploration | Pantone

Zdroj: www.pantone.com

Farba roka 2022

Spoločnosť Pantone nevyberá IBA farbou a LEN pre svet módy. Pri výbere farby na nasledujúci rok sa zohľadňuje celková situácia o svete, ekonomické a spoločenské dianie, či sociálne podmienky. Farbu roka 2022 poznačila pandémia koronavírusu. V tejto dobe má byť farba Very Peri symbolom optimizmu a optimistického očakávania budúcnosti. Zároveň je nositeľom nekonečných možností a nových štandardov, ktoré sme si vybudovali počas tejto pandémie. S touto farbou roka 2022 sa budeme stretávať počas celého nasledujúceho roka v móde, dizajne, marketingu, vo výrobe. Mala by sa objaviť vo väčšine oblastí života.

Elementos con el color 'Very peri' como las flores de Gisela Graham London, el cuadro de Flora Rozita, sofá de My Face o lámina de Desenio, entre otros

Zdroj: internet

Farba roka 2022 v interiéri

Áno, dotýka sa to aj nábytku a interiérov domov a bytov. Nepredpokladáme, že by sa táto farba mala objaviť na veľkých kusoch nábytku ako je sedacia súprava. Naviac skutočne sa jedná o ,,čerstvo namiešanú farbu", teda výrobcovia ešte neponúkajú poťahové látky v tomto odtieni modrej.

Very Peri es el color del año de 2022, según PantoneZdroj: internet

Ale doplnky v interiéri vo farbe roka 2022 si rozhodne vieme predstaviť. Táto fialová farba, alebo presnejšie kombinácia modrej a červených podtónov, môže vniesť do priestoru niečo jedinečné. Zaručene bude Váš interiér pôsobiť veselo, hravo a optimisticky.

oroducts in purple tones from desenio, dartington crysal, ligne roset, thorndown paints and more

Zdroj: realhomes.com

Omnoho lepší efekt, ale dosiahnete kombináciou farby Very Peri a inej farby. Napríklad so sviežou zelenou. Vznikne Vám svieži interiér s pokojom a harmóniou prírody.

Čo poviete na farbu roka 2022? Trúfnete si na ňu? Kúpite si nejaký módny kúsok alebo doplnky do domácnosti?

Sadnime si za okrúhly stôl.

Jedálenský stôl je dôležitou súčasťou každej domácnosti. Slúži nám sa trávenie spoločných chvíľ s rodinou a priateľmi. Spoločne si vychutnávame raňajky, aby sme nabrali energiu do nového dňa. Pri spoločnej večeri sa môžme porozprávať o tom, čo sme zažili. Jedálenský stôl sa v mnohých domácnostiach používa aj ako písací stôl. Písanie úloh s deťmi, či homeoffice? Áno, jedálensky stôl je dôležitý. Teraz vyvstáva otázka, aký jedálenský stôl si kúpiť. Oválny, štvorcový, obdĺžnikový. A čo tak okrúhly jedálenský stôl? Z nášho pohľadu predajcu nábytku sú okrúhle jedálenské stoly dosť obľúbené a vyhľadávané.

ilustračné foto stola Lungo a stoličiek - Okrúhly jedálenský stôl LUNGO

Keď sme spolu s našou zákazníčkou Mirkou hľadali jej stôl, na úvod povedala, že chce okrúhly stôl. Lebo to nie je ,,klasika" a jedáleň podľa nej pôsobí útulnejšie. Nakoniec si vybrala stôl Pixel 2. Moderný okrúhly jedálenský stôl v kombinácií Zlatý dub a čierny kov. Dizajnové nohy mu dodávajú jedinečný šmrnc. 

dub zlatý + čierny kov - Okrúhly jedálenský stôl PIXEL 2

Aj dizajnéri zastávajú názor, že oblé hrany a tvary pôsobia v priestore ,,mäkšie". Miestnosť potom pôsobí útulnejšie.

Ilustračne foto, stoličky K430 - Rozkladateľný jedálenský stôl Mercy

Opticky zaberie okrúhly stôl v priestore menej miesta. Aj keď v skutočnosti to tak celkom nie je.  Potrebujete priestor okolo celého stola.

Okrúhly jedálenský stôl RAYMOND

Za okrúhlym stolom sme si všetci rovní. Áno, je to tak. A tento fakt je predsa známi už z histórie. Mnohí obľubujú okrúhle stoly práve preto. Každý vidí na každého, rozhovor je teda veľmi príjemný.

Okrúhly stôl nie je vhodný na homeoffice

Nemusíme pripomínať, že táto doba mnohých prinútila pracovať z domu. Homeoffice. Možno aj u Vás sa objavili nejaké praktické problémy. Napríklad naša kolegyňa zistila, že okrúhly jedálenský stôl nie je vhodný na prácu s počítačom. Posťažovala sa nám, že na pravo ani na ľavo nemá priestor, kde by si mohla uložiť papiere vedľa počítača.

čierna matná  - Okrúhly jedálenský stôl FONDI

Ale inak svoj okrúhly jedálenský stôl zbožňuje. Vybrala si ho preto, že si okrúhly jedálenský stôl pamätá z detstva. Jej starí rodičia mali tento typ stola. A ona ma na tie spoločné rodinné chvíle za týmto stolom len tie najkrajšie spomienky.

Rozkladací okrúhly jedálenský stôl

Za okrúhly stôl za zmesti 6 ľudí, respektíve 4. Závisí od veľkosti stola. Výrobcovia, ale ponúkajú aj rozkladacie okrúhle jedálenské stoly. Stôl rozložíte vkladom a vznikne Vám oválny stôl.

Stôl Ricardo + Stoličky K448 - Okrúhly jedálenský stôl RICARDO

 

Okrúhly jedálenský stôl RICARDO po rozložení - Okrúhly jedálenský stôl RICARDO

 

Páči sa Vám tento typ jedálenského stola? Napíšte nám Váš názor.

Kúpeľňový nábytok. Nábytok do kúpeľne, ktorý poslúži a zaujme.

Kúpeľňa patrí k tým miestnostiam v domácnosti, ktorú nebudete renovavať často, ak vôbec. Preto pri jej zariaďovaní musíte myslieť na budúcnosť, aby bola Vaša kúpeľňa krásna aj niekoľko rokov. Skvelým riešením môže byť, zvoliť si neutrálne obkladačky a priestor zútulniť, dodekorovať nábytkom do kúpeľne. Nábytok do kúpeľne môžete po čase vymeniť a Vaša kúpeľňa dostane nový vzhľad.

ilustračné foto 2 - REA REST - kúpeľňový sektorový systém

Nábytok do kúpeľne

Ani nábytok do kupeľne sa nevyhol módnym trendom. Kedysi ste v kúpeľni našli skrinku so zrkadlom a bielu skrinku pod umývadlom. Dnešný kúpeľnový nábytok ponúka viac. Rôzne typy skriniek a hlavne rôzne farebné prevedenia. Pre časom boli najvyhľadavanejšie lesklé biele či čierne kúpeľňové skrinky. Dnes sa už do popredia viac dostáva drevený dekor, prípadne kombinácia dreva a bielej farby.

dub bardolino + biela - Kúpeľňová zostava REA REST IV

 

dub sonoma - NATALI - kúpeľňový sektorový systém

 

Drevený kúpeľňový nábytok, respektíve nábytok v dekore dreva, vnesie do Vašej kúpeľne pocit harmónie prírody a pokoja. Páči sa Vám svetlé alebo tmavé drevo? Túžite po nábytku s výraznou štruktúrou? Výrobcovia Vám ponúkajú skutočne širokú škálu drevených dekorov pre kúpeľňový nábytok. Výber je iba na Vás.

možnosť výberu z týchto farebných prevedení  - Kúpeľňová zostava REA REST III

 

Závesný kúpeľňový nábytok

Najviac sa stretnete s kúpeľnovým nábytkom zaveseným na stenu. Kúpeľna je zvyčajne malý priestor, a práve takto riešený nábytok môže opticky zväčšiť priestor. A v neposledom rade Vám to uľahčí upratovanie kúpeľne. Určite dobre viete, že v kúpeľni sa práve na podlahe a pod skrinkami ukladá najviac prachu a nečistôt. Kúpeľňové skrinky zavesné na stene Vám umožnia jednoducho vytrieť celú podlahu v kúpeľni.

Biela matná a čierny lesk - Kúpelňová zostava Porto BL 01

Kúpeľňové zostavy

Rovnako ako v obývačke, detskej izbe či spálni, aj v kúpeľni môžete mať všetko nábytok ladený v rovnakom dizajne a farebnom dekore. Kúpeľňové zostavy a sektorový nábytok do kúpeľne, tieto kategórie nábytku Vám odporúčame. Vaša kúpeľňa bude pôsobiť ako z módneho časopisu. Začínať deň v krásnom prostredí musí byť skvelé, však?
Kúpeľňové zostavy pozostávajú z vybraných skriniek. Zvyčajne je súčasťou kúpeľňovej zostavy skrinka pod umývadlo, zrkadlo, či zrkadlová skrinka, a ďalšia samostatná skrinka. Kúpeľňové zostavy nájdete v rôznych variáciach.

wenge - Kúpeľňová zostava REA REST II  wenge - Kúpeľňová zostava REA REST III ilustračné foto - Kúpelňová zostava Porto WH 01

Veľkou výhodou sektorového nábytku je, že Vy sami si vyberiete kúpeľňové skrinky. Vyberiete si skrinky aké potrebujete, a koľko ich chcete mať. Nábytok príspôsobíte Vašej kúpeľni.

Kúpeľňové skrinky

Keď sme hovorili o sektorovom nábytku do kúpeľne, hovorili sme, že si môžete vybrať skrinky, aké potrebujete. Áno, dnes je aj ponuka kúpeľnových skriniek väčšia ako kedysi. Základom je skrinka pod umývadlo. Hľadáte skrinku s umývadlom alebo budete mať umývadlo uložené na skrinke, na doske skrinky? 

wenge - PORTO skrinka pod umývadlo WE 13  wenge - Kúpeľňová zostava REA REST III

Úložneho priestoru nie je asi nikdy dosť, a to platí aj o kúpeľni. Budete potrebovať odkladací priestor na uteráky, osušky či drogériu. Vysoká kúpeľňová skrinka na stenu alebo veľká skriňa, do ktorej odložíte aj žehliacu dosku. Veľmi prehľadné uložené veci môžete mať v zásuvkovej komode. Čo poviete?

biela - NATALI - kúpeľňový sektorový systém

 

Musíme spomenúť aj špeciálne kúpeľňové skrinky. Napríklad skrinka na práčku. Mnoho z nás má práčku v kúpeľni. Určite budete súhlasiť, že práčka zaberá priestor. A kam si uložíte prací prášok či aviváž, ktorú potrebujete mať blízko práčky? Skrinka na práčku je skvelým riešením. Nad práčkou budete mať otvorené aj uzatvorené poličky. 

dub sonoma - Skrinka na práčku Natali TYP1

 

Kúpeľňová skrinka s košom na bielizeň je ďalšie praktické riešenie úložného priestoru v kúpeľni. Zabudnite na veľké prútené koše alebo umelé koše na bielizeň. Vaša kúpeľne bude vďaka tejto skrinke pôsobiť veľmi moderne a upratane. Špinavú bielizeň ľahko ukryjete do skrinky.

kôš na bielizeň - Skrinka REA REST 4 - kôš na bielizeň

Aký nábytok máte v kúpeľni Vy? Čo by ešte výrobcovia mohli vymyslieť?