RSS

Blog

Ako zariadiť kútik na čítanie?

Vytvorenie pohodlného a príjemného kútika na čítanie začína správnym nábytkom a dekoráciami. Tu je niekoľko tipov, ktoré Vám pomôžu začať.

1. Vyberte si pohodlné kreslo alebo pohovku, ktorá je podľa možnosti dostatočne veľká pre dvoch ľudí, pretože je vždy príjemné, keď si knihy môžete užívať spolu. Kreslo na čítanie by malo poskytnúť oporu Vášmu chrbtu a ramenám, aby ste si mohli pohodlne sedieť. Skvelou voľbou je kreslo ušiak. Tento typ kresla má opierku v chrbtovej časti a podrúčky. To Vám zabezpečí maximálne pohodlie pri čítaní!

nohy buk + látka Riviera 38 smaragdová + vzor Jungle - Kreslo Belek Velvet 2215 - Pohovka MANCHESTER III

2. Nábytok umiestnite v blízkosti okien pre prirodzené svetlo počas dňa; uistite sa však, že máte v noci dostatočné osvetlenie, aby čítanie nenamáhalo Vaše oči. Zvážte použitie lámp s nastaviteľným nastavením jasu a stmievačov na vytvorenie tej správnej atmosféry pri čítaní vašich obľúbených kníh.

Hojdacie kreslo Austin

3. Uistite sa, že máte dostatok úložného priestoru na knihy, časopisy a iné materiály na čítanie. Na tento účel sú skvelé police a police na knihy, knižnice. Vzácne knižné tituly môžete vystaviť vo vitríne. Ideálny pomocníkom pri čítaní knihy je príručný stolík. Pohodlne sa posaďte do kresla a Vašu knihu budete mať hneď po ruke. Alebo si na príručný stolík položte kávu a čaj, ktorý si môžete vychutnať pri čítaní knihy.

sivá + biely lesk - ZONDA regál Z02

konštrukcia medená + plát prírodná - Set príručných stolíkov DALUX dub lefkas + čierna - Vitrína JOHN 02

4. Pridajte niekoľko dekoratívnych akcentov, ako sú vankúše, prehozy a umelecké diela, aby Váš priestor získal lákavejší vzhľad. Zároveň si vytvoríte dokonalý priestor na relaxáciu po čítaní.

5. Ak chcete povzbudiť deti k čítaniu, umiestnite do miestnosti hračky alebo hry, ktoré ich zábavnou formou zoznámia s literatúrou – myslite na stolové hry s ich obľúbenými postavami alebo zaujímavé aktivity súvisiace s knihami.

6. Uistite sa, že váš kútik na čítanie je čistý a relatívne tichý, aby sa čitatelia mohli sústrediť bez toho, aby boli rozptyľovaní. Ak je to možné, umiestnite ho ďalej od hlavného obytného priestoru, aby ste znížili hluk.

7. Umiestnite rastliny do rohu, aby ste pridali farbu a život Vášmu kútiku na čítanie. Zároveň Vám pomôžu vyčistiť vzduch – dôležitý aspekt každej miestnosti.

Dodržiavaním týchto tipov si môžete vytvoriť pokojný a príjemný kútik na čítanie, ktorý je ideálny na pokojnú relaxáciu alebo živé rozhovory o literatúre.

Akú stoličku na čítanie si vybrať?

Perfektné sú kreslá, ktoré môžu svojou formou a tvarom ,,omotať" sediaceho človeka, ako napríklad, už spomínané, kreslo ušiak. Polohovacie kreslo je tiež skvelou voľbou na čítanie, pretože poskytuje najlepší komfort a odpočinok. Najdôležitejšou vecou pri výbere kresla je uistiť sa, že má dostatočnú oporu pre Váš chrbát, pretože to môže byť rozdiel medzi vychutnávaním si dobrej knihy a tým, že si ju neužijete. Vyskúšajte rôzne stoličky, kým nenájdete tú, ktorá správne podopiera Váš chrbát a ramená. Ak je to možné, prineste si so sebou knihu, aby ste videli, aké pohodlné sú jednotlivé stoličky v polohe na čítanie.

hnedá látka s efektom brúsenej kože - Polohovateľné kreslo TV-5040  tmavozelená koža - Relaxačné kreslo Luxor

Pre maximálne pohodlie pri čítaní odporúčame taburetku ku kreslu. Pri výbere otomanu na stoličku sa uistite, že má podobnú výšku. To poskytne dodatočnú oporu a zároveň si budete môcť pohodlne podoprieť nohy, aby sa vám nevesili, keď trávite čas čítaním.

ilustračné foto 1 - Taburetka Gobi TYP1

Skúste si do svojho čitateľského kútika vybrať nábytok, ktorý je praktický a multifunkčný. Môžete sa rozhodnúť pre malú pohovku, ktorá Vám poskytne dostatok priestoru na natiahnutie sa a relaxáciu, a zároveň vám poskytne potrebnú oporu. Polička na knihy umiestnená vedľa kresla alebo pohovky môže byť tiež skvelým doplnkom, vďaka ktorému budete mať všetky knihy na jednom mieste.

Pri zariaďovaní kútika na čítanie dbajte na to, aby bol dobre osvetlený a pohodlný. Dokonalé osvetlenie je dôležité, pretože vám umožní vychutnať si knihu bez namáhania očí. Vsaďte na nastaviteľné osvetlenie s rôznou intenzitou, takže môžete prepínať medzi jasným svetlom, keď sa sústredíte na detaily, a jemnejším svetlom, keď si chcete oddýchnuť. Je tiež užitočné mať v blízkosti malý stolík, na ktorý si odložíte šálku čaju, občerstvenie alebo záložky.

Kútik na čítanie by mal byť útulný a príjemný. Pridajte nejaké vankúše a prikrývky, aby to bolo ešte pohodlnejšie a máte ideálne miesto, kde si môžete vychutnať dobrú knihu!

Vytvorenie dokonalého priestoru na čítanie Vám umožní skutočne oceniť knihu a všetky jej nuansy, keď sa ponoríte do príbehov, ktoré ponúka. So správnym typom kresla, otomanu, osvetlenia a príslušenstva sa Váš kútik na čítanie určite stane Vaším obľúbeným miestom v dome. Takže pokračujte a vytvorte si svoj vlastný špeciálny kútik na čítanie - stojí to za každú minútu úsilia!

Farba roka 2023: cyklamenová v interiéri

Netradičný odtieň pre netradčnú dobu! Tak opísali farbu pre rok 2023 v inštitúte Pantone, ktorá každoročne vyhlasuje farbu roka. Spoločnosť Pantone po celý rok sleduje sociálne, politické aj ekonomické dianie vo svete. Na základe toho vyhodnocuje, aká farba by bola vhodná pre ďalší rok. Farbou roka 2023 je Vivat - Magenta 18-1750. Je to fialová alebo ružová? Túto otázku si kládlo mnoho ľudí. Je to vraj odtieň medzi modrou a červenou, medzi studenou a teplou farbou.

Farba roka 2023

Farba roka 2023 má so sebou priniesť energiu a elán. Pochádza z prírody, konkrétnejšie, až z prapôvodu sveta, a tak nás má priviesť k našim koreňom. 

Farba roka 2023: Inštitút Pantone zvolil netradičný odtieň pre netradičnú  dobu - KAMzaKRASOU.sk 

Zdroj: spoločnosť PANTONE 

Farba roka 2023 v interiéri

Túto výraznú farbu bude zrejme veľmi ťažké, a zároveň aj odvážne, zakomponovať do interiéru. Môžete jednu stenu nafarbiť práve touto farbou a sledujte tú zmenu v interiéri. Sviežosť a energia. Každé ráno by Vás táto farba mala nabiť energiou do nového dňa. Farba roka 2023 je výrazná a zrejme ju využijete skôr pri doplnkoch. Možno vankúše na pohovke alebo sedačke? Ale s akou farbou ju kombinovať? Určite nič nepokazíte s klasickou sivou sedacou súpravou a veľmi zaujímavo môže táto výrazná farba pôsobiť s tmavomodrou sedacou súpravou.

Soro 76, ĽAVÁ - Sedacia súprava Armando

ĽAVÁ - Sedacia súprava Bonett

V kuchyni môžete zvoliť napríklad kuchynské pomôcky v tejto výraznej farbe alebo napríklad utierky. Vhodným doplnkom je napríklad aj cyklamenový kvet. 

Cyklamenová sedačka

Modrá, zelená či horčicová sedacia súprava. Zabudnite na klasicku, ktorá tu bola niekoľko rokov. Cyklamenová rohová sedacia súprava vnesie do Vašej obývačky niečo výnimočne. Nebojte sa, žeby fialová, či červená rohová sedacia súprava pôsobila žensky. Táto farba vo vhodnom odtieni vnesie do Vášho interiéru nádych luxusu a elegancie.

ĽAVÁ, Matt Velvet 68 - Sedacia súprava Corner 156

Kronos 02 + Zigzag 60 - Sedacia súprava Asgard 3+1

 

Monolith 59 - Sedacia súprava Aspen U

 

A čo hovoríte Vy na farbu roka 2023? Mali by ste odvahu na cyklamenová sedačku? 

Kde hľadať vianočné darčeky?

A opäť je to tu! Opäť sme sa priblížili k najkrajšiemu obdobiu roka: Vianoce sú čoskoro tu! Čo asi dostanem pod stromček??? Aj Vy patríte k ,,hľadačom darčekov"? Skrine, komody, pod sedačkou či v šatníku? Kde budete hľadať vianočné darčeky tento rok? V našom článku Vám poradíme, kde všade môže byť úložný priestor, kde všade by ste teda mali hľadať darčeky. :)

7 Places I have tried to hide my kids' Christmas gifts – SheKnows

Zdroj: internet

Sedacia súprava s úložným priestorom

Kam sa pozriete hneď na úvod? No predsa pod sedačku! Asi nie doslova. Skontrolujte úložný priestor pod sedacou súpravou, tam je priestoru dostatok. K úložnému priestoru v sedacej súprave sa môžete dostať vyklopením sedacej časti alebo pri rozložení sedacej súpravy. 

úložný priestor - Sedacia súprava Dalia new

Sedacia súprava Bonett

 

 

Skrine a komody

Skrine a komody sú samozrejmosťou. Je dosť možné, že práve tam už Vaša manželka, súrodenci či deti darčeky neukryjú. Vedia totiž, že je to asi prvé miesto, kde by ste išli hľadať. Prezrite, ale aj zásuvky v skrini, či nadstavce na skrini.

pravá časť skrine - Skriňa GWEN 70427  dub lefkas - Skriňa Stella

Postele s úložným priestorom

Manželské postele s úložným priestorom sú veľmi obľúbené. Z pohľadu predajcu môžeme povedať, že boxspringové postele s úložným priestorom patria momentálne k najžiadanejším. Ak máte doma manželskú posteľ s úložným priestorom určite by ste ju pri hľadaní vianočných darčekov nemali obísť! Že doma nemáte posteľ s úložným priestorom? Naozaj? Vyskúšajte či sa Vaša manželská posteľ neotvára z boku. 

úložný priestor a spôsob otvárania - Manželská posteľ Aderito 160/180

 

Manželská posteľ môže mať odkladací priestor aj v zásuvkách pod posteľou. Určite sa tam zmestia nejaké menšie darčeky. Takže poriadne podvíhajte deky či sezónne oblečenie, ktoré tam máte odložené.

béžová látka - Manželská posteľ Evora 160

Lavica do kuchyne

Čudujete sa čo Vám to tu píšeme? Áno, lavice do kuchyne sú opäť veľmi trendy. Vďaka modernému dizajnu a štýlovým poťahovým látkam, môže kuchynská lavica skutočne zatraktívniť Vašu kuchyňu či jedáleň. Nemôžeme zabúdať nato, že rohová lavica v jedálni Vám ušetrí priestor. Ale teraz už naspäť k úkrytom vianočných darčekov. Kuchynská lavica zvyčajne má úložný priestor. Ak máte doma kuchynskú lavicu, bežte teda do kuchyne. 

Samostatná rohová kuchynská lavica X I Jedálenská lavica PARIS

Kúpeľňový nábytok

Keď ste už prehľadali všetky tradičné skrýše, skúste ešte prehľadať aj netradičné odkladacie priestory. Choďte do kúpeľne! Skrinky v kúpeľni poskytujú dostatok priestoru na ukrytie darčekov. 

Kúpeľňová zostava Porto WE 01 - wenge - Kúpelňová zostava Porto WE 01

 

 

wenge - Kúpeľňová zostava REA REST III

 

Tak čo, boli ste úspešní pri hľadní darčekov? A aká je Vaša tajná skrýša?

Farby jesene v interiéri.

Práve v tomto čase nám pani jeseň ukazuje tie najkrajšie farby. Žltá, horčicová, oranžová, červená, hnedá, zelená... Príroda sa pripravuje na zimný spánok, na zaslúžený oddych. Krásne jesenné farby aj v nás navodzujú pocit pokoja, oddychu a harmónie. Tak prečo si tento pokoj prírody nepreniesť aj do našich domovov? Myslíte si, že musíte byť odvážny nato, aby ste si kúpili žltú či červenú sedačku? Odvaha nie je potrebná. Ak túžite po obývačke, ktorá bude pôsobiť harmonicky a bude vyžarovať pokoj prírody, stačí si dobre vopred premyslieť ďalšie doplnky.

Jesenná obývačka

Dúfam, že nemyslíte hneď na jesenné dekorácie v obývačke! Nechceme hovoriť o farebných listoch vo váze či vresoch v kvetináči. My Vám ukážeme ako vniesť jeseň do Vašej obývačky prostredníctvom nábytku.

Hnedá sedacia súprava. Áno, máte pravdu, je to klasika. :D Ale záleží aj od toho akú hnedú si zvolíte. K jeseni patrí skôr medovo hnedá alebo gaštanová. Čo poviete? Vyzerá inak ako ,,hnedá sedačka"!

Palladium 9 - Sedacia súprava Jezzi

Červená sedacia súprava vnesie do Vašej obývačky eleganciu. Zvoľte sivé doplnky, alebo horčicové. Farebná sedačka dodá interiéru jedinečnosť a interiér tak nepôsobí nudne. 

Loco 25 - Sedacia súprava Larco

 

Ak si netrúfnete na farebnú sedaciu súpravu, skúste aspoň kreslo. Kreslo ušiak sa dokonale hodí k jeseni a k dlhým zimným večerom. Viete si predstaviť ako sa pohodlne usadíte a začítate sa do obľúbenej knihy? Ušiak je dokonalým kreslom na čítanie. Dôležitá je opierka v spodnej časti operadla. Váš chrbát tak bude v dokonalej polohe. Ruky si môžete oprieť a už len si len vychutnávajte večer. Ale vráťme sa ešte k farbe. Tehlová alebo žltá farba vnesie do Vašej obývačky pokoj prírody. 

ilustračné foto - Kreslo AVA JIM 1ALR  zlatá + bordová - Kreslo Crown

Harmonická spálňa

Tak ako pri obývačke, ani pri spálni nebudeme hovoriť o tom, ako vytvoriť harmonicku spálňu prostredníctvom doplnkov. Celkový dojem dotvárajú síce maličkosti, ale ako prvé Vám vo Vašej spálni udrie do očí posteľ. 

Aj v spálni môžete využiť farby jesene a vniesť do nej harmóniu a pokoj prírody. Niektorí dizajnéri to označujú ako prírodný štýl. Príroda je miesto kde načerpáme energiu, oddýchneme si, kde sa môžeme voľne pohybovať, kde vnímame iba krásu a pokoj. Preto mnohí, práve v tejto uponáhľanej dobe, túžia mať doma kúsok prírody.

Drevená posteľ je už sama o sebe kúskom prírody. Drevo sa veľmi ľahko kombinuje. Doplnky v spálni tak môžete mať vo Vašej obľúbenej farbe. Vytvoríte si tak Vašu dokonalú oázu pokoja.

drevená manželská postel

 

Jesenná spálňa

Jesennú spálňu vytvoríte jednoducho. Zvoľte krásne jesenné farby. Krásu a pokoj jesene tak budete mať doma celý rok. Verte, že v takejto spálni sa Vám bude krásne zasoávať a ešte krajšie prebúdzať. 

O drevenej posteli sme už písali. Teraz sa pozrime na čalúnené postele v jesenných farbách. Hnedá, zelená, či žltá čalúnená posteľ narobí vo Vašom interiéri divy. 

smaragdová posteľ

moderná čalúnená posteľmoderná čalúnená posteľ

A čo Vy? Máte radi jeseň? Ktorá je Vaša obľúbená farba?

Vintage kuchyňa - krásna biela kuchynská linka s dreveným dekorom.

Hľadáte výnimočnú kuchynskú linku? Máme pre Vás niečo. Kuchynskú linku v škandinávskom štýle Royal. Biela kuchyňa, ale predsa iná. Kuchynská linka Royal sa vyrába v dekore Nordická borovica. Je to krásny, jemný drevený dekor. Svetlé drevo je 

Vintage kuchynská linka

Vďaka jedinečnému vzhľadu vnesie do Vášho domu pokoj a harmóniu prírody. Veď predsa taký je škandinávsky štýl. 

Kuchynská linka Royal

Svetlá drevená kuchynská linka

 

Detské sedacie vaky. Sedacie vaky pre deti.

Sedacie vaky sa už niekoľko rokov tešia veľkej obľube. Pohodlné sedenie a dizajn, to sú jeho hlavné výhody. Sedací vak je vďaka svojej výplni tvarovateľný, ľahko sa teda prispôsobí krivkám každého človeka. Môžete na ňom sedieť či ležať, čítať knihu alebo len tak oddychovať. Sedacie vaky sú dnes súčasťou mnohých domácnosti, obývačiek či spálni. Sedací vak je praktickým kúskom nábytku, a zároveň dizajnovým doplnkom. Vďaka svojej farebnosti vnesie do Vášho interiéru hravosť, ale aj útulnosť.

Sedací vak ALIBABA

 

ilustračné foto - Sedací vak Ava Jojo Monolith 37 - Sedací vak Ava Jojo Monolith 61 - Sedací vak Ava Jojo

Detské sedacie vaky

Samozrejme, že sedacie vaky si veľmi obľúbili deti. Tie predsa majú radi mäkké veci, prípadne veci na skákanie. :) Výrobcovia sa samozrejme hneď prispôsobili a priniesli na trh sedacie vaky pre deti. Detský sedací vak je menší, zvyčajne farebnejší. Obľúbené sú detské sedacie vaky v tvare zvieratiek. Malého futbalistu určite poteší sedací vak v tvare futbalovej lopty.

sedací vak slon - Sedací vak BABY TYP 2 - SLON sedací vak mačička - Sedací vak BABY TYP 1 - MAČKA

SK02 / SK03 - Sedací vak EUROBALL SK01 / SK05 - Sedací vak EUROBALL

Oddych po škole

Sedacie vaky sú skvelým miestom na oddych. Po sedení v škole je skvelé, ak sa môžu deti natiahnuť či len tak zvaliť do mäkkého vaku. Je to skvelé miesto na čítanie knihy. Pohodlne sa zvaliť či skákať na vak z postele, keď sa rodičia nepozerajú. :-) Vak je mäkký a skvele drží tvar, vďaka sypkému polystyrénu. Je skvele, že pri väčšine vakov môžete náplň jednocho hocikedy dopĺňať.

Sedacie vaky sú ľahké a nezaberajú príliš veľa miesta. Manipulácia s nimi je skutočne jednoduchá a hravo to zvládne aj Vaše dieťa. Vak môžete ľubovoľne prenášať po izbe. 

SK02 / SK13 - Sedací vak FLOWER medium

Sedací vak do obývačky

Ako sme už spomínali sedací vak môžete jednoducho prenášať. Skúste ho preniesť až do obývačky. :-) Verte, že pohodlie na sedacom vaku pri sledovaní televízie si obľúbia nielen Vaše deti. 

látka NK03 - Sedací vak WAVELET  látka NK01 - Sedací vak WAVELET

Máte doma aj Vy už nejaký sedací vak? 

Sedacie súpravy 2022 - trendy sedačky v roku 2022

Moderné sedacie súpravy v roku 2022. Asi každý z nás túži mať krásny moderný domov. V krásnom prostredí sa budeme cítiť príjemne a môžeme tak dokonale zrelaxovať. Nato nám poslúži sedačka. Je výrazným dizanovým prvkom v obývačke, a zároveň najpoužívanješím kúskom nábytku v obývačke. Preto musí byť naša sedacia súprava pohodlná, a zároveň krásna. Krásna pre nás. :) My Vám dnes chceme ukázať moderné sedačky, ktoré by sa Vám mohli zapáčiť. Pri výbere látok Vám radi poradíme. A keďže vieme, aké náročneé je vybrať si látku cez mobil či počítač, radi Vám zašleme vzorky látok, aby ste látku reálne videli pred záväznou objednávkou.

Moderné sedacie súpravy v roku 2022

V roku 2022 budú trendy farby a odhalené nohy. Už v predchádzajúcich rokoch sme zažili boom modrých či zelených sedačiek. Aj v tomto roku výrobcovia prichádzajú s novými farebným látkami. Trúfli by ste si na čerevenú či žltú sedaciu súpravu?

Nube 45 - Sedacia súprava Lanvin

Monolith 59 - Sedacia súprava Akita

 

V tomto prípade sa sedacia súprava rozhodne stane centrom pozornosti vo Vašej obývačke.

Sedacie súpravy s kovovými nohami

Ako sme už spomínali vyššie, trendy budú odhalené nohy. Sedacie súpravy s kovoými nohami pôsobia vzdušne. Opticky nezaťažujú priestor. Tým, že vidíte skoro celú podlahu, obývačka bude pôsobiť veľká. V neposlednom rade výrobcovia myslia aj na Vaše pohodlie. Výška nožičiek pri sedačkách je dostatočná pre robotický vysávač. Je to možno zábavné, ale je to tak. Aj my v e-shope sa často stretávame s požiadavkou, aby sa pod sedačku dostal robotický vysávač. Túto požiadavku sme tlmočili aj výrobcom, a tí na dopyt samozrejme reagujú. 

Sedacia súprava Ricardo

Sedacie súpravy s čiernymi kovovými nohami

Keď kovové nohy na sedačke, tak tento rok rozhodne čierne. Sedacie súpravy s čiernymi kovovými nohami sú tento rok trendy. Čierny kov je predstaviteľom industrializmu, ale nebojte sa, že by sedačka pôsobila chladne. Čierne kovové nohy dizajnéri v tomto roku dopĺňajú oblými tvarmi. Sedacia súprava tak pôsobí pohodlne a priamo volá, aby ste si na ňu sadli.

Leve 04 - Sedacia súprava Larde

Čierne kovové nohy sa skvelo hodí k akejkoľvek farbe, látke či ekokoži. 

Monolith 37 - Sedacia súprava Akita

Pohodlná sedacia súprava

Sedcia súprava nemôže byť iba krásna, ale musí byť aj pohodlná. Aktuálne je najpoužívanejšia kombinácia pružina falista a pena. Zvyčajne HR pena alebo pena T 30.

detail podrúčky - Sedacia súprava Kairos

 

Soro 61, PRAVÉ PREVEDENIE - Sedacia súprava Kairos

 

Tak čo, oslovili Vás tohtoročné trendy? Páčia sa Vám moderné sedacie súpravy?

Stolík pod televízor - je ešte trendy?

Stolík pod televízor je súčasťou obývacej steny. Dnes už ale väčšina z nás vešia televízor na stenu, stolík pod TV už teda neplní svoju primárnu funkciu. Je teda ešte trendy a vlastne potrebný? 

 čierny lak + divoký dub - RTV stolík AHG-252 OAK   biely mat + biely lesk - RTV skrinka BEST

Stolík pod TV 

Samozrejme, že je stále potrebný. Televízor na stene často nájdeme v novostavbách, kde káble sa už počas stavby schovajú do steny, a televízor tak na stene vyzerá skutočne skvele. V mnohých domácnostiach je ale zrejme televízor naďalej uložený na skrinke. 

 

Keď hovoríme o technike, tak musíme pripomenúť, že televízny či satelitný box musia byť na skrinke. Inak by ste ho zrejme nezapli. Alebo máte iné skúsenosti či tipy? Pokojne nám napíšte.

 dub wotan - RTV skrinka DERBY 100

Či už máte na skrinke pod TV televízor alebo nie, skrinka pod televízor by mala byť súčasťou Vašej obývačky. V neposledom rade je to úložný priestor v obývačke. Ako sme už neraz spomínali, úložného priestoru nie je nikdy dosť. 

 samoa king - KORA RTV skrinka KRT2   dub lefkas + čierna - RTV skrinka JOHN 07

Stolík pod TV biely alebo Dub Sonoma?

Áno, práve tieto dve farebné prevedenia sú veľmi obľúbené. Samozrejme, že si nekúpite samostatnú skrinku pod televízor, ale skrinka je súčasťou obývacej steny. Biela či biela lesklá obývacia stena je aj u našich zákazníkov veľmi obľúbená. Je to nadčasové prevedenie, ktoré tak rýchlo nevyjde z módy. Stačí si zvoliť doplnky napríklad drevené alebo farebné a Vaša obývačka získa jedinečný vzhľad. Doplnky môžete časom vymeniť a budete mať ,,novú" obývačku.

biely mat + dub sonoma - RTV skrinka Sella - mat biely mat + biely lesk - RTV skrinka MEX 160  

Čierna kuchynská linka s drevom, zoznámte sa s Modenou.

Novinka v našej ponuke. Moderná kuchynská linka v krásnej kombinácií čierna matná a drevený dekor Dub Artisan. Sektorová kuchynská linka Modena. Radi Vám predstavíme našu novinku. Ak sa Vám zapáči, radi Vám pomôžeme aj s návrhom kuchyne, či poradíme.

Sektorová kuchynská linka Modena

Čierna matná sektorová kuchynská linka

Modena je čierna matná sektorová kuchynská linka. Sektorová kuchynská linka, to chceme teraz zvýrazniť. Kuchynská linka Modena pozostáva z množstva samostatných skriniek. Môžete si teda vyskladať kuchynskú linku v rôznej dĺžke aj tvare. Rovná kuchynská linka, rohová kuchynská linka aj moderná kuchynská linka v tvare U. Za skvelú cenu si zariadíte modernú a kvalitnú kuchyňu!

Vyberte si zásuvkové skrinky, skrinky s policami a dvierkami. V ponuke nájdete aj dolnú a hornú rohovú kuchynskú skrinku. Určite Vás zaujme aj potravinová skrinka. Je iba na Vás či ju využijete na uloženie potravín alebo na uloženie hrncov, či tanierov. Úložného priestoru nie je predsa nikdy dosť.
Výrobcovia kuchynskej linky Modena mysleli aj na kuchynské spotrebiče. Môžete si do novej kuchyne vybrať skrinku na rúru či skriňu na chladničku. Spotrebiče sa tak stanú súčasťou Vašej kuchyne a celá kuchynská linka bude pôsobiť jednotne, a kompaktne.

Sektorová kuchynská linka Modena

Kuchyňa s tichým zatváraním dvierok

Kuchynská linka Modena má systém tichého uzatváranie dvierok a zásuviek. Tento systém tvoria špeciálne závesy, ktoré spomaľujú zatváranie dvierok. Nemusíte sa tak báť búchania kuchynských dvierok. Ušetrí to Váš sluch a ochráni Vašu novú kuchyňu.

Sektorová kuchynská linka Modena

Ako čistiť čiernu matnú kuchynskú linku?

Mnohí sa určite zdesia, keď sa povie čierna kuchynská linka. Šmuhy, odtlačky rúk a prstov, atď. Ako to vyčistiť? Nemyslíme si, že práve to je dôvod, aby ste si nekúpili čiernu kuchyňu. O čiernu kuchynskú linku sa treba starať rovnako ako o bielu, červenú, zelenú, drevenú, matnú, či lesklú. Každá kuchynská linka sa predsa zašpiní rovnako. Na trhu je dnes dostatok čistiacich prostriedkov. Ale úplne postačí navlhčená utierka napr. z mikrovlákna. Na odstránenie mastnoty je asi najúčinnejší prostriedok na riad. Ak budete kuchyňu pravidelne čistiť, bude vyzerať ako nová. A to platí o každej kuchynskej linke, nielen o čiernej. Ideálne je ak vyčistíte kuchynskú linku po každom použití, aby sa špine neusadila a ,,nezažrala“ sa.

Sektorová kuchynská linka Modena

Páči sa Vám naša novinka? Napíšte nám, poteší nás Váš názor.

 

Čo zavesiť v obývačke na stenu?

Hľadáte tip ako zútulniť obývačku? Jeden pre Vás máme. Pozrite sa na steny. Sú prázdne alebo už ste využili tento priestor? Je to miesto presne v úrovni očí, teda na neho pozeráme dosť často. Čisté biele steny by pôsobili chladno a neútulne. Čo teda zavesiť na stenu?

Fotky na stenách v obývačke

Rodinné fotky na stenách vyžarujú teplo domova a rodinnej pohody. Každý deň začnete pohľadom na Vašich milovaných. :) Dnes je trendom foto stena, t.j. fotky na celej stene. Zvyčajne sa používajú rámčeky v rôznych farbách, veľkostiach a tvaroch. Rozhodne to upúta pozornosť každej Vašej návštevy.

Nechajte fotky a obrazy vyniknúť - Žena SME

Zdroj: internet

Obrazy na stenách

Obrazy a umelecké diela zase vyžarujú ,,vážnosť". Obývačka bude pôsobiť ako galéria. Obrazy na stenách pôsobia skôr formálne. Môžu byť, ale skvelým dizajnérskym doplnkom. Prostredníctvom obrazov môžete do Vášho interiéru preniesť farbu, eleganciu, luxus či prírodu.

Police na stenu

Okrem obrazov a fotiek vidíme na stenách najčastejšie police. Drevené police, kovové či dizajnové police v rôznch tvaroch. Výber je iba na Vás. Rovnako je na Vás, čo na police uložíte. Knihy? Môžete mať svoje obľúbené knihy hneď po ruke. Alebo môžete mať na očiach Vaše obľúbené suverníry z dovoleniek. V okamihu sa tak môžete preniesť naspäť k moru či na hory.

    korpus dub wotan + dvierka dub wotan + čierny vysoký lesk  (29 WTS MH) - Obývacia stena Manhattan + LED

Polica je často súčasťou obývacej steny. Je teda v rovnakom dekore ako celá Vaša obývačka, a obývačka bude skvele zladená. Na obrázkoch z katalógov môžete vidieť, že polica sa najčastejšie umiestňuje nad televízor. 

biela + dub grandson - Obývacia stena ALICANTE

Dizajnové police na stenu

 Aj samotná polica môže byť dizajnovým doplnkom. Odlišný tvar ako majú klasické police, ale rovnaká funkčnosť. 

ROMERO závesná polica R10  120  dub riviera - Závesná polica  COSMO C11 dub sonoma + biela - UNO polica 09

Kombinácia kovu a dreva je momentálne veľmi obľúbená. A tak sa výrobcovia rozhodli ju priniesť aj na poličky. 

v priestore - Sada závesných políc AZURI

 

umiestnenie v priestore - Závesná polička DESIO TYP 2 čierny kov + prírodná  - Závesná polička DESIO TYP 1

Závesná vitrína do obývačky

Budeme sa opakovať, ale: ,,Úložného priestoru nie je nikdy dosť!" Využijte teda aj priestor na stene. Aktuálne sú veľmi obľúbené závesné vitríny na stenu. Vaša obývacia stena bude štýlová. Aj pri skrinkách na stenách platia staré známe pravidlá. Prúžky rozširujú. Teda úzke dlhé vitríny opticky predĺžia stenu. Naopak kúpte si vysokú závesnú vitrínu a miestnosť sa bude zdať vyššia. 

dub nelson + betón - Obývacia stena IOVA + LED

antracit + dub wotan (28 ANWT SK) - Obývacia stena SILK + LED dub nelson + biely vysoký lesk - Obývacia stena SOFI

 

Určite bude zaujímavo vo Vašej obývačke vyzerať závesná vitrína sa LED osvetlením. Vaše obľúbené suveníry či dekoračné predmety získajú nový vzhľad vďaka podsvieteniu. A rozhodne na seba strhnú pohľady každej Vašej návštevy.

 

korpus čierny mat / dvierka čierny lesk (23 ZZ FY 41) - Vitrína Fly veľká 41  korpus biely mat / dvierka čierny lesk (23 WS FY 42) - Vitrína Fly veľká 42

Komoda na stenu

Aj komoda môže vysieť vo Vašej obývačke. Ale aj na chodbe či v spálni. Ponúkne Vám bohatý úložný priestor a opticky nezaťaží priestor. Napríklad táto závesná komoda Fly má moderný dizajn a prakticky rozdelení odkladací priestor. Niečo môžete schovať za dvierka a niečo vyložiť na výslnie s LED podsvietním. Komoda Fly je bezúchytková, má teda čistý, jemný dizajn. Čo na ňu poviete?

korpus čierny mat / dvierka biely lesk (23 ZW FY SBI) - Závesná vitrína Fly SBI

A čo máte zavesné na stenách Vy? Pokojne nám napíšte či pošlite fotky pre inšpiráciu.