RSS

Blog

Viete rozoznať odtiene farieb?

 
Nábytok z debničiek.

POZOR, dnešný článok nebude iba inšpiratívny. Nábytok, ktorý Vám v tomto článku ukážeme, môžete mať doma aj Vy.

nabytok z debniciek

Určite ani Vás neobišli nápady a inšpirácie na nábytok z paliet. Sedačky na terasu z drevených paliet či konferenčný stolík, sa istý čas stali hitom internetu. Musíme uznať, že je to skutočne originálny nábytok. Aj keď možno náročnejší na výrobu. V každom prípade, aj my, ako predajcovia nábytku sme sa presvedčili, že ľuďom sa páči originálny nábytok. A tak sme radi, že Vám môžeme ukázať a ponúknuť ďalší neobyčajný a štýlový nábytok.

Nábytok z debničiek

Nábytok z debničiek je moderný, štýlový, neobyčajný, variabilný, ľahký...  A prečo by ste si ho mali vlastne vybrať? Rozhodne preto, že pomocou debničiek si môžete zariadiť obývačku, spálňu, študentskú izbupredsieň či kúpeľňu. A aby sme nezabudli, môžete ich použiť aj na terase alebo ako nábytok na balkón.

konferenčný stolík z debničiek regál z bedničiek

Veľkou výhodou je, že debničky sú ľahké. Môžete ich teda prenšať a skladať ako chcete, a kedy chcete.

regály z debiničiek

Nábytok z drevených prepraviek

Variabilita, to by sme chceli pri tomto nábytku vyzdvihnúť. Často sa nás naši zákazníci pýtajú či vybranú obývaciu stenu môžu ľubovoľne rozložiť. Väčšinou ich odkážeme na sektorový nábytokSektorový nábytok do obývačky či spálne si môžete ľubovoľne rozmiestniť. Objednate si iba tie kúsky, ktoré potrebujete, a ktoré sa Vám ,, zmestia" do obývačky. Je to iba na Vás či to bude komoda, skriňa či dve vitríny.

Ešte väčšiu variabilitu Vám poskytne nábytok z bedničiek. Debničky možete ukladať na seba alebo vedľa seba. Dnes si môžete z debničiek vyskladať regál a zajtra ho môžete preskladať na RTV skrinku.

nábytok z drevených prepraviek nábytok z debničiek

Ako si vyrobiť nábytok s debničiek?

Na internete sú určite rôzne návody ako máte opracovať prepravky na ovocie, namalaovať ich a tak ďalej. My Vám to uľahčíme. U nás si zakúpite hotové, opracované debničky. Sú vyrábané z dreva a sú povrchovo úpravené lakom a pastou.

 debničky na predaj

Tak čo, páči sa Vám nábytok z debničiek? Ak máte akékoľvek otázky, napíšte nám, zavolajte nám. Radi Vám pomôžeme.

Zámerne vytvorila nepoužiteľný nábytok.

Pri zariaďovaní domu či bytu mnohí z nás hľadajú moderný dizajnový nábytok. Hľadáme inšpirácie pre obývačku, spálňu či kuchyňu. Internet nám ponúka širokú škálu návrhov, obrázkov od známych aj menej známych dizajnérov.

LOFT - sektorový systém MONS - sektorový systém

Ale. Ako sme si už všimli aj v módnom dizajnérstve, nie všetky výtvory dizajnérov sú použiteľné v reálnom živote. Platí to aj o novej kolekcií gréckej dizajnérky Katerini Kamprani. Tá prišla so svojou novou kolekciou ,,The Uncomfortable". Vytvorila dizajnový, ale zámerne nepoužiteľný nábytok. Napríklad stoličky, na ktorých sa nedá sedieť. 

dizajnová stolička

stoličky od dizajnérky  nepoužiteľná stolička dizajnová stolička

Okrem nábytku vytvorila ďalšie nepoužiteľné predmety, ktoré používame každý deň. Napríklad vidlička, s ktorou sa nedá jesť alebo pohár, z ktorého sa nedá piť.

nepoužiteľný príbor nepoužiteľná vidlička

pohár

nepoužiteľný pohár

Ak ste viac praktický typ, tak Vám radi pomôžeme so skutočne použiteľným nábytkom. Pozrite si naše moderné, dizajnové stoličky, a zároveň sa na nich dá sedieť.

 Stolička CT-720   Stolička Kris

Stolička DCH-170 Stolička HC-229

Aká jedálenské stoličky sa páčia Vám? Radi Vám pomôžeme pri výbere. 

Pre napísanie článku sme použili zdroj: www.theuncomfortable.com. 

Zábava v kuchyni. Vtipné kuchynské pomôcky.

V dnešnej modernej kuchyni platí, že fantázii sa medze nekladú. Moderné recepty, kombinácie chutí a nových ingrediencií. Neplatí to, ale iba o varení. Na internete nás zaujali vtipné kuchynské pomôcky. Práve tie môžu do Vašej kuchyne priniesť trošku zábavy. Priznajme si, že pre mnohé ženy sa varenie stalo už akousi každodennou rutinou. Čo tak malé oživinie v kuchyni?

pomôcky do kuchyne

na hrniec vtipné kuchynské pomôcky

Vtipné a zároveň praktické pomôcky do kuchyne. Určite by zaujali aj Vašich hostí.

kuchynská doska

kuchynské pomôckyzábavné kuchynské pomôcky

zábavné kuchynské pomôcky

vtipné pomôcky do kuchyne

Ako oživiť kuchyňu?

Dizajnéri sa už nejaký ten čas snažia priniesť do kuchyne hravosť a farby. Práve to má podporiť Vašu fantáziu pri varení, ale aj chuť do jedla. Obľúbené sa tak stali farebné kuchynské linky.

Kuchynská linka Viki 270

Kuchynskú linku nevymieňame často. Pri jej výbere teda zvyčajne pozeráme nato, aby bola moderná aj o niekoľko rokov. Z farieb je najobľúbenejšia biela kuchynská linka. U našich zákazníkov sa veľkej obľube teší aj červená kuchyňa alebo šedá kuchynská linka.

Kuchynská linka BIANKA 260

Sektorová kuchynská linka ROSE

Ak sa neviete rozhodnúť pri výbere farby do kuchyne, ponúkame Vám kompromis. Vyberte si kombináciu farieb. 

Sektorová kuchynská linka ROSESektorová kuchynská linka KARMEN

 

V našej ponuke žiaľ tieto kuchynské pomôcky nenájdete. Radi Vám, ale pomôžeme pri výbere kuchynskej linky. Vieme Vám ponúknuť moderné, lesklé, ale aj klasické kuchynské linky.

Sivá farba v interiéri. Ako kombinovať sivú farbu?

Sivá farba v dome či byte. Sivá farba na stenách alebo šedá pohovka? Vám sa to páči alebo nie? Môžeme povedať, že zrejme ako vo všetkom, aj sivá farba v interiéri rozdelila ľudí do dvoch skupín.

Nadšenci šedej farby ju obhajujú. Je to neutrálna farba, jednoducho kombinovateľná. Stačí vymeniť farebné vankúše a iné doplnky, a interiér je opäť trendy. Napríklad tohto roku by ste mohli zvoliť fialové doplnky, fialová je totiž farbou roka 2018. 

A čo nato odporcovia sivej farby? Keď sa povie šedá farba, tak si predstavia betón. Chladný, ošúchaný stavebný betón. Pre mnohých sa sivá stena v interiéri môže javiť ako nedokončená. Očakávajú, že by ju bolo treba namaľovať alebo by sa na ňu hodila tapeta. 

A náš pohľad? Ako predajcovia nábytku Vám môžeme povedať, že sivá farba patrí k trom najobľúbenejším farbám našich zákazníkov. Popri hnedej a čiernej, si zákazníci vyberajú práve šedé sedacie súpravy. Obľúbené sú aj sivé postele či kreslá.

 

S akou farbou kombinovať sivú?

Sivá farba je zemitá a neutrálna. Ako kombinovať sivú farbu a aké výsledky dosiahnete?

Sivú farbu kombinujte s hnedou či béžovou. Do bytu Vám táto kombinácia prinesie vzor prírody a zeme. Zemité farby v interiéri navodia pocit bezpečia, stability a jednotnosti. Ak sa teda rozhodnete pre sivú farbu na stenách izby, vyberte si nábytok vo farbe prírodného dreva. Príjemné pôsobí aj dekor Dub Sonoma, či drevo doplnené biely dvierkami.

Obývacia stena Folk Obývacia stena Jive SO01

Obývacia stena SKY

Ako oživiť interiér?

Sivá farba je skvelou voľbou ak sa Vám nechce príliš premýšľať ako kombinovať farby. Jednoducho si kúpte doplnky vo Vašej obľúbenej farbe a máte to! Sivá v kombinácií s červenou či žltou bude pôsobiť teplo, moderne a sviežo. 

 

 

Zelená farba v interiéri

Zelená farba ešte viac podporí pocit prírody v byte či dome. Z hľadiska psychológie bude kombinácia sivej a zelenej pôsobiť ukľudňujúco. Je vhodná do spálne, ale aj obývačky. Podľa štúdií dokonca pozitívne pôsobí na naše srdce či krvný obeh. 

 

 

Modrá farba v obývačke

Predstavte si sivo-modrú obývačku. Možno to na Vás pôsobí chladne. Sivá v kombinácií s kráľovskou modrou však bude pôsobiť elegantne a luxusne. Nemusíte sa báť modrej v interiéri. 

Sivá kuchynská linka

Sivá farba je vhodná do akejkoľvek miestnosti v dome či byte. Áno, je vhodná aj do kuchyne. Aj v našej ponuke nájdete moderné šedé kuchynské linky. 

Sektorová kuchynská linka GREY Sektorová kuchynská linka GREY 

 

Sivá kuchynská linka Grey je v našej ponuke obľúbená. Korpus je matne sivý a dvierka sú vo vysokom šedom lesku. Jej výhodou je, že si ju môžete vyskladať podľa Vašich potrieb, vďaka samostatným skrinkám. Môžete ju kombinovať s farebnými kuchynskými linkami Karmen, Rose či Bianka. 

Sektorová kuchynská linka KARMEN

 

Sektorová kuchynská linka ROSE

Páčila by sa Vám sivá kuchynská linka? A vôbec, patríte k zástancom alebo odporcom šedej farby v interiéri? 

Orchidea, von zo spálne!

Orchidea. Krásna, pomerne nenáročná izbová kvetina. V posledných rokoch ju radi kupujeme ako darček k narodeninám či meninám. Kvetinárom sa už podarilo vyšľachtiť orchideu v rôznych farbách, preto je vhodná ako darček pre ženu aj muža. Predpokladáme, že jedna orchidea sa nájde aj u Vás. Ale viete aký vplyv má orchidea na Vašu náladu?

orchidea v spálni

Orchidea v spálni

Kedysi sa hovorilo, že orchidea sa v prírode správa ako parazit. Prežíva na úkor iných rastlín, a podľa niektorých sa tak správa aj u nás doma. V čase keď sme najviac zraniteľní, teda počas spánku, nás oberá o energiu. Tvrdenia o jej parazitovaní však boli časom vyvrátené. Mnohí však naďalej veria, že ich orchidea energeticky vysáva.

Počas spánku Vám orchidea údajne odoberá pozitívnu energiu, a ráno sa tak zobudíte mrzutí, oslabení. To sa následne prenáša do Vášho celého dňa. Zjednodušene môžeme povedať, že kvôli orchidei v spálni máte zlú náladu celý deň. Preto radíme, orchidea, von zo spálne!

Kvety v byte podľa Feng Shui

Orchidea by sa teda nemala nachádzať tam kde spíme, kde sú chorí ľudia a muži. Áno, orchideu by ste mali držať ďalej od mužov. Podľa odborníkov na Feng Shui je orchidea výrazne ženská rastlina a z mužov môže odsávať ich auru. 

orchidea v spálni

Z hľadiska Feng Shui sú nebezpečné listy orchidei. Rastliny s dlhými špicatými listami môžu byť napríklad príčinou Vášho nepokojného spánku.

Kvety v obývačke

To, že orchidea nemôže byť v spálni, neznamená, že ju musíte vyhodiť z bytu celkom. Môžete ju pokojne uložiť na chodbu, do predsiene či do obývačky

 kvety v obývačke

Ak neveríte našim predchádzajúcim tvrdeniam, ponúkame Vám aj iný pohľad na orchideu. Zástancovia tejto obľubenej kvetiny hovoria, že orchidea je predstaviteľkou jemnosti, kreativity a ženskosti. Podporuje vo Vás kreatívne myslenie, je teda vhodná do kancelárie či pracovne.

 Súhlasíte s našim článkom? Budeme radi ak nám napíšete svoj pohľad či skúsenosti s pestovaním orchideí.

Trendy 2018. Nové trendy v nábytku.

Nový rok, nové trendy v móde, nové trendy v bývaní i zariaďovaní domu. Módní návrhári už pred koncom roka definovali, čo sa bude nosiť tento rok. Rovnako to prebieha aj v oblasti nábytku. Aj keď v rámci interiérového dizajnu trendy väčšinou presahujú do niekoľkých období. Veď je jasné, že nebudeme meniť nábytok v dome každý rok. 

Ak sa ale chystáte zariaďovať dom, byt či meniť obývačku, prinášame Vám základne informácie o súčasných trendoch v dizajne. 

Drevený nábytok

Príroda v dome. Tento trend nie je nový, viac či menej sa prelína v každom období. Dizajnéri pod týmto pojmom majú namysli drevený nábytok, alebo ešte viac nábytok z masívuMasívna posteľ do spálne alebo masívny jedálensky stôl rozhodne prinesie do Vášho domu kúsok prírody. 

V roku 2018 však dizajnéri chcú priniesť prírodu aj v trošku inej forme. Veľmi trendy budú pravé či umelé kože a kožušiny, či perie. Kúpte si napríklad koberec z umelej kože do miestnosti s dreveným nábytkom. Obývačke či spálni tak dodáte nádych luxusu a elegancie. 

Obývacia stena Ivo

A čo s perím? Vyskúšajte pávie pierka vo váze alebo ak ste odvážnejší tak možno luster z peria. Je to na Vás, v každom prípade budete mať tento rok trendy byt.

pávie perie do vázy perie

Elegantný nábytok

Elegancia a luxus. V rôznych podobách sa objavujú skoro vo všetkých odporúčaniach dizajnérov pre tento rok. Nebojte sa, nemusí ísť o žiadne drahé kúsky nábytku. Nádych elegancie k Vám prinesie jednoduchá pohovka, s čistými líniami v ekokoži. Keďže v roku 2018 sú trendy kovy, odporúčame zvoliť pohovku s kovovými nožičkami.

Kovy môžete priniesť do domu či bytu aj vo forme dekorácií ako vázy, rámy na obrazy či zrkadlá.

 

Farba roka 2018

Podľa spoločnosti PANTONE je farbou pre rok 2018 Ultra Violet 18-3838. Áno, presne tento odtieň. Pre niekoho je to fialová, iní zase hovoria o baklažánovej. Na internetových fórach sa ľudia zhodujú, že je to presne odtieň fialovej lentilky. 

farba roka 2018

Spoločnosť PANTONE vyberá farbu pre každý rok. Zohľadňuje pritom mnohé faktory, vrátane situácie vo svete, sociálnej či ekonomickej situácie. Táto farba je spoločná pre módu, dizajn, interiér. Uvidíme ju teda na oblečení, ale aj na interiérových doplnkoch.

Fialová farba je farbou kreativity a originality. Rovnako sa spája s inteligenciou a už spomínanou, eleganciou a luxusom.

Akú farbu do domu? 

Uf, poviete si, skutočne fialovú? Je to pomerne sýty odtieň, a preto s touto farbou musíte pracovať veľmi opatrne. Ak sa rozhodnete ju zakomponovať do Vášho domu či bytu, môžete zvážiť fialovú jednu stenu alebo dekorácie ako sklenené vázy, či vankúše. 

Kombinovať ju môžete s odtieňmi sivej alebo s čiernou. 

Obývacia stena Fly A3 Obývacia stena Logo II (20 ZZ L2) + LED

A čo Vy? Riadite sa módnymi trendami pri zariaďovaní domu?

Novoročné predsavzatie: kvalitnejší spánok.

Novoročné predsavzatia. Niekto ich zatracuje, niekto si bez nich nevie predstaviť začiatok roka. My máme pre Vás jedno zaujímavé predsavzatie: kvalitnejší spánok, viac oddychu. Myslíme, že toto by sa mohlo páčiť všetkým. :)

Ponúkame Vám pár rád ako zabezpečiť aby Váš spánok bol kvalitnejší, a aby ste si lepšie počas noci oddýchli.

kvalitný spánok

Nejedzte a nepite!

Vieme, znie to hrozne, ale je to asi najčastejšia rada, s ktorou sa stretnete. Odporúča sa nepiť minimálne 2 hodiny pred spaním. Je taktiež známe, že pred spaním by sme nemali jesť ťažké a sladké jedlá. Ale na druhej strane, ani ísť spať hladní, nie je dobré. Musíte teda nájsť stred. :)

jedenie pred spaním
Úplná tma v spálni

Áno, pre spánok potrebujeme tmu. Ale úplnú tmu v spálniV spálni by ste teda mali minimalizovať svetlo z rôznych elektronických zariadení. Zatiahnite si žalúzie, aby k Vám neprenikalo ani svetlo z ulice. Náš mozog práve v tme produkuje hormón melatonín, ktorý pomáha k správnemu priebehu spánkového cyklu. Zabezpečí teda, že sa vyspíte dobre.


Kvalitný matrac 

Ak ste sa teda už nenajedli/najedli, zatiahli žalúzie v spálni, môžete si ľahnúť. Ale načo? Mnohé štúdia ukazujú, že práve kvalitný matrac je základom dobrého spánku. Ale, ktorý matrac je najkvalitnejší? Ktorý matrac je najlepší? Myslíme, si že odpoveď je u každého z nás iná. Záleží iba na Vás či Vám viac vyhovuje pružinový matrac alebo matrac z pamäťovej peny, alebo zo studenej peny. Možností je na súčasnom trhu s matracmi veľa.

Matrac Memory Basic

Najlepší pružinový matrac

Pružinové matrace sú mnohými zatracované. Ľudia si hneď predstavia, že ich pri spaní bodá do chrbta železná pružina. My o nich môžeme povedať, že sú u našich zákazníkov stále obľúbené. Zo zdravotného hľadiska sú pravdepodobne najzdravšie, nakoľko v nich viac cirkuluje vzduch a mikroorganizmi majú menší priestor na život. Takýto hypoalergénny matrac je napríklad matrac na masívnom ráme Helvetia.


Pružinové matrace sú zvyčajne aj cenovo výhodnejšie.


Matrac z HR peny

HR pena je vlastne modernejší typ PUR peny. PUR penu nájdete aj na vrchnej vrstve pružinového či sendvičového matraca. Obe typy peny sú obľúbené vďaka svojej vlastnosti, kopírovať telo. Vďaka tomu majú tieto matrace skvelé ortopedické vlastnosti. Pena je pevná, HR pena je ešte viac tuhá. Má teda skvelú nosnosť. V porovnaní s klasickou PUR penou je pružnejšia a elastickejšia.
Aj v našej ponuke nájdete aj ďalšie typy matracov. Posnažíme sa Vám ich prehľad priniesť v ďalšom článku. Alebo sa nás opýtajte, radi Vám poradíme.

Matrac KIM

Matrac DANA

Matrac MEMORY COMFORT


Najlepší vankúš na spanie

Vankúš má taktiež výrazný vplyv na náš spánok. A je tiež individuálnou voľbou každého z nás. Niekto nedá dopustiť na perový vankúš. Niekto zase na anatomicky tvarovaný vankúš. U nás nájdete vankúše z pamäťovej peny, či vankúš z Gél peny. Ak hľadáte výlučne prírodné materiály, vieme Vám pomôcť. Čo tak vankúš z výťažkov zo sóje?
Vankúš Memory Gel  Vankúš Bio Soya

Na záver Vám už chceme len zaželať kvalitný spánok, počas celého roka 2018. Napíšte nám čo robíte Vy pre kvalitnejší spánok? Alebo aké predsavzatia ste si dali do nového roku.

ZO SVETA: V posteli pod holým nebom s výhľadom na Alpy

Na prvý pohľad sa táto kombinácia zdá byť nereálna no opak je pravdou. Dnes Vám priblížime ako vyzerá prvý hotel bez jedinej hviezdičky a miliónmi hviezd zároveň.

Na prvý pohľad sa táto kombinácia zdá byť nereálna no opak je pravdou. Dnes Vám priblížime ako vyzerá prvý hotel bez jedinej hviezdičky a miliónmi hviezd zároveň.

Predstavte si hotel bez stien, okien či strechy iba s jedinou krásnou veľkou posteľou, dvoma nočnými stolíkmi s lampičkami a nádherným nezabudnuteľným výhľadom. Presne takto vyzerá izba hotelu Null Stern vo švajčiarskej horskej oblasti Sevelen, ktorá leží neďaleko mesta st. Gallen. Táto jedinečná "izba" bola navrhnutá dvoma švajčiarskymi architektmi, ktorí premenili starý betónový bunker na exkluzívny hotel pod šírim nebom. Null Stern Hotel v preklade znamená hotel s nula hviezdičkami. Jedinou hviezdou je preto samotný hosť.

  

Hotel iba ako výrazový prostriedok

Určite ste aspoň raz vyskúšali prenocovať v horách iba v spacáku alebo v stane. Alternatíva, ktorú ponúka Null Stern Hotel je oveľa pohodlnejšia a lákavejšia. Predstavte si, že po celom dni v horách vleziete do mäkkučkej postele, z ktorej sa budete môcť kochať prekrásnym výhľadom na Alpskú prírodu na nočnú oblohu plnú hviezd. Takýto zážitok rozhodne stojí za to. Aj keď táto izba nemá steny, je plne vybavená personálom. Každý návštevník dostane súkromnú obsluhu, ktorá mu ráno prinesie do postele raňajky s rannou kávou a večer naopak povzbudí fľašou šampanského.

Skúste si tipnúť, koľko môže stáť takáto noc pod holým nebom? Za jednu takúto noc návštevníci zaplatia 295 švajčiarskych frankov čo je v prepočte cca 257€. Za izbu bez stien je to trošku veľa no určite to stojí zato. Treba však rátať s tým, že v prípade nepriaznivého počasia bude rezervácia zrušená. Sezóna sa toho roku síce skončila, no pre veľký záujem sú termíny na ďalší rok takmer úplne obsadené.

Pre tých, ktorí by komfort, teplo domova a pevnú strechu nad hlavou nevymenili ani za takýto zážitok tu máme širokú ponuku moderného ale aj klasického spálňového nábytku. :)

  

 

Ako zútulniť byt či dom? 5 tipov na zútulnenie domova.

Kúpili ste si nový nábytok? Máte novú obývačkovú stenu, sedačku, či kuchynskú linku? Tešíte sa z novej spálne, ALE... Ale akosi Vám tam niečo chýba. Všetko je krásne, nové, moderné, ALE nevyžaruje pocit domova a útulnosti. A práve to je pre Váš oddych a uvoľnenie sa veľmi dôležité. My Vám ponúkame 5 jednoduchých tipov ako si zútulniť Váš domov. Môžete ich využiť pri zariaďovaní spálne, obývačky, študentskej či detskej izby, atď.

  útulná obývačka 

Dekor dreva

V súčastnosti sú veľmi moderné lesklé povrchy. Leská biela alebo leská čierna sú obľúbenými farbami na skrini či posteli. Aj v našom obchode ľudia momentálne uprednostňujú moderné lesklé obývacie steny. Sú naozaj krásne a moderné, ale môžu pôsobiť chladne. 

moderná obývacia stena

 

obývacia stena lesklá

Naopak dekor dreva navodzuje pocit domova a útulnosti. Drevo v nás už akosi podvedome evokuje pocit tepla. Obľúbené sú dekory Dub Sonoma či Dub milano.

Obývacia stena SKY Obývacia stena Viva

 

ZEFIR - spálňový sektor

Fotky na stenách

Pre zútulnenie domova využite Vaše osobné veci. Na komodu či poličku si uložte obľúbené dekoračné predmety. Alebo suveníry z dovolenky. Pri pohľade na ne sa okamžite vrátite napríklad na pláž k moru.

BLOG závesná polica BL16

Domov vytvára rodina. Preto našim TOP odporúčaním pre zútulnenie domova sú fotky. Áno je pravdou, že dnes máme tisícky fotiek, ale iba v mobile, tablete či počítači. Málokto z nás si fotky dá aj vytlačiť. Urobte tak! A potom si fotky rodiny, fotky z detstva, z dovoleniek, atď. rozložte po obývačke či v spálni. Nemusíte si ich uložiť iba na poličku či komodu. Môžete byť kreatívny a vytvoriť stenu z fotiek. Využite rámčeky alebo iba obyčajný špagát.

fotky na stene fotky na stene v obývačke

Zelená upokojuje

Momentálne sme podľa dizajnérov vo fáze, keď sú opäť moderné biele steny, prípadne tapety. Biela stena v kombinácií s bielou obývačkovou stenou v lesku, hmmm? To neznie príliš útulne. Pridajte preto trošku farby. Čo tak zelená??? Zelená posôbí upokojujúco. Dokonca sa o nej hovorí ako o farbe zdravia. Skvele vplýva na nervový systém, či pri vyčerpanosti. 

zelená spláňa

Farebné vankúše a ďaľšie doplnky

Ak nechcete maľovať celú stenu tak zvoľte farby iba na doplnkoch. Je známe, že práve doplnky, malé predmety a maličkosti v byte pomáhajú dotvárať pocit domova. Nemusí to byť práve zelená. Ale môže to byť Vaša obľúbená farba na vankúšoch na sedačke či deka vo výraznej farbe. Teplo domova vo Vás navodí napríklad aj žltá farba a jej odtiene.

Koberec

Kedysi boli koberce v každej miestnosti domu, potom sa koberce začali vytrácať. Moderné boli rovnaké podlahy v celom dome či byte. Dnes sa veľkej obľube tešia kusové koberce. Rovnako v nás navodzujú pocit tepla, čím zútulnia náš dom či byt. 

koberec v obývačke 

Spálňový komplet Latte - borovica čierna Manželská posteľ ROMA I

Ako si môžete vyrobiť koberec doma, sme Vám ukázali pred nedávnom v článku Ako si vyrobiť koberec?

A ako ste si Vy zútulnili Váš domov? Čo vo Vás najviac evokuje pocit domova?