RSS

Blog

Čierna kuchynská linka s drevom, zoznámte sa s Modenou.

Novinka v našej ponuke. Moderná kuchynská linka v krásnej kombinácií čierna matná a drevený dekor Dub Artisan. Sektorová kuchynská linka Modena. Radi Vám predstavíme našu novinku. Ak sa Vám zapáči, radi Vám pomôžeme aj s návrhom kuchyne, či poradíme.

Sektorová kuchynská linka Modena

Čierna matná sektorová kuchynská linka

Modena je čierna matná sektorová kuchynská linka. Sektorová kuchynská linka, to chceme teraz zvýrazniť. Kuchynská linka Modena pozostáva z množstva samostatných skriniek. Môžete si teda vyskladať kuchynskú linku v rôznej dĺžke aj tvare. Rovná kuchynská linka, rohová kuchynská linka aj moderná kuchynská linka v tvare U. Za skvelú cenu si zariadíte modernú a kvalitnú kuchyňu!

Vyberte si zásuvkové skrinky, skrinky s policami a dvierkami. V ponuke nájdete aj dolnú a hornú rohovú kuchynskú skrinku. Určite Vás zaujme aj potravinová skrinka. Je iba na Vás či ju využijete na uloženie potravín alebo na uloženie hrncov, či tanierov. Úložného priestoru nie je predsa nikdy dosť.
Výrobcovia kuchynskej linky Modena mysleli aj na kuchynské spotrebiče. Môžete si do novej kuchyne vybrať skrinku na rúru či skriňu na chladničku. Spotrebiče sa tak stanú súčasťou Vašej kuchyne a celá kuchynská linka bude pôsobiť jednotne, a kompaktne.

Sektorová kuchynská linka Modena

Kuchyňa s tichým zatváraním dvierok

Kuchynská linka Modena má systém tichého uzatváranie dvierok a zásuviek. Tento systém tvoria špeciálne závesy, ktoré spomaľujú zatváranie dvierok. Nemusíte sa tak báť búchania kuchynských dvierok. Ušetrí to Váš sluch a ochráni Vašu novú kuchyňu.

Sektorová kuchynská linka Modena

Ako čistiť čiernu matnú kuchynskú linku?

Mnohí sa určite zdesia, keď sa povie čierna kuchynská linka. Šmuhy, odtlačky rúk a prstov, atď. Ako to vyčistiť? Nemyslíme si, že práve to je dôvod, aby ste si nekúpili čiernu kuchyňu. O čiernu kuchynskú linku sa treba starať rovnako ako o bielu, červenú, zelenú, drevenú, matnú, či lesklú. Každá kuchynská linka sa predsa zašpiní rovnako. Na trhu je dnes dostatok čistiacich prostriedkov. Ale úplne postačí navlhčená utierka napr. z mikrovlákna. Na odstránenie mastnoty je asi najúčinnejší prostriedok na riad. Ak budete kuchyňu pravidelne čistiť, bude vyzerať ako nová. A to platí o každej kuchynskej linke, nielen o čiernej. Ideálne je ak vyčistíte kuchynskú linku po každom použití, aby sa špine neusadila a ,,nezažrala“ sa.

Sektorová kuchynská linka Modena

Páči sa Vám naša novinka? Napíšte nám, poteší nás Váš názor.

 

Čo zavesiť v obývačke na stenu?

Hľadáte tip ako zútulniť obývačku? Jeden pre Vás máme. Pozrite sa na steny. Sú prázdne alebo už ste využili tento priestor? Je to miesto presne v úrovni očí, teda na neho pozeráme dosť často. Čisté biele steny by pôsobili chladno a neútulne. Čo teda zavesiť na stenu?

Fotky na stenách v obývačke

Rodinné fotky na stenách vyžarujú teplo domova a rodinnej pohody. Každý deň začnete pohľadom na Vašich milovaných. :) Dnes je trendom foto stena, t.j. fotky na celej stene. Zvyčajne sa používajú rámčeky v rôznych farbách, veľkostiach a tvaroch. Rozhodne to upúta pozornosť každej Vašej návštevy.

Nechajte fotky a obrazy vyniknúť - Žena SME

Zdroj: internet

Obrazy na stenách

Obrazy a umelecké diela zase vyžarujú ,,vážnosť". Obývačka bude pôsobiť ako galéria. Obrazy na stenách pôsobia skôr formálne. Môžu byť, ale skvelým dizajnérskym doplnkom. Prostredníctvom obrazov môžete do Vášho interiéru preniesť farbu, eleganciu, luxus či prírodu.

Police na stenu

Okrem obrazov a fotiek vidíme na stenách najčastejšie police. Drevené police, kovové či dizajnové police v rôznch tvaroch. Výber je iba na Vás. Rovnako je na Vás, čo na police uložíte. Knihy? Môžete mať svoje obľúbené knihy hneď po ruke. Alebo môžete mať na očiach Vaše obľúbené suverníry z dovoleniek. V okamihu sa tak môžete preniesť naspäť k moru či na hory.

  korpus dub wotan + dvierka dub wotan + čierny vysoký lesk (29 WTS MH) - Obývacia stena Manhattan + LED

Polica je často súčasťou obývacej steny. Je teda v rovnakom dekore ako celá Vaša obývačka, a obývačka bude skvele zladená. Na obrázkoch z katalógov môžete vidieť, že polica sa najčastejšie umiestňuje nad televízor. 

biela + dub grandson - Obývacia stena ALICANTE

Dizajnové police na stenu

 Aj samotná polica môže byť dizajnovým doplnkom. Odlišný tvar ako majú klasické police, ale rovnaká funkčnosť. 

ROMERO závesná polica R10 120  dub riviera - Závesná polica COSMO C11 dub sonoma + biela - UNO polica 09

Kombinácia kovu a dreva je momentálne veľmi obľúbená. A tak sa výrobcovia rozhodli ju priniesť aj na poličky. 

v priestore - Sada závesných políc AZURI

 

umiestnenie v priestore - Závesná polička DESIO TYP 2 čierny kov + prírodná - Závesná polička DESIO TYP 1

Závesná vitrína do obývačky

Budeme sa opakovať, ale: ,,Úložného priestoru nie je nikdy dosť!" Využijte teda aj priestor na stene. Aktuálne sú veľmi obľúbené závesné vitríny na stenu. Vaša obývacia stena bude štýlová. Aj pri skrinkách na stenách platia staré známe pravidlá. Prúžky rozširujú. Teda úzke dlhé vitríny opticky predĺžia stenu. Naopak kúpte si vysokú závesnú vitrínu a miestnosť sa bude zdať vyššia. 

dub nelson + betón - Obývacia stena IOVA + LED

antracit + dub wotan (28 ANWT SK) - Obývacia stena SILK + LED dub nelson + biely vysoký lesk - Obývacia stena SOFI

 

Určite bude zaujímavo vo Vašej obývačke vyzerať závesná vitrína sa LED osvetlením. Vaše obľúbené suveníry či dekoračné predmety získajú nový vzhľad vďaka podsvieteniu. A rozhodne na seba strhnú pohľady každej Vašej návštevy.

 

korpus čierny mat / dvierka čierny lesk (23 ZZ FY 41) - Vitrína Fly veľká 41  korpus biely mat / dvierka čierny lesk (23 WS FY 42) - Vitrína Fly veľká 42

Komoda na stenu

Aj komoda môže vysieť vo Vašej obývačke. Ale aj na chodbe či v spálni. Ponúkne Vám bohatý úložný priestor a opticky nezaťaží priestor. Napríklad táto závesná komoda Fly má moderný dizajn a prakticky rozdelení odkladací priestor. Niečo môžete schovať za dvierka a niečo vyložiť na výslnie s LED podsvietním. Komoda Fly je bezúchytková, má teda čistý, jemný dizajn. Čo na ňu poviete?

korpus čierny mat / dvierka biely lesk (23 ZW FY SBI) - Závesná vitrína Fly SBI

A čo máte zavesné na stenách Vy? Pokojne nám napíšte či pošlite fotky pre inšpiráciu. 

 

Novinka v našej ponuke: sektorová detská izba Figo.

Do našej ponuky sme zaradili detskú izbu Figo. A musíme povedať, že takýto typ nábytku sme u nás ešte nemali. Klasický biely nábytok do detskej či študentskej izby, a predsa výnimočný. Je výnimočný vďaka koženým úchytkam. Práve tie z klasickej bielej komody či skrine vytvárajú nepriehliadnuteľný dizajnový nábytok.

FIGO detská izba FIGO detská izba

Sektorový nábytok do detskej izby Figo je vhodný pre najmenších aj najväčších. Je to rastúca detská izba a naviac univerzálna. Je vhodná pre chlapca aj dievča, pre škôlkara aj školáka. Stačia vhodné farebné doplnky.

Nábytok Figo je na drevených nohách. Pripomína tak škandinávsky štýl, ktorý sa vyznačuje minimalizmom. Nábytok na nožičkách pôsobí vzdušne a uľahčuje upratovanie. Nemusia Vás už trápiť chumáče prachu za skriňou.

FIGO detská izba

Sektorový nábytok znamená, že si môžete kúpiť to čo potrebujete, a to na čo máte priestor. Potrebujete dve komody či väčšiu skriňu? Výber je iba na Vás. Detská izba Figo pozostáva z 8 samostaných komponentov. Pomocou nich si, ale môžete jednoducho zariadiť celú detskú či študentskú izbu.

Komoda do detskej izby

Úložný priestor je dôležitý nielen v detskej, ale aj študentskej izbe. Komoda je skvelým pomocníkom. Získate odkladací priestor v zásuvkách. Je nižšia, a teda opticky nezaťaží priestor. Vybrete si variant, aký sa Vám páči. Komoda môže slúžiť na uloženie kníh a zošitov, alebo aj oblečenia. 

FIGO komoda 3S 02  FIGO komoda 4S1D 03

 

Písací stolík do detskej izby

Písací stolík je nevyhnutnou súčasťou každej detskej respektíve študentskej izby. Žiak či študent by mal mať svoj vlastný priestor, kde si môže pokojne písať úlohy a učiť sa. Písací stolík by mal mať dostatočnú pracovnú plochu a je skvelé, ak má aj úložný priestor. Do zásuviek na písacom stole si môžu Vaše deti uložiť zošity, knihy. Alebo budú mať písacie potreby hneď po ruke. Naviac, pre mamičky je každý úložný priestor v detskej izbe veľkým plusom. Je to príležitosť pre väčší poriadok v detskej izbe.

FIGO písací stolík 08  FIGO závesná polica 09

Nad písací stôl môžete umiestniť poličku. Je to otvorený priestor, kde si môžu Vaše deti vystaviť obľúbené predmety, fotky či knihy. Je to ďalší odkladací priestor, a zároveň dotvára celkový dizajn izby.

Drevená posteľ pre deti

Komody, skrine, poličky, písací stôl a samozrejme posteľ. Biela drevená posteľ na nožičkách krásne doladí celú študentskú izbu. Fraebné obliečky vnesú do priestoru farbu a rozžiaria ho. Čo poviete?

 

FIGO posteľ 36

 

Biely nábytok do detskej izby

Biely nábytok je nadčasový. Jeho kúpu určite neoľutujete, bude trendy aj niekoľko rokov. Práve preto môžeme aj sektorový nábytok Figo zaradiť k rastúcemu nábytku do detskej izby. Kúpte ho pre Vaše malé dieťa, doplnky môžete ladiť do ružova, modra, žltá, ako len chcete. Ako bude Vaše dieťa rásť, stačí meniť doplnky. Sektorový nábytok do detskej izby Figo je vhodný pre žiaka aj pre staršieho študenta. Zároveň je vhodný pre chlapca aj pre dievča.

FIGO detská izba

 

Ste prívržencami bieleho nábytku alebo uprednostňujete farebný nábytok pre deti? Páči sa Vám naša novinka?

Farbou roka 2022 je fialová, ktorá nie je fialová.

Priblížil sa koniec roka, a tak svet módy a dizajnu opäť očakával vyhlásenie spoločnosti Pantone. Práve táto spoločnosť vyhlasuje každoročne Farbu roka pre nasledujúci rok. A tak sme sa dočkali. Farbou roka 2022 je fialová, ktorú ale, podľa vyjadrení spoločnosti Pantone, nemáme označovať ako fialovú. Je to pomerne nová farba, ktorá vznikla len pred nedávnom a volá sa Very Peri. Vznikla zmiešaním červenej a modrej, a tak ju aj máme označovať. Ak sa Vás niekto opýta aká je farba roka 2022, odpovedzte: tmavý odtieň modrej s červenkastými odleskami. Táto farba ma byť novým pohľadom a víziou na obľúbenú modrú farbu. Znej si máme vziať pokoj, harmóniu a pohodu.

Pantone Color of the Year 2022 / Palette Exploration | Pantone

Zdroj: www.pantone.com

Farba roka 2022

Spoločnosť Pantone nevyberá IBA farbou a LEN pre svet módy. Pri výbere farby na nasledujúci rok sa zohľadňuje celková situácia o svete, ekonomické a spoločenské dianie, či sociálne podmienky. Farbu roka 2022 poznačila pandémia koronavírusu. V tejto dobe má byť farba Very Peri symbolom optimizmu a optimistického očakávania budúcnosti. Zároveň je nositeľom nekonečných možností a nových štandardov, ktoré sme si vybudovali počas tejto pandémie. S touto farbou roka 2022 sa budeme stretávať počas celého nasledujúceho roka v móde, dizajne, marketingu, vo výrobe. Mala by sa objaviť vo väčšine oblastí života.

Elementos con el color 'Very peri' como las flores de Gisela Graham London, el cuadro de Flora Rozita, sofá de My Face o lámina de Desenio, entre otros

Zdroj: internet

Farba roka 2022 v interiéri

Áno, dotýka sa to aj nábytku a interiérov domov a bytov. Nepredpokladáme, že by sa táto farba mala objaviť na veľkých kusoch nábytku ako je sedacia súprava. Naviac skutočne sa jedná o ,,čerstvo namiešanú farbu", teda výrobcovia ešte neponúkajú poťahové látky v tomto odtieni modrej.

Very Peri es el color del año de 2022, según PantoneZdroj: internet

Ale doplnky v interiéri vo farbe roka 2022 si rozhodne vieme predstaviť. Táto fialová farba, alebo presnejšie kombinácia modrej a červených podtónov, môže vniesť do priestoru niečo jedinečné. Zaručene bude Váš interiér pôsobiť veselo, hravo a optimisticky.

oroducts in purple tones from desenio, dartington crysal, ligne roset, thorndown paints and more

Zdroj: realhomes.com

Omnoho lepší efekt, ale dosiahnete kombináciou farby Very Peri a inej farby. Napríklad so sviežou zelenou. Vznikne Vám svieži interiér s pokojom a harmóniou prírody.

Čo poviete na farbu roka 2022? Trúfnete si na ňu? Kúpite si nejaký módny kúsok alebo doplnky do domácnosti?

Sadnime si za okrúhly stôl.

Jedálenský stôl je dôležitou súčasťou každej domácnosti. Slúži nám sa trávenie spoločných chvíľ s rodinou a priateľmi. Spoločne si vychutnávame raňajky, aby sme nabrali energiu do nového dňa. Pri spoločnej večeri sa môžme porozprávať o tom, čo sme zažili. Jedálenský stôl sa v mnohých domácnostiach používa aj ako písací stôl. Písanie úloh s deťmi, či homeoffice? Áno, jedálensky stôl je dôležitý. Teraz vyvstáva otázka, aký jedálenský stôl si kúpiť. Oválny, štvorcový, obdĺžnikový. A čo tak okrúhly jedálenský stôl? Z nášho pohľadu predajcu nábytku sú okrúhle jedálenské stoly dosť obľúbené a vyhľadávané.

ilustračné foto stola Lungo a stoličiek - Okrúhly jedálenský stôl LUNGO

Keď sme spolu s našou zákazníčkou Mirkou hľadali jej stôl, na úvod povedala, že chce okrúhly stôl. Lebo to nie je ,,klasika" a jedáleň podľa nej pôsobí útulnejšie. Nakoniec si vybrala stôl Pixel 2. Moderný okrúhly jedálenský stôl v kombinácií Zlatý dub a čierny kov. Dizajnové nohy mu dodávajú jedinečný šmrnc. 

dub zlatý + čierny kov - Okrúhly jedálenský stôl PIXEL 2

Aj dizajnéri zastávajú názor, že oblé hrany a tvary pôsobia v priestore ,,mäkšie". Miestnosť potom pôsobí útulnejšie.

Ilustračne foto, stoličky K430 - Rozkladateľný jedálenský stôl Mercy

Opticky zaberie okrúhly stôl v priestore menej miesta. Aj keď v skutočnosti to tak celkom nie je.  Potrebujete priestor okolo celého stola.

Okrúhly jedálenský stôl RAYMOND

Za okrúhlym stolom sme si všetci rovní. Áno, je to tak. A tento fakt je predsa známi už z histórie. Mnohí obľubujú okrúhle stoly práve preto. Každý vidí na každého, rozhovor je teda veľmi príjemný.

Okrúhly stôl nie je vhodný na homeoffice

Nemusíme pripomínať, že táto doba mnohých prinútila pracovať z domu. Homeoffice. Možno aj u Vás sa objavili nejaké praktické problémy. Napríklad naša kolegyňa zistila, že okrúhly jedálenský stôl nie je vhodný na prácu s počítačom. Posťažovala sa nám, že na pravo ani na ľavo nemá priestor, kde by si mohla uložiť papiere vedľa počítača.

čierna matná - Okrúhly jedálenský stôl FONDI

Ale inak svoj okrúhly jedálenský stôl zbožňuje. Vybrala si ho preto, že si okrúhly jedálenský stôl pamätá z detstva. Jej starí rodičia mali tento typ stola. A ona ma na tie spoločné rodinné chvíle za týmto stolom len tie najkrajšie spomienky.

Rozkladací okrúhly jedálenský stôl

Za okrúhly stôl za zmesti 6 ľudí, respektíve 4. Závisí od veľkosti stola. Výrobcovia, ale ponúkajú aj rozkladacie okrúhle jedálenské stoly. Stôl rozložíte vkladom a vznikne Vám oválny stôl.

Stôl Ricardo + Stoličky K448 - Okrúhly jedálenský stôl RICARDO

 

Okrúhly jedálenský stôl RICARDO po rozložení - Okrúhly jedálenský stôl RICARDO

 

Páči sa Vám tento typ jedálenského stola? Napíšte nám Váš názor.

Kúpeľňový nábytok. Nábytok do kúpeľne, ktorý poslúži a zaujme.

Kúpeľňa patrí k tým miestnostiam v domácnosti, ktorú nebudete renovavať často, ak vôbec. Preto pri jej zariaďovaní musíte myslieť na budúcnosť, aby bola Vaša kúpeľňa krásna aj niekoľko rokov. Skvelým riešením môže byť, zvoliť si neutrálne obkladačky a priestor zútulniť, dodekorovať nábytkom do kúpeľne. Nábytok do kúpeľne môžete po čase vymeniť a Vaša kúpeľňa dostane nový vzhľad.

ilustračné foto 2 - REA REST - kúpeľňový sektorový systém

Nábytok do kúpeľne

Ani nábytok do kupeľne sa nevyhol módnym trendom. Kedysi ste v kúpeľni našli skrinku so zrkadlom a bielu skrinku pod umývadlom. Dnešný kúpeľnový nábytok ponúka viac. Rôzne typy skriniek a hlavne rôzne farebné prevedenia. Pre časom boli najvyhľadavanejšie lesklé biele či čierne kúpeľňové skrinky. Dnes sa už do popredia viac dostáva drevený dekor, prípadne kombinácia dreva a bielej farby.

dub bardolino + biela - Kúpeľňová zostava REA REST IV

 

dub sonoma - NATALI - kúpeľňový sektorový systém

 

Drevený kúpeľňový nábytok, respektíve nábytok v dekore dreva, vnesie do Vašej kúpeľne pocit harmónie prírody a pokoja. Páči sa Vám svetlé alebo tmavé drevo? Túžite po nábytku s výraznou štruktúrou? Výrobcovia Vám ponúkajú skutočne širokú škálu drevených dekorov pre kúpeľňový nábytok. Výber je iba na Vás.

možnosť výberu z týchto farebných prevedení - Kúpeľňová zostava REA REST III

 

Závesný kúpeľňový nábytok

Najviac sa stretnete s kúpeľnovým nábytkom zaveseným na stenu. Kúpeľna je zvyčajne malý priestor, a práve takto riešený nábytok môže opticky zväčšiť priestor. A v neposledom rade Vám to uľahčí upratovanie kúpeľne. Určite dobre viete, že v kúpeľni sa práve na podlahe a pod skrinkami ukladá najviac prachu a nečistôt. Kúpeľňové skrinky zavesné na stene Vám umožnia jednoducho vytrieť celú podlahu v kúpeľni.

Biela matná a čierny lesk - Kúpelňová zostava Porto BL 01

Kúpeľňové zostavy

Rovnako ako v obývačke, detskej izbe či spálni, aj v kúpeľni môžete mať všetko nábytok ladený v rovnakom dizajne a farebnom dekore. Kúpeľňové zostavy a sektorový nábytok do kúpeľne, tieto kategórie nábytku Vám odporúčame. Vaša kúpeľňa bude pôsobiť ako z módneho časopisu. Začínať deň v krásnom prostredí musí byť skvelé, však?
Kúpeľňové zostavy pozostávajú z vybraných skriniek. Zvyčajne je súčasťou kúpeľňovej zostavy skrinka pod umývadlo, zrkadlo, či zrkadlová skrinka, a ďalšia samostatná skrinka. Kúpeľňové zostavy nájdete v rôznych variáciach.

wenge - Kúpeľňová zostava REA REST II  wenge - Kúpeľňová zostava REA REST III ilustračné foto - Kúpelňová zostava Porto WH 01

Veľkou výhodou sektorového nábytku je, že Vy sami si vyberiete kúpeľňové skrinky. Vyberiete si skrinky aké potrebujete, a koľko ich chcete mať. Nábytok príspôsobíte Vašej kúpeľni.

Kúpeľňové skrinky

Keď sme hovorili o sektorovom nábytku do kúpeľne, hovorili sme, že si môžete vybrať skrinky, aké potrebujete. Áno, dnes je aj ponuka kúpeľnových skriniek väčšia ako kedysi. Základom je skrinka pod umývadlo. Hľadáte skrinku s umývadlom alebo budete mať umývadlo uložené na skrinke, na doske skrinky? 

wenge - PORTO skrinka pod umývadlo WE 13  wenge - Kúpeľňová zostava REA REST III

Úložneho priestoru nie je asi nikdy dosť, a to platí aj o kúpeľni. Budete potrebovať odkladací priestor na uteráky, osušky či drogériu. Vysoká kúpeľňová skrinka na stenu alebo veľká skriňa, do ktorej odložíte aj žehliacu dosku. Veľmi prehľadné uložené veci môžete mať v zásuvkovej komode. Čo poviete?

biela - NATALI - kúpeľňový sektorový systém

 

Musíme spomenúť aj špeciálne kúpeľňové skrinky. Napríklad skrinka na práčku. Mnoho z nás má práčku v kúpeľni. Určite budete súhlasiť, že práčka zaberá priestor. A kam si uložíte prací prášok či aviváž, ktorú potrebujete mať blízko práčky? Skrinka na práčku je skvelým riešením. Nad práčkou budete mať otvorené aj uzatvorené poličky. 

dub sonoma - Skrinka na práčku Natali TYP1

 

Kúpeľňová skrinka s košom na bielizeň je ďalšie praktické riešenie úložného priestoru v kúpeľni. Zabudnite na veľké prútené koše alebo umelé koše na bielizeň. Vaša kúpeľne bude vďaka tejto skrinke pôsobiť veľmi moderne a upratane. Špinavú bielizeň ľahko ukryjete do skrinky.

kôš na bielizeň - Skrinka REA REST 4 - kôš na bielizeň

Aký nábytok máte v kúpeľni Vy? Čo by ešte výrobcovia mohli vymyslieť?

 

Plastové jedálenské stoličky. Moderné, farebné, obľúbené.

Plastové jedálenské stoličky sú veľmi obľúbené aj medzi našimi zákazníkmi, tak sme sa bližšie pozreli nato, prečo je to tak. Zabudnite nato, že plastové stoličky patria do reštaurácie. S Vašim interiérom narobia zázraky. Farebnosť. Jednou z mnohých výhod je, že sa vyrábajú v širokej škále farieb. Nie ste obmedzení farbami poťahovych látok. A farba je na celej sedacej časti aj opierke. V jedálni teda budete mať výrazný farebný prvok, ktorý určite zaujme na prvý pohľad. Ak si vyberiete žltú ci zelenú jedálenskú stoličku určite prežiari a ,,omladí" Váš interiér.

buk + žltá - Stolička CT-758buk + zelená - Stolička K201     dub + modrá - Stolička Kris - dub

Dizajnové jedálenské stoličky

Naša zákazníčka, pani Janka nám povedala, že si ich objednáva pre ich dizajn. Ako sama povedala: ,,Je to niečo iné." Plastové jedálenské stoličky majú skutočne jedinečný vzhľad, jemné oblé tvary.

buk + sivá - Stolička CT-752 buk + sivá - Stolička CT-752
Optický pôsobia trošku mohutnejšie. Dizajnový oblý tvar stiloličky vytvára krásny pohľad pre oči, ale zároveň zabezpečuje pohodlie pri sedení. Stolička je ,,vykrojená" tak, aby sa čo najlepšie prispôsobila Vášmu telu a pri sedení Vám tak poskytla čo najväčšie pohodlie. Tvarovaná je sedacia časť, ale aj chrbtová opierka. Najedzte sa, a potom sa pokojne oprite, a odfúknite si po dobrom jedle. 😉

sivá - Stolička CT-742

Mnohí zákazníci sa nás pýtajú, či sú plastové stoličky dostatočne pevné, či sa nezlomia, keď sa oprú pri sedení. Tento mýtus hneď vyvraciame. Vznikol, zrejme preto, že keď sa povie plastová stolička, tak mnohí z Vás si predstavia bielu plastovú stoličku na terase, zrejme najpredávanejšiu plastovú stoličku v dejinách. Hýbala sa pri každom pohybe. Plastové stoličky do jedálne sa vyrábajú z tvrdeného plastu. Nemáte sa teda čoho obávať. Platí pre nich úplne rovnaká nosnosť ako pre drevenú či kovovú jedálenskú stoličku.

Stolička do každého interiéru

Áno, je to stolička do koča aj do voza😄 Môže mať rôznu farbu aj nohy. Hrubšie drevené nohy vnesú do Vášho interiéru kúsok prírody a útulnosti.

buk + latte - Stolička CT-752

Plastová stolička, ale môže pôsobiť aj industrialne ,,chladno". Zvoľte si čierne drevené nohy alebo kovové nohy. Výzor stoličky sa hneď zmení.

čierne drevo + čierna ekokoža - Stolička Kris II žltá - Stolička Tim 

Takže hovorme o jej nohách. Keď má byť stolička dizajnová, tak od hlavy až po päty. Dizajnéri nezabudli ani na štýlové nohy. Štyri nohy sú postavené šikmo. Pôsobí to veľmi zaujímavo a k modernému materiálu, akým je plast sa to dokonale hodí. Drevené nohy prepojené kovovými tyčami pôsobia výnimočne, a zároveň zabezpečujú ešte väčšiu stabilitu stoličky.

biela - Jedálenské kreslo ALBINA  buk + červená - Stolička CT-758


Keď hovoríme o širokej škále farieb musíme spomenúť aj bezfarebné stoličky. Hovoríme o priesvitnej plastovej stoličke. Vyzerá ako sklenená, teda pôsobí elegantne a luxusne. Krásne môže vyzerať v modernom interiéri s čiernym lesklým nábytkom, čo poviete.

biele nohy + priesvitná + biela ekokoža - Stolička K245 buk + siválátka + priesvitný polykarbonát - Stolička K342 zadná strana - Stolička K246

Údržba plastovej stoličky

Áno, aj to je nesmierne dôležitá časť. Mohla by to byť tá najkrajšia štýlová stolička na svete, ale ak by sa zle udržiavala, tak by ste si zrejme jej kúpu dobre rozmysleli. Plastové jedálenské stoličky sú skoro bezúdržbové. Ak ju zašpiníte alebo sa Vám na ňu niečo vyleje, stačí ak to pretriete handričkou. Na umývanie Vám postačí handrička a čistá voda. Pre gazdinky je to skutočne potešujúca správa. 😊

chróm + sivá - Stolička Aurora chróm + sivá - Stolička Aurora

Nebojte sa o pohodlie pri sedení. Ak sa Vám páči tento typ stoličiek, ale bojíte sa tvrdého sedenia, máme pre Vás kompromis. Plastovú jedálenskú stoličku s čalúneným sedákom. Sedacia časť je zvyčajne očalúnená ekokožou, ktorá sa rovnako ako plast ľahko udržiava. Čalúnený sedák zabezpečí, že sa Vám bude sedieť mäkko, pohodlne.

ilustračné foto so stolom prometheus - Stolička K201

A aký je Váš názor na plastové jedálenské stoličky? Máte ich doma, páčia sa Vám? Alebo ste prívržencami drevených stoličiek? Napíšte nám.

 

Príručný stolík. Prečo ho musíte mať doma?

Poznáte tento typ stolíkov alebo sa pýtate, čo to je za novinku? Nie je to novinka na trhu, ale momentálne o nich môžete počuť častejšie, pretože sú veľmi trendy. Príručný stolík je praktickým, ale aj dizajnovým doplnkom. Príručný stolík je ľahký a jednoducho sa s ním manipuluje. Preto ho môžete mať pri sedačke a budete mať svoju kávu či pohár vína hneď na dosah. Ak už nebude pri sedačke potrebný, premiestnite ho napríklad k stene či do rohu izby. Príručné stolíky majú zvyčajne zaujímavý dizajn, a tak sú vlastne sami o sebe dizajnovým doplnkom. Kde všade v domácnosti využijete príručný stolík?

Výrobcovia nedelia príručné stolíky na stolíky k sedačke a príručné stolíky k posteli. Tento typ stolík má univerzálny dizajn, vďaka čomu sú príručné stolíky vhodné do obývačky, do spálne, ale aj do študentskej izby, či na chodbu. Svoje využitie nájdu prakticky kdekoľvek vo Vašom dome či byte. A ak Vám práve nemusia slúžiť ako stolík, môžete ich ľahko kamkoľvek premiestniť, a poslúžia Vám zatiaľ ako dekorácia.

Príručný stolík k sedačke

Obývačka. Ako sme už spomínali, príručný stolík môže byť samotným dizajnovým doplnkom v obývačke. Spodná ,,pletená“ kovová časť v kombinácií s dreveným plátom vnesú do Vašej obývačky nádych prírody, ale aj industrializmu. Spodnú časť môžete využiť aj ako úložný priestor na vankúše či deky. Možno ste si všimli, že ste práve takýto stolík videli na nejakej fotke moderného interiéru. V skutku sú príručné stolíky veľmi moderným doplnkom.

ilustračné foto - Príručný / konferenčný stolík NANCER TYP 1

Príručný stolík Vám poslúži aj ako praktický pomocník. Vo väčšine obývačiek dnes nájdeme rohové či veľké ,,účkové“ sedacie súpravy. Sú krásne a poskytujú veľký priestor na sedenie aj relax. Ale, nie z každého miesta sedačky máte rovnako dobrý prístup ku konferenčnému stolíku. Pohár s vodou či kávu tak zrejme budete musieť držať v ruke. Tu prichádza na pomoc príručný stolík. Jednoducho ho položte na jeden či druhý koniec sedačky a Vaša návšteva, ale aj Vy budete mať odkladací priestor hneď po ruke. Aj naši zákazníci v našom e-shope často hľadajú, práve príručný stolík k sedačke.

biela - ilustračné foto - Príručný stolík NIDEN

Príručný stolík k posteli

Poviete si, že k posteli predsa patria nočné stolíky. Dnes to už nie je samozrejmosť. Práve príručný stolík pri posteli dodá Vašej spálni jedinečný vzhľad. Bude dizajnovým doplnkom, a zároveň vynahradí nočný stolík. Príručný stolík Vám poskytne praktický odkladací priestor pri posteli. Môžete si na neho položiť lampu, pohár vody, knihu či mobilný telefón.

čierna + orech - Príručný stolík NUBIRA-S  dub prírodný + čierny kov - Príručný stolík YAVA

Príručný stolík ku kreslu

Okrem rohovej sedačky, dnes v mnohých obývačkách nájdeme kreslá. Musíme uznať, že na kresle sa oddychuje veľmi dobre, zvlášť keď máte aj podnožku či taburetku. Kreslo je skutočne takou Vašou súkromnou oázou oddychu. Ale vráťme sa späť k príručným stolíkom. V rámci oddychu v kresle si možno budete vychutnávať kávu, čaj alebo víno. Príručný stolík sa postará, že všetko budete mať hneď po ruke. Nemusíte z kresla vstávať ku konferenčnému stolíku. Čo Vy nato?

čierny kov + plát grafit - Príručný / konferenčný stolík BATIS

 

Okrúhly príručný stolík

Okrúhly príručný stolík je zrejme najbežnejším tvarom. Pričom rozmery a tvary sú skutočne rôzne. Kovové nohy čierne, biele, zlaté, či medené? Okrúhly plát môže byť sklenený či drevený. Výber je skutočne veľký. Poďte si vybrať.

meď + sklo - Príručný stolík MIRA čierny kov + prírodná - Príručný stolík NATURO

Set príručných stolíkov

Aj v našej ponuke nájdete sety príručných stolíkov. Set znamená, že za jednu cenu dostanete dva či tri príručné stolíky. Tie sa navzájom dopĺňajú. Majú jednotný dizajn, ale napríklad rôzne veľkosti. Môžete ich mať uložené spoločne, vedľa seba a vznikne Vám tak veľký stolík, ktorý plnohodnotne nahradí aj konferenčný stolík. Alebo si ich rozmiestnite ľubovoľne po obývačke. Jeden Vám môže poslúžiť ako stojan pod kvetináč, druhý zase na odloženie dekorácií.

čierny kov + šedé sklo + hnedé sklo - Príručný / konferenčný stolík TWINS

 

čierny kov + plát dub - Set konferenčných stolíkov RIMBO bambus + vzor - Príručné stolíky TEQUILA

Máte doma príručný stolík? Alebo si ho plánujete kúpiť? Viete už kde by ste ho u Vás doma využili? Napíšte nám. 

Detská izba pre prváka

Prázdniny sú v polovici a Vy, rodičia by ste už mali začať myslieť na nový školský rok. Ak plánujete meniť nábytok v detskej či študentskej izbe, alebo potrebujete premeniť detskú izbu na študentskú, je najvyšší čas začať. Vypratať izbu, prípadne vymaľovať, poskladať nový nábytok, zariadiť izbu, plus je potrebné zarátať dodaciu dobu nábytku. My Vám dnes chceme ukázať načo by ste mali pri zariaďovaní izby pre školáka myslieť.

Ako zariadiť detskú izbu pre prváka

Vaše dieťa čaká dôležitý životný krok, stane sa z neho školák. Hračky vymení za knihy a zošity. Už nebude väčšinu času tráviť na zemi v detskej izbe pri hraní, ale pri písaní úloh za stolom. Tejto zmene musíte prispôsobiť aj jeho izbu. Ale keďže Vaše dieťa bude aj naďalej dieťa, musí mu zostať aj priestor na hranie. Čo všetko teda musíte ,,vtesnať“ do detskej izby? Posteľ, písací stôl, detská stolička, skriňa, regál či poličky.

biely briliant + dub nash - LORENTO - detský sektorový systém

Úložný priestor v detskej izbe

Skriňa na oblečenie je zrejme samozrejmosťou. Ak máte v detskej izbe regál či knihovnicu, tak predpokladáme, že doteraz slúžila na ukladanie hračiek. Je čas, hračky zložiť a pripraviť priestor pre šlabikár, zošity či iné školské pomôcky. A kam uložiť hračky? Čo tak úložný box na hračky. Hračky budú pekne ukryté v truhlici a detská izba bude veľmi rýchlo vyzerať ako izba skutočného školáka.

Ďalšou možnosťou je kombinovaná skriňa s regálom. Takáto skriňa má police aj uzatvorený priestor. Je už iba na Vás čo a kam uložíte.

biela / grafit / enigma - BRUNO komoda 05 biela / tyrkysová - MOBI komoda MO9

Môžete teda kúpiť skriňu, regál, komodu aj kombinovanú skriňu. Ideálne je, aby všetok nábytok v detskej či študentskej izbe bol dizajnovo aj farebne rovnaký. Rozhodne si teda musíte pozrieť sektorový nábytok do detskej či študentskej izby.

Najskôr porozmýšľajte čo všetko potrebujete v detskej izbe uskladniť:

 •        Oblečenie
 •        Knihy, zošity, školské pomôcky
 •        Rozprávkové knihy či encyklopédie
 •        Hračky veľké/malé, Lego rozložené/poskladané

Keď už viete, čo všetko chcete do detskej izby uložiť, môžete si vybrať formu, teda typ nábytku. Určite s budete rozhodovať aj podľa veľkosti detskej izby či množstva vecí, ktoré chcete uložiť. Nezabúdajte ale, že úložný priestor nie je jediná vec, na ktorú musíte myslieť. Posteľ, písací stôl so stoličkou, priestor na hranie či kreslo na oddych?

SK02 / SK13 - Sedací vak FLOWER medium

 

 

Sektorový nábytok do detskej izby

Pri zariaďovaní detskej či študentskej izby odporúčame našim zákazníkom pozrieť sa na sektorový nábytok. Sektorový nábytok sa skladá z množstva samostatných komponentov. Skrine, regále, komody, ale aj postele, písacie stoly, či nočné stolíky. Celá detská izba môže byť zariadená v rovnakom, jednotnom štýle. Verte, že aj táto stránka detskej izby je veľmi dôležitá. Aby sa dieťa mohlo správne koncentrovať na učenie, je dôležité aby detská izba pôsobila harmonicky. Ak vyberiete farebný detský nábytok, podporíte detskú tvorivosť, hravosť a fantáziu. Farebná detská izba bude pôsobiť veselo a optimisticky, aj v ťažkých chvíľach učenia.

biela / žltá - MOBI detský sektorový nábytok

 

Prečo hovoríme o detských aj o študentských izbách? Detské izby sú určené pre menšie deti, môžeme k ním prirátať aj školákov na základnej škole. Ale skôr len žiakov na prvom stupni. Žiakov na druhom stupni a stredoškolákov môžeme nazývať študentmi.

Zostava do detskej izby BRUNO

Detské izby sú farebnejšie. Výrobcovia dbajú aj na oblé hrany, kvôli bezpečnosti detí. Študentská izba je viac ,,dospelácka“. Najčastejšie sa vyrába v dekore dreva alebo v kombinácií s bielou.

ilustračné foto 1 - REA TEENY - sektorový systém

Študentskú izbu môžete kúpiť aj pre dieťa. Môže to byť takzvaná rastúca izba. Nábytok teda bude rásť spolu s Vašim dieťaťom. Keď je dieťa maličké zvoľte farebné doplnky do detskej izby, prípadne veselé nálepky na stenu.

Písací stôl pre školáka

V reálnom živote, zrejme mnohí rodičia uprednostňujú písania domácich úloh na jedálenskom stole. Žiak či študent by ale mal mať svoj vlastný priestor, kde bude mať po ruke všetky potrebné knihy či pomôcky. Zároveň bude mať ticho, aby sa mohol plne sústrediť.

Ponuka písacích stolov pre deti je pomerne široká. Najčastejší výber je pevný detský písací stôl. Môže, ale nemusí mať úložný priestor. Výber je iba na Vás.

vnútro stolíka - LORENTO PC stolík L10 sivá + biela + ružová - SMYK II PC stolík 08

Samostatnou kategóriou sú rastúce písacie stoly. Ich výhodou je, že budú skutočne rásť s Vašim dieťaťom, a tak mu zabezpečia maximálny komfort pri písaní. Doska stola sa dá výškovo nastaviť, a zároveň sa dá aj sklopiť.

biela + ružová + zelená - Rastúci písací stôl Collorido biela + modré alebo ružové doplnky - Rastúci písací stôl Baru

Skvelým využitím priestoru v detskej izbe je rohový písací stôl.

dub santana + sivá - GUMI detský rohový stolík G11 jaseň coimbra + fialová - LORENTO detský rohový stolík L11

Detská otočná stolička

Lakte v pravom uhle, pevná opora chrbtice, atď. Neplatí to len pre dospelých pracujúcich v kancelárií. Aj naše deti si zaslúžia zdravé sedenie, a preto by ste nemali zabúdať na kvalitnú detskú stoličku. Ponúkame Vám detské otočné stoličky s podrúčkami alebo bez podrúčok.

ružová ekokoža - Detské kreslo Gonzo 2 sivá - Detské kreslo PURE

Detské kancelárske stoličky sú zvyčajne farebné, hravé, čo taktiež podporuje fantáziu Vášho dieťaťa.

Freestyle - Detská stolička IBIS Detská stolička Gol ilustračné foto - Detská stolička Kitty 2

 Čo by podľa Vás ešte nemalo chýbať v detskej izbe prváka? Zahrnuli sme všetko potrebné? Napíšte nám.

Najpredávanejšie sedacie súpravy. Fotky aj od našich spokojných zákazníkov.

Sedacia súprava by mala byť krásna, pre Vás, a zároveň pohodlná, pre Vás. Za viac ako 10 rokov, čo náš e-shop funguje sme sa naučili, že každý zákazník je iný. Pre každého z nás, Vás je krásne či pohodlné niečo iné. Preto aj v našej ponuke nájdete rôzne sedacie súpravy, aby ste si mohli vybrať. Dnes Vám chceme ukázať najpredávanejšie sedačky v našom e-shope. Sedacie súpravy, ktoré Vám ukážeme sú u našich zákazníkov veľmi obľúbené vďaka svojmu dizajnu, pohodliu a cene. Reálne fotky sedačiek našich zákazníkov nájdete na našom Facebooku. Poďte sa pozrieť!

spokojní zákazníci

A teraz sa už pozrite, ktoré sedacie súpravy sú Vaše najobľúbenejšie.

Rohová sedacia súprava Anton

Moderná rohová sedacia súprava Anton od nás, je už v desiatkách či stovkách domovov. Sedacia súprava Anton je moderná rohová sedacia súprava v rôznych poťahových látkach. Môžete si vybrať jednu látku na celú sedaciu súpravu alebo si vyberte kombináciu látok.

ilustračné foto - Sedacia súprava Anton

Ontario 81 / ekokoža Soft 29 - Sedacia súprava Anton

Pri výbere poťahovej látky Vám veľmi radi pomôžeme, poradíme, odporučíme. Ak budete potrebovať, radi Vám vzorky látok zašleme poštou. Vybranú poťahovú látku tak bude vidieť reálne, ešte pred záväznou objednávkou.

Sedačka Anton má moderný dizajn. Má prešívanú sedaciu časť, kovové nohy a čisté línie. Dizajn sedačky je moderný, a zároveň nadčasový. Vo Vašej obývačke, preto bude ladiť aj niekoľko rokov. Polohovateľné opierky hlavy jednoduchým manévrom zmenia výzor sedačky a aj celého interiéru.

detail opierky hlavy - Sedacia súprava Anton

 

Sedacia súprava Anton je veľmi obľúbená aj vďaka svojej cene. Za rozumnú cenu získate modernú a pohodlnú sedačku. Áno, je v skutku pohodlná. To nám potvrdili aj zákazníci. Rohová sedacia súprava Anton je pohodlná vďaka pružine Bonell a kvalitnej visco-elastickej pene.

detail podrúčky - Sedacia súprava Anton

 

Sedacie súpravy v tvare U

Vašou azda najobľúbenejšou sedacou súpravou v tvare U je Vento. Veľká, priestranná, moderná sedačka v ,,učkovom" tvare za skvelú cenu. Nemá síce úložný priestor, ale rozhodne Vás poteší, že je rozkladacia. Veľmi jednoduchým manévrom ju premeníte na veľkú posteľ. Alebo si ju rozložte len tak, aby ste mali celá rodina pohodlie pri spoločnom sledovaní filmu.

Berlin 01 + ekokoža Soft 011 - Sedacia súprava Vento

Rovnako, ako pri ostatných sedačkách, aj pri sedacej súprave Vento si môžete vybrať poťahovú látku alebo kombináciu látok. Stále platí naša ponuka, že Vám radi poradíme a zašleme vzorky látok.

Berlin 01 - Sedacia súprava Vento

 

Obľúbená klasická sedacia súprava

Nie každý hľadá moderný dizajn. Veľa z Vás si u nás zakúpili sedaciu súpravu Benano. Táto klasická sedacia súprava je rozkladacia a má úložný priestor. Je to veľmi vyhľadávaná rohová sedacia súprava, práve kvôli klasickému, tradičnému dizajnu. 

Berlin 02 + Berlin 10, ĽAVÁ - Sedacia súprava Benano

 

Keď hovoríme o klasických sedacích súpravách musíme spomenúť sedaciu súpravu Lord. Je to kombinácia pohovky a dvoch kresiel. Kombinácia 3+1+1 je vhodná do väčšieho priestoru. Kreslá s drevenými prvkami nielen pôsobia, ale aj sú mohutnejšie. 

Monolith 09 - Sedacia súprava Lord 3+1+1

 

Moderná sedacia súprava v roku 2021

Novinka v našej ponuke a už je veľmi obľúbená. Predstavujeme Vám modernú rohovú sedaciu súpravu Cornelia. Krásna rohová sedacia súprava na kovových nožičkách. Veľké vankúše priam vyžarujú pohodlie. Vedeli by ste si ju predstaviť vo Vašej obývačke?

Cornelia Pravá Zaria 4 - Sedacia súprava Cornelia

 

Zaujala Vás nejaká sedacia súprava? Alebo hľadáte niečo iné? Pokojne nám napíšte na online chat alebo na e-mail: obchod@nonstop-nabytok.sk. Radi Vám poradíme a pomôžeme pri výbere.