RSS

Blog

Nábytok z pneumatík.

Zima skončila, sneh sa roztopil. Niekto sa potešil, iní by zase privítali ešte nejakú tú lyžovačku. :-) Okrem jarného upratovania je ďalšou potrebnou činnosťou prezutie pneumatík na autách. Zimné pneumatiky uskladníme. Ale čo ak už nie sú použiteľné na ďalšiu sezónu? Vyrobte si z nich nábytok.

záhradný nábytok z pneumatik

Dnes Vám teda prinášame opäť inšpiratívny článok. Ako si vyrobiť nábytok z pneumatík? Čo všetko sa dá vyrobiť z pneumatík?

Kreslo

Nafarbite pneumatiku Vašou obľúbenou farbou, doplňte poduškami a vankúšmi. Z pneumatík si môžete vyrobiť pohodlné kreslo do záhrady či na terasu. Vhodnými doplnkami bude pôsobiť ako kreslo vo vintage štýle

kreslo z pneumatik kreslo na záhradu

Alebo si vytvorte celý jedálenský set či sedaciu súpravu. Ako môžete vidieť na obrázku nižšie, stoličky sú skutočne dizajnérskym kúskom vďaka vypletaným častiam. Sedenie posúdiť neviem, ale predpokladám, že ako na hojdacej sieti. :-)

jedálenský set z pneumatik

Konferenčný stolík

Konferenčný stolík je nevyhnutnou súčasťou každej obývačky. Určite však nájde svoje využitie aj na terase. Pneumatiky očalúnite látkou alebo namaľujte. Potom už iba pripevnite sklo a je to! Urobte si kávičku a relaxujte. 

konferenčný stolík z pneumatik  konferenčný stolík do záhrady

Konferenčný stolík môže mať ľubovoľnú výšku. Na vrch stola môžete použiť aj drevenú dosku. Kombinácií je mnoho. Vďaka týmto variáciám bude Váš konferenčný stolík originálny. 

Zrkadlo na stenu

Zrkadlo nájde svojej využitie v predsieni, kúpelni i spálni. Chcete mať doma originálne zrkadlo? Vytvorte si ho použitím pneumatík. Pneumatika Vám vytvorí zaujímavý, dizajnový rám. Nafarbite si ho farbou, doplňte stuhou či šperkami. Môžete sa kreatívne vyblázniť. :-)

zrkadlo z pneumatiky

 originálne zrkadloTaburetka

Obľúbeným kúskom nábytku, ktorý si ľudia najčastejšie vyrábajú z pneumatík je taburetka. Taburetka je malá, skladná a poskytne Vám priestor na sedenie pre návštevu. Alebo ju môžete využiť ako podnožku ku kreslu. Taburetka je vhodná do záhrady, na terasu, do obývačky, do predsiene i do spálne.

taburetka z pneumatik

Nižšie na obrázku nájdete bližší popis taburetky s úložným priestorom.

taburetka s úložným priestorom

Závesná polica

Pneumatiky Vám umožnia vytvoriť aj policu. Váš syn sa určite poteší nápaditej polici do detskej izby. Môže si na ňu uložiť obľúbené autíčka. Polica tak bude zároveň tématická.

polica na autíčkaMáte doma nábytok z pneumatík? Ak nie, pustili by ste sa do jeho výroby?

Ako zariadiť spálňu? Podľa seba.

Dnes sa nám podarilo zhrnúť celý článok do jednej vety. Tú najdete v nadpise. :-) Ako si zariadiť spálňu? No predsa podľa seba. Áno, existuje množstvo návodov a typov kde má byť posteľ a kam máte postaviť skriňu. Spálňa podľa Feng Shui, spálňa v škandinávskom či švédskom štýle, atď. Týmto smerom sa možno budeme venovať nabudúce. Dnes Vám chceme potvrdiť fakt, že zariadenie spálne je v konečnom dôsledku iba a výlučne na Vás.

Spálňa je miestnosť, kde by ste mali načerpať nové sily. Celkový dizajn by mal navodzovať pokoj a pohodlie. A mal by vyhovovať výlučne Vám. Možno Vám vyhovuje mať posteľ oproti dverám, aj keď to Feng Shui neschvaľuje. No a čo. :-) Hlavne nech sa Vám dobre spí. 

Nábytok by mal byť v rovnakom dizajne a farbe aby nepôsobil rušivo. Rovnako by mal byť v harmóniíí s farbami stien a ostatnými doplnkami. Ideálnym riešením je sektorový nábytok do spálne. Komodu, skriňu či posteľ si uložíte tam kde to vyhovuje Vám. Prípadne si môžete dokúpiť ešte jednu skriňu či komodu, ak potrebujete ďalší úložný priestor. Spálňový sektor Vám umožní kombinovať nábytok ako len chcete.

Praktická spálňa

Áno, spálňa by mala byť akousi zónou pokoja a oddychu. Ale... Ale čo si budeme nahovárať. Spálňa by pre mnohých z nás mala byť hlavne praktická. Potrebujeme v nej úložný priestor na oblečenie, a to aj na to mimosezónne. V spálni teda okrem postele potrebujete umiestniť skriňu a možno aj druhú skriňu, komodu a nočný stolík. Rátajte tiež s kreslom alebo aspoň taburetkou pre Vášho partnera. Aj on potrebuje miesto kam si môže ,,uložiť" oblečenie. 

Aby sme skryli neporiadok

Poznám ľudí, ktorí si zariaďovali spálňu podľa hesla: ,, Aby sme skryli neporiadok". To znamená, že pri pohľade z chodby do spálne bolo vidno skriňu. Skriňa bola s posuvnými dverami a samozrejeme bez zrkadla, aby sa v ňom náhodou neodrážal neporiadok. Známi uviedli, že návšteva, ktorá k ním príde nevidí neustlanú posteľ či kôš plný prádla, ktoré treba ožehliť. :-) Uvidí, krásnu skriňu. Nepríjemná situácia nástáva v momente keď zabudnú zatvoriť skriňu. :-D

Moderná spálňa

Dizajnéri a návrhári nám určujú trendy pre každý rok. Teraz sú trendy lesklé plochy, o chvíľu zase prírodné drevo. Rozhodne nemáme finančné prostriedky ani čas aby sme sledovali zmeny v trendoch a hneď menili nábytok v spálni. A vlastne, nie všetko čo je momentálne moderné a trendy sa nám musí páčiť. Spomeňte si na módne prehliadky v Paríži. Vždy sa iba pousmejem a opýtam sa, kto tieto dizajnérske, trendy kúsky bude naozaj nosiť. :-D 

Zriaďte si teda spálňu moderne, ale moderne podľa Vás. Zase pripomínam, že Vy tam budete spať a oddychovať, a teda sa musí páčiť výlučne Vám. Mnohí z nás uprednostňujú univerzálny nábytok, teda nábytok, ktorý bude moderný aj o niekoľko rokov. Áno, ak chcete mať modernú spálňu niekoľko rokov tak si vyberte jednofarebný dekor. Spálňu môžete doladiť doplnkami v aktuálnych, trendy farbách. 

 Podľa čoho ste si zariadili spálňu Vy? Napíšte nám svoje rady. 

 

Váľandy. Pohovka a posteľ v jednom.

Je to posteľ a zároveň to môže byť pohovka. Čo je to? :-) No predsa váľanda. Pre niekoho je možno prežitkom. Ako to však vidíme aj medzi našimi zákazníkmi, váľandy sú stále veľmi obľúbené. Dnes Vám uvedieme niekoľko argumentov od našich zákazníkov, prečo by ste si mali kúpiť váľandu.

Pohodlná posteľ

Musím sa Vám priznať, že som nezisťovala historický pôvod slova váľanda. Sama som si ho odvodila od slova ,,váľať sa". :-) Takže základnou úlohou váľandy je podľa mňa zabezpečiť pohodlie. Tým, že je váľanda celočalúnená, tak podvedome v nás navodzuje pocit útulnosti. Keď si k tomu ešte vyberiete poťahovú látku vo Vašej obľúbenej farbe, tak veru, nebude sa Vám chcieť vstať z váľandy.

Každý z nás má iné požiadavky na pohodlie pri spaní. Základom je rozhodne matrac. Aj pri váľande si zvyčajne môžete vybrať druh matraca. Uprednostňujete pružinový alebo sendvičový matrac? Výrobcovia váľand Vám ponúknu aj molitánový matrac.

 

Posteľ a pohovka v jednom

Váľanda je vo svojej podstate posteľ. Vďaka dizjanu však môže byť zároveň pohovkou. Zadné a bočné čelá Vám umožnia oprieť sa. Váľandu tak môžete využiť aj ako miesto na sedenie. 

Posteľ na chatu 

Váľanda si nájde svoje miesto na chate, v detskej izbe či na študentskom internáte. Na chate určite oceníte, že ju počas dňa môžete využiť ako pohovku a v noci ako posteľ. Navyše váľanda má praktický úložný priestor. Môžete si odložiť periny či deky. 

Pani Janka, ktorá si u nás zakúpila váľandu Katku, nám povedala, že je to jej najobľúbenejšie miesto na chate. :-D Po práci vonku na záhrade a v okolí chaty sa vždy teší ako sa vyvalí na váľandu a vypije si kávu. Dokonca uvažuje, že ju na leto presunú von na terasu. :-)

 

Váľanda pre seniora

Pri kategórií postele by ste zrejme márne hľadali posteľ vyrobenú špeciálne pre potreby seniorov. Slovenský výrobca váľand však myslel aj na pohodlie starších ľudí. Váľanda senior má výšku až 47 cm. Táto výška váľandy zabezpečí pohodlné vstávanie. Pre Vaše ešte väčšie pohodlie si vyberte typ matraca. Váľanda má aj praktický úložný priestor.

To, že je váľanda určená pre seniorov, neznamená, že nemôže byť moderná. Má jednoduché línie, čisté línie. Môžete si vybrať či vo Vašej izbe bude viac ladiť váľanda v kombinácií s drevom alebo celočalúnená váľanda. Poťahovú látku si vyberiete Vy!!! Ponúkame Vám širokú škálu farieb a vzorov. Radi Vám pri kombinovaní pomôžeme.

Váľanda do detskej izby

Mnoho rodičov uprednostňuje váľandy pred posteľou. Ako nám povedala nie jedna mamička, váľanda má úložný priestor, ktorého v detskej izbe nie je nikdy dosť. Do váľandy si tak deti môžu odložiť hračky, alebo ráno ustlať, a odložiť perinu a vankúš. Detská či študentská izba tak bude pôsobiť ako tak upratane. :-)

 

Váľanda do 100 Eur

Ďalším argumentom našich zákazníkov, prečo si kúpiť váľandu, je cena. Pri drevenej posteli zaplatíte za rám, konštrukciu a zvyčajne musíte dokúpiť matrac. Slovenský výrobca váľand však ponúka cenovo dotupné váľandy. V našej ponuke tak nájdete aj váľandu do 100 Eur

Váľanda je cenovo dostupná a navyše môže byť farebne ladená presne podľa Vašich predstáv. Pri všetkých váľandách máte k dispozícií širokú škálu poťahových látok. Ak si nie ste istí zobrazením farby na monitore, kontaktujte nás. Pomôžeme Vám pri kombinovaní alebo Vám vzorky zašleme domov.

váľanda do 100 eurAký je Váš postoj k váľande? Našla by svoje využitie aj u Vás?

Montáž nábytku. Rady a pomoc.

V obchode či v e-shope s nábytkom ste si vybrali krásny nábytok. Už ste si predstavovali ako komoda skrášli Vašu spálňu alebo ako sa budete môcť pochváliť známym novou obývacou stenou. Priviezli Vám nábytok a zrazu máte v obývačke krabice namiesto krásnej vitríny. :-/ (Len tak mimochodom, my Vám privezieme nábytok iba za 5€ kdekoľvek na Slovensku.)

Komoda Ivo IK110  

Ale aby sme sa vrátili ku krabiciam v obývačke a Vašej komode. :-) Manžel či partner Vás ubezpečil, že komodu Vám poskladá. Je pochopiteľné, že Vy ste sa na neho nedôverčivo pozreli. Ale keďže ho nechcete uraziť, dáte mu šancu. Blížiacej sa katastrofe možno nedokážete zabrániť, tak si aspoň prečítajte naše nasledujúce rady. Možno sa Vám pri dozeraní na skladanie nábytku budú hodiť.

montáž nábytku

Montáž nábytku - rady

Pred skladaním si rozložte krabice a zároveň skontrolujte či nie je poškodený obal. Skontrolujte či sú v krabici všetky časti podľa montážneho návodu.

Pozor! Ak je nejaký diel poškodený, okopírujte si montážny návod a označte poškodený diel. Zašlite ho predajcovi, prípadne mu napíšte presné označenie dielu. Poškodený tovar nemontujte.

montážny návod 

Na montovanie nábytku Vám zvyčajne bude stačiť bežné náradie ako obyčajný a krížový skrutkovač či kladivo. Tí viac zdatnejší môžu použiť aj akumulatorový skrutkovač.

Jednotlivé diely si poskladajte podľa montážneho návodu. Skrutky neuťahujte na doraz. Ak skrutky utiahnete príliš, môžete poškodiť predvŕtanú dierku a skrutka Vám už nebude pevne držať. Doska bude poškodená natrvalo.

náradie na montáž nábytku

Niektoré časti bude potrebné spojiť drevenými kolíkmi, ktoré sú v balení. Kolíky nelepte lepidlom. Zatĺkajte ich, ideálne gumeným kladivom. Ak totiž kolíky neprilepíte, budete môcť komodu či skrinku v budúcnosti jednoducho rozložiť a premiestniť.

Časti, ktoré je potrebné zlepiť nechajte dostatočne zaschnúť. Nehýbte nimi, kým lepdilo nezaschne úplne. 

montovanie nábytku

Zvýšte pozornosť ak Váš domáci montážnik začne používať elektrické náradie ako akumulátorový skrutkovač. Ako sme už uviedli vyššie skrutky, by sa nemali uťahovať príliš. Obzvlášť je potrebné dávať pozor, ak budete montovať presklené dvierka, napríklad na vitrínu

   

Ešte jedna rada na záver. Je samozrejme, že poskladaný nábytok budete chcieť premiestniť. Komodu uložiť k stene. Dávajte pozor pri presune nábytku. Ak je to možné, neposúvajte ho po podlahe. Riskujete tak poškriabanie podlahy a poškodenie nábytku, nakoľko drevotrieska je krehká. Nábytok radšej nadvihnite a preneste ho.

Montáž nábytku - pomoc

Počuli ste už nasledujúcu vetu po montáži: ,,ostali mi nejaké skrutky, asi ich tam dali viac". :-D Ak si na poskladanie nábytku netrúfate a poznáte ,,schopnosti" Vášho domáceho montážnika, radi Vám pomôžeme. V našom obchode s nábytkom Vám radi poradíme pri výbere nábytku a tovar Vám privezieme iba za 5 €, nech bývate kdekoľvek na Slovensku. 

Ponúkame profesionálnu montáž nábytku našimi vlastnými pracovníkmi. Naši pracovníci prídu spolu s tovarom a montáž zrealizujú priamo u Vás doma. Upozorenie! Nábytok neviešiame na stenu. Napríklad skrinky v kuchyni či vitríny.

 

Služba montáž nábytku je spoplatnená. Orientačne sa pohybuje okolo 8% z ceny tovaru pri čalúnenom nábytku a okolo 30% pri drevenom nábytku. Kontaktujte nás a vypočítame Vám presnú sumu za montáž nábytku. Vy sa potom rozhodnete či si službu objednáte. 

 

Montáž nábytku je spoplatnená služba, nakoľko je to činnosť časovo náročná a vyžaduje si určité znalosti. Našich pracovníkov školíme, aby sme Vám mohli poskytnúť profesionálne služby.

 

Ako osláviť MDŽ? Pohľad obchodu s nábytkom.

Dnes Vám prinášame náš pohľad, teda pohľad obchodu s nábytkom, ako by ste, milé žienky, mali stráviť tento deň. Alebo možno by si tento článok mali prečítať Vaši muži? :-)

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt woman celebrating

Medzinárodný deň žien je podľa mňa najkrajším sviatkom. Oslavuje ženu, všetky ženy. Je sviatkom pre každú ženu, bez ohľadu na vek, bez ohľadu nato či je matkou alebo či je zamilovaná.

Sviatok MDŽ

Medzinárodný deň žien si mnohí spájajú s komunizmom a červeným karafiátom. Nie to však sviatok z obdobia komunizmu. Ako už názov napovedá ide o Medzinárodný deň. Sviatok MDŽ je teda medzinárodné uznávaný, dokonca bol oficiálne uznaný Organizáciou spojených národov. 8. marca 1908 sa konal štrajk 40 000 newyorských krajčírok za zrušenie 10-hodinového pracovného času, proti zlým pracovným podmienkam a nízkym platom. 
Vďaka týmto newyorčankam teda môžeme oslavovať MDŽ.

Ako osláviť MDŽ?

MDŽ je deň žien, teda Váš sviatok, a preto sa venujte sebe. Relax a oddych je ideálny darček pre každého. Darujte si deň oddychu, respektíve, milí muži darujte svojej žene deň oddychu. Samozrejme, že kvety a čokoláda nás potešia vždy. :-)
Zistili sme, že oslavovať môžete skoro v každej miestnosti Vášho domu či bytu. 

Súvisiaci obrázok

Spálňa

Tohto roku MDŽ pripadá na stredu, žiaľ. Ale skúste si presunúť oslavu na víkend. Ráno sa zobudíte v posteli a ... A jednoducho spite ďalej. Pospite si dlhšie ako obvykle alebo si iba tak leňošte v posteli.

Spálňa respektíve posteľ Vám môže poslúžiť ako jedáleň. Nechajte si priniesť raňajky do postele. Alebo využite posteľ ako wellnes zónu. Pohodlne ležte, otvorte si obľúbenú knihu alebo pustite si hudbu, a jednoducho relaxujte. V rámci wellnes by ste napríklad mohli požiadať Vášho partnera o masáž. :-)

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt women relax

Kúpeľňa

Rovnako ako posteľ aj kúpeľňa Vám môže poslúžiť na wellnes. POZOR! Hlavne z ďaleka obchádzajte práčku!

Kúpeľňová zostava Bonito BB04 

Napustite si vaňu a oddychujte. Alebo si pripravte domácu masku na tvár či vlasy. Namiešajte si napríklad voňavú medovú masku či pomarančovú. Nechajte uvolniť svoje zmysly.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt woman relax funny

Kuchyňa

Kuchyňa je priestor kde by ste sa počas MDŽ nemali vôbec zdržiavať. Kuchyňa by mala patriť mužom. Manželia, otcovia, bratia, priatelia, nemusíte hneď priamo variť. Kuchyňa vám môže poslužiť napríklad keď budete objednanú večeru prekladať z plastovej krabice na tanier. :-) Myslím, že aj táto snaha by sa mohla ceniť. Alebo uvarte Vašej oddychujúcej žienke kávu či čaj.

Obývačka

Vaša oslava v obývačke by sa mohla niesť v podobnom duchu ako oslavovanie v spálni. Usaďte sa teda na pohodlnú sedačku a pustite si Váš film alebo seriál. Alebo si sadnite do kresla a vypijte si kávu alebo lúštite krížovky.

 

 

Šatník

Áno, aj šatník je vhodné miesto na oslavu MDŽ. Ale nie že Vás napadne tam upratovať. Choďte do obchodu a kúpte si niečo nové. Potom si nové oblečenie pekne zaveste do skrine či šatníka.

 

 

Detská izba

V detskej izbe síce veľmi nezrelaxujete, ale Vaše deti Vám môžu pripraviť krásny darček k MDŽ. Myslím si, že upratanú izbu ocení každá mamička. Deťom môžete naznačiť, že takýto darček je vhodný na každý deň. :-D

Aký darček najviac oceníte Vy?

Inšpirácia: živé kvety kdekoľvek v dome

Keďže zima nejak nechce odísť, skúsime dnešným článkom privolať jar. :-) Dnešný článok bude plný kvetov. Ukážeme Vám živé kvety vo váze, ktoré vydržia čerstvé aj niekoľko rokov. Aby sme boli presnejší, sú to živé kvety v žiarovke. Dielo japonskej umelkyne.

živé kvety dlho čerstvé

Tieto krásne dekorácie z kvetov sú vhodné do akejkoľvek miestnosti v dome. Skrášlite si obývačku. Alebo si predstavte, že sa budete každé ráno prebúdzať s pohľadom na krásne živé kvety v spálni.

Kvety do kuchyne

Keďže kvety sú v uzatvorenej váze môžete ju uložiť aj v kuchyni. Svieže farby oživia kuchyňu v tmavšom dekore ako je Wenge. Ale vyniknú aj na svetlejších farbách ako biela kuchynská linka či dekor Dub Sonoma. Dámy, v kuchyni trávime predsa dosť času. Tieto dekorácie nám rozhodne spríjemnia varenie. 

dekorácie z kvetov do kuchyne

Žiaľ nevýhodou týchto živých kvetov je, že nevoňajú. Vázy sú totiž uzatvorené. A z vlastnej skúsenosti môžem pomenovať ešte jednu nevýhodu: zo sklenených vázičiek treba utierať prach. V prípade, že by ste si ich uložili v kuchyni, tak určite na nich bude sadať aj mastnota. A ako jednoducho odstrániť mastnotu v kuchyni sme už rozoberali v jednom článku.

Kvety do kancelárie

V práci trávime značnú časť dňa. Pohľad na kvety nám prinesie radosť a upokojenie zmyslov. Napríklad v dizajnérskej kancelárií, teda pri práci kde musíte byť tvorivý, kvety môžu pôsobiť inšpiratívne.

kvety do kancelárie

 

Ako udržať kvety vo váze čerstvé?

Japonská umelkyňa Rie Okitsu sa snažila nájsť spôsob ako udržať krásne živé kvety skutočne živé aj niekoľko rokov. Vyrobila si vlastné, špeciálne vázy. Využila žiarovky a fľaše. Jednotlivé kvety zaliala vo vázach špeciálnou tekutinou. Pozrite sa aké nádherné dekorácie z kvetín vznikli.

živé kvety v žiarovke

Špeciálna tekutina zabezpečí, že kvety ostanú živé aj niekoľko rokov. Žiaľ, zloženie tejto tekutiny sa nám nepodarilo zistiť. Nemusíte však zúfať. Krásne dekorácie zo živých kvetov si budete môcť čoskoro zakúpiť aj cez internet. Ešte donedávna predávala Rie Okitsu svoje výtvory iba v kamennej predajni, čoskoro sa však chystá rozbehnúť ich predaj aj na internete. 

živé kvety v žiarovke

Japonská umelkyňa Rie Okitsu hovorí, že dokáže takýmto spôsobom uchovať akýkoľvek kvet. Každý zákazník si tak môže vybrať svoj kvet alebo kombináciu kvetov. Dekorácia tak bude originálna.

živé kvety dlho čerstvé čerstvé kvety vo váze

dekorácie zo živých kvetov

Oslovili Vás tieto dekorácie zo živých kvetov? Kúpili by ste si kvety v žiarovke?

 

Ako otvoriť skriňu?

Najbežnejším úložným priestorom v domácnosti je skriňa. Skriňa je univerzálnym kusom nábytku. Je vhodná do predsiene, obývačky, spálne, kancelárie, detskej či študentskej izby. Vďaka bohatému úložnému priestoru skrine budete mať doma poriadok a svoje veci hneď po ruke. Odkladací priestor môže byť členený podľa Vašich potrieb. Skriňa policová, skriňa vešiaková, skriňa kombinovaná, skriňa so zásuvkami... Ako však otvoriť skriňu

otvorenie skrine

Skriňa so zalamovacími dverami

Začneme novinkou v našej ponuke: skriňa so zalamovacími dverami. V súčasnosti sú trendom zalamovacie dvere. Rovnako ako posuvné dvere, aj zalamovacie dvere ušetria Váš priestor. Ak uložíte skriňu v spálni nemusíte preratávať centimetre kam môžete uložiť posteľ tak, aby ste mohli otvoriť skriňu.

  

Klasická skriňa

Pod pojmom klasická skriňa máme na mysli, skriňu, ktorá sa klasicky otvára. Dvere skrine otvoríte potiahnutím smerom k sebe. Skriňa môže byť 1-dverová, 2-dverová, ale aj 4-dverová. 
Nevýhodou týchto skríň je náročnejšie otváranie a častým používaním môže dôjsť k opotrebeniu pántov. Ak sú porušené pánty dvere skrine nemusia celkom priliehať pri zatváraní. Skriňa potom pôsobí neesteticky.

Šatníková skriňa BE03-026-00    

 

Výhodou týchto skríň je, že ak potrebujete vybrať svoje oblečnie prípadne dokumenty zo skrine v kancelárií, stačí ak otvoríte jedno krídlo dverí. Ostatné veci ostanú skryté.

BLOG skriňa BL3   OCEANIK skriňa OCE 38 Šatníková skriňa - Wenecja1

Skriňa s posuvnými dverami

Veľkej obľube sa tešia skrine s posuvnými dverami. Posuvné dvere sú praktické, jednoducho sa otvárajú. Ich hlavnou prednosťou je, že šetria priestor. Dvere nemusíte otvárať smerom von od skrine, nepotrebujete teda mať okolo skrine veľký priestor.

Skriňa pôsobí vďaka posuvným dverám moderne. Skrine s posuvnými dverami zvyčajne nemajú úchytky čo podporuje ich jednotný dizajn.

Posuvné dvere majú väčší rozmer ako klasické dvere. Na takejto veľkej ploche môže byť umiestnené zrkadlo alebo grafika. 

 

Ako nám potvrdili aj naši zákazníci, najväčšou nevýhodou skrine s posuvnými dverami je montáž. Nakoľko posuvné dvere majú väčšie rozmery, a sú aj patrične tažšie. Pri ich osadzovaní teda budete nevyhnutne potrebovať pomoc. 

 

Ako otvárate skriňu Vy? Aké skrine uprednostňujete?

Vintage nábytok: recenzia zákazníčky.

Pred nedávnom sme do našej ponuky nábytku zaradili sektorový systém Gália vo vintage štýle. A už si aj našiel svojich prvých zákazníkov. Po doručení objednávky ešte zákazníkov kontaktujeme aby sme si overili ich spokojnosť. Pri jednom takomto telefonáte nám milá zákazníčka poskytla zaujímavú recenziu práve na sektorový systém Gália. V dnešnom článku Vám teda prinášame pohľad našej zákazníčky Janky na jej nový nábytok do obývačky.

vintage nabytok

Sektorový systém vo vintage štýle

Pani Janka sa rozhodla vymeniť svoju viac 30-ročnú obývačkovú stenu. Ako nám sama povedala, obývačková stena bola tmavá a obrovská. Zaberala celú stenu a nedala sa demontovať na samostatné skrinky. Pani Janka nám so smiechom uviedla aj dôvod prečo vymenila svoju obývačku. Manžel jej na Vianoce daroval nový televízor s veľkou uhlopriečkou a zistili, že ju nemajú kam uložiť. :-)

Zákazníčka hľadala niečo nové, ale zároveň staré. Aby mal nábytok klasický vzhľad. Dcéra jej poradila vintage štýl. Nakoniec sa rozhodala pre sektorový nábytok Gália. Pri tomto sektorovom systéme ju potešila farebná kombinácia. Nábytok teda nie je iba biely, ale vrchná doska komody či stolíka sú v dekore prírodný dub. Pri jej výbere zavážil fakt, že sektorový systém Gália ponúka komody v rôznych dĺžkach

komody v rôznych dlžkach

Televízor sa rozhodli umiestniť na stenu. Pod televízor pani Janka zvolila RTV skrinku GAL17. Zásuvky majú tiché uzatváranie a samozatváracie koľajničky. Zákazníčka využila priestor na vrchnej doske aj na otvorených poličkách. Úložný priestor v zásuvkách sa jej zdá trošku menší. Zrejme kvôli hrubším stenám skrinky.

GALIA RTV skrinka GAL17

Pri výbere sa pani Janka rozhodovala medzi vitrínou a komodou. Nakoniec sa rozhodla pre vitrínu GAL12 s presklenými dvierkami. Komodu si vraj dokúpi neskôr. :-) Vo vitríne si vyložila poháre. 

GALIA vitrína GAL12   GALIA vitrína GAL08

Zákazníčka veľmi ocenila, že nábytok zo sektorového systému Gália má zaujímavý dizajn a lemovanie. Komoda či skrinka môžu stať samostatne, keďže vyzerá zaujímavo aj z bočných strán. Obývačka tak pôsobí vzdušne, a konečne nie ,,zapratane".

Aby mala obývačka jednotný dizajn, doladila pani Janka k vitríne a RTV skrinke aj konferenčný stolík GAL21. Potešilo ju drevené prevedenie dosky stola, nakoľko predchádzajúci konferenčný stolík bol sklenený.

GALIA konferenčný stolík GAL21

Zákazníčka pochválila kvalitné spracovanie nábytku a materiálu. Privítala by, ale nižšiu cenu. Kvôli cene si momentálne zakúpila iba tri komponenty sektorového systému Gália. V budúcnosti však plánuje dokúpiť ešte minimálne komodu.

Nábytok zo sektorového systému Gália má kovové úchytky. Podľa slov pani Janky skvele doplnili celkový dizajn. A pochválila, že úchytky sú z kovu, pretože pri iných sektoroch boli plastové, iba nastriekané na strieborno.

komoda s kovovými úchytkami

Naša zákazníčka je s nábytkom veľmi spokojná. A odporúča ho známym. My veríme, že jej nábytok bude slúžiť niekoľko rokov. Pochválila aj komunikáciu s našim obchodom a doručenie.

V článku sme uverejnili iba naše fotografie produktov nakoľko pani Janka si neželala aby sme zverejnili jej obývačku. Ďakujeme pani Janke aspoň za hodnotnú recenziu.

 

 

 

 

 

Pohodlie, priorita číslo jeden.

Dlhé zimné večery sú ako stvorené na oddych a relax. Uvarte si čaj, otvorte si knihu a pohodlne sa posaďte. Ale kam? Prinášame Vám pár zaujímavých tipov na pohodlné sedenie. V našom zozname nájdete najpohodlnejšie kreslá a sedačky od zahraničných nábytkárov a dizajnerov, ale aj kreslá dostupné v našom obchode.

Pletené kreslo

Dizajnérka Vega Tankun priniesla na trh s nábytkom pletené kreslá. Konštrukcia kresiel je drevená. Výpĺň tvoria pletené rúrky, ktoré sú pozapletané. Dizajnérka využíva širokú paletu farieb a tradičné materiály. Hovorí, že tradičné nemusí byť zastarané. Môže to byť niečo čo poznáme, ale v novom dizajne.

pletene kreslo

Objatie

Vráťte sa do detských čias, keď ste ako malá/malý spali s plyšákom. Práve na tento príjemný pocit pohodlia a istoty vsadila dizajnérka Eun Kyoung Lee. Vznikla tak sedačka, ktorú nazvala The free hug. Sedačka, ktorá Vás objíme.

objímajuca sedačka

pohodlná sedačka

Nábytok z loptičiek

Priestorovo úsporný nábytok, ktorý Vám poskytne maximálne pohodlie. Je veľmi obľúbený vďaka svojej flexibilite a všestrannosti. Nábytok je vytvorený zo 120 mäkkých penových loptičiek. Loptičky sú obalené špeciálnym elastickým materiálom, v modrej alebo červenej farbe. 

sedačka z loptičiek

Sedačka ako úkryt

Sedačka do ktorej sa môžete ukryť a zabudnúť na stres a problémy. Sedačka od autorky Hanny Emelie Ernsting má za cieľ poskytnúť predovšetkým pocit pohodlia, tepla a istoty. Vy sami, si podľa Vašej aktuálnej nálady vyberte ako sa na ňu uložíte.

sedacka a deka sedacka ako ukryt

pohodlná sedacka

 

Kreslo, ktoré Vám pomôže pri vstávaní

V našej ponuke nájdete kreslo Felipe. Kreslo má zaujímavú funkciu LIFT. Vďaka tejto funkcií Vám kreslo pomôže pri vstávaní. Kreslo je polohovateľné. Môžete z neho pohodlne pozerať televíziu alebo si ľahnúť a relaxovať.

Kreslo ušiak

Kreslo v tradičnom dizajne s pohodlným sedením - kreslo Viktória. Medzi našimi zákazníkmi je veľmi obľúbené a máme na neho len tie najlepšie recenzie. Kreslo má vysoké operadlo a vyčlenenú opierku chrbta, čo Vám zabezpečí pohodlie pri sedení. Poťahovú látku si vyberiete Vy sami, vďaka čomu je kreslo vhodné do moderných interiérov, ale aj ku klasickej sedacej súprave. Kreslo Viktória je produktom slovenského výrobcu.

Pohodlne sa usaďte, oprite si ruky o podrúčky a čítajte  knihu, alebo len tak relaxujte. 

Jedálenský stôl. Ako si vybrať jedálenský stôl?

Jedálenský stôl je nevyhnutnou súčasťou každej domácnosti. V menších bytoch nájdeme malý jedálenský stôl, v rodinnom dome si môžete dovoliť aj rozkladací jedálenský stôl
Jedálenský stôl Vám poskytne priestor kde môžete začať každý deň raňajkami. Počas nedeľných obedov či osláv je to miesto, kde sa stretne celá rodina. 
Pre jedálenský stôl býva často vyhradená samostatná miestnosť v dome: jedáleň. V súčasnosti je už však trendom spájať miestnosti. V moderných rodinných domoch či bytoch býva prepojená kuchyňa s jedálňou a obývačkou. V menších bytoch je jedálenský stôl umiestnený v kuchyni. Alebo, ak máte dostatok priestoru v obývačke, môžete si tam vytvoriť jedálenský kút. 
V dnešnom článku Vám ukážeme aké sú v súčasnosti v ponuke jedálenské stoly

Jedálenský stôl Ernest 2

Ako si vybrať jedálenský stôl?

V súčasnosti je v ponuke široká škála jedálenských stolov. Najbežnejšie a najviac predávané sú klasické drevené stoly. Modernou variáciou sú jedálenské stoly s kovovými nohami či skleneným plátom. 
Jedálenský stôl si najčastejšie vyberáme podľa dizjanu. Hľadáme stôl, ktorý bude dizajnovo ladiť s našim nábytkom.

 

Rozkladací jedálenský stôl alebo pevný jedálenský stôl?

Pri zodpovedaní tejto otázky rozhoduje počet členov Vašej rodiny a samozrejme priestorové možnosti. Rozkladací jedálenský stôl je veľmi praktický. V bežné dni býva stôl zložený a nezaberá veľa miesta. Ak však pripravujete oslavu alebo príde na obed celá rodina, stôl rozložíte. Rozkladacie jedálenské stoly sú spravidla drevené.

Drevený jedálenský stôl

Drevený jedálenský stôl je dá sa povedať, najbežnejším typom stola. Veľkej obľube sa stále tešia odtiene buk či orech, ale aj moderný Dub sonoma.

 

 

Sklenený jedálenský stôl

Ak túžite po niečom modernom tak skúste jedálenský stôl so skleneným plátom. Nohy stola môžu byť drevené alebo kovové. Výberte si kombináciou aká sa Vám najviac hodí do bytu či domu. Sklo na pláte stola je tvrdené. Nemusíte sa teda obávať, že sa jednoducho poškodí. Samozrejme, že musíte byť trochu opatrnejší pri manipulácií so stolom a rovnako si vyžaduje častejšie utieranie. :-)

Jedálenský stôl  GDT-612 son Jedálenský stôl  GDT- 659 son

Sklenený jedálenský stôl môže mať priesvitné sklo, dymové sklo alebo čierne.

Jedálenský stôl AT-1012 bk

 

Jedálenský stôl s kovovými nohami

Na trhu sú už dlhší čas v ponuke aj jedálenské stoly s kovovými nohami. Plát stola môže byť drevený alebo sklenený. Kovové nohy sú najčastejšie z chrómu. Pôsobia chladne, ale moderne. 

  Jedálenský stôl  GDT-832 son

 

V našej ponuke nájdete aj stôl v kombinácií: kovové nohy, a drevený plát so sklenenými doplnkami.

Dizajnový jedálenský stôl

Väčšina jedálenských stolov má klasický dizajn, t.j. plát a štyri nohy, aj u nás v ponuke nájdete dizajnové jedálenské stoly. Jedálenské stoly s jednou centrálnou nohou sú medzi našimi zákazníkmi pomerne obľúbené.

 

V našej ponuke nájdete aj dizajnový stôl GDT-601. Má jednoduchý dizajn, čisté línie. Je to jedálenský stôl v kombinácií skla a kovu.

 

Podľa čoho si vybráte jedálenský stôl Vy?