RSS

Blog príspevky z '2021' 'august'

Plastové jedálenské stoličky. Moderné, farebné, obľúbené.

Plastové jedálenské stoličky sú veľmi obľúbené aj medzi našimi zákazníkmi, tak sme sa bližšie pozreli nato, prečo je to tak. Zabudnite nato, že plastové stoličky patria do reštaurácie. S Vašim interiérom narobia zázraky. Farebnosť. Jednou z mnohých výhod je, že sa vyrábajú v širokej škále farieb. Nie ste obmedzení farbami poťahovych látok. A farba je na celej sedacej časti aj opierke. V jedálni teda budete mať výrazný farebný prvok, ktorý určite zaujme na prvý pohľad. Ak si vyberiete žltú ci zelenú jedálenskú stoličku určite prežiari a ,,omladí" Váš interiér.

buk + žltá  - Stolička CT-758buk + zelená - Stolička K201     dub + modrá - Stolička Kris - dub

Dizajnové jedálenské stoličky

Naša zákazníčka, pani Janka nám povedala, že si ich objednáva pre ich dizajn. Ako sama povedala: ,,Je to niečo iné." Plastové jedálenské stoličky majú skutočne jedinečný vzhľad, jemné oblé tvary.

buk + sivá - Stolička CT-752 buk + sivá - Stolička CT-752
Optický pôsobia trošku mohutnejšie. Dizajnový oblý tvar stiloličky vytvára krásny pohľad pre oči, ale zároveň zabezpečuje pohodlie pri sedení. Stolička je ,,vykrojená" tak, aby sa čo najlepšie prispôsobila Vášmu telu a pri sedení Vám tak poskytla čo najväčšie pohodlie. Tvarovaná je sedacia časť, ale aj chrbtová opierka. Najedzte sa, a potom sa pokojne oprite, a odfúknite si po dobrom jedle. 😉

sivá - Stolička CT-742

Mnohí zákazníci sa nás pýtajú, či sú plastové stoličky dostatočne pevné, či sa nezlomia, keď sa oprú pri sedení. Tento mýtus hneď vyvraciame. Vznikol, zrejme preto, že keď sa povie plastová stolička, tak mnohí z Vás si predstavia bielu plastovú stoličku na terase, zrejme najpredávanejšiu plastovú stoličku v dejinách. Hýbala sa pri každom pohybe. Plastové stoličky do jedálne sa vyrábajú z tvrdeného plastu. Nemáte sa teda čoho obávať. Platí pre nich úplne rovnaká nosnosť ako pre drevenú či kovovú jedálenskú stoličku.

Stolička do každého interiéru

Áno, je to stolička do koča aj do voza😄 Môže mať rôznu farbu aj nohy. Hrubšie drevené nohy vnesú do Vášho interiéru kúsok prírody a útulnosti.

buk + latte - Stolička CT-752

Plastová stolička, ale môže pôsobiť aj industrialne ,,chladno". Zvoľte si čierne drevené nohy alebo kovové nohy. Výzor stoličky sa hneď zmení.

čierne drevo + čierna ekokoža - Stolička Kris II žltá - Stolička Tim 

Takže hovorme o jej nohách. Keď má byť stolička dizajnová, tak od hlavy až po päty. Dizajnéri nezabudli ani na štýlové nohy. Štyri nohy sú postavené šikmo. Pôsobí to veľmi zaujímavo a k modernému materiálu, akým je plast sa to dokonale hodí. Drevené nohy prepojené kovovými tyčami pôsobia výnimočne, a zároveň zabezpečujú ešte väčšiu stabilitu stoličky.

biela - Jedálenské kreslo ALBINA  buk + červená - Stolička CT-758


Keď hovoríme o širokej škále farieb musíme spomenúť aj bezfarebné stoličky. Hovoríme o priesvitnej plastovej stoličke. Vyzerá ako sklenená, teda pôsobí elegantne a luxusne. Krásne môže vyzerať v modernom interiéri s čiernym lesklým nábytkom, čo poviete.

biele nohy + priesvitná + biela ekokoža - Stolička K245 buk + siválátka + priesvitný polykarbonát - Stolička K342 zadná strana - Stolička K246

Údržba plastovej stoličky

Áno, aj to je nesmierne dôležitá časť. Mohla by to byť tá najkrajšia štýlová stolička na svete, ale ak by sa zle udržiavala, tak by ste si zrejme jej kúpu dobre rozmysleli. Plastové jedálenské stoličky sú skoro bezúdržbové. Ak ju zašpiníte alebo sa Vám na ňu niečo vyleje, stačí ak to pretriete handričkou. Na umývanie Vám postačí handrička a čistá voda. Pre gazdinky je to skutočne potešujúca správa. 😊

chróm + sivá - Stolička Aurora chróm + sivá - Stolička Aurora

Nebojte sa o pohodlie pri sedení. Ak sa Vám páči tento typ stoličiek, ale bojíte sa tvrdého sedenia, máme pre Vás kompromis. Plastovú jedálenskú stoličku s čalúneným sedákom. Sedacia časť je zvyčajne očalúnená ekokožou, ktorá sa rovnako ako plast ľahko udržiava. Čalúnený sedák zabezpečí, že sa Vám bude sedieť mäkko, pohodlne.

ilustračné foto so stolom prometheus - Stolička K201

A aký je Váš názor na plastové jedálenské stoličky? Máte ich doma, páčia sa Vám? Alebo ste prívržencami drevených stoličiek? Napíšte nám.

 

Príručný stolík. Prečo ho musíte mať doma?

Poznáte tento typ stolíkov alebo sa pýtate, čo to je za novinku? Nie je to novinka na trhu, ale momentálne o nich môžete počuť častejšie, pretože sú veľmi trendy. Príručný stolík je praktickým, ale aj dizajnovým doplnkom. Príručný stolík je ľahký a jednoducho sa s ním manipuluje. Preto ho môžete mať pri sedačke a budete mať svoju kávu či pohár vína hneď na dosah. Ak už nebude pri sedačke potrebný, premiestnite ho napríklad k stene či do rohu izby. Príručné stolíky majú zvyčajne zaujímavý dizajn, a tak sú vlastne sami o sebe dizajnovým doplnkom. Kde všade v domácnosti využijete príručný stolík?

Výrobcovia nedelia príručné stolíky na stolíky k sedačke a príručné stolíky k posteli. Tento typ stolík má univerzálny dizajn, vďaka čomu sú príručné stolíky vhodné do obývačky, do spálne, ale aj do študentskej izby, či na chodbu. Svoje využitie nájdu prakticky kdekoľvek vo Vašom dome či byte. A ak Vám práve nemusia slúžiť ako stolík, môžete ich ľahko kamkoľvek premiestniť, a poslúžia Vám zatiaľ ako dekorácia.

Príručný stolík k sedačke

Obývačka. Ako sme už spomínali, príručný stolík môže byť samotným dizajnovým doplnkom v obývačke. Spodná ,,pletená“ kovová časť v kombinácií s dreveným plátom vnesú do Vašej obývačky nádych prírody, ale aj industrializmu. Spodnú časť môžete využiť aj ako úložný priestor na vankúše či deky. Možno ste si všimli, že ste práve takýto stolík videli na nejakej fotke moderného interiéru. V skutku sú príručné stolíky veľmi moderným doplnkom.

ilustračné foto - Príručný / konferenčný stolík NANCER TYP 1

Príručný stolík Vám poslúži aj ako praktický pomocník. Vo väčšine obývačiek dnes nájdeme rohové či veľké ,,účkové“ sedacie súpravy. Sú krásne a poskytujú veľký priestor na sedenie aj relax. Ale, nie z každého miesta sedačky máte rovnako dobrý prístup ku konferenčnému stolíku. Pohár s vodou či kávu tak zrejme budete musieť držať v ruke. Tu prichádza na pomoc príručný stolík. Jednoducho ho položte na jeden či druhý koniec sedačky a Vaša návšteva, ale aj Vy budete mať odkladací priestor hneď po ruke. Aj naši zákazníci v našom e-shope často hľadajú, práve príručný stolík k sedačke.

biela - ilustračné foto  - Príručný stolík NIDEN

Príručný stolík k posteli

Poviete si, že k posteli predsa patria nočné stolíky. Dnes to už nie je samozrejmosť. Práve príručný stolík pri posteli dodá Vašej spálni jedinečný vzhľad. Bude dizajnovým doplnkom, a zároveň vynahradí nočný stolík. Príručný stolík Vám poskytne praktický odkladací priestor pri posteli. Môžete si na neho položiť lampu, pohár vody, knihu či mobilný telefón.

čierna + orech - Príručný stolík NUBIRA-S  dub prírodný + čierny kov  - Príručný stolík YAVA

Príručný stolík ku kreslu

Okrem rohovej sedačky, dnes v mnohých obývačkách nájdeme kreslá. Musíme uznať, že na kresle sa oddychuje veľmi dobre, zvlášť keď máte aj podnožku či taburetku. Kreslo je skutočne takou Vašou súkromnou oázou oddychu. Ale vráťme sa späť k príručným stolíkom. V rámci oddychu v kresle si možno budete vychutnávať kávu, čaj alebo víno. Príručný stolík sa postará, že všetko budete mať hneď po ruke. Nemusíte z kresla vstávať ku konferenčnému stolíku. Čo Vy nato?

čierny kov + plát grafit - Príručný / konferenčný stolík BATIS

 

Okrúhly príručný stolík

Okrúhly príručný stolík je zrejme najbežnejším tvarom. Pričom rozmery a tvary sú skutočne rôzne. Kovové nohy čierne, biele, zlaté, či medené? Okrúhly plát môže byť sklenený či drevený. Výber je skutočne veľký. Poďte si vybrať.

meď + sklo - Príručný stolík MIRA čierny kov + prírodná - Príručný stolík NATURO

Set príručných stolíkov

Aj v našej ponuke nájdete sety príručných stolíkov. Set znamená, že za jednu cenu dostanete dva či tri príručné stolíky. Tie sa navzájom dopĺňajú. Majú jednotný dizajn, ale napríklad rôzne veľkosti. Môžete ich mať uložené spoločne, vedľa seba a vznikne Vám tak veľký stolík, ktorý plnohodnotne nahradí aj konferenčný stolík. Alebo si ich rozmiestnite ľubovoľne po obývačke. Jeden Vám môže poslúžiť ako stojan pod kvetináč, druhý zase na odloženie dekorácií.

čierny kov + šedé sklo + hnedé sklo - Príručný / konferenčný stolík TWINS

 

čierny kov + plát dub  - Set konferenčných stolíkov RIMBO bambus + vzor - Príručné stolíky TEQUILA

Máte doma príručný stolík? Alebo si ho plánujete kúpiť? Viete už kde by ste ho u Vás doma využili? Napíšte nám.