RSS

Blog príspevky z '2017' 'august'

Ako zútulniť byt či dom? 5 tipov na zútulnenie domova.

Kúpili ste si nový nábytok? Máte novú obývačkovú stenu, sedačku, či kuchynskú linku? Tešíte sa z novej spálne, ALE... Ale akosi Vám tam niečo chýba. Všetko je krásne, nové, moderné, ALE nevyžaruje pocit domova a útulnosti. A práve to je pre Váš oddych a uvoľnenie sa veľmi dôležité. My Vám ponúkame 5 jednoduchých tipov ako si zútulniť Váš domov. Môžete ich využiť pri zariaďovaní spálne, obývačky, študentskej či detskej izby, atď.

  útulná obývačka 

Dekor dreva

V súčastnosti sú veľmi moderné lesklé povrchy. Leská biela alebo leská čierna sú obľúbenými farbami na skrini či posteli. Aj v našom obchode ľudia momentálne uprednostňujú moderné lesklé obývacie steny. Sú naozaj krásne a moderné, ale môžu pôsobiť chladne. 

moderná obývacia stena

 

obývacia stena lesklá

Naopak dekor dreva navodzuje pocit domova a útulnosti. Drevo v nás už akosi podvedome evokuje pocit tepla. Obľúbené sú dekory Dub Sonoma či Dub milano.

Obývacia stena SKY Obývacia stena Viva

 

ZEFIR - spálňový sektor

Fotky na stenách

Pre zútulnenie domova využite Vaše osobné veci. Na komodu či poličku si uložte obľúbené dekoračné predmety. Alebo suveníry z dovolenky. Pri pohľade na ne sa okamžite vrátite napríklad na pláž k moru.

BLOG závesná polica BL16

Domov vytvára rodina. Preto našim TOP odporúčaním pre zútulnenie domova sú fotky. Áno je pravdou, že dnes máme tisícky fotiek, ale iba v mobile, tablete či počítači. Málokto z nás si fotky dá aj vytlačiť. Urobte tak! A potom si fotky rodiny, fotky z detstva, z dovoleniek, atď. rozložte po obývačke či v spálni. Nemusíte si ich uložiť iba na poličku či komodu. Môžete byť kreatívny a vytvoriť stenu z fotiek. Využite rámčeky alebo iba obyčajný špagát.

fotky na stene fotky na stene v obývačke

Zelená upokojuje

Momentálne sme podľa dizajnérov vo fáze, keď sú opäť moderné biele steny, prípadne tapety. Biela stena v kombinácií s bielou obývačkovou stenou v lesku, hmmm? To neznie príliš útulne. Pridajte preto trošku farby. Čo tak zelená??? Zelená posôbí upokojujúco. Dokonca sa o nej hovorí ako o farbe zdravia. Skvele vplýva na nervový systém, či pri vyčerpanosti. 

zelená spláňa

Farebné vankúše a ďaľšie doplnky

Ak nechcete maľovať celú stenu tak zvoľte farby iba na doplnkoch. Je známe, že práve doplnky, malé predmety a maličkosti v byte pomáhajú dotvárať pocit domova. Nemusí to byť práve zelená. Ale môže to byť Vaša obľúbená farba na vankúšoch na sedačke či deka vo výraznej farbe. Teplo domova vo Vás navodí napríklad aj žltá farba a jej odtiene.

Koberec

Kedysi boli koberce v každej miestnosti domu, potom sa koberce začali vytrácať. Moderné boli rovnaké podlahy v celom dome či byte. Dnes sa veľkej obľube tešia kusové koberce. Rovnako v nás navodzujú pocit tepla, čím zútulnia náš dom či byt. 

koberec v obývačke 

Spálňový komplet Latte - borovica čierna Manželská posteľ ROMA I

Ako si môžete vyrobiť koberec doma, sme Vám ukázali pred nedávnom v článku Ako si vyrobiť koberec?

A ako ste si Vy zútulnili Váš domov? Čo vo Vás najviac evokuje pocit domova?