RSS

Blog príspevky z '2018' 'november'

Chcete sa ráno o 6:00 prebúdzať svieži? Poznáme tajomstvo kvalitného spánku.

Nemusíme Vám pripomínať, aký je spánok dôležitý. To ako sa vyspíte, a to akí sa ráno zobudíte má vplyv na celý Váš deň. Ak ráno vstanete z postele mrzutí, s pocitom, že ste nevyspatí, zrejme ešte celé doobedie sa budete na svet dívať negatívne. Vedeli ste, že nemusíte spať 8 hodín denne, aby ste boli oddýchnutí?

 ako sa prebúdzať svieži

Ako na kvalitný spánok?

Chcem kvalitný spánok. To zrejme aj Vy. Nato má vplyv niekoľko vecí. Posteľ, kvalitný matrac, príjemné prostredie Vašej spálne, ale aj teplota vzduchu v spálni.
Okrem prostredia, v ktorom sa Vám bude príjemne zaspávať musíte chodiť skoro spať. Ale nie! To už dávno neplatí. Rovnako neplatí, že musíte spať minimálne 8 hodín. Vedci zistili, že je to iba o správnom načasovaní.

san remo + sivá - DIONE - spálňový komplet Spálňový komplet Familia

Ako sa dobre vyspať?

Čo teda musíte robiť aby ste sa ráno prebúdzali svieži? Stačí ak pôjdete spať v presný čas. Vedci prišli s pojmom spánkový cyklus. Jeden spánkový cyklus trvá cca 90 minút. Počas noci tak prejdeme niekoľkými cyklami. Ideálne je, ak je to 5-6 cyklov za noc.

Spálňový komplet Wenecja
Problém nastáva ak sa zobudíte uprostred, respektíve pred skončením cyklu. V takom prípade sa prebudíte s pocitom, že ste nevyspatý. Budete mať problém vstať a pravdepodobne začnete deň s negatívnymi pocitmi.

ilustračné foto - Manželská posteľ AVA LERYN LED 160/180

Tajomstvom kvalitného spánku je teda spať celý spánkový cyklus. Odborníci na spánok vymysleli spánkovú kalkulačku. Takto si vypočítate presný čas, kedy máte ísť spať. Najskôr si ale musíte stanoviť čas kedy sa potrebujete ráno prebudiť, odpočítajte si 90 minútové cykly. (Počet cyklov je iba na Vás.) Človek zaspáva približne 14 minút. Takže k spánkovým cyklom si pripočítajte aj čas na zaspávanie.

bielo-čierna ekokoža - Manželská posteľ Cassandra-S 140/160 biela ekokoža - Manželská posteľ Sandy 160

Napríklad ak ráno vstávate o 6.00, potom by ste mali ísť spať o 20:46, 22:16 alebo o 23:46. Ak Vám postačuje krátky spánok tak pokojne si choďte ľahnúť o 1:16.

béžová látka - Manželská posteľ Evora 160
Ak ráno vstávate o 7.00, tak si len premyslite ako dlho asi potrebujete spať. Na výber máte časy 21:46, 23:16, 00:16 alebo až 2:16.
Ak patríte k tým šťastnejším a môžete vstať až o 8.00, tak večer pokojne môžete ísť spať 22:46, 0:16, 1:46 či 3:16.

modrá látka + nohy čierne - Manželská posteľ Merida 160

Tak čo poviete, vyskúšate to? Môžete nám potom napísať či to funguje.

 

Stop rohovým sedacím súpravám!

,,Stop rohovým sedacím súpravám“, hovoria si medzi sebou pohovky a kreslá. Alebo sa možno mýlime. :) Pravdou však je, že rohové sedacie súpravy sú posledné roky veľmi v móde. Rozhodne by sme však nemali zabúdať aj na iný nábytok na sedenie. 

rohová sedačka sivá
Nebojte sa, názov článku nechce naznačiť žeby sa obľúbené rohové sedačky prestali vyrábať. Aj naďalej ich nájdete v našom e-shope. V dnešnom článku sme Vám len chceli pripomenúť alternatívy k rohovej sedacej súprave.

 Ontario 90 / Trinity 16 - Sedacia súprava Carmen 3+1+1

Sedacie súpravy 3+2+1

3-sed, 2-sed a kreslo, to sa skrýva za názvom Sedacie súpravy 3+2+1. Súčasťou je samostatná pohovka pre dvoch a pohovka pre troch. Nezabúdajme na pohodlné kreslo. Často sú označované aj ako klasické sedačky.

Sedacia súprava Parma 3F+2+1

Kombinácia kresla a dvoch pohoviek je vhodná aj do kancelárie. Sedacia súprava Hugo 3+2+1 má jednoduché, čisté línie. Bude tak pôsobiť veľmi reprezentatívne a vytvorí Vám príjemné prostredie pre pracovné rokovania.

ekokoža Madryt 111 - Sedacia súprava Hugo 3+2+1
Ak potrebujete aby Vaša sedačka o Vás hovorila, že ste kreatívny a odvážny, tak potom si pozrite náš vzorkovník látok. Čo tak látka ako Marakesz.

Marakesz ružová - Pohovka HUGO 2  látka M54 - Pohovka HUGO 2

Veľkou výhodou takejto kombinácie je, že si komponenty môžete rozmiestniť ako budete potrebovať. Rohová sedacia súprava môže byť iba v rohu. Pohovky môžete umiestniť pod stenu, v jednej rovine, alebo oproti sebe. Pohovky sú ľahšie na manipuláciu. Rozhodne ich premiestňovanie bude jednoduchšie ako pri rohovej sedačke.

Sedacia súprava Sorento 3F+2P+1

Sedacia súprava Infinity 3+2+1

Keď už toľko chválime sedacie súpravy 3 2 1, tak v tom budeme pokračovať. :) Sú to dizajnové sedacie súpravy. Musíme uznať, že pri navrhovaní pohoviek sú dizajnéri odvážnejší. V našej ponuke nájdete skutočne štýlové pohovky s kreslami.
Veľmi obľúbená je sedacia súprava Manchester. Krásna elegantná, štýlová sedacia súprava. Zaujímavý dizajn, ktorý nenájdete zrejme pri žiadnej rohovej sedacej súprave.

Sedacia súprava Manchester 3R+2+1

Látkové sedacie súpravy 3+1+1

Ako zariadiť malú obývačku? Vyberte si sedaciu súpravu 3+1+1. 3-sed a dve kreslá sú ideálnym riešením pre malé obývačky. Pohovka Vám poskytne pohodlie sedacej súpravy, napríklad pri sledovaní televízie. Kreslá zase poskytnú pohodlie Vašej návšteve.
CABLO 14 / drevo orech - Sedacia súprava MARTYNA 3+1+1

A čo je momentálne obľúbené medzi našimi zákazníkmi? Látkové sedacie súpravy. Áno, môžeme povedať, že naši zákazníci si v poslednej dobe vyberali skôr látky ako ekokože.

Sedacia súprava Alex 3+1+1 

Sedacie súpravy 3+2

Sedačka pre dvoch a druhá sedačka pre troch, aj takto si môžete zariadiť svoju obývačku. Pohovky umiestnite oproti sebe a uprostred bude konferenčný stolík. Všetci v obývačke budú na seba vidieť, konverzácia tak bude veľmi príjemná. A navyše všetci budú mať rovnako ľahký prístup k občerstveniu na konferenčnom stolíku.

ekokoža Soft 11 / ekokoža Soft 17 - Sedacia súprava Porto 3+2

Vďaka dvom samostatným pohovkám bude Vaša obývačka pôsobiť vzdušne. Rozmiestnenie pohoviek môžete meniť a vytvárať si tak stále ,,novú“ obývačku. 

ekokoža Soft 11 / ekokoža Soft 17 - Sedacia súprava Bergamo 3+2

Tak čo presvedčili sme Vás? Alebo budete naďalej fandiť rohovým sedacím súpravám?