Chcete sa ráno o 6:00 prebúdzať svieži? Poznáme tajomstvo kvalitného spánku.

Nemusíme Vám pripomínať, aký je spánok dôležitý. To ako sa vyspíte, a to akí sa ráno zobudíte má vplyv na celý Váš deň. Ak ráno vstanete z postele mrzutí, s pocitom, že ste nevyspatí, zrejme ešte celé doobedie sa budete na svet dívať negatívne. Vedeli ste, že nemusíte spať 8 hodín denne, aby ste boli oddýchnutí?

 ako sa prebúdzať svieži

Ako na kvalitný spánok?

Chcem kvalitný spánok. To zrejme aj Vy. Nato má vplyv niekoľko vecí. Posteľ, kvalitný matrac, príjemné prostredie Vašej spálne, ale aj teplota vzduchu v spálni.
Okrem prostredia, v ktorom sa Vám bude príjemne zaspávať musíte chodiť skoro spať. Ale nie! To už dávno neplatí. Rovnako neplatí, že musíte spať minimálne 8 hodín. Vedci zistili, že je to iba o správnom načasovaní.

san remo + sivá - DIONE - spálňový komplet Spálňový komplet Familia

Ako sa dobre vyspať?

Čo teda musíte robiť aby ste sa ráno prebúdzali svieži? Stačí ak pôjdete spať v presný čas. Vedci prišli s pojmom spánkový cyklus. Jeden spánkový cyklus trvá cca 90 minút. Počas noci tak prejdeme niekoľkými cyklami. Ideálne je, ak je to 5-6 cyklov za noc.

Spálňový komplet Wenecja
Problém nastáva ak sa zobudíte uprostred, respektíve pred skončením cyklu. V takom prípade sa prebudíte s pocitom, že ste nevyspatý. Budete mať problém vstať a pravdepodobne začnete deň s negatívnymi pocitmi.

ilustračné foto - Manželská posteľ AVA LERYN LED 160/180

Tajomstvom kvalitného spánku je teda spať celý spánkový cyklus. Odborníci na spánok vymysleli spánkovú kalkulačku. Takto si vypočítate presný čas, kedy máte ísť spať. Najskôr si ale musíte stanoviť čas kedy sa potrebujete ráno prebudiť, odpočítajte si 90 minútové cykly. (Počet cyklov je iba na Vás.) Človek zaspáva približne 14 minút. Takže k spánkovým cyklom si pripočítajte aj čas na zaspávanie.

bielo-čierna ekokoža - Manželská posteľ Cassandra-S 140/160 biela ekokoža - Manželská posteľ Sandy 160

Napríklad ak ráno vstávate o 6.00, potom by ste mali ísť spať o 20:46, 22:16 alebo o 23:46. Ak Vám postačuje krátky spánok tak pokojne si choďte ľahnúť o 1:16.

béžová látka - Manželská posteľ Evora 160
Ak ráno vstávate o 7.00, tak si len premyslite ako dlho asi potrebujete spať. Na výber máte časy 21:46, 23:16, 00:16 alebo až 2:16.
Ak patríte k tým šťastnejším a môžete vstať až o 8.00, tak večer pokojne môžete ísť spať 22:46, 0:16, 1:46 či 3:16.

modrá látka + nohy čierne - Manželská posteľ Merida 160

Tak čo poviete, vyskúšate to? Môžete nám potom napísať či to funguje.

 

Špeciálna ponuka

Manželská posteľ ACCORD

Manželská posteľ ACCORD je kvalitná manželská posteľ s úložným priestorom a relaxačným polohovateľným matracom. Posteľ je na chrómových nožičkách a jej farebné prevedenie si môžete vybrať z nášho vzorkovníka.
€505,00

Manželská posteľ Royal

Moderná luxusná manželská posteľ Royal zaujme najmä svojim vysokým prešívaným čelom a úložným priestorom. Úložný priestor postele tvoria 4 zásuvky. Manželská posteľ je dodávaná s roštom bez matraca. Farebné prevedenie postele si vyberte sami aby spĺňala Vaše predstavy. Kvalitný slovenský výrobok. možnosť výberu rozmeru postele.
€445,00

Váľanda (posteľ) EDO 1

Váľanda EDO 1 váľanda s úložným priestorom. Farebné prevedenie čalúnenia molitanového matraca 8 cm si môžete vybrať podľa vlastných predstáv zo širokej škály poťahových látok. Korpus môže byť v prevedení: čerešňa, jelša, buk, orech alebo biela. Kvalitná váľanda od SLOVENSKÉHO výrobcu.
€99,00
€89,00
-10%

Váľanda (posteľ) EDO 5

Váľanda EDO 5 váľanda s úložným priestorom. Farebné prevedenie čalúnenia si môžete vybrať podľa vlastných predstáv zo širokej škály poťahových látok. Korpus môže byť v prevedení: čerešňa, jelša, buk, orech alebo biela. K dispozícii je možnosť výberu z 3 prevedení matraca. Kvalitná váľanda od SLOVENSKÉHO výrobcu.
€125,00
Zanechajte svoj komentár