V mesiaci júl doprava len za 8€!
Alebo aj zadarmo.
RSS

Blog príspevky z '2017' 'apríl'

Nábytok z pneumatík.

Zima skončila, sneh sa roztopil. Niekto sa potešil, iní by zase privítali ešte nejakú tú lyžovačku. :-) Okrem jarného upratovania je ďalšou potrebnou činnosťou prezutie pneumatík na autách. Zimné pneumatiky uskladníme. Ale čo ak už nie sú použiteľné na ďalšiu sezónu? Vyrobte si z nich nábytok.

záhradný nábytok z pneumatik

Dnes Vám teda prinášame opäť inšpiratívny článok. Ako si vyrobiť nábytok z pneumatík? Čo všetko sa dá vyrobiť z pneumatík?

Kreslo

Nafarbite pneumatiku Vašou obľúbenou farbou, doplňte poduškami a vankúšmi. Z pneumatík si môžete vyrobiť pohodlné kreslo do záhrady či na terasu. Vhodnými doplnkami bude pôsobiť ako kreslo vo vintage štýle

kreslo z pneumatik kreslo na záhradu

Alebo si vytvorte celý jedálenský set či sedaciu súpravu. Ako môžete vidieť na obrázku nižšie, stoličky sú skutočne dizajnérskym kúskom vďaka vypletaným častiam. Sedenie posúdiť neviem, ale predpokladám, že ako na hojdacej sieti. :-)

jedálenský set z pneumatik

Konferenčný stolík

Konferenčný stolík je nevyhnutnou súčasťou každej obývačky. Určite však nájde svoje využitie aj na terase. Pneumatiky očalúnite látkou alebo namaľujte. Potom už iba pripevnite sklo a je to! Urobte si kávičku a relaxujte. 

konferenčný stolík z pneumatik  konferenčný stolík do záhrady

Konferenčný stolík môže mať ľubovoľnú výšku. Na vrch stola môžete použiť aj drevenú dosku. Kombinácií je mnoho. Vďaka týmto variáciám bude Váš konferenčný stolík originálny. 

Zrkadlo na stenu

Zrkadlo nájde svojej využitie v predsieni, kúpelni i spálni. Chcete mať doma originálne zrkadlo? Vytvorte si ho použitím pneumatík. Pneumatika Vám vytvorí zaujímavý, dizajnový rám. Nafarbite si ho farbou, doplňte stuhou či šperkami. Môžete sa kreatívne vyblázniť. :-)

zrkadlo z pneumatiky

 originálne zrkadloTaburetka

Obľúbeným kúskom nábytku, ktorý si ľudia najčastejšie vyrábajú z pneumatík je taburetka. Taburetka je malá, skladná a poskytne Vám priestor na sedenie pre návštevu. Alebo ju môžete využiť ako podnožku ku kreslu. Taburetka je vhodná do záhrady, na terasu, do obývačky, do predsiene i do spálne.

taburetka z pneumatik

Nižšie na obrázku nájdete bližší popis taburetky s úložným priestorom.

taburetka s úložným priestorom

Závesná polica

Pneumatiky Vám umožnia vytvoriť aj policu. Váš syn sa určite poteší nápaditej polici do detskej izby. Môže si na ňu uložiť obľúbené autíčka. Polica tak bude zároveň tématická.

polica na autíčkaMáte doma nábytok z pneumatík? Ak nie, pustili by ste sa do jeho výroby?

Ako zariadiť spálňu? Podľa seba.

Dnes sa nám podarilo zhrnúť celý článok do jednej vety. Tú najdete v nadpise. :-) Ako si zariadiť spálňu? No predsa podľa seba. Áno, existuje množstvo návodov a typov kde má byť posteľ a kam máte postaviť skriňu. Spálňa podľa Feng Shui, spálňa v škandinávskom či švédskom štýle, atď. Týmto smerom sa možno budeme venovať nabudúce. Dnes Vám chceme potvrdiť fakt, že zariadenie spálne je v konečnom dôsledku iba a výlučne na Vás.

Spálňa je miestnosť, kde by ste mali načerpať nové sily. Celkový dizajn by mal navodzovať pokoj a pohodlie. A mal by vyhovovať výlučne Vám. Možno Vám vyhovuje mať posteľ oproti dverám, aj keď to Feng Shui neschvaľuje. No a čo. :-) Hlavne nech sa Vám dobre spí. 

Nábytok by mal byť v rovnakom dizajne a farbe aby nepôsobil rušivo. Rovnako by mal byť v harmóniíí s farbami stien a ostatnými doplnkami. Ideálnym riešením je sektorový nábytok do spálne. Komodu, skriňu či posteľ si uložíte tam kde to vyhovuje Vám. Prípadne si môžete dokúpiť ešte jednu skriňu či komodu, ak potrebujete ďalší úložný priestor. Spálňový sektor Vám umožní kombinovať nábytok ako len chcete.

Praktická spálňa

Áno, spálňa by mala byť akousi zónou pokoja a oddychu. Ale... Ale čo si budeme nahovárať. Spálňa by pre mnohých z nás mala byť hlavne praktická. Potrebujeme v nej úložný priestor na oblečenie, a to aj na to mimosezónne. V spálni teda okrem postele potrebujete umiestniť skriňu a možno aj druhú skriňu, komodu a nočný stolík. Rátajte tiež s kreslom alebo aspoň taburetkou pre Vášho partnera. Aj on potrebuje miesto kam si môže ,,uložiť" oblečenie. 

Aby sme skryli neporiadok

Poznám ľudí, ktorí si zariaďovali spálňu podľa hesla: ,, Aby sme skryli neporiadok". To znamená, že pri pohľade z chodby do spálne bolo vidno skriňu. Skriňa bola s posuvnými dverami a samozrejeme bez zrkadla, aby sa v ňom náhodou neodrážal neporiadok. Známi uviedli, že návšteva, ktorá k ním príde nevidí neustlanú posteľ či kôš plný prádla, ktoré treba ožehliť. :-) Uvidí, krásnu skriňu. Nepríjemná situácia nástáva v momente keď zabudnú zatvoriť skriňu. :-D

Moderná spálňa

Dizajnéri a návrhári nám určujú trendy pre každý rok. Teraz sú trendy lesklé plochy, o chvíľu zase prírodné drevo. Rozhodne nemáme finančné prostriedky ani čas aby sme sledovali zmeny v trendoch a hneď menili nábytok v spálni. A vlastne, nie všetko čo je momentálne moderné a trendy sa nám musí páčiť. Spomeňte si na módne prehliadky v Paríži. Vždy sa iba pousmejem a opýtam sa, kto tieto dizajnérske, trendy kúsky bude naozaj nosiť. :-D 

Zriaďte si teda spálňu moderne, ale moderne podľa Vás. Zase pripomínam, že Vy tam budete spať a oddychovať, a teda sa musí páčiť výlučne Vám. Mnohí z nás uprednostňujú univerzálny nábytok, teda nábytok, ktorý bude moderný aj o niekoľko rokov. Áno, ak chcete mať modernú spálňu niekoľko rokov tak si vyberte jednofarebný dekor. Spálňu môžete doladiť doplnkami v aktuálnych, trendy farbách. 

 Podľa čoho ste si zariadili spálňu Vy? Napíšte nám svoje rady.