RSS

Blog

Chcete sa ráno o 6:00 prebúdzať svieži? Poznáme tajomstvo kvalitného spánku.

Nemusíme Vám pripomínať, aký je spánok dôležitý. To ako sa vyspíte, a to akí sa ráno zobudíte má vplyv na celý Váš deň. Ak ráno vstanete z postele mrzutí, s pocitom, že ste nevyspatí, zrejme ešte celé doobedie sa budete na svet dívať negatívne. Vedeli ste, že nemusíte spať 8 hodín denne, aby ste boli oddýchnutí?

 ako sa prebúdzať svieži

Ako na kvalitný spánok?

Chcem kvalitný spánok. To zrejme aj Vy. Nato má vplyv niekoľko vecí. Posteľ, kvalitný matrac, príjemné prostredie Vašej spálne, ale aj teplota vzduchu v spálni.
Okrem prostredia, v ktorom sa Vám bude príjemne zaspávať musíte chodiť skoro spať. Ale nie! To už dávno neplatí. Rovnako neplatí, že musíte spať minimálne 8 hodín. Vedci zistili, že je to iba o správnom načasovaní.

san remo + sivá - DIONE - spálňový komplet Spálňový komplet Familia

Ako sa dobre vyspať?

Čo teda musíte robiť aby ste sa ráno prebúdzali svieži? Stačí ak pôjdete spať v presný čas. Vedci prišli s pojmom spánkový cyklus. Jeden spánkový cyklus trvá cca 90 minút. Počas noci tak prejdeme niekoľkými cyklami. Ideálne je, ak je to 5-6 cyklov za noc.

Spálňový komplet Wenecja
Problém nastáva ak sa zobudíte uprostred, respektíve pred skončením cyklu. V takom prípade sa prebudíte s pocitom, že ste nevyspatý. Budete mať problém vstať a pravdepodobne začnete deň s negatívnymi pocitmi.

ilustračné foto - Manželská posteľ AVA LERYN LED 160/180

Tajomstvom kvalitného spánku je teda spať celý spánkový cyklus. Odborníci na spánok vymysleli spánkovú kalkulačku. Takto si vypočítate presný čas, kedy máte ísť spať. Najskôr si ale musíte stanoviť čas kedy sa potrebujete ráno prebudiť, odpočítajte si 90 minútové cykly. (Počet cyklov je iba na Vás.) Človek zaspáva približne 14 minút. Takže k spánkovým cyklom si pripočítajte aj čas na zaspávanie.

bielo-čierna ekokoža - Manželská posteľ Cassandra-S 140/160 biela ekokoža - Manželská posteľ Sandy 160

Napríklad ak ráno vstávate o 6.00, potom by ste mali ísť spať o 20:46, 22:16 alebo o 23:46. Ak Vám postačuje krátky spánok tak pokojne si choďte ľahnúť o 1:16.

béžová látka - Manželská posteľ Evora 160
Ak ráno vstávate o 7.00, tak si len premyslite ako dlho asi potrebujete spať. Na výber máte časy 21:46, 23:16, 00:16 alebo až 2:16.
Ak patríte k tým šťastnejším a môžete vstať až o 8.00, tak večer pokojne môžete ísť spať 22:46, 0:16, 1:46 či 3:16.

modrá látka + nohy čierne - Manželská posteľ Merida 160

Tak čo poviete, vyskúšate to? Môžete nám potom napísať či to funguje.

 

Stop rohovým sedacím súpravám!

,,Stop rohovým sedacím súpravám“, hovoria si medzi sebou pohovky a kreslá. Alebo sa možno mýlime. :) Pravdou však je, že rohové sedacie súpravy sú posledné roky veľmi v móde. Rozhodne by sme však nemali zabúdať aj na iný nábytok na sedenie. 

rohová sedačka sivá
Nebojte sa, názov článku nechce naznačiť žeby sa obľúbené rohové sedačky prestali vyrábať. Aj naďalej ich nájdete v našom e-shope. V dnešnom článku sme Vám len chceli pripomenúť alternatívy k rohovej sedacej súprave.

 Ontario 90 / Trinity 16 - Sedacia súprava Carmen 3+1+1

Sedacie súpravy 3+2+1

3-sed, 2-sed a kreslo, to sa skrýva za názvom Sedacie súpravy 3+2+1. Súčasťou je samostatná pohovka pre dvoch a pohovka pre troch. Nezabúdajme na pohodlné kreslo. Často sú označované aj ako klasické sedačky.

Sedacia súprava Parma 3F+2+1

Kombinácia kresla a dvoch pohoviek je vhodná aj do kancelárie. Sedacia súprava Hugo 3+2+1 má jednoduché, čisté línie. Bude tak pôsobiť veľmi reprezentatívne a vytvorí Vám príjemné prostredie pre pracovné rokovania.

ekokoža Madryt 111 - Sedacia súprava Hugo 3+2+1
Ak potrebujete aby Vaša sedačka o Vás hovorila, že ste kreatívny a odvážny, tak potom si pozrite náš vzorkovník látok. Čo tak látka ako Marakesz.

Marakesz ružová - Pohovka HUGO 2  látka M54 - Pohovka HUGO 2

Veľkou výhodou takejto kombinácie je, že si komponenty môžete rozmiestniť ako budete potrebovať. Rohová sedacia súprava môže byť iba v rohu. Pohovky môžete umiestniť pod stenu, v jednej rovine, alebo oproti sebe. Pohovky sú ľahšie na manipuláciu. Rozhodne ich premiestňovanie bude jednoduchšie ako pri rohovej sedačke.

Sedacia súprava Sorento 3F+2P+1

Sedacia súprava Infinity 3+2+1

Keď už toľko chválime sedacie súpravy 3 2 1, tak v tom budeme pokračovať. :) Sú to dizajnové sedacie súpravy. Musíme uznať, že pri navrhovaní pohoviek sú dizajnéri odvážnejší. V našej ponuke nájdete skutočne štýlové pohovky s kreslami.
Veľmi obľúbená je sedacia súprava Manchester. Krásna elegantná, štýlová sedacia súprava. Zaujímavý dizajn, ktorý nenájdete zrejme pri žiadnej rohovej sedacej súprave.

Sedacia súprava Manchester 3R+2+1

Látkové sedacie súpravy 3+1+1

Ako zariadiť malú obývačku? Vyberte si sedaciu súpravu 3+1+1. 3-sed a dve kreslá sú ideálnym riešením pre malé obývačky. Pohovka Vám poskytne pohodlie sedacej súpravy, napríklad pri sledovaní televízie. Kreslá zase poskytnú pohodlie Vašej návšteve.
CABLO 14 / drevo orech - Sedacia súprava MARTYNA 3+1+1

A čo je momentálne obľúbené medzi našimi zákazníkmi? Látkové sedacie súpravy. Áno, môžeme povedať, že naši zákazníci si v poslednej dobe vyberali skôr látky ako ekokože.

Sedacia súprava Alex 3+1+1 

Sedacie súpravy 3+2

Sedačka pre dvoch a druhá sedačka pre troch, aj takto si môžete zariadiť svoju obývačku. Pohovky umiestnite oproti sebe a uprostred bude konferenčný stolík. Všetci v obývačke budú na seba vidieť, konverzácia tak bude veľmi príjemná. A navyše všetci budú mať rovnako ľahký prístup k občerstveniu na konferenčnom stolíku.

ekokoža Soft 11 / ekokoža Soft 17 - Sedacia súprava Porto 3+2

Vďaka dvom samostatným pohovkám bude Vaša obývačka pôsobiť vzdušne. Rozmiestnenie pohoviek môžete meniť a vytvárať si tak stále ,,novú“ obývačku. 

ekokoža Soft 11 / ekokoža Soft 17 - Sedacia súprava Bergamo 3+2

Tak čo presvedčili sme Vás? Alebo budete naďalej fandiť rohovým sedacím súpravám?

 

Pekná kúpeľňa. Inšpirácia do kúpeľne.

Kúpeľňa by mala byť Vašou oázou pokoja. Malo by to byť miesto, kde vo vani alebo pod sprchou načerpáte nové sily. Vaše súkromné kúpele. Kúpeľňa by teda mala byť krásna. Prinášame Vám pár inšpirácií ako si zariadiť kúpeľňu ako z časopisu.


krásna kúpeľňa

Trendy v kúpeľni 2018

 

Áno, aj kúpeľňa podlieha módnym trendom. Kúpeľňa je ale miesto, ktoré nemôžeme meniť každý rok, preto sa trendy pre kúpeľne určujú na niekoľko rokov. Takže čo je v kúpeľni aktuálne IN? Veľkej obľube sa teší šedá, grafitová, biela a drevodekor v rôznych odtieňoch. Kúpeľňa 2019 sa bude niesť v rovnakých tónoch.

moderná kupelna

krásna kúpeľňa

Sivé obkladačky v kúpeľni je vhodné kombinovať s bielou alebo perleťovou, aby kúpeľňa nepôsobila príliš tmavo. Šedá farba mnohým pripomína chladný betón, preto je skvelé ju doplniť prírodnými dekormi. Napríklad dekorom dreva alebo môžu postačovať zelené doplnky.

skrinky do kupelne dub sonoma

Kúpeľňový nábytok

Celkový dizajn kúpeľne dotvára nábytokNábytok do kúpeľne musí spĺňať isté požiadavky. Keďže bude vystavený vode, pare, vlhkému prostrediu, musí byť kúpeľňový nábytok dostatočne odolný. Okrem toho Vám musí poskytnúť dostatočný úložný priestor a musí byť štýlový.

kúpeľňové skrinky biele  

Ako v iných izbách domu či bytu aj v kúpeľni je momentálne trendy lesklý nábytok. Čierny alebo biely lesklý nábytok do kúpeľne je momentálne TOP.

lesklá kúpeľňa čierna

biela lesklá kúpelna

Skrinky do kúpeľne

Úložný priestor je dôležitý aj v kúpeľni. Môžete si vybrať kúpeľnové skrinky presne podľa Vašich potrieb. Vy viete či potrebujete v kúpeľni skôr viac otvorených políc, alebo Vám viac vyhovujú vysoké zatvorené skrinky.

skrinky do kúpeľne čierne kupelnova zostava wenge


Nezabúdajte ale, že aj rozmiestnenie skriniek v kúpeľni je dôležité z hľadiska dizajnu. Skvelým riešením je sektorový nábytok do kúpeľne. My Vám ponúkame, náš slovenský, sektorový systém REA REST. U našich zákazníkov je veľmi obľúbený. Vyberte si veľkosť skriniek aj farbu. k dispozícií máte až 9 farieb. Pozrite si náš vzorkovník

sektorový nábytok do kúpeľne

Sledujete aj Vy módne trendy pre nábytok? Napíšte nám ako vyzerá Vaša kúpeľňa, alebo ako by ste chceli aby vyzerala. 

Trendy v jedálni: jedálenské kreslá

Moderné trendy neobišli ani jedáleň. Niektorí zahraniční dizajnéri sa vo svojich kolekciách sústredili práve na jedálenské stoličky. Ich zámerom bolo aby sa pozornosť sústredila na jedáleň, kde rodina trávi spoločné chvíle. Aby jedáleň skutočne uchvátila Vašu pozornosť, máte sa zamerať na výrazné jedálenské stoličky. V obchodoch s nábytkom a teda čoraz viac objavujú jedálenské kreslá

dizajnová jedálen

Zdroj: internet

béžová - Stolička K266 svetlohnedá + béžová - Stolička K288

Chcete mať dizajnovú jedáleň?

Nové trendy teda prinášajú do jedálne, jedálenské kreslá. Kreslá v jedálni sú skutočne niečo, čo zaujme Vašu pozornosť. Sú mohutnejšie ako klasické jedálenské stoličky. Majú zaujímavý dizajn, pôsobia pohodlne.
Keďže dizajnéri sa týmto trendom snažili vyzdvihnúť spoločné rodinné chvíle, zrejme chceli aby tie chvíle trvali čo najdlhšie. :D Jedálenské kreslá totiž ponúkajú skutočne pohodlné sedenie, a to vďaka čalúneniu, mäkkému podsedáku a podrúčkam.

Stolička CT-726 PW2

 

tmavosivá - Stolička K266

 

Ak túžite po dizajnovej jedálni, aj pre Vás máme dizajnové jedálenské kreslá Tieto kreslá majú zaujímavý tvar. Nebojte sa použitého materiálu. Výrobcovia zvolili plast aby ešte viac podtrhli dizajn stoličky. 

 

 Stolička CT-712 bk Kaviarenská stohovateľná stolička MARIA

Ako zariadiť veľkú jedáleň?

Ak máte v jedálni či kuchyni dostatočný priestor, určite si vyberte k jedálenskému stolu práve jedálenské kreslá. Klasické jedálenské stoličky by mohli vo veľkom priestore zaniknúť. Naopak kreslo je väčšie, mohutnejšie. 
Ak si môžete dovoliť umiestniť rozťahovací stôl tak Vám odporúčame jednoduchšiu verziu kresiel. Sú dizajnovo rovnako zaujímavé a samozrejme rovnako pohodlné.

čierny kov + ekokoža a látka cappuccino - Stolička DCH-351 GREY2 /CAP2 Äierna + limetka - Stolička K199

Príjemný obed s rodinou

Ako sme už spomínali, jedálenské kreslá sú predurčené k príjemnému a dlhému obedu s rodinou či priateľmi. Vďaka pohodliu, ktoré Vám kreslo poskytne si môžete pokojne vychutnávať jedlo. Po polievke sa oprite, ruky si vyložte na podrúčky a chvíľku relaxujte.

moderna jedalen Zdroj: internet

tmevomodrá + modrá - Stolička K288  Äerešňa primavera / č.034 - béžová - Drevená stolička CALDO 102

Tak čo, oslovili Vás moderné jedálenské kreslá? Napíšte nám.

Detská izba pre 2 školákov.

Ak ste otvorili tento článok, zrejme u Vás prebiehal nasledovný postup. Najskôr to bola detská izba pre malé deti. Slúžila iba na hranie. Potrebovali ste iba detskú postieľku alebo jednolôžkovú posteľ. V izbe bolo kopec hračiek či už na skrinkách, policiach či v úložných boxoch. Časom možno pribudol detský stolík na kreslenie spolu so stoličkami.

nábytok do izby pre malé deti

 

nábytok do detskej izby pre dievčatko

Detská izba pre študenta

Pred nástupom Vášho dieťaťa do školy ste ale opäť museli prestavať detskú izbu. Školák potrebuje písací stôl a vhodnú stoličku pre školáka. Rovnako musíte myslieť na úložný priestor v detskej izbe. Určite Vám už nebudú postačovať úložné boxy. Vhodné sú regály do detskej izby kam si môže Váš školák odkladať knihy a zošity. Zariadiť detskú izbu pre jedného školáka nie je až také náročné, myslíme priestorovo. Ale čo ak potrebujete vytvoriť pracovný priestor v jednej detskej izbe pre viac detí?

detská izba pre 2 školákov

Detská izba pre školákov

Ak máte doma 2 školákov tak zariadenie detskej izby môže byť náročnejšie. Detskú izbu v malom byte alebo detskú izbu pre súrodencov môžete zariaďovať štýlom, ktorý sa nazýva vrstvenie. Jednoducho vrstvíte nábytok na seba. Použite pochodovú posteľ alebo ešte lepšie poschodovú posteľ s prístelkou.

poschodová posteľ s výsuvným lôžkom

detská posteľ s prístelkou a úložným priestorom posteľ s výsuvným lôžkom
Výrobcovia nábytku dnes ponúkajú multifunkčný nábytok. V jednom kúsku nábytku sa tak môže skrývať posteľ, úložný priestor, skriňa a písací stolík. Nábytok v detskej izbe tak umiestnite k jednej stene. V izbe Vám ostane dostatočný priestor a izba tak bude pôsobiť ,,nezapratane“ a vzdušne. Vašim deťom ostane aj priestor na hranie.

posteľ so stolíkom do detskej izby

 

poschodová posteľ so schodmi

Alebo si budete môcť dovoliť dokúpiť kreslo. Napríklad rozkladacie kreslo Keny, aby u Vás občas mohol prenocovať kamarát Vášho dieťaťa.

rozkladacie kreslo keny najlepšia cena rozkladacie kreslo Keny

 

Detská izba pre súrodencov

V študentskej izbe si Vaše deti budú plniť svoje školské povinnosti. Detská izba teda musí vyžarovať pocit harmónie. Musí to byť dokonalé miesto pre podporu tvorivosti a fantázie Vašich detí. Okrem správneho usporiadania nábytku musíte myslieť aj na farby.
Ideálne sú nerušivé farby ako napríklad zelená. Neodporúča sa biela farba, aby izba nepôsobila príliš chladne. Pre rozvoj tvorivej a hravej stránky Vášho dieťaťa je vhodná aj žltá farba. Alebo kombinácie farieb.

detská izba zelená
Výber farieb do detskej izby závisí od toho, či zariaďujete izbu pre chlapcov alebo dievčatá. Ak potrebujete zariadiť jednu izbu pre chlapca a dievča, môžete napríklad rozdeliť izbu na polovicu. Jedna stena môže byť pastelovo ružová a stena oproti môže byť vo vybranom odtieni modrej. Jednoduchším riešením je výber neutrálneho nábytku do študentskej izby.

ružová detská izba

detská izba zelená modrá
Čo tak žltá, šedá a biela? Môžeme Vám ponúknuť sektorový nábytok Bruno.

nábytok do detskej izby šedý

Máte Vy nejaké triky a tipy, ako zariadiť izbu pre viac detí? 

 

Musíte si kúpiť kreslo – prečítajte si prečo.

Kedysi veľmi veľmi dávno bolo kreslo znakom bohatstva. Čalúnené kreslo mali iba zámožní ľudia. Spomeňte si na kráľovský trón, v podstate je to kreslo. Dnes už nájdeme kreslo v každej domácnosti. Z našej skúsenosti predajcov, môžeme povedať, že ho kupujú všetky vekové kategórie. Ale prečo je vlastne také obľúbené? Prečo by ste si mali kúpiť kreslo aj Vy?
Prečítajte si náš článok prečo ľudia milujú kreslá a aké sú ich výhody.

Kreslo Alex  ilustračné foto - Relaxačné kreslo Luxor

Kreslo – Vaše súkromné miesto na oddych

Kreslo je vlastne Váš súkromný priestor na oddych. Je to priestor iba pre Vás. Je to miesto, ktoré Vás odlúči od všetkého ostatného. Sadnite si do kresla a budete tam iba Vy a Vaše myšlienky. Ideálny priestor na relax.

ilustračné foto - Relaxačné kreslo Chester
V duchu si teraz vravíte, že Vy najradšej oddychujete ležaním na gauči? Predstavte si, že môžete mať svoje súkromnú sedačku, sedačku iba pre Vás. A v podstate je to kreslo. Je to leňoška.

Leňoška Heaven

ilustračné foto - Leňoška HERA

Ak na leňošku nemáte priestor, môžete si kúpiť kreslo s podnožkou alebo si ku kreslu dokúpte taburetku.

chróm + čierna ekokoža - Polohovateľné kreslo Dayton
Dnes je ponuka kresiel veľmi široká. Hojdacie kreslá, masážne kreslá, relaxačné kreslá, leňošky, či polohovateľné kreslá. Takže sme presvedčení, že jedno kreslo v našej ponuke je určite to pravé pre Vás!

hnedá ekokoža - Polohovateľné kreslo Jeff chróm / červená látka - Hojdacie kreslo Ben 2

béžová ekokoža - Masážne kreslo Matador

 

ilustračné foto - Relaxačné kreslo Opale Å½ltá - RITO 23 + PALO 3 - Rozkladacie kreslo ZETA

Sova 1 / Blanca 2310 - Rozkladacie kreslo KAJA I Sawana 05 / Tokio Red - Rozkladacie kreslo Keny

Kreslo ako Vaša pozorovateľňa

Moja mama miluje kreslo Grzes. Máme ho v obývačke pri stene. Mamka musí mať prehľad o každom pohybe v byte. :) Pohodlne sa usadí do kresla a má výhľad na chodbu, do kuchyne, a pritom môže konverzovať s návštevou v obývačke.

Áno, kreslo sa môže stať ,,strategickým bodom" aj Vašej obývačky. Jednoducho ho presuňte kam potrebujete. :)

Blanca 2305 / Blanca 2302 - Kreslo Grzes 

Inari 95 / Inari 91 - Sedacia súprava Grzes 3+1+1 + 2x vankúš

Kreslo do malej obývačky

Aj keď dnes sú trendy veľké sedačky v tvare L či U, nie každý si to môže dovoliť. Ak máte malú obývačku, žiaľ priestor nepustí. Môžete si, ale vybrať pohovku a kreslo. Alebo dve kreslá.

Balaton 22 - Sedacia súprava WIKI 3+1+1

 

CABLO 14 / drevo orech - Sedacia súprava MARTYNA 3+1+1

 

Neobyčajná obývačka

Ako predajcovia nábytku vieme, že naši zákazníci obľubujú univerzálne sedačky, sedacie súpravy, ktoré budú moderné niekoľko rokov. Najčastejšie si naši zákazníci kupujú sivú sedačku alebo čiernu sedaciu súpravu. Myslím, že málokto z nás by našiel odvahu a kúpil by si červenú alebo žltú sedačku. Ale kreslo Vám dovolí ,,odviazať“ sa!
V našej ponuke nájdete veeeľké množstvo poťahový látok na jednotlivé kreslá. Ak si nie ste istí farbou, pokojne nás kontaktujte. Radi Vám vzorky látok zašleme poštou.
Ale vráťme sa k téme. :) Nebojte sa, nájdite odvahu a vyberte si výrazné kreslo
Kreslo Vám umožní vytvoriť neobyčajnú obývačku. Stane sa stredobodom priestoru, ale zároveň to bude iba doplnok.

Soro 51 - Kreslo AVA PIXY 1 Äierna + kombinácia viacerých farieb - Kreslo Butterfly

Kreslo Manchester

 

biela ekokoža + zelená látka - Kreslo Pivot LeňoÅ¡ka Los Angeles

 

Každý deň iná obývačka

Kreslo je ľahší kúsok nábytku. Môžete ho teda ľubovoľne a kedykoľvek premiestniť. Vaša obývačka tak môže každý deň vyzerať inak. 

ilustračné foto - Relaxačné kreslo Purio

Kreslo, skúsenosti zákazníčky.

Na záver Vám ešte chceme ponúknuť názor našej zákazníčky. Pani Dominika si u nás kúpila kreslo Viktória. Každému zákazníkovi ešte zavoláme po nejakom čase od doručenia. Chceme vedieť či zákazník bol spokojný s vybavením objednávky a doručeným tovarom. Ceníme si každý Váš názor a sme radi, že nám pomáhate zlepšovať naše služby pre Vás.

Bronsen 6437/96 - Kreslo Viktória


Rovnako sme zavolali aj pani Dominike. S kreslom bola nadmieru spokojná. Pochválila krásne spracovanie aj nášho milého šoféra. Na záver nám, ale povedala, že kreslo má predsa len jednu chybu. Samozrejme, našu kolegynku to zarazilo, ale ako nám povedala, bola pripravená okamžite riešiť problém. :) Milá pani Dominika nám, ale objasnila, že jedinou chybou kresla je, že každý v ňom chce sedieť. Hovorí, že keď príde akákoľvek návšteva tak niekto si zaručene sadne do kresla. Rovnako si ho obľúbil aj jej manžel, tak u nich teraz platí: ,,v kresle sedí ten, kto príde prvý“.
Pani Dominika si objednala kreslo od slovenského výrobcu. Objednala si kreslo s podnožkou. Oceňuje na ňom, že je veľmi pohodlné. Primerane hlboké, takže keď položí ruky na opierky, sú v prirodzenej polohe.

Taburetka Viktória

 A čo Vy? Máte doma kreslo? Ak áno, tak aké? Pokojne nám napíšte prečo Vy obľubujete kreslo.

Túto posteľ chcem, napísala nám zákazníčka.

Raz ráno nás čakal v schránke e-mail so zaujímavým predmetom: ,,Túto posteľ chcem." Zákazníčka Zuzana nám napísala, že jej kolegyňa si u nás kúpila posteľ, a ona chce presne takú istú. :) Vždy nás veľmi poteší radosť a spokojnosť našich zákazníkov. V dnešnom článku Vám prinesieme skúsenosti našej zákazníčky s nákupom u nás.

slovenská posteľ accord

 

Manželská posteľ ACCORD

Slovenská posteľ Accord - recenzia

Prečo vlastne pani Zuzana chcela posteľ Accord? Ako nám sama napísala, vypočula si od kolegyne úžasnú recenziu na túto posteľ. Keď sme sa s ňou telefonicky spojili, chceli sme vedieť, čo jej kolegyňa oceňuje na manželskej posteli AccordDozvedeli sme sa toto.

Manželská posteľ ACCORD  Manželská posteľ ACCORD

Posteľ sa rozhodla vymeniť po 15 rokoch. Chcela čalúnenú posteľ s úložným priestorom, a ešte vedela, že potrebuje posteľ 180x200. Bola si pozrieť niekoľko modelov v kamenných obchodoch a hľadala aj na internete. Posteľ Accord ju zaujala jednoduchým čelom. Páčilo sa jej, že čelo postele je akokeby prehnuté. Práve vďaka tomu má väčšie pohodlie pri čítaní knihy v posteli či sledovaní televízie.

Manželská posteľ ACCORD Manželská posteľ ACCORD

 

Vďaka detailnejším fotkám na našej stránke videla, že posteľ je kvalitne prešívaná. Veľkým plusom bolo, že je to posteľ od slovenského výrobcu.

Manželská posteľ ACCORD Manželská posteľ ACCORD

Posteľ je v skutočnosti krajšia ako na fotkách, povedala kolegyňa pani Zuzany. Je vidno, že výrobca si dal záležať. Je veľmi spokojná s čalúnením aj úložným priestorom. U nás si kúpila posteľ s matracmi, ktoré sú podľa jej slov tvrdšie. Bolo to ale uvedené v popise, takže vedela čo si objednáva. Táto tvrdosť matracov jej ale veľmi vyhovuje a posteľ je podľa nej pohodlná. Má ju doma už viac ako rok. Pani Zuzana nám prezradila, že jej kolegyňa veľmi oceňuje ekokožu. Čelo postele iba občas pretrie vlhkou handričkou.

PoÅ¥ahové látky 1.cenová skupina PoÅ¥ahové látky 1.cenová skupina

 

Nonstop Nábytok - skúsenosti s nákupom

Kolegyňa pani Zuzany mala obavy objednať si posteľ cez internet. Nakoniec sa rozhodla, že si objedná posteľ práve z našej stránky. Bola vraj pokojnejšia keď vedela, že zaplatí až pri dodaní. Teda nemusela platiť nič vopred.

P.S. Máme pozdraviť milého šoféra, ktorý jej posteľ doručil a ochotne počkal kým si skontroluje obal postele. 

Čalúnená manželská posteľ s úložným priestorom 

Posteľ od slovenského výrobcu patrí k najpredávanejším modelom v našom e-shope. Je to obľúbená čalúnená posteľ. Môžete si vybrať či chcete posteľ s matracmi alebo bez matracov. Následne si vyberiete poťahovú látku. Z našich vzorkovníkov si vyberiete poťahovú látku na posteľ aj na matrac. Vytvoríte si tak dokonalú posteľ, presne podľa Vašich predstáv. Prezradíme Vám, že aktuálne sú veľmi žiadané biele čalúnené postele. Ak si nie ste istí farbou látky, pokojne sa opýtajte našich žien na call centre alebo Vám radi zašleme vzorky látok poštou priamo domov.

Čalúnená manželská posteľ Accord je vyrobená na Slovensku s použitím slovenských komponentov. S výrobcom spolupracujem už viac ako 10 rokov, zaručujeme Vám teda, že ide o kvalitného výrobcu nábytku. 

Ak hľadáte niečo iné, ale požadujete slovenskú kvalitu, radi Vám odporučíme ďalšie produkty slovenského výrobcu. Okrem kvalitných manželských postelí vyrába aj pohovky na každodenné spanie či pohodlné kreslá

Manželská posteľ PRIMA

Manželská posteľ Prima

Manželská posteľ Impreza Comfort

Manželská posteľ Impreza Comfort

Manželská posteľ MONDEO

Manželská posteľ Mondeo

Manželská posteľ Royal

 

Manželská posteľ Royal

Ako schladiť spálňu?

Skutočné leto je tu! Horúce dni pri vode, ale aj horúce dni v dome. Zozbierali sme pre Vás pár praktických rád ako si môžete schladiť spálňu. Určite si veľmi radi večer ľahnete do vychladenej spálne. 

horúco v dome

Ako schladiť izbu podľa Talianov?

Taliani používajú už desaťročia starý trik. Otvoria okno, zatiahnu závesy a tie nastriekajú vodou. Vzduch, ktorý sa dostane do izby je ochladzovaný. Ak nemáte závesy, pokojne môžete navlhčiť aj sieťku proti hmyzu alebo na okno pripevníte vlhkú látku či uterák.

manželská posteľ doris  závesy v spálni

Zatvárajte okná!

Vzduch v lete je najchladnejší ráno, skoro ráno. Práve vtedy by sme mali naplno vyvetrať izbu či celý dom. Potom okná zatvorte a zatiahnite závesy alebo žalúzie. Tienenie je veľmi dôležité.
Skúste si predstaviť ako funguje skleník. Hrôza, však? Pokúste sa preto zabrániť prenikaniu svetla na sklo. Ideálne sú vonkajšie žalúzie.

žalúzie

Ventilátor

Je to zrejme najpoužívanejší spôsob ochladzovania v lete, teda spolu s klimatizáciou. Ventilátor rozprúdi vzduch v izbe, ale teplý vzduch. Preto by ste mali ventilátor otočiť smerom von. Dostaňte horúci vzduch z izby von.
Ak chcete aby Váš ventilátor rozháňal studený vzduch, jednoducho položte pred ventilátor misku s ľadom.

ventilátor v spálni ventilátor a ľad

Ako ochladiť posteľ?

Neochladzujte iba izbu, ochlaďte aj samotnú posteľ. Najskôr odložte perinu. V lete používajte ľahké bavlnené prikrývky. Posteľné oblečenie ako aj Vaše pyžamo by malo byť z prírodných materiálov. Takáto nočná bielizeň absorbuje Váš pot a zabezpečí správne odvádzanie tepla z Vášho tela. Rozhodne sa Vám bude spať príjemnejšie.
V Egypte sa napríklad ľudia prikrývajú navlhčenou plachtou. Môžete vyskúšať spať v mokrom tričku či v mokrých ponožkách. V takom prípade, ale odporúčame aby ste pod plachtu dali suchý uterák, aby voda neprenikala do matraca.

Matrac Classic


Ako ochladiť posteľ, no predsa pomocou chladničky. Myslím, to vážne. Odporúča sa, aby ste pred spaním vložili vankúš a prikrývku do chladničky. Nezabudnite použiť igelitové vrecko. Posteľnú bielizeň chcete predsa iba ochladiť, nechcete aby bola mokrá. Rovnakým spôsobom môžete ochladiť aj Vašu nočnú bielizeň. Pri výbere matraca myslite aj na horúce letné noci. Vyberte si matrac s letnou a zimnou stranou.

Matrac siglo

Oklamte svoju myseľ!

Odložte deky a prikrývky z izby. Ak nemáte kam, ponúkneme Vám skriňu? Ale naspäť k téme. Odložte aj koberec a dajte si do izby dve, tri rastliny. Izba bude pôsobiť vzdušne a teda chladnejšie. Ďalšou radou je, myslieť na letné horúčavy pri zariaďovaní spálne. Vyberte si radšej svetlé odtiene nábytku, ideálne biely sektorový nábytok.

WENECJA - spálňový sektorový systém
Uložte sa do postele a na krátku chvíľu si pustite zvuk vodopádu či dažďa. Myseľ môžete oklamať aj tapetou s vodopádom či dažďovým pralesom.

vodopád

Vypnite spotrebiče

Odpojte televízor, notebook, počítač aj mobil. Ale skutočne ich vypnite a odpojte z elektriny. Spotrebiče v domácnosti produkujú značne teplo. Aj počas noci, hoci ich práve nepoužívate.

 mobil v spálni

V lete nevarte!

Super rada pre ženy. :-) Sporák pri varení produkuje veľa tepla, ktoré sa šíri do celého domu či bytu. V lete nám aj tak menej chutí, tak si radšej pripravte ľahký šalát. Alebo sa vyberte na obed na terasu.

Ratanový set Garden stôl + 7 kresiel  Ratanový set Ratty 2-sed + 2 kreslá + stolík

Ochladiť sa vodou.

Záverečná rada sa netýka ochladenia spálne, ale priamo Vás. Pred spaním by ste si mali dať vlažnú sprchu, ktorá ochladí Vaše telo. Pri posteli by ste mali mať pripravený rozprašovač s vodou. Keď sa v noci zobudíte na neznesiteľné teplo, jednoducho sa osviežite kvapkami vody.

Na záver Vám už iba chceme popriať horúce letné dni pri vode na dovolenke a príjemný chladný odpočinok doma. Pretože počas leta by ste nemali zabúdať na oddych, či už to bude pri mori alebo doma. Krásne leto!

7 rád, aby ste nemuseli každú sobotu upratovať.

Každý sa teší na víkend. Voľné dni bez práce. Ale je to naozaj tak? My ženy zvyčajne celú sobotu upratujeme. Ale už to tak nemusí byť. Predstavte  si, že aj my by sme si mohli užívať soboty bez upratovania. Nie je to sen, čítajte ďalej.

ako rychlo upratať

Zaujali nás rady americkej psychologičky. Podľa nej stačí, ak si osvojíte pár každodenných návykov a vyhnete sa celodennému upratovaniu. Pripojili sme aj nejaké naše rady. Ak máte vlastné tipy, pokojne nám napíšte.

  1.      Odkladajte veci na miesto.

Každá vec v dome by mala mať svoje miesto, či už v skrinke, na poličke alebo v zásuvke. Keď dočítate knihu či časopis, tak ich hneď odložte na svoje miesto. Môže Vám pomôcť dizajnový úložný regál alebo knižnica.

biely regál  Knihovnica Jowisz

Vedeli ste, že najväčší neporiadok v našom dome robia papiere? Spomeňte si na letáky či otvorenú poštu na konferenčnom stolíku alebo jedálenskom stole. Pre papiere vyčleňte samostatnú zásuvku alebo si kúpte originálnu debničku.

Debnička  Biela

  1.      Uložte topánky do botníka.

Predsieň v dome je veľmi dôležitá. Je to prvé miesto, ktoré uvidí Vaša návšteva. Mala by teda byť vždy uprataná alebo aspoň tak pôsobiť. Skvelým riešením je predsieňová zostava. Kabáty zavesíte do skrine a topánky uložíte do botníka. Ak nemáte priestor pre celú zostavu, tak si kúpte aspoň samostatný botník. Topánky vždy po príchode domov odložte do botníka.

                                      JET A predsieň Botník A04 - ANTER

  1.      Odkladajte šaty do skrine.

Zabudnite na kreslo či taburetku v spálni, na ktorú nahádžete oblečenie. Odkladajte šaty do skrine. Aj tento zvyk si môžete osvojiť a časom to už budete robiť automaticky. Keď prídete z práce, odložte svoje oblečenie do skrine. Alebo tak urobte vždy večer.

poriadok v skrini ilustračné foto 2 - LIMA - sektorový systém

My Vám odporúčame vešiakovú skriňu. Tričká, nohavice, šaty či košele jednoducho zavesíte. Myslím si, že je to jednoduchšie ako skladanie a ukladanie.

vešiaková skriňa slivka skriňa zo zrkadlom

  1.      Utierajte prach každý deň

Možno sa Vám táto rada bude javiť ako veľmi zvláštna, ale ide vlastne iba o zvyk. Psychologička radí: utierajte prach každý deň. Zaberie Vám to iba chvíľočku a po čase sa z toho stane zvyk, a budete to brať ako prirodzenú vec.

Nehovoríme o utieraní prachu z obývacej steny. Uložte si v konferenčnom stolíku vlhčené obrúsky na nábytok. Každý deň pretrite konferenčný stolík. A vždy po vypnutí televízie utrite prach z obrazovky. Alebo každý deň utrite jednu komodu.

biely lesk + beton - Konferenčný stolík IMPALA

 

Obývacia stena Folk  dub lefkas - Komoda Rumba

Rovnako by ste každý deň mali pretrieť pracovnú dosku v kuchyni.

ilustračné foto 1 - Sektorová kuchynská linka BIANKA

  1.      Rozmýšľajte pri kúpe nábytku

Áno, už pri kúpe nábytku sa skúste zamyslieť nad tým, ako sa vybraný nábytok bude upratovať. Tu Vám môžeme poradiť, že na svetlých dekoroch dreva ako Dub sonoma je prach menej viditeľný. Komodu v dekore wenge budete musieť utierať častejšie.

dub bardolino - REA DENISA UP - obývačkový sektor

Naozaj potrebujete otvorené police? Ak chcete mať vyložené dekoračné predmety či fotky, alebo poháre, zvoľte radšej vitrínu so sklenenými dverami.

obývacia stena fly

Aj v našej ponuke nájdete takéto vitríny, dokonca s LED osvetlením. Vyzerá to naozaj skvele, čo poviete?

Dub riviera - SKY vitrína SWT70 MONSUN - vitrína MN2 L + LED osvetlenie

Pri výbere sedačky taktiež uvažujte do budúcna. Ako asi bude sedačka vyzerať za bežnej prevádzky? Ak si vybriete sedačku s vankúšmi, budete ich musieť často naprávať a ukladať. 

XX19 / XX32 / XX31 / XX16 - Sedacia súprava MODUS MEDIUM Infinity 3-sed

 

 

  1.      Buďte trendy – myslite minimalisticky

Súčasným trendom je minimalizmus. Týka sa životného štýlu, a teda zahŕňa aj zariaďovanie domácnosti. V dome by ste mali mať iba základné kúsky nábytku, ale premyslene rozmiestnené. Priestor má pôsobiť vzdušne a otvorene. Mali by ste vyhádzať všetky zbytočnosti. Tu teda platí rovnica: menej vecí a nábytku = menej upratovania.

ilustračné foto 1 - LIMA - sektorový systém

  1.      Podporujte techniku

Technika je už neodmysliteľnou súčasťou nášho každodenného života. Tak prečo ju nevyužiť aj na upratovanie. Dnes už máme k dispozícií robotické vysávače či mopy. Alebo parné čističe okien, pri ktorých už nemusíme leštiť okná novinami. Uľahčite si upratovanie.

P.S. Na záver ešte jedna naša rada:

Rozdeľte upratovanie.

Samozrejme, že okná či kúpeľňa sa sama neumyje. Je treba aj povysávať či umyť dlážku. Rozdeľte teda činnosti medzi členov Vašej rodiny. A my veríme, že budúcu sobotu už budete iba oddychovať na sedačke alebo terase.

Ratanový set Alera roh + stolík

Aký nábytok k tmavej podlahe?

Zariaďovanie ako aj rekonštrukcia domu či bytu je náročná. Je náročná po finančnej stránke, ale aj po psychickej. V súčasnosti je na trhu ooobrovské množstvo farieb, odtieňov, materiálov. Ak sú na svete ľudia, ktorí presné vedia čo chcú, a čo budú s čím kombinovať, tak im tíško závidím. Myslím, že u mnohých z nás trvá rozhodovací proces dlhšie. 

tmavá alebo svetlá podlaha

Svetlú alebo tmavú podlahu?

Áno, mali by ste začať, ako sa hovorí, od podlahy. A to doslova. Najskôr sa musíte rozhodnúť, či chcete svetlú alebo tmavú podlahu. Svetlá podlaha zväčšuje izbu, priestor. Asi aj preto je veľmi obľúbená. Svetlejšia podlaha lepšie odráža svetlo, a tým sa izba javí jasnejšia. Je skvelou voľbou v prípade, že potrebujete kúzliť s priestorom a opticky zväčšiť izbu. A ešte jedno verejné tajomstvo o svetlej podlahu: nie je na nej veľmi vidieť prach a nečistoty. :)

akú sedačku k svetlej podlahe

Naopak na tmavej podlahe rýchlo uvidíte prach, ale v súčasnej dobe robotických vysávačov to nie je vážný argument proti tmavej podlahe. Ako uvádzajú dizajnéri, tmavá podlaha pôsobí luxusne a stane sa výrazným prvkom v miestnosti. Aj keď opticky zmenší priestor, ešte vždy môžete farbami na stenách a doplnkami, tento opticky klam zmeniť.

akú sedačku k tmavej podlahe

Pri písaní dnešného článku sme sa rozhodli pre tmavú podlahu. Ale nesmúte, určite časom pripravíme, krásny článok aj o svetlej podlahe. 

Aké farby na stenu k tmavej podlahe?

Ako sme už spomínali, tmavá podlaha výrazne ,,zaťaží" miestnosť. Pri ďalšom zariaďovaní izby by ste mali byť veľmi opatrní, aby izba nepôsobila smutne a tmavo. Nechajte vyniknúť podlahu. Na steny zvoľte svetlé farby. Pozor na chladnú bielu. Vyberte si radšej jemné pastelové odtiene. Ak chcete jednu stenu opticky natiahnuť, pokojne zvoľte aj farebné steny.  

ako vymaľovať steny v detskej izbe

Ako zladiť nábytok s podlahou?

Po položení podlahy a vymaľovaní stien prichádza na rad nábytok. Pravidlo dizajnérov je, že nábytok by mal byť o dva odtiene tmavší alebo svetlejší ako je podlaha.

 tmavá obývačková stena Orlando

Jednou z možností je nábytok v kombinácií dvoch dekorov. V našej ponuke nájdete, u zákazníkov obľúbený, sektorový nábytok Romero.

dvojfarebná komoda  nábytok Romero

Alebo si zvoľte kombináciu tmavého dreva a leskej bielej. V súčasnosti je biely lesklý nábytok v kombinácií s drevom veľmi obľúbený. A myslím si, že je aj nadčasový. V prípade sektorového systému KENDO, je to kombinácia Gaštan wenge a lesklá biela. Ak by ste zvolili podlahu v rovnakom dekore Gaštan wenge, podarilo by sa Vám vytvoriť zaujímavú optickú ilúziu nekončiacej podlahy. Podlaha by krásne splynula s orámovaním nábytku. 

obývacia stena tmavé drevo a lesklá biela

Môžete zvoliť aj tmavý dekor nábytku, ale rozmiestnite ho striedmo. Voľte malé, jednoduché kúsky, ako RTV skrinka, police, samostatne stojaca vitrína. Izbu s tmavou podlahou a tmavým nábytkom môžete krásne doladiť doplnkami, napríklad vo farbách, ktoré sú aktuálne trendy. 

MONS - sektorový systém

K tmavej podlahe nemusíte hľadať svetlú sedačku. Ak túžite po tmavosivej alebo čiernej sedacej súprave, tak si ju pokojne kúpte. Stačí ak na podlahu dáte svetlý koberec. Ten Vám zabezpečí, že vynikne Vaša podlaha aj tmavá sedačka. 

akú sedačku k tmavej podlahe

Tmavá podlaha a svetlý nábytok?

Áno, dekorom ako je Dub Sonoma rozhodne nič nepokazíte. A navyše, ak si zvolíte svetlý nábytok môžete si dovoliť tmavšiu farbu na steny. Vaša spálňa môže vyzerať napríklad takto.

spálňa dub sonoma

Akú podlahu uprednostňujete Vy? Tmavú alebo svetlú?