RSS

Blog

Musíte si kúpiť kreslo – prečítajte si prečo.

Kedysi veľmi veľmi dávno bolo kreslo znakom bohatstva. Čalúnené kreslo mali iba zámožní ľudia. Spomeňte si na kráľovský trón, v podstate je to kreslo. Dnes už nájdeme kreslo v každej domácnosti. Z našej skúsenosti predajcov, môžeme povedať, že ho kupujú všetky vekové kategórie. Ale prečo je vlastne také obľúbené? Prečo by ste si mali kúpiť kreslo aj Vy?
Prečítajte si náš článok prečo ľudia milujú kreslá a aké sú ich výhody.

Kreslo Alex  ilustračné foto - Relaxačné kreslo Luxor

Kreslo – Vaše súkromné miesto na oddych

Kreslo je vlastne Váš súkromný priestor na oddych. Je to priestor iba pre Vás. Je to miesto, ktoré Vás odlúči od všetkého ostatného. Sadnite si do kresla a budete tam iba Vy a Vaše myšlienky. Ideálny priestor na relax.

ilustračné foto - Relaxačné kreslo Chester
V duchu si teraz vravíte, že Vy najradšej oddychujete ležaním na gauči? Predstavte si, že môžete mať svoje súkromnú sedačku, sedačku iba pre Vás. A v podstate je to kreslo. Je to leňoška.

Leňoška Heaven

ilustračné foto - Leňoška HERA

Ak na leňošku nemáte priestor, môžete si kúpiť kreslo s podnožkou alebo si ku kreslu dokúpte taburetku.

chróm + čierna ekokoža - Polohovateľné kreslo Dayton
Dnes je ponuka kresiel veľmi široká. Hojdacie kreslá, masážne kreslá, relaxačné kreslá, leňošky, či polohovateľné kreslá. Takže sme presvedčení, že jedno kreslo v našej ponuke je určite to pravé pre Vás!

hnedá ekokoža - Polohovateľné kreslo Jeff chróm / červená látka - Hojdacie kreslo Ben 2

béžová ekokoža - Masážne kreslo Matador

 

ilustračné foto - Relaxačné kreslo Opale Å½ltá - RITO 23 + PALO 3 - Rozkladacie kreslo ZETA

Sova 1 / Blanca 2310 - Rozkladacie kreslo KAJA I Sawana 05 / Tokio Red - Rozkladacie kreslo Keny

Kreslo ako Vaša pozorovateľňa

Moja mama miluje kreslo Grzes. Máme ho v obývačke pri stene. Mamka musí mať prehľad o každom pohybe v byte. :) Pohodlne sa usadí do kresla a má výhľad na chodbu, do kuchyne, a pritom môže konverzovať s návštevou v obývačke.

Áno, kreslo sa môže stať ,,strategickým bodom" aj Vašej obývačky. Jednoducho ho presuňte kam potrebujete. :)

Blanca 2305 / Blanca 2302 - Kreslo Grzes 

Inari 95 / Inari 91 - Sedacia súprava Grzes 3+1+1 + 2x vankúš

Kreslo do malej obývačky

Aj keď dnes sú trendy veľké sedačky v tvare L či U, nie každý si to môže dovoliť. Ak máte malú obývačku, žiaľ priestor nepustí. Môžete si, ale vybrať pohovku a kreslo. Alebo dve kreslá.

Balaton 22 - Sedacia súprava WIKI 3+1+1

 

CABLO 14 / drevo orech - Sedacia súprava MARTYNA 3+1+1

 

Neobyčajná obývačka

Ako predajcovia nábytku vieme, že naši zákazníci obľubujú univerzálne sedačky, sedacie súpravy, ktoré budú moderné niekoľko rokov. Najčastejšie si naši zákazníci kupujú sivú sedačku alebo čiernu sedaciu súpravu. Myslím, že málokto z nás by našiel odvahu a kúpil by si červenú alebo žltú sedačku. Ale kreslo Vám dovolí ,,odviazať“ sa!
V našej ponuke nájdete veeeľké množstvo poťahový látok na jednotlivé kreslá. Ak si nie ste istí farbou, pokojne nás kontaktujte. Radi Vám vzorky látok zašleme poštou.
Ale vráťme sa k téme. :) Nebojte sa, nájdite odvahu a vyberte si výrazné kreslo
Kreslo Vám umožní vytvoriť neobyčajnú obývačku. Stane sa stredobodom priestoru, ale zároveň to bude iba doplnok.

Soro 51 - Kreslo AVA PIXY 1 Äierna + kombinácia viacerých farieb - Kreslo Butterfly

Kreslo Manchester

 

biela ekokoža + zelená látka - Kreslo Pivot LeňoÅ¡ka Los Angeles

 

Každý deň iná obývačka

Kreslo je ľahší kúsok nábytku. Môžete ho teda ľubovoľne a kedykoľvek premiestniť. Vaša obývačka tak môže každý deň vyzerať inak. 

ilustračné foto - Relaxačné kreslo Purio

Kreslo, skúsenosti zákazníčky.

Na záver Vám ešte chceme ponúknuť názor našej zákazníčky. Pani Dominika si u nás kúpila kreslo Viktória. Každému zákazníkovi ešte zavoláme po nejakom čase od doručenia. Chceme vedieť či zákazník bol spokojný s vybavením objednávky a doručeným tovarom. Ceníme si každý Váš názor a sme radi, že nám pomáhate zlepšovať naše služby pre Vás.

Bronsen 6437/96 - Kreslo Viktória


Rovnako sme zavolali aj pani Dominike. S kreslom bola nadmieru spokojná. Pochválila krásne spracovanie aj nášho milého šoféra. Na záver nám, ale povedala, že kreslo má predsa len jednu chybu. Samozrejme, našu kolegynku to zarazilo, ale ako nám povedala, bola pripravená okamžite riešiť problém. :) Milá pani Dominika nám, ale objasnila, že jedinou chybou kresla je, že každý v ňom chce sedieť. Hovorí, že keď príde akákoľvek návšteva tak niekto si zaručene sadne do kresla. Rovnako si ho obľúbil aj jej manžel, tak u nich teraz platí: ,,v kresle sedí ten, kto príde prvý“.
Pani Dominika si objednala kreslo od slovenského výrobcu. Objednala si kreslo s podnožkou. Oceňuje na ňom, že je veľmi pohodlné. Primerane hlboké, takže keď položí ruky na opierky, sú v prirodzenej polohe.

Taburetka Viktória

 A čo Vy? Máte doma kreslo? Ak áno, tak aké? Pokojne nám napíšte prečo Vy obľubujete kreslo.

Túto posteľ chcem, napísala nám zákazníčka.

Raz ráno nás čakal v schránke e-mail so zaujímavým predmetom: ,,Túto posteľ chcem." Zákazníčka Zuzana nám napísala, že jej kolegyňa si u nás kúpila posteľ, a ona chce presne takú istú. :) Vždy nás veľmi poteší radosť a spokojnosť našich zákazníkov. V dnešnom článku Vám prinesieme skúsenosti našej zákazníčky s nákupom u nás.

slovenská posteľ accord

 

Manželská posteľ ACCORD

Slovenská posteľ Accord - recenzia

Prečo vlastne pani Zuzana chcela posteľ Accord? Ako nám sama napísala, vypočula si od kolegyne úžasnú recenziu na túto posteľ. Keď sme sa s ňou telefonicky spojili, chceli sme vedieť, čo jej kolegyňa oceňuje na manželskej posteli AccordDozvedeli sme sa toto.

Manželská posteľ ACCORD  Manželská posteľ ACCORD

Posteľ sa rozhodla vymeniť po 15 rokoch. Chcela čalúnenú posteľ s úložným priestorom, a ešte vedela, že potrebuje posteľ 180x200. Bola si pozrieť niekoľko modelov v kamenných obchodoch a hľadala aj na internete. Posteľ Accord ju zaujala jednoduchým čelom. Páčilo sa jej, že čelo postele je akokeby prehnuté. Práve vďaka tomu má väčšie pohodlie pri čítaní knihy v posteli či sledovaní televízie.

Manželská posteľ ACCORD Manželská posteľ ACCORD

 

Vďaka detailnejším fotkám na našej stránke videla, že posteľ je kvalitne prešívaná. Veľkým plusom bolo, že je to posteľ od slovenského výrobcu.

Manželská posteľ ACCORD Manželská posteľ ACCORD

Posteľ je v skutočnosti krajšia ako na fotkách, povedala kolegyňa pani Zuzany. Je vidno, že výrobca si dal záležať. Je veľmi spokojná s čalúnením aj úložným priestorom. U nás si kúpila posteľ s matracmi, ktoré sú podľa jej slov tvrdšie. Bolo to ale uvedené v popise, takže vedela čo si objednáva. Táto tvrdosť matracov jej ale veľmi vyhovuje a posteľ je podľa nej pohodlná. Má ju doma už viac ako rok. Pani Zuzana nám prezradila, že jej kolegyňa veľmi oceňuje ekokožu. Čelo postele iba občas pretrie vlhkou handričkou.

PoÅ¥ahové látky 1.cenová skupina PoÅ¥ahové látky 1.cenová skupina

 

Nonstop Nábytok - skúsenosti s nákupom

Kolegyňa pani Zuzany mala obavy objednať si posteľ cez internet. Nakoniec sa rozhodla, že si objedná posteľ práve z našej stránky. Bola vraj pokojnejšia keď vedela, že zaplatí až pri dodaní. Teda nemusela platiť nič vopred.

P.S. Máme pozdraviť milého šoféra, ktorý jej posteľ doručil a ochotne počkal kým si skontroluje obal postele. 

Čalúnená manželská posteľ s úložným priestorom 

Posteľ od slovenského výrobcu patrí k najpredávanejším modelom v našom e-shope. Je to obľúbená čalúnená posteľ. Môžete si vybrať či chcete posteľ s matracmi alebo bez matracov. Následne si vyberiete poťahovú látku. Z našich vzorkovníkov si vyberiete poťahovú látku na posteľ aj na matrac. Vytvoríte si tak dokonalú posteľ, presne podľa Vašich predstáv. Prezradíme Vám, že aktuálne sú veľmi žiadané biele čalúnené postele. Ak si nie ste istí farbou látky, pokojne sa opýtajte našich žien na call centre alebo Vám radi zašleme vzorky látok poštou priamo domov.

Čalúnená manželská posteľ Accord je vyrobená na Slovensku s použitím slovenských komponentov. S výrobcom spolupracujem už viac ako 10 rokov, zaručujeme Vám teda, že ide o kvalitného výrobcu nábytku. 

Ak hľadáte niečo iné, ale požadujete slovenskú kvalitu, radi Vám odporučíme ďalšie produkty slovenského výrobcu. Okrem kvalitných manželských postelí vyrába aj pohovky na každodenné spanie či pohodlné kreslá

Manželská posteľ PRIMA

Manželská posteľ Prima

Manželská posteľ Impreza Comfort

Manželská posteľ Impreza Comfort

Manželská posteľ MONDEO

Manželská posteľ Mondeo

Manželská posteľ Royal

 

Manželská posteľ Royal

Ako schladiť spálňu?

Skutočné leto je tu! Horúce dni pri vode, ale aj horúce dni v dome. Zozbierali sme pre Vás pár praktických rád ako si môžete schladiť spálňu. Určite si veľmi radi večer ľahnete do vychladenej spálne. 

horúco v dome

Ako schladiť izbu podľa Talianov?

Taliani používajú už desaťročia starý trik. Otvoria okno, zatiahnu závesy a tie nastriekajú vodou. Vzduch, ktorý sa dostane do izby je ochladzovaný. Ak nemáte závesy, pokojne môžete navlhčiť aj sieťku proti hmyzu alebo na okno pripevníte vlhkú látku či uterák.

manželská posteľ doris  závesy v spálni

Zatvárajte okná!

Vzduch v lete je najchladnejší ráno, skoro ráno. Práve vtedy by sme mali naplno vyvetrať izbu či celý dom. Potom okná zatvorte a zatiahnite závesy alebo žalúzie. Tienenie je veľmi dôležité.
Skúste si predstaviť ako funguje skleník. Hrôza, však? Pokúste sa preto zabrániť prenikaniu svetla na sklo. Ideálne sú vonkajšie žalúzie.

žalúzie

Ventilátor

Je to zrejme najpoužívanejší spôsob ochladzovania v lete, teda spolu s klimatizáciou. Ventilátor rozprúdi vzduch v izbe, ale teplý vzduch. Preto by ste mali ventilátor otočiť smerom von. Dostaňte horúci vzduch z izby von.
Ak chcete aby Váš ventilátor rozháňal studený vzduch, jednoducho položte pred ventilátor misku s ľadom.

ventilátor v spálni ventilátor a ľad

Ako ochladiť posteľ?

Neochladzujte iba izbu, ochlaďte aj samotnú posteľ. Najskôr odložte perinu. V lete používajte ľahké bavlnené prikrývky. Posteľné oblečenie ako aj Vaše pyžamo by malo byť z prírodných materiálov. Takáto nočná bielizeň absorbuje Váš pot a zabezpečí správne odvádzanie tepla z Vášho tela. Rozhodne sa Vám bude spať príjemnejšie.
V Egypte sa napríklad ľudia prikrývajú navlhčenou plachtou. Môžete vyskúšať spať v mokrom tričku či v mokrých ponožkách. V takom prípade, ale odporúčame aby ste pod plachtu dali suchý uterák, aby voda neprenikala do matraca.

Matrac Classic


Ako ochladiť posteľ, no predsa pomocou chladničky. Myslím, to vážne. Odporúča sa, aby ste pred spaním vložili vankúš a prikrývku do chladničky. Nezabudnite použiť igelitové vrecko. Posteľnú bielizeň chcete predsa iba ochladiť, nechcete aby bola mokrá. Rovnakým spôsobom môžete ochladiť aj Vašu nočnú bielizeň. Pri výbere matraca myslite aj na horúce letné noci. Vyberte si matrac s letnou a zimnou stranou.

Matrac siglo

Oklamte svoju myseľ!

Odložte deky a prikrývky z izby. Ak nemáte kam, ponúkneme Vám skriňu? Ale naspäť k téme. Odložte aj koberec a dajte si do izby dve, tri rastliny. Izba bude pôsobiť vzdušne a teda chladnejšie. Ďalšou radou je, myslieť na letné horúčavy pri zariaďovaní spálne. Vyberte si radšej svetlé odtiene nábytku, ideálne biely sektorový nábytok.

WENECJA - spálňový sektorový systém
Uložte sa do postele a na krátku chvíľu si pustite zvuk vodopádu či dažďa. Myseľ môžete oklamať aj tapetou s vodopádom či dažďovým pralesom.

vodopád

Vypnite spotrebiče

Odpojte televízor, notebook, počítač aj mobil. Ale skutočne ich vypnite a odpojte z elektriny. Spotrebiče v domácnosti produkujú značne teplo. Aj počas noci, hoci ich práve nepoužívate.

 mobil v spálni

V lete nevarte!

Super rada pre ženy. :-) Sporák pri varení produkuje veľa tepla, ktoré sa šíri do celého domu či bytu. V lete nám aj tak menej chutí, tak si radšej pripravte ľahký šalát. Alebo sa vyberte na obed na terasu.

Ratanový set Garden stôl + 7 kresiel  Ratanový set Ratty 2-sed + 2 kreslá + stolík

Ochladiť sa vodou.

Záverečná rada sa netýka ochladenia spálne, ale priamo Vás. Pred spaním by ste si mali dať vlažnú sprchu, ktorá ochladí Vaše telo. Pri posteli by ste mali mať pripravený rozprašovač s vodou. Keď sa v noci zobudíte na neznesiteľné teplo, jednoducho sa osviežite kvapkami vody.

Na záver Vám už iba chceme popriať horúce letné dni pri vode na dovolenke a príjemný chladný odpočinok doma. Pretože počas leta by ste nemali zabúdať na oddych, či už to bude pri mori alebo doma. Krásne leto!

7 rád, aby ste nemuseli každú sobotu upratovať.

Každý sa teší na víkend. Voľné dni bez práce. Ale je to naozaj tak? My ženy zvyčajne celú sobotu upratujeme. Ale už to tak nemusí byť. Predstavte  si, že aj my by sme si mohli užívať soboty bez upratovania. Nie je to sen, čítajte ďalej.

ako rychlo upratať

Zaujali nás rady americkej psychologičky. Podľa nej stačí, ak si osvojíte pár každodenných návykov a vyhnete sa celodennému upratovaniu. Pripojili sme aj nejaké naše rady. Ak máte vlastné tipy, pokojne nám napíšte.

  1.      Odkladajte veci na miesto.

Každá vec v dome by mala mať svoje miesto, či už v skrinke, na poličke alebo v zásuvke. Keď dočítate knihu či časopis, tak ich hneď odložte na svoje miesto. Môže Vám pomôcť dizajnový úložný regál alebo knižnica.

biely regál  Knihovnica Jowisz

Vedeli ste, že najväčší neporiadok v našom dome robia papiere? Spomeňte si na letáky či otvorenú poštu na konferenčnom stolíku alebo jedálenskom stole. Pre papiere vyčleňte samostatnú zásuvku alebo si kúpte originálnu debničku.

Debnička  Biela

  1.      Uložte topánky do botníka.

Predsieň v dome je veľmi dôležitá. Je to prvé miesto, ktoré uvidí Vaša návšteva. Mala by teda byť vždy uprataná alebo aspoň tak pôsobiť. Skvelým riešením je predsieňová zostava. Kabáty zavesíte do skrine a topánky uložíte do botníka. Ak nemáte priestor pre celú zostavu, tak si kúpte aspoň samostatný botník. Topánky vždy po príchode domov odložte do botníka.

                                      JET A predsieň Botník A04 - ANTER

  1.      Odkladajte šaty do skrine.

Zabudnite na kreslo či taburetku v spálni, na ktorú nahádžete oblečenie. Odkladajte šaty do skrine. Aj tento zvyk si môžete osvojiť a časom to už budete robiť automaticky. Keď prídete z práce, odložte svoje oblečenie do skrine. Alebo tak urobte vždy večer.

poriadok v skrini ilustračné foto 2 - LIMA - sektorový systém

My Vám odporúčame vešiakovú skriňu. Tričká, nohavice, šaty či košele jednoducho zavesíte. Myslím si, že je to jednoduchšie ako skladanie a ukladanie.

vešiaková skriňa slivka skriňa zo zrkadlom

  1.      Utierajte prach každý deň

Možno sa Vám táto rada bude javiť ako veľmi zvláštna, ale ide vlastne iba o zvyk. Psychologička radí: utierajte prach každý deň. Zaberie Vám to iba chvíľočku a po čase sa z toho stane zvyk, a budete to brať ako prirodzenú vec.

Nehovoríme o utieraní prachu z obývacej steny. Uložte si v konferenčnom stolíku vlhčené obrúsky na nábytok. Každý deň pretrite konferenčný stolík. A vždy po vypnutí televízie utrite prach z obrazovky. Alebo každý deň utrite jednu komodu.

biely lesk + beton - Konferenčný stolík IMPALA

 

Obývacia stena Folk  dub lefkas - Komoda Rumba

Rovnako by ste každý deň mali pretrieť pracovnú dosku v kuchyni.

ilustračné foto 1 - Sektorová kuchynská linka BIANKA

  1.      Rozmýšľajte pri kúpe nábytku

Áno, už pri kúpe nábytku sa skúste zamyslieť nad tým, ako sa vybraný nábytok bude upratovať. Tu Vám môžeme poradiť, že na svetlých dekoroch dreva ako Dub sonoma je prach menej viditeľný. Komodu v dekore wenge budete musieť utierať častejšie.

dub bardolino - REA DENISA UP - obývačkový sektor

Naozaj potrebujete otvorené police? Ak chcete mať vyložené dekoračné predmety či fotky, alebo poháre, zvoľte radšej vitrínu so sklenenými dverami.

obývacia stena fly

Aj v našej ponuke nájdete takéto vitríny, dokonca s LED osvetlením. Vyzerá to naozaj skvele, čo poviete?

Dub riviera - SKY vitrína SWT70 MONSUN - vitrína MN2 L + LED osvetlenie

Pri výbere sedačky taktiež uvažujte do budúcna. Ako asi bude sedačka vyzerať za bežnej prevádzky? Ak si vybriete sedačku s vankúšmi, budete ich musieť často naprávať a ukladať. 

XX19 / XX32 / XX31 / XX16 - Sedacia súprava MODUS MEDIUM Infinity 3-sed

 

 

  1.      Buďte trendy – myslite minimalisticky

Súčasným trendom je minimalizmus. Týka sa životného štýlu, a teda zahŕňa aj zariaďovanie domácnosti. V dome by ste mali mať iba základné kúsky nábytku, ale premyslene rozmiestnené. Priestor má pôsobiť vzdušne a otvorene. Mali by ste vyhádzať všetky zbytočnosti. Tu teda platí rovnica: menej vecí a nábytku = menej upratovania.

ilustračné foto 1 - LIMA - sektorový systém

  1.      Podporujte techniku

Technika je už neodmysliteľnou súčasťou nášho každodenného života. Tak prečo ju nevyužiť aj na upratovanie. Dnes už máme k dispozícií robotické vysávače či mopy. Alebo parné čističe okien, pri ktorých už nemusíme leštiť okná novinami. Uľahčite si upratovanie.

P.S. Na záver ešte jedna naša rada:

Rozdeľte upratovanie.

Samozrejme, že okná či kúpeľňa sa sama neumyje. Je treba aj povysávať či umyť dlážku. Rozdeľte teda činnosti medzi členov Vašej rodiny. A my veríme, že budúcu sobotu už budete iba oddychovať na sedačke alebo terase.

Ratanový set Alera roh + stolík

Aký nábytok k tmavej podlahe?

Zariaďovanie ako aj rekonštrukcia domu či bytu je náročná. Je náročná po finančnej stránke, ale aj po psychickej. V súčasnosti je na trhu ooobrovské množstvo farieb, odtieňov, materiálov. Ak sú na svete ľudia, ktorí presné vedia čo chcú, a čo budú s čím kombinovať, tak im tíško závidím. Myslím, že u mnohých z nás trvá rozhodovací proces dlhšie. 

tmavá alebo svetlá podlaha

Svetlú alebo tmavú podlahu?

Áno, mali by ste začať, ako sa hovorí, od podlahy. A to doslova. Najskôr sa musíte rozhodnúť, či chcete svetlú alebo tmavú podlahu. Svetlá podlaha zväčšuje izbu, priestor. Asi aj preto je veľmi obľúbená. Svetlejšia podlaha lepšie odráža svetlo, a tým sa izba javí jasnejšia. Je skvelou voľbou v prípade, že potrebujete kúzliť s priestorom a opticky zväčšiť izbu. A ešte jedno verejné tajomstvo o svetlej podlahu: nie je na nej veľmi vidieť prach a nečistoty. :)

akú sedačku k svetlej podlahe

Naopak na tmavej podlahe rýchlo uvidíte prach, ale v súčasnej dobe robotických vysávačov to nie je vážný argument proti tmavej podlahe. Ako uvádzajú dizajnéri, tmavá podlaha pôsobí luxusne a stane sa výrazným prvkom v miestnosti. Aj keď opticky zmenší priestor, ešte vždy môžete farbami na stenách a doplnkami, tento opticky klam zmeniť.

akú sedačku k tmavej podlahe

Pri písaní dnešného článku sme sa rozhodli pre tmavú podlahu. Ale nesmúte, určite časom pripravíme, krásny článok aj o svetlej podlahe. 

Aké farby na stenu k tmavej podlahe?

Ako sme už spomínali, tmavá podlaha výrazne ,,zaťaží" miestnosť. Pri ďalšom zariaďovaní izby by ste mali byť veľmi opatrní, aby izba nepôsobila smutne a tmavo. Nechajte vyniknúť podlahu. Na steny zvoľte svetlé farby. Pozor na chladnú bielu. Vyberte si radšej jemné pastelové odtiene. Ak chcete jednu stenu opticky natiahnuť, pokojne zvoľte aj farebné steny.  

ako vymaľovať steny v detskej izbe

Ako zladiť nábytok s podlahou?

Po položení podlahy a vymaľovaní stien prichádza na rad nábytok. Pravidlo dizajnérov je, že nábytok by mal byť o dva odtiene tmavší alebo svetlejší ako je podlaha.

 tmavá obývačková stena Orlando

Jednou z možností je nábytok v kombinácií dvoch dekorov. V našej ponuke nájdete, u zákazníkov obľúbený, sektorový nábytok Romero.

dvojfarebná komoda  nábytok Romero

Alebo si zvoľte kombináciu tmavého dreva a leskej bielej. V súčasnosti je biely lesklý nábytok v kombinácií s drevom veľmi obľúbený. A myslím si, že je aj nadčasový. V prípade sektorového systému KENDO, je to kombinácia Gaštan wenge a lesklá biela. Ak by ste zvolili podlahu v rovnakom dekore Gaštan wenge, podarilo by sa Vám vytvoriť zaujímavú optickú ilúziu nekončiacej podlahy. Podlaha by krásne splynula s orámovaním nábytku. 

obývacia stena tmavé drevo a lesklá biela

Môžete zvoliť aj tmavý dekor nábytku, ale rozmiestnite ho striedmo. Voľte malé, jednoduché kúsky, ako RTV skrinka, police, samostatne stojaca vitrína. Izbu s tmavou podlahou a tmavým nábytkom môžete krásne doladiť doplnkami, napríklad vo farbách, ktoré sú aktuálne trendy. 

MONS - sektorový systém

K tmavej podlahe nemusíte hľadať svetlú sedačku. Ak túžite po tmavosivej alebo čiernej sedacej súprave, tak si ju pokojne kúpte. Stačí ak na podlahu dáte svetlý koberec. Ten Vám zabezpečí, že vynikne Vaša podlaha aj tmavá sedačka. 

akú sedačku k tmavej podlahe

Tmavá podlaha a svetlý nábytok?

Áno, dekorom ako je Dub Sonoma rozhodne nič nepokazíte. A navyše, ak si zvolíte svetlý nábytok môžete si dovoliť tmavšiu farbu na steny. Vaša spálňa môže vyzerať napríklad takto.

spálňa dub sonoma

Akú podlahu uprednostňujete Vy? Tmavú alebo svetlú?

 

Viete rozoznať odtiene farieb? Otestujte sa.

 
Nábytok z debničiek.

POZOR, dnešný článok nebude iba inšpiratívny. Nábytok, ktorý Vám v tomto článku ukážeme, môžete mať doma aj Vy.

nabytok z debniciek

Určite ani Vás neobišli nápady a inšpirácie na nábytok z paliet. Sedačky na terasu z drevených paliet či konferenčný stolík, sa istý čas stali hitom internetu. Musíme uznať, že je to skutočne originálny nábytok. Aj keď možno náročnejší na výrobu. V každom prípade, aj my, ako predajcovia nábytku sme sa presvedčili, že ľuďom sa páči originálny nábytok. A tak sme radi, že Vám môžeme ukázať a ponúknuť ďalší neobyčajný a štýlový nábytok.

Nábytok z debničiek

Nábytok z debničiek je moderný, štýlový, neobyčajný, variabilný, ľahký...  A prečo by ste si ho mali vlastne vybrať? Rozhodne preto, že pomocou debničiek si môžete zariadiť obývačku, spálňu, študentskú izbupredsieň či kúpeľňu. A aby sme nezabudli, môžete ich použiť aj na terase alebo ako nábytok na balkón.

konferenčný stolík z debničiek regál z bedničiek

Veľkou výhodou je, že debničky sú ľahké. Môžete ich teda prenšať a skladať ako chcete, a kedy chcete.

regály z debiničiek

Nábytok z drevených prepraviek

Variabilita, to by sme chceli pri tomto nábytku vyzdvihnúť. Často sa nás naši zákazníci pýtajú či vybranú obývaciu stenu môžu ľubovoľne rozložiť. Väčšinou ich odkážeme na sektorový nábytokSektorový nábytok do obývačky či spálne si môžete ľubovoľne rozmiestniť. Objednate si iba tie kúsky, ktoré potrebujete, a ktoré sa Vám ,, zmestia" do obývačky. Je to iba na Vás či to bude komoda, skriňa či dve vitríny.

Ešte väčšiu variabilitu Vám poskytne nábytok z bedničiek. Debničky možete ukladať na seba alebo vedľa seba. Dnes si môžete z debničiek vyskladať regál a zajtra ho môžete preskladať na RTV skrinku.

nábytok z drevených prepraviek nábytok z debničiek

Ako si vyrobiť nábytok s debničiek?

Na internete sú určite rôzne návody ako máte opracovať prepravky na ovocie, namalaovať ich a tak ďalej. My Vám to uľahčíme. U nás si zakúpite hotové, opracované debničky. Sú vyrábané z dreva a sú povrchovo úpravené lakom a pastou.

 debničky na predaj

Tak čo, páči sa Vám nábytok z debničiek? Ak máte akékoľvek otázky, napíšte nám, zavolajte nám. Radi Vám pomôžeme.

Zámerne vytvorila nepoužiteľný nábytok.

Pri zariaďovaní domu či bytu mnohí z nás hľadajú moderný dizajnový nábytok. Hľadáme inšpirácie pre obývačku, spálňu či kuchyňu. Internet nám ponúka širokú škálu návrhov, obrázkov od známych aj menej známych dizajnérov.

LOFT - sektorový systém MONS - sektorový systém

Ale. Ako sme si už všimli aj v módnom dizajnérstve, nie všetky výtvory dizajnérov sú použiteľné v reálnom živote. Platí to aj o novej kolekcií gréckej dizajnérky Katerini Kamprani. Tá prišla so svojou novou kolekciou ,,The Uncomfortable". Vytvorila dizajnový, ale zámerne nepoužiteľný nábytok. Napríklad stoličky, na ktorých sa nedá sedieť. 

dizajnová stolička

stoličky od dizajnérky  nepoužiteľná stolička dizajnová stolička

Okrem nábytku vytvorila ďalšie nepoužiteľné predmety, ktoré používame každý deň. Napríklad vidlička, s ktorou sa nedá jesť alebo pohár, z ktorého sa nedá piť.

nepoužiteľný príbor nepoužiteľná vidlička

pohár

nepoužiteľný pohár

Ak ste viac praktický typ, tak Vám radi pomôžeme so skutočne použiteľným nábytkom. Pozrite si naše moderné, dizajnové stoličky, a zároveň sa na nich dá sedieť.

 Stolička CT-720   Stolička Kris

Stolička DCH-170 Stolička HC-229

Aká jedálenské stoličky sa páčia Vám? Radi Vám pomôžeme pri výbere. 

Pre napísanie článku sme použili zdroj: www.theuncomfortable.com. 

Zábava v kuchyni. Vtipné kuchynské pomôcky.

V dnešnej modernej kuchyni platí, že fantázii sa medze nekladú. Moderné recepty, kombinácie chutí a nových ingrediencií. Neplatí to, ale iba o varení. Na internete nás zaujali vtipné kuchynské pomôcky. Práve tie môžu do Vašej kuchyne priniesť trošku zábavy. Priznajme si, že pre mnohé ženy sa varenie stalo už akousi každodennou rutinou. Čo tak malé oživinie v kuchyni?

pomôcky do kuchyne

na hrniec vtipné kuchynské pomôcky

Vtipné a zároveň praktické pomôcky do kuchyne. Určite by zaujali aj Vašich hostí.

kuchynská doska

kuchynské pomôckyzábavné kuchynské pomôcky

zábavné kuchynské pomôcky

vtipné pomôcky do kuchyne

Ako oživiť kuchyňu?

Dizajnéri sa už nejaký ten čas snažia priniesť do kuchyne hravosť a farby. Práve to má podporiť Vašu fantáziu pri varení, ale aj chuť do jedla. Obľúbené sa tak stali farebné kuchynské linky.

Kuchynská linka Viki 270

Kuchynskú linku nevymieňame často. Pri jej výbere teda zvyčajne pozeráme nato, aby bola moderná aj o niekoľko rokov. Z farieb je najobľúbenejšia biela kuchynská linka. U našich zákazníkov sa veľkej obľube teší aj červená kuchyňa alebo šedá kuchynská linka.

Kuchynská linka BIANKA 260

Sektorová kuchynská linka ROSE

Ak sa neviete rozhodnúť pri výbere farby do kuchyne, ponúkame Vám kompromis. Vyberte si kombináciu farieb. 

Sektorová kuchynská linka ROSESektorová kuchynská linka KARMEN

 

V našej ponuke žiaľ tieto kuchynské pomôcky nenájdete. Radi Vám, ale pomôžeme pri výbere kuchynskej linky. Vieme Vám ponúknuť moderné, lesklé, ale aj klasické kuchynské linky.

Sivá farba v interiéri. Ako kombinovať sivú farbu?

Sivá farba v dome či byte. Sivá farba na stenách alebo šedá pohovka? Vám sa to páči alebo nie? Môžeme povedať, že zrejme ako vo všetkom, aj sivá farba v interiéri rozdelila ľudí do dvoch skupín.

Nadšenci šedej farby ju obhajujú. Je to neutrálna farba, jednoducho kombinovateľná. Stačí vymeniť farebné vankúše a iné doplnky, a interiér je opäť trendy. Napríklad tohto roku by ste mohli zvoliť fialové doplnky, fialová je totiž farbou roka 2018. 

A čo nato odporcovia sivej farby? Keď sa povie šedá farba, tak si predstavia betón. Chladný, ošúchaný stavebný betón. Pre mnohých sa sivá stena v interiéri môže javiť ako nedokončená. Očakávajú, že by ju bolo treba namaľovať alebo by sa na ňu hodila tapeta. 

A náš pohľad? Ako predajcovia nábytku Vám môžeme povedať, že sivá farba patrí k trom najobľúbenejším farbám našich zákazníkov. Popri hnedej a čiernej, si zákazníci vyberajú práve šedé sedacie súpravy. Obľúbené sú aj sivé postele či kreslá.

 

S akou farbou kombinovať sivú?

Sivá farba je zemitá a neutrálna. Ako kombinovať sivú farbu a aké výsledky dosiahnete?

Sivú farbu kombinujte s hnedou či béžovou. Do bytu Vám táto kombinácia prinesie vzor prírody a zeme. Zemité farby v interiéri navodia pocit bezpečia, stability a jednotnosti. Ak sa teda rozhodnete pre sivú farbu na stenách izby, vyberte si nábytok vo farbe prírodného dreva. Príjemné pôsobí aj dekor Dub Sonoma, či drevo doplnené biely dvierkami.

Obývacia stena Folk Obývacia stena Jive SO01

Obývacia stena SKY

Ako oživiť interiér?

Sivá farba je skvelou voľbou ak sa Vám nechce príliš premýšľať ako kombinovať farby. Jednoducho si kúpte doplnky vo Vašej obľúbenej farbe a máte to! Sivá v kombinácií s červenou či žltou bude pôsobiť teplo, moderne a sviežo. 

 

 

Zelená farba v interiéri

Zelená farba ešte viac podporí pocit prírody v byte či dome. Z hľadiska psychológie bude kombinácia sivej a zelenej pôsobiť ukľudňujúco. Je vhodná do spálne, ale aj obývačky. Podľa štúdií dokonca pozitívne pôsobí na naše srdce či krvný obeh. 

 

 

Modrá farba v obývačke

Predstavte si sivo-modrú obývačku. Možno to na Vás pôsobí chladne. Sivá v kombinácií s kráľovskou modrou však bude pôsobiť elegantne a luxusne. Nemusíte sa báť modrej v interiéri. 

Sivá kuchynská linka

Sivá farba je vhodná do akejkoľvek miestnosti v dome či byte. Áno, je vhodná aj do kuchyne. Aj v našej ponuke nájdete moderné šedé kuchynské linky. 

Sektorová kuchynská linka GREY Sektorová kuchynská linka GREY 

 

Sivá kuchynská linka Grey je v našej ponuke obľúbená. Korpus je matne sivý a dvierka sú vo vysokom šedom lesku. Jej výhodou je, že si ju môžete vyskladať podľa Vašich potrieb, vďaka samostatným skrinkám. Môžete ju kombinovať s farebnými kuchynskými linkami Karmen, Rose či Bianka. 

Sektorová kuchynská linka KARMEN

 

Sektorová kuchynská linka ROSE

Páčila by sa Vám sivá kuchynská linka? A vôbec, patríte k zástancom alebo odporcom šedej farby v interiéri?