RSS

Blog

Kde hľadať vianočné darčeky?

A opäť je to tu! Opäť sme sa priblížili k najkrajšiemu obdobiu roka: Vianoce sú čoskoro tu! Čo asi dostanem pod stromček??? Aj Vy patríte k ,,hľadačom darčekov"? Skrine, komody, pod sedačkou či v šatníku? Kde budete hľadať vianočné darčeky tento rok? V našom článku Vám poradíme, kde všade môže byť úložný priestor, kde všade by ste teda mali hľadať darčeky. :)

7 Places I have tried to hide my kids' Christmas gifts – SheKnows

Zdroj: internet

Sedacia súprava s úložným priestorom

Kam sa pozriete hneď na úvod? No predsa pod sedačku! Asi nie doslova. Skontrolujte úložný priestor pod sedacou súpravou, tam je priestoru dostatok. K úložnému priestoru v sedacej súprave sa môžete dostať vyklopením sedacej časti alebo pri rozložení sedacej súpravy. 

úložný priestor - Sedacia súprava Dalia new

Sedacia súprava Bonett

 

 

Skrine a komody

Skrine a komody sú samozrejmosťou. Je dosť možné, že práve tam už Vaša manželka, súrodenci či deti darčeky neukryjú. Vedia totiž, že je to asi prvé miesto, kde by ste išli hľadať. Prezrite, ale aj zásuvky v skrini, či nadstavce na skrini.

pravá časť skrine - Skriňa GWEN 70427  dub lefkas - Skriňa Stella

Postele s úložným priestorom

Manželské postele s úložným priestorom sú veľmi obľúbené. Z pohľadu predajcu môžeme povedať, že boxspringové postele s úložným priestorom patria momentálne k najžiadanejším. Ak máte doma manželskú posteľ s úložným priestorom určite by ste ju pri hľadaní vianočných darčekov nemali obísť! Že doma nemáte posteľ s úložným priestorom? Naozaj? Vyskúšajte či sa Vaša manželská posteľ neotvára z boku. 

úložný priestor a spôsob otvárania - Manželská posteľ Aderito 160/180

 

Manželská posteľ môže mať odkladací priestor aj v zásuvkách pod posteľou. Určite sa tam zmestia nejaké menšie darčeky. Takže poriadne podvíhajte deky či sezónne oblečenie, ktoré tam máte odložené.

béžová látka - Manželská posteľ Evora 160

Lavica do kuchyne

Čudujete sa čo Vám to tu píšeme? Áno, lavice do kuchyne sú opäť veľmi trendy. Vďaka modernému dizajnu a štýlovým poťahovým látkam, môže kuchynská lavica skutočne zatraktívniť Vašu kuchyňu či jedáleň. Nemôžeme zabúdať nato, že rohová lavica v jedálni Vám ušetrí priestor. Ale teraz už naspäť k úkrytom vianočných darčekov. Kuchynská lavica zvyčajne má úložný priestor. Ak máte doma kuchynskú lavicu, bežte teda do kuchyne. 

Samostatná rohová kuchynská lavica X I Jedálenská lavica PARIS

Kúpeľňový nábytok

Keď ste už prehľadali všetky tradičné skrýše, skúste ešte prehľadať aj netradičné odkladacie priestory. Choďte do kúpeľne! Skrinky v kúpeľni poskytujú dostatok priestoru na ukrytie darčekov. 

Kúpeľňová zostava Porto WE 01 - wenge - Kúpelňová zostava Porto WE 01

 

 

wenge - Kúpeľňová zostava REA REST III

 

Tak čo, boli ste úspešní pri hľadní darčekov? A aká je Vaša tajná skrýša?

Farby jesene v interiéri.

Práve v tomto čase nám pani jeseň ukazuje tie najkrajšie farby. Žltá, horčicová, oranžová, červená, hnedá, zelená... Príroda sa pripravuje na zimný spánok, na zaslúžený oddych. Krásne jesenné farby aj v nás navodzujú pocit pokoja, oddychu a harmónie. Tak prečo si tento pokoj prírody nepreniesť aj do našich domovov? Myslíte si, že musíte byť odvážny nato, aby ste si kúpili žltú či červenú sedačku? Odvaha nie je potrebná. Ak túžite po obývačke, ktorá bude pôsobiť harmonicky a bude vyžarovať pokoj prírody, stačí si dobre vopred premyslieť ďalšie doplnky.

Jesenná obývačka

Dúfam, že nemyslíte hneď na jesenné dekorácie v obývačke! Nechceme hovoriť o farebných listoch vo váze či vresoch v kvetináči. My Vám ukážeme ako vniesť jeseň do Vašej obývačky prostredníctvom nábytku.

Hnedá sedacia súprava. Áno, máte pravdu, je to klasika. :D Ale záleží aj od toho akú hnedú si zvolíte. K jeseni patrí skôr medovo hnedá alebo gaštanová. Čo poviete? Vyzerá inak ako ,,hnedá sedačka"!

Palladium 9 - Sedacia súprava Jezzi

Červená sedacia súprava vnesie do Vašej obývačky eleganciu. Zvoľte sivé doplnky, alebo horčicové. Farebná sedačka dodá interiéru jedinečnosť a interiér tak nepôsobí nudne. 

Loco 25 - Sedacia súprava Larco

 

Ak si netrúfnete na farebnú sedaciu súpravu, skúste aspoň kreslo. Kreslo ušiak sa dokonale hodí k jeseni a k dlhým zimným večerom. Viete si predstaviť ako sa pohodlne usadíte a začítate sa do obľúbenej knihy? Ušiak je dokonalým kreslom na čítanie. Dôležitá je opierka v spodnej časti operadla. Váš chrbát tak bude v dokonalej polohe. Ruky si môžete oprieť a už len si len vychutnávajte večer. Ale vráťme sa ešte k farbe. Tehlová alebo žltá farba vnesie do Vašej obývačky pokoj prírody. 

ilustračné foto - Kreslo AVA JIM 1ALR  zlatá + bordová - Kreslo Crown

Harmonická spálňa

Tak ako pri obývačke, ani pri spálni nebudeme hovoriť o tom, ako vytvoriť harmonicku spálňu prostredníctvom doplnkov. Celkový dojem dotvárajú síce maličkosti, ale ako prvé Vám vo Vašej spálni udrie do očí posteľ. 

Aj v spálni môžete využiť farby jesene a vniesť do nej harmóniu a pokoj prírody. Niektorí dizajnéri to označujú ako prírodný štýl. Príroda je miesto kde načerpáme energiu, oddýchneme si, kde sa môžeme voľne pohybovať, kde vnímame iba krásu a pokoj. Preto mnohí, práve v tejto uponáhľanej dobe, túžia mať doma kúsok prírody.

Drevená posteľ je už sama o sebe kúskom prírody. Drevo sa veľmi ľahko kombinuje. Doplnky v spálni tak môžete mať vo Vašej obľúbenej farbe. Vytvoríte si tak Vašu dokonalú oázu pokoja.

drevená manželská postel

 

Jesenná spálňa

Jesennú spálňu vytvoríte jednoducho. Zvoľte krásne jesenné farby. Krásu a pokoj jesene tak budete mať doma celý rok. Verte, že v takejto spálni sa Vám bude krásne zasoávať a ešte krajšie prebúdzať. 

O drevenej posteli sme už písali. Teraz sa pozrime na čalúnené postele v jesenných farbách. Hnedá, zelená, či žltá čalúnená posteľ narobí vo Vašom interiéri divy. 

smaragdová posteľ

moderná čalúnená posteľmoderná čalúnená posteľ

A čo Vy? Máte radi jeseň? Ktorá je Vaša obľúbená farba?

Vintage kuchyňa - krásna biela kuchynská linka s dreveným dekorom.

Hľadáte výnimočnú kuchynskú linku? Máme pre Vás niečo. Kuchynskú linku v škandinávskom štýle Royal. Biela kuchyňa, ale predsa iná. Kuchynská linka Royal sa vyrába v dekore Nordická borovica. Je to krásny, jemný drevený dekor. Svetlé drevo je 

Vintage kuchynská linka

Vďaka jedinečnému vzhľadu vnesie do Vášho domu pokoj a harmóniu prírody. Veď predsa taký je škandinávsky štýl. 

Kuchynská linka Royal

Svetlá drevená kuchynská linka

 

Detské sedacie vaky. Sedacie vaky pre deti.

Sedacie vaky sa už niekoľko rokov tešia veľkej obľube. Pohodlné sedenie a dizajn, to sú jeho hlavné výhody. Sedací vak je vďaka svojej výplni tvarovateľný, ľahko sa teda prispôsobí krivkám každého človeka. Môžete na ňom sedieť či ležať, čítať knihu alebo len tak oddychovať. Sedacie vaky sú dnes súčasťou mnohých domácnosti, obývačiek či spálni. Sedací vak je praktickým kúskom nábytku, a zároveň dizajnovým doplnkom. Vďaka svojej farebnosti vnesie do Vášho interiéru hravosť, ale aj útulnosť.

Sedací vak ALIBABA

 

ilustračné foto - Sedací vak Ava Jojo Monolith 37 - Sedací vak Ava Jojo Monolith 61 - Sedací vak Ava Jojo

Detské sedacie vaky

Samozrejme, že sedacie vaky si veľmi obľúbili deti. Tie predsa majú radi mäkké veci, prípadne veci na skákanie. :) Výrobcovia sa samozrejme hneď prispôsobili a priniesli na trh sedacie vaky pre deti. Detský sedací vak je menší, zvyčajne farebnejší. Obľúbené sú detské sedacie vaky v tvare zvieratiek. Malého futbalistu určite poteší sedací vak v tvare futbalovej lopty.

sedací vak slon - Sedací vak BABY TYP 2 - SLON sedací vak mačička - Sedací vak BABY TYP 1 - MAČKA

SK02 / SK03 - Sedací vak EUROBALL SK01 / SK05 - Sedací vak EUROBALL

Oddych po škole

Sedacie vaky sú skvelým miestom na oddych. Po sedení v škole je skvelé, ak sa môžu deti natiahnuť či len tak zvaliť do mäkkého vaku. Je to skvelé miesto na čítanie knihy. Pohodlne sa zvaliť či skákať na vak z postele, keď sa rodičia nepozerajú. :-) Vak je mäkký a skvele drží tvar, vďaka sypkému polystyrénu. Je skvele, že pri väčšine vakov môžete náplň jednocho hocikedy dopĺňať.

Sedacie vaky sú ľahké a nezaberajú príliš veľa miesta. Manipulácia s nimi je skutočne jednoduchá a hravo to zvládne aj Vaše dieťa. Vak môžete ľubovoľne prenášať po izbe. 

SK02 / SK13 - Sedací vak FLOWER medium

Sedací vak do obývačky

Ako sme už spomínali sedací vak môžete jednoducho prenášať. Skúste ho preniesť až do obývačky. :-) Verte, že pohodlie na sedacom vaku pri sledovaní televízie si obľúbia nielen Vaše deti. 

látka NK03 - Sedací vak WAVELET  látka NK01 - Sedací vak WAVELET

Máte doma aj Vy už nejaký sedací vak? 

Sedacie súpravy 2022 - trendy sedačky v roku 2022

Moderné sedacie súpravy v roku 2022. Asi každý z nás túži mať krásny moderný domov. V krásnom prostredí sa budeme cítiť príjemne a môžeme tak dokonale zrelaxovať. Nato nám poslúži sedačka. Je výrazným dizanovým prvkom v obývačke, a zároveň najpoužívanješím kúskom nábytku v obývačke. Preto musí byť naša sedacia súprava pohodlná, a zároveň krásna. Krásna pre nás. :) My Vám dnes chceme ukázať moderné sedačky, ktoré by sa Vám mohli zapáčiť. Pri výbere látok Vám radi poradíme. A keďže vieme, aké náročneé je vybrať si látku cez mobil či počítač, radi Vám zašleme vzorky látok, aby ste látku reálne videli pred záväznou objednávkou.

Moderné sedacie súpravy v roku 2022

V roku 2022 budú trendy farby a odhalené nohy. Už v predchádzajúcich rokoch sme zažili boom modrých či zelených sedačiek. Aj v tomto roku výrobcovia prichádzajú s novými farebným látkami. Trúfli by ste si na čerevenú či žltú sedaciu súpravu?

Nube 45 - Sedacia súprava Lanvin

Monolith 59 - Sedacia súprava Akita

 

V tomto prípade sa sedacia súprava rozhodne stane centrom pozornosti vo Vašej obývačke.

Sedacie súpravy s kovovými nohami

Ako sme už spomínali vyššie, trendy budú odhalené nohy. Sedacie súpravy s kovoými nohami pôsobia vzdušne. Opticky nezaťažujú priestor. Tým, že vidíte skoro celú podlahu, obývačka bude pôsobiť veľká. V neposlednom rade výrobcovia myslia aj na Vaše pohodlie. Výška nožičiek pri sedačkách je dostatočná pre robotický vysávač. Je to možno zábavné, ale je to tak. Aj my v e-shope sa často stretávame s požiadavkou, aby sa pod sedačku dostal robotický vysávač. Túto požiadavku sme tlmočili aj výrobcom, a tí na dopyt samozrejme reagujú. 

Sedacia súprava Ricardo

Sedacie súpravy s čiernymi kovovými nohami

Keď kovové nohy na sedačke, tak tento rok rozhodne čierne. Sedacie súpravy s čiernymi kovovými nohami sú tento rok trendy. Čierny kov je predstaviteľom industrializmu, ale nebojte sa, že by sedačka pôsobila chladne. Čierne kovové nohy dizajnéri v tomto roku dopĺňajú oblými tvarmi. Sedacia súprava tak pôsobí pohodlne a priamo volá, aby ste si na ňu sadli.

Leve 04 - Sedacia súprava Larde

Čierne kovové nohy sa skvelo hodí k akejkoľvek farbe, látke či ekokoži. 

Monolith 37 - Sedacia súprava Akita

Pohodlná sedacia súprava

Sedcia súprava nemôže byť iba krásna, ale musí byť aj pohodlná. Aktuálne je najpoužívanejšia kombinácia pružina falista a pena. Zvyčajne HR pena alebo pena T 30.

detail podrúčky - Sedacia súprava Kairos

 

Soro 61, PRAVÉ PREVEDENIE - Sedacia súprava Kairos

 

Tak čo, oslovili Vás tohtoročné trendy? Páčia sa Vám moderné sedacie súpravy?

Stolík pod televízor - je ešte trendy?

Stolík pod televízor je súčasťou obývacej steny. Dnes už ale väčšina z nás vešia televízor na stenu, stolík pod TV už teda neplní svoju primárnu funkciu. Je teda ešte trendy a vlastne potrebný? 

 čierny lak + divoký dub - RTV stolík AHG-252 OAK   biely mat + biely lesk - RTV skrinka BEST

Stolík pod TV 

Samozrejme, že je stále potrebný. Televízor na stene často nájdeme v novostavbách, kde káble sa už počas stavby schovajú do steny, a televízor tak na stene vyzerá skutočne skvele. V mnohých domácnostiach je ale zrejme televízor naďalej uložený na skrinke. 

 

Keď hovoríme o technike, tak musíme pripomenúť, že televízny či satelitný box musia byť na skrinke. Inak by ste ho zrejme nezapli. Alebo máte iné skúsenosti či tipy? Pokojne nám napíšte.

 dub wotan - RTV skrinka DERBY 100

Či už máte na skrinke pod TV televízor alebo nie, skrinka pod televízor by mala byť súčasťou Vašej obývačky. V neposledom rade je to úložný priestor v obývačke. Ako sme už neraz spomínali, úložného priestoru nie je nikdy dosť. 

 samoa king - KORA RTV skrinka KRT2   dub lefkas + čierna - RTV skrinka JOHN 07

Stolík pod TV biely alebo Dub Sonoma?

Áno, práve tieto dve farebné prevedenia sú veľmi obľúbené. Samozrejme, že si nekúpite samostatnú skrinku pod televízor, ale skrinka je súčasťou obývacej steny. Biela či biela lesklá obývacia stena je aj u našich zákazníkov veľmi obľúbená. Je to nadčasové prevedenie, ktoré tak rýchlo nevyjde z módy. Stačí si zvoliť doplnky napríklad drevené alebo farebné a Vaša obývačka získa jedinečný vzhľad. Doplnky môžete časom vymeniť a budete mať ,,novú" obývačku.

biely mat + dub sonoma - RTV skrinka Sella - mat biely mat + biely lesk - RTV skrinka MEX 160  

Čierna kuchynská linka s drevom, zoznámte sa s Modenou.

Novinka v našej ponuke. Moderná kuchynská linka v krásnej kombinácií čierna matná a drevený dekor Dub Artisan. Sektorová kuchynská linka Modena. Radi Vám predstavíme našu novinku. Ak sa Vám zapáči, radi Vám pomôžeme aj s návrhom kuchyne, či poradíme.

Sektorová kuchynská linka Modena

Čierna matná sektorová kuchynská linka

Modena je čierna matná sektorová kuchynská linka. Sektorová kuchynská linka, to chceme teraz zvýrazniť. Kuchynská linka Modena pozostáva z množstva samostatných skriniek. Môžete si teda vyskladať kuchynskú linku v rôznej dĺžke aj tvare. Rovná kuchynská linka, rohová kuchynská linka aj moderná kuchynská linka v tvare U. Za skvelú cenu si zariadíte modernú a kvalitnú kuchyňu!

Vyberte si zásuvkové skrinky, skrinky s policami a dvierkami. V ponuke nájdete aj dolnú a hornú rohovú kuchynskú skrinku. Určite Vás zaujme aj potravinová skrinka. Je iba na Vás či ju využijete na uloženie potravín alebo na uloženie hrncov, či tanierov. Úložného priestoru nie je predsa nikdy dosť.
Výrobcovia kuchynskej linky Modena mysleli aj na kuchynské spotrebiče. Môžete si do novej kuchyne vybrať skrinku na rúru či skriňu na chladničku. Spotrebiče sa tak stanú súčasťou Vašej kuchyne a celá kuchynská linka bude pôsobiť jednotne, a kompaktne.

Sektorová kuchynská linka Modena

Kuchyňa s tichým zatváraním dvierok

Kuchynská linka Modena má systém tichého uzatváranie dvierok a zásuviek. Tento systém tvoria špeciálne závesy, ktoré spomaľujú zatváranie dvierok. Nemusíte sa tak báť búchania kuchynských dvierok. Ušetrí to Váš sluch a ochráni Vašu novú kuchyňu.

Sektorová kuchynská linka Modena

Ako čistiť čiernu matnú kuchynskú linku?

Mnohí sa určite zdesia, keď sa povie čierna kuchynská linka. Šmuhy, odtlačky rúk a prstov, atď. Ako to vyčistiť? Nemyslíme si, že práve to je dôvod, aby ste si nekúpili čiernu kuchyňu. O čiernu kuchynskú linku sa treba starať rovnako ako o bielu, červenú, zelenú, drevenú, matnú, či lesklú. Každá kuchynská linka sa predsa zašpiní rovnako. Na trhu je dnes dostatok čistiacich prostriedkov. Ale úplne postačí navlhčená utierka napr. z mikrovlákna. Na odstránenie mastnoty je asi najúčinnejší prostriedok na riad. Ak budete kuchyňu pravidelne čistiť, bude vyzerať ako nová. A to platí o každej kuchynskej linke, nielen o čiernej. Ideálne je ak vyčistíte kuchynskú linku po každom použití, aby sa špine neusadila a ,,nezažrala“ sa.

Sektorová kuchynská linka Modena

Páči sa Vám naša novinka? Napíšte nám, poteší nás Váš názor.

 

Čo zavesiť v obývačke na stenu?

Hľadáte tip ako zútulniť obývačku? Jeden pre Vás máme. Pozrite sa na steny. Sú prázdne alebo už ste využili tento priestor? Je to miesto presne v úrovni očí, teda na neho pozeráme dosť často. Čisté biele steny by pôsobili chladno a neútulne. Čo teda zavesiť na stenu?

Fotky na stenách v obývačke

Rodinné fotky na stenách vyžarujú teplo domova a rodinnej pohody. Každý deň začnete pohľadom na Vašich milovaných. :) Dnes je trendom foto stena, t.j. fotky na celej stene. Zvyčajne sa používajú rámčeky v rôznych farbách, veľkostiach a tvaroch. Rozhodne to upúta pozornosť každej Vašej návštevy.

Nechajte fotky a obrazy vyniknúť - Žena SME

Zdroj: internet

Obrazy na stenách

Obrazy a umelecké diela zase vyžarujú ,,vážnosť". Obývačka bude pôsobiť ako galéria. Obrazy na stenách pôsobia skôr formálne. Môžu byť, ale skvelým dizajnérskym doplnkom. Prostredníctvom obrazov môžete do Vášho interiéru preniesť farbu, eleganciu, luxus či prírodu.

Police na stenu

Okrem obrazov a fotiek vidíme na stenách najčastejšie police. Drevené police, kovové či dizajnové police v rôznch tvaroch. Výber je iba na Vás. Rovnako je na Vás, čo na police uložíte. Knihy? Môžete mať svoje obľúbené knihy hneď po ruke. Alebo môžete mať na očiach Vaše obľúbené suverníry z dovoleniek. V okamihu sa tak môžete preniesť naspäť k moru či na hory.

    korpus dub wotan + dvierka dub wotan + čierny vysoký lesk  (29 WTS MH) - Obývacia stena Manhattan + LED

Polica je často súčasťou obývacej steny. Je teda v rovnakom dekore ako celá Vaša obývačka, a obývačka bude skvele zladená. Na obrázkoch z katalógov môžete vidieť, že polica sa najčastejšie umiestňuje nad televízor. 

biela + dub grandson - Obývacia stena ALICANTE

Dizajnové police na stenu

 Aj samotná polica môže byť dizajnovým doplnkom. Odlišný tvar ako majú klasické police, ale rovnaká funkčnosť. 

ROMERO závesná polica R10  120  dub riviera - Závesná polica  COSMO C11 dub sonoma + biela - UNO polica 09

Kombinácia kovu a dreva je momentálne veľmi obľúbená. A tak sa výrobcovia rozhodli ju priniesť aj na poličky. 

v priestore - Sada závesných políc AZURI

 

umiestnenie v priestore - Závesná polička DESIO TYP 2 čierny kov + prírodná  - Závesná polička DESIO TYP 1

Závesná vitrína do obývačky

Budeme sa opakovať, ale: ,,Úložného priestoru nie je nikdy dosť!" Využijte teda aj priestor na stene. Aktuálne sú veľmi obľúbené závesné vitríny na stenu. Vaša obývacia stena bude štýlová. Aj pri skrinkách na stenách platia staré známe pravidlá. Prúžky rozširujú. Teda úzke dlhé vitríny opticky predĺžia stenu. Naopak kúpte si vysokú závesnú vitrínu a miestnosť sa bude zdať vyššia. 

dub nelson + betón - Obývacia stena IOVA + LED

antracit + dub wotan (28 ANWT SK) - Obývacia stena SILK + LED dub nelson + biely vysoký lesk - Obývacia stena SOFI

 

Určite bude zaujímavo vo Vašej obývačke vyzerať závesná vitrína sa LED osvetlením. Vaše obľúbené suveníry či dekoračné predmety získajú nový vzhľad vďaka podsvieteniu. A rozhodne na seba strhnú pohľady každej Vašej návštevy.

 

korpus čierny mat / dvierka čierny lesk (23 ZZ FY 41) - Vitrína Fly veľká 41  korpus biely mat / dvierka čierny lesk (23 WS FY 42) - Vitrína Fly veľká 42

Komoda na stenu

Aj komoda môže vysieť vo Vašej obývačke. Ale aj na chodbe či v spálni. Ponúkne Vám bohatý úložný priestor a opticky nezaťaží priestor. Napríklad táto závesná komoda Fly má moderný dizajn a prakticky rozdelení odkladací priestor. Niečo môžete schovať za dvierka a niečo vyložiť na výslnie s LED podsvietním. Komoda Fly je bezúchytková, má teda čistý, jemný dizajn. Čo na ňu poviete?

korpus čierny mat / dvierka biely lesk (23 ZW FY SBI) - Závesná vitrína Fly SBI

A čo máte zavesné na stenách Vy? Pokojne nám napíšte či pošlite fotky pre inšpiráciu. 

 

Novinka v našej ponuke: sektorová detská izba Figo.

Do našej ponuky sme zaradili detskú izbu Figo. A musíme povedať, že takýto typ nábytku sme u nás ešte nemali. Klasický biely nábytok do detskej či študentskej izby, a predsa výnimočný. Je výnimočný vďaka koženým úchytkam. Práve tie z klasickej bielej komody či skrine vytvárajú nepriehliadnuteľný dizajnový nábytok.

FIGO detská izba FIGO detská izba

Sektorový nábytok do detskej izby Figo je vhodný pre najmenších aj najväčších. Je to rastúca detská izba a naviac univerzálna. Je vhodná pre chlapca aj dievča, pre škôlkara aj školáka. Stačia vhodné farebné doplnky.

Nábytok Figo je na drevených nohách. Pripomína tak škandinávsky štýl, ktorý sa vyznačuje minimalizmom. Nábytok na nožičkách pôsobí vzdušne a uľahčuje upratovanie. Nemusia Vás už trápiť chumáče prachu za skriňou.

FIGO detská izba

Sektorový nábytok znamená, že si môžete kúpiť to čo potrebujete, a to na čo máte priestor. Potrebujete dve komody či väčšiu skriňu? Výber je iba na Vás. Detská izba Figo pozostáva z 8 samostaných komponentov. Pomocou nich si, ale môžete jednoducho zariadiť celú detskú či študentskú izbu.

Komoda do detskej izby

Úložný priestor je dôležitý nielen v detskej, ale aj študentskej izbe. Komoda je skvelým pomocníkom. Získate odkladací priestor v zásuvkách. Je nižšia, a teda opticky nezaťaží priestor. Vybrete si variant, aký sa Vám páči. Komoda môže slúžiť na uloženie kníh a zošitov, alebo aj oblečenia. 

FIGO komoda 3S 02  FIGO komoda 4S1D 03

 

Písací stolík do detskej izby

Písací stolík je nevyhnutnou súčasťou každej detskej respektíve študentskej izby. Žiak či študent by mal mať svoj vlastný priestor, kde si môže pokojne písať úlohy a učiť sa. Písací stolík by mal mať dostatočnú pracovnú plochu a je skvelé, ak má aj úložný priestor. Do zásuviek na písacom stole si môžu Vaše deti uložiť zošity, knihy. Alebo budú mať písacie potreby hneď po ruke. Naviac, pre mamičky je každý úložný priestor v detskej izbe veľkým plusom. Je to príležitosť pre väčší poriadok v detskej izbe.

FIGO písací stolík 08  FIGO závesná polica 09

Nad písací stôl môžete umiestniť poličku. Je to otvorený priestor, kde si môžu Vaše deti vystaviť obľúbené predmety, fotky či knihy. Je to ďalší odkladací priestor, a zároveň dotvára celkový dizajn izby.

Drevená posteľ pre deti

Komody, skrine, poličky, písací stôl a samozrejme posteľ. Biela drevená posteľ na nožičkách krásne doladí celú študentskú izbu. Fraebné obliečky vnesú do priestoru farbu a rozžiaria ho. Čo poviete?

 

FIGO posteľ 36

 

Biely nábytok do detskej izby

Biely nábytok je nadčasový. Jeho kúpu určite neoľutujete, bude trendy aj niekoľko rokov. Práve preto môžeme aj sektorový nábytok Figo zaradiť k rastúcemu nábytku do detskej izby. Kúpte ho pre Vaše malé dieťa, doplnky môžete ladiť do ružova, modra, žltá, ako len chcete. Ako bude Vaše dieťa rásť, stačí meniť doplnky. Sektorový nábytok do detskej izby Figo je vhodný pre žiaka aj pre staršieho študenta. Zároveň je vhodný pre chlapca aj pre dievča.

FIGO detská izba

 

Ste prívržencami bieleho nábytku alebo uprednostňujete farebný nábytok pre deti? Páči sa Vám naša novinka?

Farbou roka 2022 je fialová, ktorá nie je fialová.

Priblížil sa koniec roka, a tak svet módy a dizajnu opäť očakával vyhlásenie spoločnosti Pantone. Práve táto spoločnosť vyhlasuje každoročne Farbu roka pre nasledujúci rok. A tak sme sa dočkali. Farbou roka 2022 je fialová, ktorú ale, podľa vyjadrení spoločnosti Pantone, nemáme označovať ako fialovú. Je to pomerne nová farba, ktorá vznikla len pred nedávnom a volá sa Very Peri. Vznikla zmiešaním červenej a modrej, a tak ju aj máme označovať. Ak sa Vás niekto opýta aká je farba roka 2022, odpovedzte: tmavý odtieň modrej s červenkastými odleskami. Táto farba ma byť novým pohľadom a víziou na obľúbenú modrú farbu. Znej si máme vziať pokoj, harmóniu a pohodu.

Pantone Color of the Year 2022 / Palette Exploration | Pantone

Zdroj: www.pantone.com

Farba roka 2022

Spoločnosť Pantone nevyberá IBA farbou a LEN pre svet módy. Pri výbere farby na nasledujúci rok sa zohľadňuje celková situácia o svete, ekonomické a spoločenské dianie, či sociálne podmienky. Farbu roka 2022 poznačila pandémia koronavírusu. V tejto dobe má byť farba Very Peri symbolom optimizmu a optimistického očakávania budúcnosti. Zároveň je nositeľom nekonečných možností a nových štandardov, ktoré sme si vybudovali počas tejto pandémie. S touto farbou roka 2022 sa budeme stretávať počas celého nasledujúceho roka v móde, dizajne, marketingu, vo výrobe. Mala by sa objaviť vo väčšine oblastí života.

Elementos con el color 'Very peri' como las flores de Gisela Graham London, el cuadro de Flora Rozita, sofá de My Face o lámina de Desenio, entre otros

Zdroj: internet

Farba roka 2022 v interiéri

Áno, dotýka sa to aj nábytku a interiérov domov a bytov. Nepredpokladáme, že by sa táto farba mala objaviť na veľkých kusoch nábytku ako je sedacia súprava. Naviac skutočne sa jedná o ,,čerstvo namiešanú farbu", teda výrobcovia ešte neponúkajú poťahové látky v tomto odtieni modrej.

Very Peri es el color del año de 2022, según PantoneZdroj: internet

Ale doplnky v interiéri vo farbe roka 2022 si rozhodne vieme predstaviť. Táto fialová farba, alebo presnejšie kombinácia modrej a červených podtónov, môže vniesť do priestoru niečo jedinečné. Zaručene bude Váš interiér pôsobiť veselo, hravo a optimisticky.

oroducts in purple tones from desenio, dartington crysal, ligne roset, thorndown paints and more

Zdroj: realhomes.com

Omnoho lepší efekt, ale dosiahnete kombináciou farby Very Peri a inej farby. Napríklad so sviežou zelenou. Vznikne Vám svieži interiér s pokojom a harmóniou prírody.

Čo poviete na farbu roka 2022? Trúfnete si na ňu? Kúpite si nejaký módny kúsok alebo doplnky do domácnosti?