Akú skriňu si vybrať podľa charakteru Vašej spálne?

Šatníková skriňa so zrkadlom alebo bez neho, aký materiál a farbu skrine vybrať do malej či veľkej spálne, do tmavej či úzkej spálne. Poradíme Vám!

ilustračné foto - Skriňa Elena 3D

 

Vybrať skriňu do spálne nie je také jednoduché. Musí mať dostatok úložného priestoru, a zároveň musí byť krásna. Po prebudení by ste sa mali obklopiť krásnymi vecami, ktorá Vám hneď ráno navodia krásny deň. Skriňa je nevyhnutnou súčasťou spálne, a preto by sa Vám mala páčiť. Alebo v prvom rade prihliadate na praktickosť? Vyberajte si teda skriňu podľa druhu úložného priestoru. Oblečenie skôr vešiate alebo skladáte? podľa toho vyberajte aj skriňu. Vešiakovú, policovú alebo so zásuvkami.

dub lefkas + čierna - Skriňa ROMUALDA 140

Ako skriňu do farebnej spálne?

Farba skrine v spálni je vecou vkusu a preferencií majiteľa a usporiadania celého interiéru. Priaznivci eko štýlu si vyberú dekory pripomínajúce drevo alebo ratan. Minimalisti určite vsadia na sklo alebo bielu farbu. Milovníci glamour štýlu preferujú skôr sklo, zrkadlá či lesklý materiál. Priaznivci loftového štýlu siahnu po tmavšich dekoroch, skle či betóne. A vlastne by nebolo nad čím sa pozastavovať, no oplatí sa venovať pozornosť niekoľkým aspektom.

Akú skriňu vybrať do malej spálne?

Skriňa do malej spálne - pre malú spálňu vyberte skriňu so zrkadlom. Ak máte šatník s dverami, tak zvoľte číre sklo vo dverách šatníka. Vďaka odrazu obrazu v sklenenej tabuli interiér opticky zväčšíte a získate efekt hĺbky. Zrkadlo tiež odráža svetlo a osvetľuje spálňu. Ráno sa prebudíte do sviežej, svetlej miestnosti.

biela - Skriňa Fado 180

 

Veľmi nevhodné sú tmavé dekory. Malá izba s tmavým nábytkom bude pôsobiť temne a pochmúrne. Z psychologického hľadiska sa Vám bude v takejto spálni aj zle prebúdzať.

Aká skriňa je vhodná do malej spálne? Ešte Vám chceme ukázať rohovú skriňu. Je skvelým riešením do malého priestoru. Vďaka rohovej skrini využijete priestor v rohu izby. V rohu izby nemusí byť nevyhnutne kvetina. :) 

Rohová skriňa Kubo KB6  Rohová skriňa Kubo KB6

Skriňa do tmavej spálne.

Skriňa do tmavej spálne - ako je uvedené vyššie, zrkadlo, bude vynikajúcim riešením aj v tomto prípade. A ak Vám prekáža odrazený obraz alebo nechcete zrkadlo vo dverách šatníka, zvoľte svetlé farby skiel. Sklo jemne odráža odrazy svetla, dodáva šatníku ľahkosť a modernosť. Okrem toho sa sklo ľahko udržiava čisté, čo je dôležité v miestnostiach, ako sú spálne. Ak nemáte radi ani sklo, siahnite po svetlých dekoroch dreva, bielej alebo lakovanej doske. Určite rozveselia a rozžiaria spálňu.

biely mat + biely vysoký lesk - Skriňa GWEN 70429  Skriňa BELT

Akú skriňu vybrať do úzkej spálne?

Skriňa do úzkej spálne by mala byť skriňa s posuvnými dverami a zrkadlom. Skvelá voľba! Vďaka posuvným dverám ušetríte priestor. Ak by ste si vybrali skriňu s krídlovými dverami, museli by ste rátať s priestorom na otváranie dverí. Tak môžete skriňu umiestniť pozdĺž steny a zmestí sa Vám aj posteľ. A možno aj kráľovská boxspringová posteľ. :-) Vyhnite sa aj vodorovným pruhom na dvierkach nábytku, pretože miestnosť bude ešte dlhšia a neúmerná.

ilustračné foto - Skriňa Twister 1

Skriňa do veľkej spálne

Veľká spálňa – máte šťastie a môžete si vybrať prakticky z akéhokoľvek materiálu a farby, ktorá sa Vám páči, a čo Vám napovie fantázia. Len nezabudnite, že spálňa je zónou relaxu a oddychu, preto by do tejto atmosféry mala svojim vzhľadom zapadať aj šatníková skriňa v spálni

čiernaTol03 - Skriňa Toledo

 

Craft biely - INDIANAPOLIS skriňa 18

Skúste zladiť svoje preferencie s osvedčenými riešeniami a zvoľte štylistický kompromis, vďaka ktorému šatník v spálni každé ráno a večer ukryje potrebné veci, no zároveň ozdobí interiér.

Špeciálna ponuka

Váľanda (posteľ) EDO 1

Váľanda EDO 1 váľanda s úložným priestorom. Farebné prevedenie čalúnenia molitanového matraca si môžete vybrať podľa vlastných predstáv zo širokej škály poťahových látok. Korpus môže byť čalúnený alebo v dekore dreva. Kvalitná váľanda od SLOVENSKÉHO výrobcu.
€135,00

Váľanda (posteľ) EDO 5

Váľanda EDO 5 váľanda s úložným priestorom. Farebné prevedenie čalúnenia si môžete vybrať podľa vlastných predstáv zo širokej škály poťahových látok. Korpus môže byť v prevedení: čerešňa, jelša, buk, orech alebo biela. K dispozícii je možnosť výberu z 3 prevedení matraca. Kvalitná váľanda od SLOVENSKÉHO výrobcu.
€179,00

Váľanda (posteľ) EDO 5 - SKLADOM

Váľanda EDO 5 je váľanda s úložným priestorom. Dostupná s kvalitným sendvičový matracom v dvoch prevedenia: buk + sivá vzorovaná látka.
€199,00
Zanechajte svoj komentár