Inšpirácie do jedálne. Dizajnová jedáleň s ratanom aj malá jedáleň.

Jedlo chutí oveľa lepšie v krásnom interiéri, a preto Vám prinášame inšpirácie do jedálne. Správne zariadená jedáleň sa stane miestom stretnutí a spoločného stravovania. Krásny nábytok, priateľské farby a efektné osvetlenie urobia jedáleň príťažlivou nielen pre členov domácnosti, ale aj pre Vašich hostí. Ako zariadiť jedáleň, aby ukázala náš dobrý vkus?

ilustračné foto - Jedálenský set Modena 1 + Boss 10 1+6

Jedáleň je veľmi dôležitým bodom v každej domácnosti, miestom, kde sa stravuje celá rodina. Aj keď Vám veľkosť bytu nedovoľuje zariadiť si samostatnú izbu, stačí trocha kreativity a určite nájdete kúsok miesta aj v kuchyni či obývačke, ktorý Vám umožní vytvoriť mini jedáleň a na chvíľu spojiť celú rodinu. Skvelou inšpiráciu malú jedáleň je jedálensky set pre dve osoby alebo jedálenská zostava s lavicou.

stôl Fondi + stoličky K314 v tmavomodrej látke - Jedálenský set FONDI + K314  1+2

 

Rohová lavica v jedálni je nielen veľmi praktická, ale momentálne aj moderná. Výrobcovia opäť ponúkajú jedálenske lavice a musíme uznať, že sú naozaj krásne a hodia sa do modernej jedálne. 

Jedálenský set X I 

Moderná jedáleň – ako ju zariadiť?

Jedáleň spojená s obývacou izbou bude ako stvorená na usporiadanie slávnostnej alebo vianočnej večere. Veľký stôl je najdôležitejším kusom nábytku v každej jedálni a je naň upriamená všetka pozornosť. Skvelý bude veľký, drevený, obdĺžnikový stôl s kovovými nohami, za ktorý sa zmestí veľké množstvo ľudí. K stolu by sme si mali dať pohodlné stoličky, ktoré budú mať vysoké operadlá, ktoré zabezpečia väčší komfort. Klasická váza s čerstvými kvetmi zútulní Vašu jedáleň. 

 ilustračné foto - Jedálenský set Modena 1 + Roma 2 1+6

Veľmi dôležitým bodom každej jedálne je správne osvetlenie. Najdôležitejší zdroj svetla by mal byť umiestnený tesne nad stolom. Svietidlá a lampáše umiestnené na komode navodia úžasnú atmosféru a nástenné svietidlá, a reflektory namontované pod stropom rovnomerne osvetlia celú miestnosť.

ilustračné foto - Jedálenský set Modena 1 + Nilo 10 1+6

Drevené prvky, ktoré zútulnia jedáleň

Drevený nábytok je spoľahlivým prvkom v každej domácnosti. Vyznačuje sa predovšetkým odolnosťou a prirodzenou krásou.

Rozkladací jedálenský stôl BACARDI

 

Môžeme skúsiť zaviesť trochu modernejší prvok v podobe bieleho, lakovaného typu. Biely lesklý povrch zvýrazní kresby na nábytku. Drevo nechá vyniknúť jedáleň svojou sýtou farbou, krásnou textúrou a formou. Navyše vnesie do interiéru teplo a stane sa ozdobou jedálne. 

Jedálenský set Wenus 5 S + Roma 3 1+6

Jedáleň s okrúhlym stolom

V malých jedálňach je okrúhly či ovalný stôl skutočne najlepšou voľbou.. Skvelou možnosťou bude možnosť rozloženia nábytku, ktorý denne zaberie menej miesta v miestnosti. Tvar stola uľahčí kontakt medzi okolosediacimi a umožní voľný rozhovor.

Stôl Ashmore + Kreslá Toledo 2 - Okrúhly jedálenský stôl ASHMORE

Okrúhly stôl v kombinácii so stoličkami v rovnakej farbe dodá miestnosti minimalistický charakter. Lesklé svietidlo nad stolom dodá elegantný vzhľad a obrazy interiér jemne oživia. Nastavenie stola je veľmi dôležité. V jedálni sa bude skvele hodiť moderný riad v jednotnej farbe, napríklad čiernej. Ak chcete oživiť dekor Vášho stola, vyberte si riad v výraznejšej farbe: oranžová, žltá alebo námornícka modrá.

Dizajnová jedáleň

A čo si vlastne predstavujete pod pojmom dizajnová jedáleň? Pre niekoho to môže byť sklenený stôl, pre iného zase stôl s čiernymi kovovými nohami. Tohto roku je veľmi trendy ratan, ratanové prvky, doplnky zo slamy. Tak my Vám teraz predstavujeme dizajnovú jedáleň so stolom Maurycy. 

dub craft - Rozkladací jedálenský stôl MAURYCY

 

 

Špeciálna ponuka

Váľanda (posteľ) EDO 1

Váľanda EDO 1 váľanda s úložným priestorom. Farebné prevedenie čalúnenia molitanového matraca si môžete vybrať podľa vlastných predstáv zo širokej škály poťahových látok. Korpus môže byť čalúnený alebo v dekore dreva. Kvalitná váľanda od SLOVENSKÉHO výrobcu.
€135,00

Váľanda (posteľ) EDO 5

Váľanda EDO 5 váľanda s úložným priestorom. Farebné prevedenie čalúnenia si môžete vybrať podľa vlastných predstáv zo širokej škály poťahových látok. Korpus môže byť v prevedení: čerešňa, jelša, buk, orech alebo biela. K dispozícii je možnosť výberu z 3 prevedení matraca. Kvalitná váľanda od SLOVENSKÉHO výrobcu.
€179,00

Váľanda (posteľ) EDO 5 - SKLADOM

Váľanda EDO 5 je váľanda s úložným priestorom. Dostupná s kvalitným sendvičový matracom v dvoch prevedenia: buk + sivá vzorovaná látka.
€199,00
Zanechajte svoj komentár