Nábytok na balkón - voľný čas na balkóne

Konečne je to tu! Dni sú čoraz teplejšie a my môžeme čoraz viac času tráviť vonku. Vyhrievať sa na slniečku a naberať vitamín D. Je teda čas popozerať sa po záhradnom nábytkuZáhradný nábytok môžete umiestniť na terasu, ale aj balkón. 

Ratanový set Garden stôl + 6 kresiel

 

Malé balkónové sedenie

Ak chceme oddychovať na balkóne, musíme nájsť ten správny nábytok, ktorý nám umožní relax vonku. V malých priestoroch sa najlepšie osvedčia malé zostavy, prispôsobené rozmerom balkóna. Záleží na individuálnych preferenciách, či to bude jedno pohodlné kreslo a maličký stolík, alebo stôl a stoličky. Oplatí sa hľadať skladacie alebo stohovateľné riešenia (možné skladať na seba), vďaka ktorým môžeme ľubovoľne meniť usporiadanie a pohodlne skladovať nábytok bez toho, aby zaberal veľa miesta.

čierny kov + sivá sieťovina - Záhradné skladacie kreslo ROCKYčierna matná  + prírodný ratan - Jedálenský set FONDI + K337   1+2 

Skvelou možnosťou je aj čoraz obľúbenejší multifunkčný nábytok, ktorý plní mnoho rôznych úloh. Čo tak lavica so stolíkom v jednom? Záhradná lavica s výklopným stolíkom je idelánou voľbou na balkón či menšiu terasu.

čierny kov  - Záhradná lavička s výsuvným stolíkom DAGNO

Oplatí sa nájsť aj nejaký priestor na čo i len malú truhlicu, do ktorej zmestíme všetky potrebné doplnky alebo schováme veci, ktoré chceme mať pri oddychu po ruke. Ak náš balkón nie je zastrešený alebo nemáme vysúvaciu markízu, v prospech užívateľov, a rastlín rastúcich na balkóne treba myslieť na dáždnik. Môže ísť o stojace riešenie, aj keď v naozaj malých priestoroch sa lepšie osvedčia predmety pripevnené na stenu, napríklad markíza. Vďaka tomu je pobyt na balkóne ešte príjemnejší, bez rizika úpalu či prehriatia organizmu, ktoré môže byť zdraviu nebezpečné.

Balkónový nočný život - osvetlenie 

Rovnako ako v prípade oddychových zón v záhrade, aj na balkóne chceme často relaxovať, hoci je aj v noci. Dôležité je teda aj osvetlenie. Najčastejším riešením do malých priestorov sú nástenné svietidlá, ktoré nezaberajú miesto na podlahe či stole. Samozrejme, na vybudovanie romantickejšej nálady môžete pridať aj lampáše a sviečky, ktoré dodávajú príjemné teplé svetlo. Skúste využívať aj energiu zo slnka. Môžete siahnuť po solárnom osvetlení, ktoré sa vyrába v nekonečných variantách.

Balkón na relax aj ako záhradka

Každý priestor môže byť usporiadaný tak, aby bol funkčný a krásny. Nezáleží na tom, či ide o veľkú záhradu alebo intímny balkón – dôležitý je dobrý a kreatívny nápad. Jeho realizáciu podporujú rôzne prvky vybavenia a doplnkov dostupné na trhu – od rastlín až po pohodlný, skladací či multifunkčný nábytok, ktorý vám umožní po dlhom dni plnom povinností príjemne relaxovať na balkóne.

Ratanový nábytok na balkón

Ratan je azda najobľúbenejším typom nábytku na balkón či terasu. A to už niekoľko rokov. Aj keď momentálne sa do popredia dostáva industrializmus, teda kov a betón, ratan je akousi stálicou. Je nadčasový! Výrobcovia dnes prichádzajú skôr so svetlým ratanom. V kombinácií s tmavými nožičkami pôsobí kontrastne, ale svetlé drevo dokonale prináša kúsok prírody. Posúďte sami!

Stôl Indira + Stolička K400 - Ratanový stôl INDIRA

 

Hojdacia lavička na terasu či balkón

Ak nemáte prietor na rohovú sedaciu súpravu či jedálenský set, určite by ste mali siahnuť aspoň po kreslo alebo lavičke. Videli ste už našu novinku? Hojdacia záhradná lavička. Doprajte si skutočný relax vonku na čerstvom vzduchu! 

Záhradná hojdacia lavička WILIO

Špeciálna ponuka

Váľanda (posteľ) EDO 1

Váľanda EDO 1 váľanda s úložným priestorom. Farebné prevedenie čalúnenia molitanového matraca si môžete vybrať podľa vlastných predstáv zo širokej škály poťahových látok. Korpus môže byť čalúnený alebo v dekore dreva. Kvalitná váľanda od SLOVENSKÉHO výrobcu.
€135,00

Váľanda (posteľ) EDO 5

Váľanda EDO 5 váľanda s úložným priestorom. Farebné prevedenie čalúnenia si môžete vybrať podľa vlastných predstáv zo širokej škály poťahových látok. Korpus môže byť v prevedení: čerešňa, jelša, buk, orech alebo biela. K dispozícii je možnosť výberu z 3 prevedení matraca. Kvalitná váľanda od SLOVENSKÉHO výrobcu.
€179,00

Váľanda (posteľ) EDO 5 - SKLADOM

Váľanda EDO 5 je váľanda s úložným priestorom. Dostupná s kvalitným sendvičový matracom v dvoch prevedenia: buk + sivá vzorovaná látka.
€199,00
Zanechajte svoj komentár