RSS

Blog

Čo o Vás prezradí nábytok?

Hneď na začiatku musím napísať, že nábytok o Vás prezradí všetko. To ako máte zariadený dom či byt je Vašim odrazom. Odrazom Vášho štýlu, odrazom toho čo sa Vám páči a čo máte radi. V podstate je vyjadrením Vašej osobnosti, rovnako ako napríklad Vaše oblečenie.

Milujete minimalizmus?

Ste introvert. Máte radi usporiadanosť a poriadok. Preferujete minimum nábytku. Čisté línie nábytku a hlavne funkčnosť. Pri výbere nábytku pozeráte najskôr na praktickú stránku nábytku. Aj Vaša sedačka má zrejme jednoduché línie.

Memory 11, ĽAVÁ - Sedacia súprava AVA TINY U
Minimalizmus preferujú aj perfekcionisti. Málo nábytku a vždy poriadok. Chcú mať prehľad o tom, kde sa čo nachádza. Všetko musí byť na svojom mieste. Nechcú mať doma zbytočnosti, a preto im minimalizmus vyhovuje. Z farieb uprednostňuje bielu, ktorá je znakom čistoty a poriadku.

ilustračné foto 4 - LIVING - sektorový systém

Vintage štýl

Ľudia, ktorí vyhľadávajú nábytok vo vintage štýle sú priateľskí, spoločenskí. Sú naviazaní na históriu. Majú krásne spomienky na detstvo a radi sa v myšlienkach vracajú do minulosti. Vintage nábytok im pripomína prázdniny u starých rodičov. Ak aj Vy máte radi vintage štýl, zrejme si radi prezeráte staré fotografie.

biela - Obývacia stena Kamo

Sedacia súprava Alex 3+1+1

 

GALIA - sektorový systém

Máte doma dizajnovú sedačku?

Máte doma dizajnovú sedačku? Žltú sedačku? Ste rozhodne sangvinik. Optimista, priateľský, milujúci spoločnosť. Sangvinik miluje návštevy a je rád stredobodom spoločnosti. To je jeho kritérium aj pri výbere nábytku. Nábytok musí zaujať. Dizajnový nábytok do obývačky či výstredná, farebná sedačka.

antracit + dub wotan - Obývacia stena Silk + LED

 

korpus čierny mat / dvierka čierny lesk (26 ZZ CM1) - Obývacia stena Comet I + LED

 

Sangvinik má rád spoločnosť, rád sa stretáva s priateľmi. Potrebuje teda dostatok priestoru na sedenie. Optimista obľubuje svetlé farby. Modrá, žltá, zelená či fialová.

Sedacia súprava Genesis L

Pohodlie

Pohodlná mäkká posteľ, vankúše. Rovnako mäkká sedacia súprava s vankúšmi. O flegmatikoch sa hovorí, že sú trošku lenivý a radi odkladajú prácu. Ležanie na pohodlnej sedačke je teda presne niečo pre nich.
Rovnako nemajú radi zmeny. Pri výbere nábytku teda pozerajú skôr na kvalitu ako na aktuálne trendy. Z farieb preferujú neutrálne farby ako sivá alebo béžová.

Sedacia súprava DeLuxe Corner

 

Sawana 05 - Sedacia súprava Marco

Poriadok a čierna sedačka

Kladiete dôraz na detaily? Páči sa Vám symetrická sedacia súprava? Každý kúsok nábytku si vyberáte starostlivo? Podľa týchto kritérií ste melancholik. Melancholici radi trávia čas osamote a rýchlo prepadnú depresií. Z farieb preto uprednostňujú tmavé farby, ako sivá či čierna. Často u nich doma nájdeme čiernu koženú sedačku.

Ontario 100 + vankúšiky Zigzag 60, PRAVÁ - Sedacia súprava Armando


Pri výbere nábytku sú veľmi uvážliví. Nepodliehajú módnym trendom, s výberom nábytku musia byť vnútorne stotožnení. Melancholici sú zároveň perfekcionisti. Ako sme už v článku spomínali milujú minimalizmus. Potrebujú mať doma poriadok a prehľad, ideálne je teda malé množstvo starostlivo vybraného nábytku.

RTV skrinka s nadstavbou čierny mat + čierny lesk / skrinky čierny mat + čierny lesk (24 ZZ TW) - Obývacia stena Tower + LED

Našli ste sa v niektorej charakteristike? Napíšte nám.

Ako čistiť lesklý nábytok?

Lesklé obývacie steny, lesklé kuchynské linky, biela lesklá skriňa. V modernom interiéri už nejaké obdobie môžeme vidieť lesklé materiály. Zákazníci obľubujú lesklý nábytok, pretože prinesie do ich domu modernosť, nádych luxusu, čistoty. 

biely mat / biely lesk + čierny mat - Obývacia stena Bella WHG01

 

dub lancelot + biely lesk - Sektorová kuchynská linka VIGO

Lesklá obývacia stena

Ak lesklý nábytok do obývačky, tak biely alebo čierny. To sú preferencie aj našich zákazníkov. Vaša obývačka bude pôsobiť elegantne a moderne. Biely, ale čierny nábytok krásne vynikne na podlahe so štruktúrou dreva.

korpus biely mat / dvierka biely mat + čierny lesk (20 WS L2) - Obývacia stena Logo II (20 WS L2) + LED korpus San remo / dvierka biely lesk + čierne lesklé doplnky na zásuvkách (24 SRW O1) - Obývacia stena Ontario I (24 SRW O1) + LED

 

Ako čistiť lesklý nábytok?

Kedysi sa odporúčalo na čistenie lesklého nábytku použiť utierku z mikrovlákna. Výrobcovia nábytku, ale zistili, že umelé vlákno, ktoré sa nachádza v utierkach zanecháva mikro škrabance. Pri dlhodobom používaní tak môžete Váš lesklý nábytok poškodiť.
Na čistenie lesklého nábytku používajte bavlnenú utierku. Namočte utierku do vody s kvapkou saponátu alebo tekutého mydla. Nábytok utierajte s navlhčenou bavlnenou utierkou jemne. Následne nábytok vyutierajte do sucha. Použijte mäkkú handričku, ktorá nezanecháva vlásky.

RTV skrinka s nadstavbou biely mat + biely lesk / skrinky biely mat + biely lesk (24 WW TW2) - Obývacia stena Tower II + LED RTV skrinka s nadstavbou čierny mat + čierny lesk / skrinky čierny mat + čierny lesk (24 ZZ TW2) - Obývacia stena Tower II + LED

TV a media stena Medi

Ako čistiť lesklú kuchynskú linku?

Lesklá kuchynská linka je moderná a krásna. Ak si zvolíte bielu lesklú kuchyňu, prežiari to miestnosť a opticky zväčší priestor. Náš tip: momentálne sú, okrem bielej, obľúbené lesklé kuchyne vo farbe: šedá, smotanová, červená aj bordová.

ilustračné foto 2 - Sektorová kuchynská linka GREY sivý mat + červený vysoký lesk - Sektorová kuchynská linka ROSE

 

Rohová kuchynská linka KARMEN 190/170

 

dub lancelot + bordový lesk - Sektorová kuchynská linka VIGO

Nábytok v kuchyni je vystavený rôznym vplyvom. Voda, prach, mastnota, vysoká teplota. Je preto potrebné venovať čisteniu kuchyne viac času, respektíve čistiť kuchyňu častejšie.

Odtlačky prstov na kuchynskej linke. Toho sa obávajú mnohé žienky. Áno, na lesklých povrchoch viac vidno prach a odtlačky prstov. Odporúčame, vybrať si kuchynskú linku s úchytkami. Bezúchytkový nábytok je moderný, ale predstavte si, že ho budete dennodenne otvárať. Nábytok budete musieť leštiť pomerne často. Ešte jeden tip o našich zákazníčok: na bielej kuchynskej linke vidno odtlačky prstov menej.

biely mat + biely lesk - Kuchynská linka Rio lesk 240
Ak hovoríme o vysokej teplote v kuchyni tak výrobcovia upozorňujú, že lesklé povrchy sa v blízkosti vstavaných spotrebičov môžu časom poškodiť. Fólia na dvierkach sa môže vplyvom tepla začať odlepovať.
Mastnota v kuchyni je asi strašiakom každej ženy. Na čistenie lesklej kuchynskej linky, ale nemôžete použiť odmastňovače ani agresívne prostriedky. Lesklé povrchy by sa mohli poškodiť. Odporúča sa čistiť lesklú kuchyňu vlhkou handričkou s kvapkou saponátu. Saponát nenanášajte priamo na dvierka. Pripravte si roztok. Opäť používajte mäkkú bavlenú handričku.

Lesklý nábytok do kúpeľne

Lesklé kúpeľňové zostavy sú čoraz viac vyhľadávané. Moderný nábytok do kúpeľne nájdete aj v našom e-shope. Skrinky na stenu aj pod umývadlo.
Nábytok v kúpeľni je vystavený vode, vodnej pare. Asi najväčšou hrozbou lesklého nábytku v kúpeľni je vodný kameň. Uschnuté kvapky vody na skrinke. Týmto nepríjemnostiam môžete predísť zakúpením filtra na vodu, ktorý Vám pomôže zmenšiť množstvo vodného kameňa.
Rovnako ako pri lesklom nábytku do obývačky či lesklej kuchynskej linke, aj tu platí, že nesmiete používať agresívne čistiace prostriedky. Ak teda chcete predísť zaschnutým kvapkám vody na skrinkách v kúpeľni, musíte kvapky vody odstrániť čo najskôr. Mäkkou handričkou tak do sucha poutierajte dvierka skriniek.

Kúpeľňová zostava Bonito BB03 Kúpeľňová zostava Bonito BB04

Biela matná a čierny lesk - Kúpelňová zostava Porto BL 01

 

Máte nejaké osvedčené tipy na čistenie lesklých povrchov? Napíšte nám, radi pridáme Vaše rady do článku.

Spálňový nábytok. Moderný a kvalitný nábytok do spálne.

Aké je Vaše najobľúbenejšie miesto v dome či byte? Je to obývačka, kuchyňa či terasa? Pre mnohých je najobľúbenejším miestom ich posteľ. Teda spálňa.
V spálni sa Váš deň začína aj končí. Pokojne zaspávať a prebúdzať sa svieži môžete len v príjemnom prostredí. Vytvorte si dokonalý priestor na oddych. Máme pre Vás nábytok do spálne za skvelé ceny.

Spálňový komplet Alex
Ak chcete v spálni docieliť harmóniu, poobzerajte sa po sektorovom nábytku do spálne. Skriňa, komoda, či posteľ budú v rovnakom dekore. Spálňa bude pôsobiť kompaktne a ucelene. Vďaka sektorovému nábytku si môžete zariadiť spálňu podľa Vašich priestorových možností. Môžete si kúpiť dve skrine alebo komody.

sektorový systém DESJO 6 - DESJO - sektorový systém

Úložný priestor v spálni

Pýtate sa aký to má súvis s Vašim pokojným spánkom? Znie Vám nasledujúci obraz povedome? Jedna kopa oblečenia, ktoré musíte žehliť, kopa oblečenia, ktoré musíte poskladať, kopa oblečenie, ktoré musíte uložiť naspäť do skrine, keďže ste sa ráno nevedeli rozhodnúť čo na seba. Spálňa by nemala slúžiť ako šatník. V spálni by ste teda mali mať dostatok úložného priestoru. Vešiaková a policová skriňa, komoda. Keď budete mať dostatok odkladacieho priestoru, bude Vaša spálňa uprataná. 

orech / čierna 229SDH - Spálňový komplet Vera

Krásna spálňa. Zrejme každý túži po krásnej spálni. Sme ale rôzni, a teda aj naše názory nato čo je krásne sú rôzne. Moderná lesklá spálňa, vintage spálňa alebo spálňa v tmavom dekore? Ako by vyzerala Vaša krásna spálňa? A aká je aktuálna ponuka na trhu?

Biela spálňa

Áno, biela je aktuálne trendy. Áno, platí to aj pre spálňu. Biela lesklá aj biela matná. Niektorí hovoria, že biela do spálne nepatrí. Pôsobí sterilne a odoberá pocit útulnosti. Človek potom môže mať pocit, že sa prebudil v nemocnici.
U niekoho zase navodzuje pocit čistoty. Pri prebúdzaní tak budete mať príjemný pocit. Keď sme hovorili o nemocnici, viete prečo sa v nemocniciach používa biela farba? Má údajné liečivé účinky. Očisťuje a uzdravuje, aspoň tak to tvrdia znalci farieb. Ak si teda vyberiete biely nábytok do spálne, bude to mať na Vaše zdravie liečivé účinky.
Bielu spálňu nájdete aj v našom e-shope www.nonstop-nabytok.sk. Máme pre Vás moderné spálne, biele lesklé spálne, ale aj biele spálne v kombinácií s drevom. U nás si zariadite modernú spálňu za skvelé ceny.

Spálňový komplet Wenecja  Spálňový sektor Morena

Spálňa Dub Sonoma

Drevený dekor Dub Sonoma patrí stále k najvyhľadávanejším. Svetlý odtieň dreva prináša do Vášho domu prírodu. Navodzuje pocit tepla a útulnosti. Vytvorte si vo Vašej spálni oázu pokoja, kde sa budete prebúdzať s príjemným, hrejivým pocitom. Spálňa v dekore Dub Sonoma Vám to rozhodne zabezpečí.
U nás nájdete aj iné odtiene dekoru Dub sonoma, ako Dub Sonoma čokoláda alebo Dub Sonoma trufel. Tmavší drevený dekor k Vám prinesie nádych luxusu. Tento spálňový nábytok je doplnený skriňou so zrkadlom. Z Vašej spálne bude vyžarovať elegancia. A aký vplyv to bude mať na Váš spánok? Ráno sa budete príjemne prebúdzať s pocitom výnimočnosti.

ilustračné foto 3 - FINEZJA - sektorový systém

Spálňový komplet Familia

 

Spálňový komplet Latte - trufel

 

Aký spálňový nábytok sa páči Vám? Napíšte nám. Radi zaradíme do našej ponuky produkty pre Vás.

Čo by ste chceli mať na terase?

Jar je už skutočne tu! Dlhšie dni, slnko, teplo. Ja osobne sa teším, a Vy? Čoraz viac času trávime vonku, na záhrade. Skrášľujeme naše záhrady, vysádzame farebné kvety. Chceme aby bola záhrada našou oázou pokoja, kde budeme môcť tráviť príjemné chvíle s rodinou a priateľmi. Ale kam ich usadíme? Tento problém vyriešime my. Áno, znie to ako fráza z teleshoppingu, ale my to myslíme vážne. Máme pre Vás špeciálnu kategóriu Záhradný nábytok a navyše so zľavami.

Ratanový set Garden stôl + 7 kresiel

Záhradný nábytok z umelého ratanu

Technoratan či umelý ratan je v súčasnosti veľmi obľúbený materiál. Technoratan je obľúbený vďaka svojmu vzhľadu a údržbe. Je veľmi odolný voči vplyvom počasia, ako dážď či UV žiarenie. Váš záhradný nábytok tak budete môcť využívať niekoľko rokov.

tmavohnedá - Ratanová stolička Midas

Nebojte sa teda umelého ratanu. Vyzerá skvele! Vďaka tmavohnedej farbe Vám bude pripomínať drevo. Navodí teda príjemnú atmosféru lesa a prírody.

Ratanový set Alera roh + stolík

Podľa výrobcov je technoratan prakticky nezničiteľný. Nezmení farbu pôsobením slnečného žiarenia. Rovnako na neho nemá vplyv ani dážď. A je prakticky bezúdržbový. Vyčistíte ho jednoduchým opláchnutím alebo ho stačí pretrieť vlhkou handričkou.

tmavohnedá - Ratanový set Midas 1+4

 

Ideálna je kombinácia umelého ratanu a hliníka. Vďaka ľahkej hliníkovej konštrukcií je záhradný nábytok ľahký a manipulácia s ním teda bude veľmi jednoduchá.

Ratanová stolička SOF039  Ratanová stolička SOF039

Záhradné sedenie pre Vás

Máme záhradné sedenie presne pre Vás, stačí si iba vybrať. A výber je skutočne iba na Vás. Pred kúpou porozmýšľajte na čo budete záhradný nábytok používať. Plánujete na terase pravidelne obedovať? Milujete grilovanie s priateľmi a rodinou? Odporúčame Vám ratanový set so stolom a stoličkami.

Ratanový set SOF stôl + 4 stoličky so sedákom

 

Súčasťou setu je jedálenský stôl. Stôl je teda vyšší a Vy si budete môcť jedlo plnohodnotne vychutnať. Nemusíte sa zohýbať k nízkemu stolu. Ak požadujete ešte väčšie pohodlie, kúpte si ratanový stôl s kreslami. Vďaka podrúčkam sa môžete pohodlne usadiť a vychutnať si obed s rodinou.

tmavohnedá - Ratanový set Midas 1+4  Ratanový set Randel stôl + 4 kreslá

Ratanový set Garden stôl + 7 kresiel

Rohová sedačka na terasu

Druhou možnosťou pri výbere záhradného sedania je ratanová sedacia súprava s konferenčným stolíkom. Pohodlné sedanie alebo ležanie? :-) Mäkké podsedáky a vankúše Vám zabezpečia pohodlie a skvelý priestor na oddych. Zatvorte oči a predstavte si ako si na terase vychutnávate kávu alebo čítate knihu. Páči sa Vám takáto predstava?

Ratanový set Alera roh + stolík

Nábytok na balkón

Záhradný nábytok je vhodný aj do zimnej záhrady alebo na balkón. Vytvorte si svoj priestor pre príjemné letné posedenie. Možno postačí stôl a stoličky.

Okrúhly stôl Grand 80  tmavohnedá + tmavozelená - Ratanová stolička Grand 2

Páči sa Vám záhradný nábytok z našej ponuky? Alebo je Vaša predstava úplne iná? Napíšte nám svoje názory.

Aký nábytok do predsiene?

Aký nábytok do predsiene potrebujete? Je to jednoduché. Zamyslite sa nad tým, čo potrebujete v predsieni uložiť, čo potrebujete mať pred odchodom z domu po ruke. Kabát, topánky, kľúče. A v neposlednom rade sa potrebujete uistiť, že vyzeráte dobre. Teda v predsieni potrebujete aj zrkadlo.

ilustračné foto 3 - ANTER predsieň

Na kabáty či bundy je ideálna vešiaková skriňa alebo vešiakový panel. Výhodou skrine je, že do nej oblečenie schováte a Vaša predsieň bude vždy vyzerať čisto, upratane.
Rovnako ukryjte aj Vaše topánky. Botník, by mal byť súčasťou každej predsiene. Výklopný botník, či už dvojradový alebo trojradový, poskytne Vašim topánkam pohodlie.

NEL predsieň OTIS predsieň

 

Kľúče, dáždnik, hrebeň na úpravu vlasov pred odchodom? Ak Vám ešte popri skrini a botníku ostal priestor, odporúčame zásuvkovú komodu. V našej ponuke nájdete aj botník so zásuvkou, čo je skvelá kombinácia. Nad komodou Vám ešte ostane priestor na tak potrebné zrkadlo. Zrkadlo, ale môže byť aj na dverách skrine. Rozhodnutie je už iba na Vás.

Predsieň PORTO

 

jaseň coimbra / grafit mat (20 JKG SX) - Predsieň Solex

Aký nábytok si kúpiť do predsiene?

Už sme si definovali, že potrebujete skriňu alebo vešiakový panel, botník a zrkadlo. Otázkou teraz je, aký nábytok do predsiene si vybrať. Predsieňovú zostavu alebo sektorový nábytok?
Predsieňová zostava tvorí jeden celok. Nemôžete si teda určovať rozmiestnenie komponentov. Je určená pre menšie predsiene. Ale určite Vám zabezpečí všetko, čo od predsiene potrebujete.

AMALIA predsieň wenge / jaseň coimbra (24 EMJC CU) - Predsieň Cuba

VIRA-MECKI predsieň

Výhodou sektorového nábytku je jeho variabilita. Jeho uloženie a rozmiestnenie určujete Vy. Komponenty predsiene si rovanko vyberiete sami. Možno chcete mať dve skrine, alebo dve komody, a nad nimi otvorený priestor. Sektorový nábytok Vám ponúka rôzne komponenty v rovnakom dekore. Vaša predsieň tak bude pôsobiť ako celok.

KENTA predsieň

 

Tip do Vašej predsiene!

Za posledné odbobie sme zaznamenali zvýšený záujem o lavice do predsiene. Sú krásne, štýlové a praktické. Uľahčite si obúvanie topánok. Sadnite si!

Lavica Indian Tyrkys

 Lavica Rose

Lavicu možete uložiť k stene alebo pred botník. Záleží na Vašich priestorových možnostiach. Trendom v predsieni je lavica. Výrazný kvetinový vzor a modrá lavica, prinesie osvieženie do Vašej predsiene.

Úložný priestor v predsieni

Ako predajcovia nábytku Vám ešte môžeme prezradiť, že niektorí naši zákazníci využívajú priestor v predsieni aj na uloženie sezónneho oblečenia. Nie je teda žiadnou novinkou ak sa nás zákazník opýta na skrine s nadstavcom do predsiene. Takto môžete aj Vy maximálne využiť priestor v predsieni či na chodbe.

 MARIANA predsieň

 

 MARIANA predsieň

Biely lesklý nábytok do predsiene

Biela aj v predsieni. Áno, biely nábytok je už nejaký čas trendy. Biela, lesklá kuchynská linka či biela obývacia stena vo vysokom lesku. A biela sa nevyhla ani predsieni. Biela predsieňová zostava či sektorový nábytok. Biela a vysoký lesk dodajú Vašej predsieni lesk, luxus, moderný vzhľad. Biela naviac opticky nezaťažuje priestor. Predsieň tak bude pôsobiť vzdušne a čisto, a Vy budete mať štýlový nábytok do predsiene.

DERBY predsieň

 

SPACE predsieň

Nábytok v predsieni by mal korešpondovať s dizajnom a štýlom celého Vášho domu či bytu. Ak teda vo Vašom byte prevláda drevený dekor, bolo by vhodné ak by ste si aj do predsiene zvolili drevo.

wenge / jaseň coimbra (24 EMJC CU) - Predsieň Cuba

 dub sonoma / biely mat (24 DSW CU) - Predsieň Cuba

Štýlový nábytok do predsiene

Ste odvážný? Kúpili by ste si predsieň s bordovým leskom? Máme pre Vás jednu, predsieň Zac. Vďaka kombinácií s drevom wenge, pôsobí predsieň štýlovo. 

ZAC predsieň

 

Akú predsieň by ste si vybrali Vy? Alebo nám napíšte čo by ste chceli vymeniť vo Vašej predsieni. 

Jarný interiér. Počuli ste už o Shabby Chic?

Zima pomaly, alebo skôr akosi rýchlo, ustupuje. Prichádza jar. Neviem ako Vás, ale nás to teší. Dlhšie a teplejšie dni, viac farieb vonku. Chceli sme Vám priniesť opäť nejaký inšpiratívny článok, ako by ste si mohli krásu a farby jari preniesť aj do Vášho bytu či domu. Natrafili sme na Shabby Chic.

jar v interieri

Štýl Shabby Chic

Začiatky toho štýlu siahajú do 80-tych rokov minulého storočia, do Londýna. Anglickí umelci začali prerábať starý nábytok na umelecké diela. To bol začiatok štýlu Shabby Chic. Niekde sa uvádza aj konkrétne meno zakladateľky, Rachel Ashwellová. Aktuálne je tento trend opäť veľmi obľúbený. Recyklácia, ekológia, udržateľné zdroje.
Čo je Shabby Chic? Je to štýl, ktorý Vám bude pripomínať Vintage štýl. Jeho podstatou je ošúchaný nábytok. Nedokončený náter, škrabance, nedokonalosti. Práve to je podstatou tohto štýlu. V porovnaní s vintage štýlom je viac romantický. Ak sa totiž rozhodnete, že si zariadite byt či dom v štýle Shabby Chic, nesmiete zabudnúť na kvetiny, pastelové farby. Zámerom je priniesť romantickosť, ženskosť. Z interiéru by mala cítiť ženská nežnosť a citlivosť.

Debnička  Biela

shabby chic obyvacka

 

Zdroj: internet

Shabby Chic obývačka

Shabby Chic je vhodný pre akúkoľvek miestnosť. Aký nábytok by ste si mali vybrať do obývačky? Biely nábytok do obývačky, ideálny by bol nábytok, ktorý javí známky opotrebovania. K takejto obývacej stene by sa skvele hodila sedacia súprava na nožičkáchnapríklad v pastelovej farbe.

GALIA - sektorový systém

Sedacia súprava Alex 3+1+1
Ako sme už spomínali, nemôžete zabúdať na kvety. Nemyslíme tým iba kvety vo váze, ale aj kvetinové vzory. Kreslo s kvetinovým vzorom alebo sedačka s kvetinovou látkou. Do Vašej obývačky prinesie romantiku a ženskosť, čo je podstatou Shabby Chic.

krémová látka + vzor kvety - Kreslo AK-903 WT

 

Marakesz ružová - Pohovka HUGO 2

Shabby Chic kuchyňa

Hovorí sa, že tento štýl sa nedá aplikovať iba do jednej miestnosti Vášho bytu. Ak sa rozhodnete pre Shabby Chic, mali by ste do toho ísť naplno. Shabby Chic štýl prineste aj do kuchyne. Biela kuchynská linka vo vintage štýle. Ideálne by boli ošúchané a nedokonale opracované dvierka. Ryhy na pracovnej doske a linke.

DARIA 240 biela + dub sonoma - Kuchynská linka DARIA 240
A štýl samozrejme dotvorte doplnkami. Kvety a pastelové farby. Dózy s kvetinovou potlačou, farbené taniere či prestieranie.

kvetinové šálky

Biela je základ

Základom je biela a biela. Keďže máme niekoľko odtieňov bielej, je prípustná aj biela s nádychom sivej či béžovej. Bielu následne kombinujte s pastelovými farbami ako púdrovo ružová, marhuľová alebo tyrkysová. Vhodné sú aj hnedé kožené doplnky či medené. Nezabúdajte, ale na podstatu štýlu, teda priniesť do interiéru ženskosť.

pastelové farby na stene

Jar v interiéri

A my nezabúdajme na podstatu nášho dnešného článku. Vniesť do interiéru jar. Štýl Shabby Chic určený presne nato. Kvety vo váze, ale aj na sedačke, deke či dekoráciách. Pastelové farby prinesú osvieženie a svetlo.

ilustačné foto - Relaxačné kreslo Lanister

Ako si vytvoriť Shabby Chic?

Shabby Chic je určený pre ,,šikovné ruky“. Áno, z historického hľadiska je podstatou vytvoriť si nábytok vlastnými rukami. Ak máte doma nábytok po starých rodičoch a chuť vytvoriť si niečo originálne, je to priestor práve pre Vás.
Obrúsiť starý nábytok, nalakovať a natrieť farbou. Nakoniec ešte jemne upraviť pomocou brúsneho papiera, aby ste dosiahli nedokonalosti a ošúchaný efekt.

shabby chic štýl
Domáca výroba nábytku, ale nie je pre všetkých. Nie každý má k takýmto aktivitám vzťah. Ak ale túžite mať byt zariadený v duchu Shabby Chic, jednoducho si nábytok kúpte. Dnes je na trhu dostupný nábytok vhodný pre tento štýl. Vintage nábytok do obývačky či komodu s ošúchaným efektom nájdete v mnohých e-shopoch. Potom už iba vyberte vhodné doplnky a užívajte s krásu jari, ale aj romantickosť počas celého roka.

Debnička  Biela

 

Aj v našom e-shope s nábytkom nájdete nábytok vhodný pre vintage štýl či štýl Shabby Chic. Ošúchané debničky, dokonca v niekoľkých farbách Vám umožnia vyskladať si konferenčný stolík či komodu. 

Debnička  BielaOslovil Vás štýl Shabby Chic? Musíme sa priznať, že pre nás bol novinkou. Páči sa nám sviežosť a farebnosť, ktorú prinesie do domu.  

Pohovky na každodenné spanie. V čom sú výnimočné?

Určite ste už o nich počuli, pohovky na každodenné spanie. Ale čo to vlastne je? Veď ak sa chceme plnohodnotne vyspať kúpime si posteľ a matrac. Ak chceme len ,,ležať pri telke“ tak si kúpime pohovku či sedačku.

Cosmic 100 / Cosmic 190 - Pohovka Nemo

bielo-čierna ekokoža - Manželská posteľ Cassandra-S 140/160 Sedacia súprava Capri

Pohovka na každodenné spanie je kombináciou postele a sedačky. Vznikla kvôli záujmu zákazníkov. Ľudia hľadali pohovku, ktorá by bola malá, pohodlná, a zároveň by po rozložení poskytla priestor na spanie. Spali ste už niekedy na ,,obyčajnej“ sedačke? Jednu noc je to znesiteľné, ale sedacie súpravy nie sú prioritne určené na spanie.

po rozložení - Sedacia súprava FOCUS
Aby pohovka mohla slúžiť na sedenie, a zároveň zabezpečiť plnohodnotný spánok, musí mať špeciálny matrac. Výrobcovia si obľúbili matrac s Bonell pružinami. Áno, je to v podstate pružinový matrac, ale špecifický. Hrúbka drôtu použitého na pružinu je zvyčajne 2,4 mm. V matraci sú stovky takýchto pružín, ktoré sú navzájom prepojené. Práve táto konštrukcia zabezpečuje rovnakú tvrdosť matraca po celý čas životnosti. Zároveň zabezpečuje vzdušnosť matraca. Matrac ,,dýcha“ a minimalizuje sa tak priestor pre roztoče či prach. Rozloženie pružín sa postará o skvelú oporu Vášho tela počas ležania. Nebojte sa, nebudete ležať na pružinách. Pružinová konštrukcia je doplnená PUR penou alebo vysokoelastickou penou. Záleží na výrobcovi.

Ekf capucino / Madryt 128 - Pohovka Evo 

Kam uložiť pohovku?

Kam uložiť pohovku? Kamkoľvek. Ako predajcovia Vám môžeme povedať, že naši zákazníci ju využívajú skutočne rôzne. Na chaty či chalupy, alebo do garsónky. Pohovky na každodenné spanie sú teda skvelým riešením pre malé priestory. Počas dňa môžete privítať návštevu. Večer pohovku ľahko rozložíte a môžete sa dobre vyspať.

Ale pohovka je vhodná skutočne kamkoľvek. Do detskej či študentskej izby, ale aj do obývačky. Chodieva k Vám rodina či priatelia? Chcete aby sa u Vás skvele vyspali? Nebudete zrejme kupovať posteľ či váľandy. Pohovka na každodenné spanie je to, čo hľadáte. 

Pohovka Enjoy

Jedna naša zákazníčka nám prezradila, že si kúpila dve pohovky na každodenné spanie. Kúpila si u nás pohovky DeLuxe. Má ich v obývačke namiesto sedacej súpravy. A dôvod? ,,Keďže bývame 200 km od rodičov, často k nám chodia a automaticky u nás aj prespia. Nemusela som teda kupovať posteľ, ktorú by som aj tak nemala kam dať. Rodičia sa vyspia výborne." Zákazníčka ešte dodala, že ju teší aj to, že má ,,inú obývačku". Teda nie klasickú rohovú sedaciu súpravu, ale dve pohovky uložené oproti sebe. 

Pohovka DeLuxe 

Pohovka na každodenné spanie do študentskej izby

Vytvorte Vášmu študentovi krásnu izbu. Z detskej postele už vyrástol a Vy plánujete kúpiť novú posteľ? Porozmýšľajte, či by sa Vášmu dieťaťu nepáčila pohovka. Z detskej izby vytvoríte izbu pre študenta. Pohovka bude pôsobiť skutočne štýlovo.

Cosmic 100 / Cosmic 190 - Pohovka Nemo

pohovka Solo 1 - Pohovka SOLO

 

 

Pohovky na každodenné spanie s úložným priestorom

Sedacie súpravy s úložným priestorom sú už samozrejmosťou a rovnaké nároky sa kladú aj na pohovky. Odložte si deku či vankúše. Alebo využite úložný priestor ako perinák.

Inari 94 - Pohovka Sofia

spôsob rozkladania + úložný priestor - Pohovka Sofia  Ãºložný priestor - Pohovka Sofia

Pohovky na každodenné spanie

V našom e-shope nájdete veľa pohoviek. Rôzny dizajn, rôzne látky. Výber je iba na Vás. Chcete pohovku s podrúčkami? Usaďte Vašu návštevu na pohodlnú pohovku. Môžete si vybrať pohovku s pevnými podrúčkami alebo s podrúčkami, ktoré jednoducho odložíte.

Rico 12 + ekokoža Soft 17 (sivá) - Pohovka Luiza  po rozložení - Pohovka Luiza

Mura 100 / Mura 35 - Pohovka Lumia po rozložení - Pohovka Lumia

A čo vankúše? Páčia sa Vám pohovky s vankúšmi? Pohodlné sedenie, opora chrbta, sedacia časť nie je príliš dlhá, nohy Vám teda nebudú zo sedačky visieť. To sú prínosy veľkých vankúšov na pohovke.

Aston 12 - Pohovka Malina

Každý človek má iný vkus. Preto chceme aby každý z Vás, u nás našiel pohovku, ktorú si zamiluje na prvý pohľad. 

Sawana 14 - Pohovka Cynita

Kvalitné pohovky na každodenné spanie

V našom e-shope nájdete skutočne rôzne pohovky od rôznych výrobcov. Sú to naši overení výrobcovia, s ktorými spolupracujeme už roky. Radi Vám pri výbere kvalitnej pohovky poradíme. Teraz Vám prezradíme, že najpredávanejšou pohovkou na každodenné spanie v roku 2018 bola pohovka NIVA

Pohovka NIVA

 

Je to kvalitná pohovka na každodenné spanie od slovenského výrobcu. A farba? To je iba na Vás. Dolaďte si kombináciu farieb tak, aby ladila s Vašim nábytkom, a hlavne aby sa Vám páčila. 

Ako rozložiť pohovku?

Pohovka sa musí rýchlo a jednoducho rozložiť na posteľ. To je kritérium, ktoré by ste od pohovky mali požadovať. Najbežnejšie je rozkladanie AUTOMAT alebo KLIK-KLAK. Ak sa rozhodnete pre automat, tak pohovku rozložíte vytiahnutím sedacej časti a preklopením opierky. 

Jungle 04 + ekokoža Cayenne 1122 - Pohovka GOYA po rozložení + úložný priestor - Pohovka GOYA

Pri systéme KLIK-KLAK zdvihnete sedaciu časť. Opierka sa týmto pohybom sklopí, odistíte sedaciu časť pohybom dopredu. Sedaciu časť vrátite do pôvodnej polohy. 

pohovka + kreslo + taburetka - Pohovka Pedro po rozložení - Pohovka Pedro

V čom sú teda výnimočné?

Pohovky na každodenné spanie sú vlastne 2v1. Plnia dve, respektíve až tri funkcie. Pohovka, posteľ a priestor na odkladanie. Majú špeciálny matrac, aby Vám zabezpečili maximálne pohodlie pri sledovaní televízie, ale aj v noci, počas spánku.

Kair 2627 / Punto 11 - Pohovka Pedro

Napíšte nám Vaše postrehy či skúsenosti. Alebo nám nápíšte, či sa Vám pohovky páčia.

Chcete byť šťastní ako Dáni? Jedno slovo: Hygge.

Možno ste už započuli informáciu, že najšťastnejší sú obyvatelia škandinávských krajín. Zaujíma Vás prečo?

ako byť šťastný
Najšťastnejším národom na svete sú podľa prieskumov Dáni. Určite si poviete, že je to kvôli lepším finančným podmienkam, vyšším platom. Ale určite viete aj to, že peniaze nie sú všetko. Aj oni žijú rovnako uponáhľaný život. Naviac nemajú väčšinu roka ani priaznivé počasie. Tak prečo sú tak šťastní? Je to vďaka ich životnému štýlu, ktorý sa nazýva Hygge. Toto slovo sa nedá jednoznačne preložiť do slovenčiny. Pri voľnom preklade môžeme povedať, že hygge je recept na šťastný život, pokoj, pohodlie, jednoduchosť, ale aj útulnosť.

Sedacia súprava Alex 3+1+1

Ako byť šťastný?

Dáni nato majú jednoduchú odpoveď. Tešte sa z maličkostí každý deň. Áno, to je podstata ich životného štýlu. Každý deň si nájsť aspoň chvíľku, a robiť to, čo nám prináša šťastie a pokoj, v tomto uponáhľanom svete. Dáni obľubujú čítanie kníh, večer s priateľmi alebo hranie spoločenských hier s kamarátmi.

večer s priateľmi

Minimalizmus v byte

Základom pre ich šťastný život je ich domov. Pri zariaďovaní dbajú na útulnosť a minimalizmus. Snažia sa vytvoriť útulný domov, pomocou nábytku a doplnkov. Nepotrebujú dizajnovo vyšperkovaný dom. Dôraz kladú na harmóniu, útulnosť a jednoduchosť. Snažia sa nájsť súlad medzi modernosťou a prírodou. Pri zariaďovaní domu či bytu si vyberajú moderný nábytok, ale v kombinácií s dreveným dekorom. Moderné, krásne, jednoduché línie komody, s drevenými nožičkami.

biela komoda

Pri zariaďovaní sa rozhodne vyhýbajú kovom. Kov pôsobí chladne, rovnako ako betón.

konferenčný stolík kov a drevokonferenčný stolík s betónom 
Minimalizmus sa prejavuje vo výbere nábytku, ale aj doplnkov. Ak sa povie škandinávsky štýl bývania, tak si určite predstavíte nábytok na nožičkách. Správna predstava. Ich nábytok pôsobí vzdušne, nezapratane, zároveň je však praktický. Dáni obľubujú nábytok v bielej farbe, alebo vo svetlých dekoroch.

škandinávsky nábytok

 Svetlo v dome

Dánsko je známe sychravým počasím. Ale ani to Dánom neuberá na ich šťastí. Ako sme už spomínali, základom ich šťastia je ich dom či byt. A keďže je vonku zamračené, snažia sa svetlo priniesť práve do domu. Obľubujú biele steny a biely nábytok, aby sa ich dom rozsvietil. Dáni si po príchode domov zapália sviečky. Aj preto sú národom s najväčšou spotrebou sviečok na svete. :) Určite si to viete predstaviť, akú atmosféru navodí svetlo sviečok.

moderný sektorový nábytok do obývačky

 

sviečky v kúpeľni

A čo doplnky?

Ak hovoríme o minimalizme, tak ten sa rozhodne týka aj doplnkov. Pri kúpe doplnkov do bytu, Dáni veľmi premýšľajú, či im daný doplnok prinesie úžitok. Nič nekupujú iba tak. Obľubujú keramické doplnky ako šálky a hrnčeky, a staré fotografie svojej rodiny. A ak už doplnok, tak z prírodných materiálov, ako napríklad spomínaná keramika alebo drevo. Aby podporili útulnosť, obľubujú vankúše, huňaté deky či pletené doplnky.

sedacia súprava s vankúšmi

 

ilustračné foto 4 - Taburetka Gobi TYP1 - pletená taburetka pletená taburetka

Mnoho Dánov za svoju dennú chvíľu šťastia považujú čítanie knihy v kresle, alebo pitie čaju či kávy. Nato využívajú pohodlné kreslo, u nás známe aj ako ušiak. Kreslo s podnožkou a príručný stolík, to zrejme nájdete v mnohých dánskych obývačkách.

moderné relaxačné kreslo  prírodná + čierna - Konferenčný stolík MARIFFAKreslo Viktoria

Chcete byť aj Vy šťastní?

Predstavte si, že sedíte v pohodlnom kresle, vyložíte si nohy, pijete čaj či kávu. Žiaden hluk, televízor či mobil. Svetlo a teplo sviečok, a huňatá deka a mäkké vankúše. Alebo príjemný večer s priateľmi. Večera, spoločenské hry, opäť sviečky, ticho, iba sa rozprávate s priateľmi. To je presná podstata hygge.

Vaše hygge, teda recept na šťastný život, môže byť úplne niečo iné. Napíšte nám. Ako by vyzerala Vaša chvíľka šťastia?

leňoška Chicago

P.S. A nevravte, že nemáte čas na šťastie. Všetko sa dá, len musíte chcieť. :-) 

 

Farba roka 2019. Ako ju použiť v interiéri.

Už koncom minulého roka bolo známe, aká farba bude trendy v roku 2019. Spoločnosť PANTONE určila, že farba roka 2019 bude korálová. Presnejšie podľa škály farieb je to Living Coral 16-1546. Nádherná a žiarivá. Minuloročná fialová, bola symbolom luxusu a elegancie. Tohto roku, ale dizajnéri chcú pomocou farby vyjadriť, že by sme sa mali tešiť zo života. Korálová farba vyjadruje energiu, radosť zo života, ale aj hravosť.

farba roka 2019

Zdroj: www.pantone.com

Prečo práve táto farba?

Výber farby pre rok 2019 má hlbší podtext. Dizajnéri si totiž plne uvedomujú aktuálnu situáciu vo svete. Svet je šedý, ľudia trávia mnoho času na sociálnych sieťach. Práve preto chcú dizajnéri prostredníctvom farby priniesť do našich životov viac radosti, viac optimizmu. Korálová farba má zároveň vyjadrovať teplo domova a rodiny. Dizajnéri nám teda chcú naznačiť, že by sme sa tento rok mali viac zamerať na našich blízkych a stretnutia s nimi. Doprajte si spoločné posedenia pri dobrom jedle za jedálenským stolom alebo v obývačke.

Obývacia stena Alvaro Jedálenský set Leslie 1+4

V lete zorganizujte grilovačku na terase u Vás doma. Stretnite sa s rodinou a priateľmi. Poseďte si napríklad na pohodlnom ratanovom záhradnom sete Garden. 

Ratanový set Garden stôl + 7 kresiel

Korálová farba v interiéri

Možno sa pýtate prečo práve my, nábytkári, píšeme o farbe roka 2019. Farba roka sa totiž netýka výlučne módneho priemyslu a oblečenia. Túžbou dizajnérov je, aby sa táto farba objavila v akejkoľvek sfére Vášho života. Budete teda tento rok veľmi trendy, ak si kúpite auto práve v takejto farbe. :)
Ale naspäť k nábytku. O korálovej farbe v interiéri, dizajnéri hovoria už dlhšie. A hovoria, že by sa rozhodne mala objaviť vo Vašom dome či byte. Postačia aj malé doplnky ako vankúše či dekorácie. Vaša obývačka či spálňa sa rozžiari. Bude z nej vyžarovať energia a radosť.

pohovka s vankúšmi

Dokonca aj samotný koral je v súčasnosti veľmi moderná dekorácia. Uložte si koral na komodu alebo na RTV skrinku.

Komoda Dorade II RTV skrinka Sella - mat


Ak ste odvážnejší pokojne si nafarbite jednu stenu práve farbou roka. Pri takejto stene by krásne vynikla biela komoda na nožičkách.

dub sonoma + biela - Komoda MOLDA KM-2

 

ilustračné fofo 3 - MOLDA - sektorový systém

Biely nábytok do obývačky

Biely nábytok je vlastne skvelý tip, ako môžete mať trendy interiér každý rok. Bielu môžete kombinovať prakticky s akoukoľvek inou farbou. Či už bude farbou roka modrá, žltá alebo zelená. Biely nábytok do obývačky je v súčasnosti veľmi obľúbený aj u našich zákazníkov. Ako nám sami prezradili biela a dub sonoma sú najvďačnejšie farby nábytku. Môžete k ním doladiť akékoľvek doplnky. Zároveň môžete doplnky často obmieňať a Vaša obývačka bude pôsobiť novým dojmom. Skvelý nápad!

Obývacia stena Caro SO01

Čo sa týka čalúneného nábytku, naši zákazníci obľubujú skôr neutrálne farby. Zrejme aj Vy skôr preferujete čiernu, šedú či hnedú sedačku. Sedaciu súpravu v koralovej farbe sme asi ešte nikdy nedoručovali. Ale všetko je raz prvýkrát. :-) Mali by ste odvahu na takýto výrazný kúsok vo Vašej obývačke? Alebo vyskúšajte aspoň dizajnové kreslo.

Soro 51 - Kreslo AVA PIXY 1
Takáto výrazná sedacia súprava by rozhodne upútala Vašich známych. Zmenila by celkový výraz Vašej obývačky. O Vás by vypovedala, že ste hravý, nebojíte sa zmeny a veľkých výziev. A hlavne, že sledujete aktuálne trendy. 

Korálová farba v obývačke a spálni

Korálová farba je kombináciou červenej a oranžovej. Sála z nej energia, dynamika, život. Pri kombinácií s bielou vynikne viac korálová farba. Skúste ale kombináciu s tmavo hnedou. Hnedá je symbolom útulnosti a pokoja. Spolu s koralovou vytvoria dokonalý pár. Kombinácia bude pôsobiť elegantne, ale zároveň bude vyjadrovať akýsi iný štýl. 

Posteľ z masívu SOŇA

Ideálnym priestorom pre kombináciu hnedej a koralovej je obývačka či spálňa. Postup pri dizajnovaní je opäť jednoduchý. Korálovú farbu použite na stenu. Hnedú využite pri nábytku. Kúpte si napríklad obývaciu stenu v prevedení wenge.

ilustračné foto 3 - KENDO - sektorový systém

V spálni vsaďte na tmavohnedú skriňu alebo tmavohnedú posteľ. Ak preferujete čalúnené postele, pokojne si vyberte čokoládovú ekokožu. Krásne vynikne aj posteľ v tmavohnedej látke.

Manželská posteľ Royal ilustračné foto - Manželská posteľ REA OXANA UP 160/180
Oslovila Vás kraľujúca farba? Riadite sa trendmi? Napíšte nám. Zaujíma nás Váš názor.

 

Nápad našej zákazníčky: domček zo vzoriek látok.

Milujeme našu prácu. Teší nás, že môžeme prinášať radosť do Vašich domovov. Naša práca, ale nie je iba o predaji nábytku. Občas sa nám, spolu s Vami, podarí vytvoriť zaujímavý príbeh. Dnes Vám jeden takýto príbeh prinášame. 

Pani Emília si pred časom u nás kúpila kreslo Viktória a sedaciu súpravu Alexia. Musíme napísať, že kreslo je výtvorom slovenského výrobcu a je skutočne veľmi pohodlné. Sedačku Alexiu si zákazníci vyberajú kvôli výške sedu. Ako nám sami častokrát povedali, vyššie sedenie je pohodlné, nohy sú v lepšej pozícií. Výber pani Emílie teda chválime. Určite nebude ľutovať. :-)

Bronsen 6437/96 - Kreslo ViktóriaSUN 90 (sivá) - Sedacia súprava ALEXIA

 

Nonstop Nábytok: starostlivosť o zákazníkov

Po prijatí objednávky, zákazníkom vždy telefonujeme, aby sme si overili správnosť objednávky. Pri kontrolovaní farieb sme zistili, že pani Emília videla na monitore hnedú látku. V skutočnosti, podľa nášho vzorkovníka, bola poťahová látka s nádychom do zelena. Pani Emílií sme tak zaslali vzorky látok poštou, aby ich videla naživo. Vďaka tomu sme našej zákazníčke doručili sedaciu súpravu presne podľa jej predstáv

Po čase sme zákazníčke volali opäť. Vždy po dodaní objednávky chceme vedieť či je zákazník spokojný, a či je všetko podľa jeho predstáv. Pani Emília vychválila sedačku aj kreslo. A nám ešte raz poďakovala za vzorky látok. Popritom sa nás opýtala, ako to u nás funguje. ,,Máte veľké kusy látok na predajni?"

farebná sedačka

Nie, každý výrobca nám poskytne svoj vzorkovník látok. Zákazníkom posielame ústrižky látok, ktoré si vyberú. Pani Emília nás požiadala, či by sme jej nezaslali takýto vzorkovník, keď budeme nejaký vyradzovať.
S radosťou sme jej vzorkovníky látok zaslali. Nebolo to ale zadarmo. :-) Musela nám prisľúbiť, že nám výsledok práce ukáže. Po čase k nám skutočne dorazil krásny e-mail. Ukázalo sa, že naša zákazníčka má rada ručné práce. Pomocou kúskov látok od nás, vytvorila krásny domček na hranie.

 domček pre bábiky

zaujímavá obývačka z kúskov látok  

Tak čo poviete? Nám sa to hneď zapáčilo. Oceňujeme kreativitu a trpezlivosť našej zákazníčky. Tlieskame pani Emílií. :-)

Ako vyrobiť domček pre bábiky?

Postup výroby síce nepoznáme, ale radi aj Vám pomôžeme s materiálom. Ak máte záujem, radi Vám zašleme vzorkovníky s kúskami látok.

domček na hranie

  ako vyrobiť domček na hranie

Výzva pre Vás!

Ako sme už uviedli, vzorkovníky látok Vám radi doručíme. Ale rovnako ako pri pani Emílií to nebude zadarmo. :-) Chceme vidieť Váš výtvor. Potešia nás fotky od Vás. Ak sa do našej výzvy zapojíte viacerí, môžeme urobiť aj súťaž o nejaké zaujímave ceny. Čo poviete?

P.S. Máme pre Vás aj tipy, čo by ste mohli vytvoriť: domček pre bábiky, detskú knihu alebo vytvorte niečo pomocou techniky patchwork. Máte iný nápad?