RSS

Blog

Ako vyčistiť odtok drezu v kuchyni?

Ako vyčistiť odtok drezu v kuchyni?

Asi každý z nás sa už stretol so situáciou, že voda sa po zapnutí namiesto toho, aby voľne prúdila do potrubia, začala zhromažďovať v dreze či umývadle. To znamená, že musíme vyčistiť odtok. Vo väčšine prípadov si zato môžeme sami. Samozrejme, najlepšie je nedopustiť to, aby sa to stalo, ale ak sa to stane... Naučte sa, ako vyčistiť umývadlo rôznymi domácimi metódami.

Problémy s upchatým umývadlom často začínajú celkom nenápadne. Voda klesá trochu pomalšie, počuť jemné žblnkotanie. Tieto znaky však môžu viesť k skutočným problémom. Nakoniec voda prestane tiecť úplne a začne sa naša nočná mora. Problému sa môžeme zbaviť zavolaním inštalatéra, alebo sa môžeme pokúsiť poruchu odstrániť sami. Poďme sa teda pozrieť, ako vyčistiť odtok drezu v kuchyni.

Sektorová kuchynská linka BOLONIA

Prvá metóda - postarajte sa o umývadlo!

Lepšie predchádzať ako liečiť. Toto tvrdenie lekárov v prípade umývadla bude platiť tiež. Je veľmi dôležité zabrániť situácii, aby sa umývadlo neupchaloo. Jedným z prvkov, ktorý v tom pomôže, je správna starostlivosť o stav nášho drezu. Je veľmi dôležité nehádzať do nej zvyšky jedla, kávovú usadeninu, čaj a iné podobné zvyšky.

Veľmi veľkou chybou je vylievanie horúceho tuku priamo do drezu. Po stuhnutí sa hromadí v potrubí, ak k nemu pridáme zvyšky jedla, veľmi ľahko upcháme celý odtok a tým pádom budeme mať upchatý drez.

Drez Basic 170 + batéria Karina

Dobrým nápadom na odstránenie zvyškov jedla v kanalizačnom systéme je inštalácia malého sitka do odtoku drezu. Obstarávacie náklady sú prakticky nulové, ale výhody takéhoto riešenia sú už teraz veľmi podstatné. Aj keď sa nám takto nepodarí odtok úplne zabezpečiť, výrazne oddialime proces upchávania potrubia. Na trhu je dostupných množstvo rôznych sitiek, vďaka ktorým ľahko zladíme tú správnu veľkosť k nášmu drezu.

Drez Basic 170 + batéria Karina

Okrem sita nájdeme aj iné spôsoby, ktoré uľahčia zbavenie sa zvyškov jedla a iného odpadu. Takýmto riešením je namontovať drvič odpadu. Jedná sa o mlynček, ktorý mal k nám všelijaký odpad a ten sa nesmie usádzať v potrubí. Vďaka tomu sa všetko, čo ide do drezu, melie, nič po ňom nezostane a nič nezhnije.

Ako sa starať o umývadlo, aby sa nezanášalo?

Zďaleka najlepšou metódou je nenechať odtok upchať. O drez sa môžeme postarať pomocou niekoľkých jednoduchých metód, ktoré predĺžia životnosť nášho drezu. Prvým krokom je pravidelné umývanie. Oplatí sa však staviť na šetrnejšie metódy ako drhnutie oceľovou vlnou, táto metóda z dlhodobého hľadiska zničí každé umývadlo. Ďalšou činnosťou, ktorú treba vykonávať pravidelne, je nalievanie horúcej vody do drezu. Stojí za to pridať citrón, ktorý má antibakteriálne vlastnosti.

Druhá metóda - chemikálie

Chemikálie sú najbežnejším spôsobom čistenia upchatého drezu. Nájdeme ich prakticky v každom obchode. Hlavnou zložkou čistiacich prostriedkov na potrubia je hydroxid sodný (koncentrácia - cez 30% v jednom z obľúbených produktov) a ich pôsobenie je silne žieravé a často nebezpečné pre naše zdravie, preto musíme byť opatrní a riadiť sa pokynmi výrobcu. Ak budeme dodržiavať pokyny výrobcu týkajúce sa použitia a jeho aplikácie, nič zlé by sa nám nemalo stať. Chemické prostriedky sú ideálne, keď je upchatý drez tesne za odtokom alebo tiež v situáciách preventívnej starostlivosti o potrubie.

Drez Basic 170 + batéria Karina

Tretia metóda - domáce overené recepty na upchatý drez

Chemické prostriedky sú bežným riešením u veľkej skupiny priaznivcov. Ľudia, ktorým záleží na prírodnom prostredí a chcú žiť v súlade s prírodou, sa však väčšinou rozhodnú zvoliť prirodzené domáce metódy na vyčistenie upchatého drezu. Často používajú každodenné potravinárske výrobky a vytvárajú svoje vlastné čističe drezov. Mnoho ľudí si neuvedomuje, že to, čo máme v kuchynských skrinkách, môže byť účinným čistiacim prostriedkom. Mnohé z domácich metód nám pomôžu ľahko vyčistiť upchatý drez a bude to ekologické riešenie.

Jednou z najznámejších a najúčinnejších prírodných metód na čistenie drezu je zmes jedlej sódy a octu. Tieto dve ingrediencie nájdete takmer v každej domácnosti. Ako vyčistiť drez pomocou sódy bikarbóny a octu? Do upchatého umývadla musíme naliať sódu bikarbónu (pol šálky) a potom naliať rovnaké množstvo octu. Potom odtok upcháme. Najlepšie handričkou a počkajte asi 30 minút. Počas tejto doby dôjde k chemickej reakcii medzi octom a sódou bikarbónou. Pena, ktorá sa vytvorí, by sa mala asi po 30 minútach opláchnuť.

ilustračné foto - Granitový drez Cadit 20 + batéria Siros

Ak na upchatý drez nezaberajú žiadne chemikálie z obchodu, ani tie, ktoré sme si sami vyrobili a my sa pýtame, ako vyčistiť potrubie, tak nám nezostáva nič iné, ako použiť mechanické spôsoby zatlačenia potrubia. Jednou z najpopulárnejších mechanických metód na čistenie drezu je tradičný gumený piest. Takéto zariadenie by malo byť v každej domácnosti, pretože nás môže v mnohých situáciách zachrániť od vážnejších problémov. Používanie tohto zariadenia je veľmi jednoduché, no efekty, ktoré prináša, môžu byť veľmi dobré.

Ako vyčistiť umývadlo pomocou piestu? Predtým, ako začneme čistiť potrubie, nezabudnite voľnou rukou zablokovať prepadový otvor v umývadle, pretože voda sa môže vrátiť a postriekať nás. Gumovú misku z posúvača priložte k odtoku v umývadle a zatlačením na tyč ju niekoľkokrát stlačte. Väčšinou to stačí na to, aby voda nazbieraná v dreze pokojne odtiekla do kanalizačného potrubia a my môžeme byť radi, že sme potrubia vyčistili. Ak nedôjde k žiadnemu účinku, operácia by sa mala opakovať niekoľkokrát

Poslednou možnou situáciou je vážne zablokovanie niekde hlbšie a vtedy potrebujeme skutočne iné vybavenie ako domáce prostriedky na upchatý drez. Ako vyčistiť silne zanesený drez? V situácii, keď očakávame, že blokáda bude hlbšia, mali by sme siahnuť po špirále alebo inak známej ako had. Ide o pružinu, ktorá má na jednom konci ostrý koniec a na druhom kľuku. Kanalizačná pružina sa dodáva v rôznych dĺžkach a hrúbkach. Stojí za to venovať pozornosť tomu, pretože jeden používame na kanalizáciu a druhý na umývadlo. Na upchatie potrubia sú potrební dvaja ľudia. Jeden ho zasunie do odtoku a druhý ho zároveň pomocou kľuky priskrutkuje do inštalácie. Aj keď je správna pružina prispôsobená a bezpečná pre kanalizáciu, vždy existuje riziko poškodenia.

Posledná možnosť - zavolajte profesionála

Je dobré vedieť, že existuje veľa spôsobov, ako vyčistiť umývadlo a vo väčšine prípadov si s týmto problémom poradíme sami. Každý by si mal individuálne vybrať pre seba tú najlepšiu metódu a vyskúšať, čo mu vyhovuje. Najjednoduchšie bude, ak budeme dodržiavať zásadu starať sa o drez a pravidelne ho čistiť. Vďaka prevencii nebudeme musieť hľadať spôsob, ako umývať vyčistiť a riziko upchatia bude minimálne.

91 carbon - Granitový drez Niagara 10 + batéria Afra

Samozrejme, môže sa stať, že sa nám nepodarí vyčistiť drez svojpomocne. Potom kontaktujte špecialistu, ktorý to urobí za nás. Inštalatér má okrem bohatých skúseností aj mnoho špeciálnych nástrojov, ktoré Vám umožnia rýchlo a efektívne vyčistiť upchaté potrubia v dome.

 

Akú poťahovú látku na sedačku si vybrať , ak máme doma mačku?

Pes, mačka alebo máte doma iného domáceho miláčika? Naši štvornohí priatelia s nami často odpočívajú na sedačke alebo v kresle. Zatiaľ čo chlpy odstránite pomerne ľahko, použitím vhodných nástrojov, škarabnce po pazúroch už zrejme neodstránite. Akú poťahovú látku na sedačku si vybrať, keď máme doma psa alebo mačku?

Zdroj: internet

Čo treba zvážiť pri výbere látky pre zvieratá?

Látky pre zvieratá musia spĺňať množstvo požiadaviek, no predovšetkým musia byť príjemné na dotyk a pohodlné – najmä pre majiteľov. Materiál na nábytok by mal vyzerať skvele dlhé roky, aj keď sa na ňom každý deň hrá pes alebo mačka.

Nube - Vzorkovník 2. cenová skupina

Vysoká odolnosť proti oderu

Pred výberom látky sa oplatí venovať osobitnú pozornosť technickému listu a špecifikácii látky pre čalúnenie nábytku. Mačka môže nábytok ľahko poškriabať, preto je potrebné zvoliť látku s inovatívnou štruktúrou. Perfektné v tomto prípade budú poťahové materiály s vysokou odolnosťou proti oderu. Dobre poslúži látka bez viditeľných väzieb, napríklad velúrové látky, zamat, ženilka. Tým sa znižuje možnosť roztrhnutia látky mačacími pazúrmi. Zamatové sedacie súpravy, sú momentálne veľmi trendy. Dodajú interiéru lesk, eleganciu a nádych luxusu. 

Nube 20 - Sedacia súprava Sado

Jednoduché čistenie

V prípade poťahovej látky nábytku je dôležité jednoduché čistenie. Pes môže vyskočiť na pohovku a zašpiniť ju  labkami. Skvelou voľbou je nábytok potiahnutý látkou, ktorá sa jednoducho čistí. V prípade správneho materiálu stačí povrch pretrieť handričkou, aby bol kus nábytku opäť bezchybný. Hladké látky pre zvieratá budú skvelou voľbou, ak sa chcete rýchlo zbaviť chlpov.

Loco 45 - Sedacia súprava Silva

Vodeodolná látka na sedaciu súpravu

Predchádzajúci bod je neoddeliteľne spojený s nasledujúcim. Ak máte doma psa alebo mačku, určite zvoľte hydrofóbne látky. Takýto materiál je pokrytý vrstvou, ktorá zabraňuje absorpcii tekutín. Pri moderných tkaninách sa tekutiny hromadia na povrchu. Vďaka tomu je čistenie nečistôt neuveriteľne jednoduché. Voda nevsiakne do látky, stačí teda ak ju z povrchu odsajete handričkou alebo servítkou. Ak teda máte domáceho miláčika potrebujete vodeodolnú látku na sedaciu súpravu alebo aj kreslá. Oceníte to hlavne v čase keď budete mať doma šteniatko alebo mačiatko.

Velvetmat  - Vzorkovník 2. cenová skupina

Vo farbe srsti

Tento bod nie je povinný, ale stojí za to ho vziať do úvahy pri výbere poťahových látok. Ak chcete minimalizovať viditeľnosť srsti na nábytku, zvoľte farbu látky podobnú farbe srsti vášho domáceho maznáčika.

Látky pre zvieratá – ktoré látky si nevybrať?

Už vieme, na aké vlastnosti látok by si majitelia domácich zvierat mali dávať pozor. Spomenúť však musíme aj látky, ktoré v domácnostiach so psom či mačkou nemusia dobre fungovať. Hovoríme o prírodnej koži a ekokoži. Oba materiály majú rôzne výhody. Je ľahké ich udržiavať čisté. Prach, piesok, zvieracie chlpy alebo rozliate tekutiny sa dajú veľmi rýchlo odstrániť. Problém však nastáva z hľadiska odolnosti voči mechanickému poškodeniu. Koža a ekokoža bohužiaľ nie sú odolné voči poškodeniu spôsobenému napríklad mačacími pazúrmi.

Berlin 01 + ekokoža Soft 011, ĽAVÁ - Sedacia súprava Havana

 

Nielen mechanické poškodenie, ale aj nebezpečenstvo pre prazúriky Vášho miláčika. Určite sa vyhnite tkanej látke a aj pletenine.

Elma 14 - Sedacia súprava Cloud

 

Máte v dome či byte psa alebo mačku? Ako je natom Váš nábytok? Podľa čoho ste vyberali poťahovú látku na sedaciu súpravu?

Jarná únava! Ako ju prekonať? A je vôbec skutočná?

Jar je tu! Po skutočne krátkej zime nastala jar, ta práva nefalšovaná jar. Všetko kvitne, pučí, raši, prebúdza sa. Prečo teda sme teda my tak unavení? Prečo každý hovorí o jarnej únave? To Vám prezradíme neskôr. Ale keď už tá jarná únava prišla, tak Vám chceme ukázať ako ju prekonať.

Free photo young beautiful female with dark hair dressed white t-shirt lying under blanket on soft bed

Oddych v kresle

Ste unavení, potrebujete oddych. Aj keď jarná únava nepatrí k druhom únavy z vyčerpania, môžete sa pokúsiť zahnať ju oddychom. Posaďte sa do kresla, my odporúčame kreslo ušiak alebo aj hojdacie kreslo ušiak. Vyložte si nôžky na taburetku. Vypijte si bylinkový čaj, kávu, či pohár vína. Pustite si film či seriál. Oprášte Vašu knižnicu a vyberte si Vašu obľúbenú knihu.

Free photo a young woman is reading a book while sitting on an armchair by the window

Našim typom je leňoška. Oddych pri otvorenom okne! Načerpajte energiu z jarného slnka a čerstvého vzduchu. Ľahnite si na lenošku, zatvorte oči a počúvajte prebúdzajúcu sa prírodu. Leňošku odporúčame na celoročný oddych! :) Už ste ju niekedy vyskúšali? Skutočne odporúčame. Mali sme ju na predajni a môžeme Vám povedať, že ležanie je skutočne veľmi veľmi pohodlné.

Loco 45 - Leňoška Loren

Oddych na terase

Ako bojovať proti jarnej únave? Jednoducho využite novú energiu, ktorá v prírode vzniká. Načerpajte vitamín D zo slniečka. Sadnite si na terasu, urobte si kávu, čaj a len tak sa vyhrievajte na slnku. V zime ste totiž vyčerpali zásoby vitamínu D, ktoré ste si v lete nazbierali. Telo je teda unavené aj preto lebo mu chýba tento vitamín. Tak šup na terasu. Kúpte si sedaciu súpravu na terasu a pokojne tam môžete aj ležať alebo tráviť čas s návštevou. Bojujte proti jarnej únave spoločne!

Ratanový set Garden stôl + 6 kresiel

Jarná kuchyňa

Naše ďalšie odporúčanie je: s príchodom jari, šup do kuchyne! Budeme sa opakovať, ale proti jarnej únave jednoducho použite to, čo sa v prírode aktuálne deje. Rašia rastiliny ako medvedí cesnak či pŕhľava. Vyskúšajte overené tradičné recepty napríklad z medvedieho cesnaku. Pripravte si polievku či pomazánku a nabijte svoje telo vitamínmi. Medvedí cesnak má neuveriteľne detoxikačné účinky, posilňuje imunitu, pomáha pri vysokom tlaku aj bolestiach hlavy. Tak šup do kuchyne, Váš organizmus sa tak prečistí a jarná únava bude rýchlo preč. Máte nejaký overený recept s medvedím cesnakom? Napíšte nám ho.

dub wotan + svetlosivý mat - Kuchynská linka VERA

 

Existuje vôbec jarná únava?

Vraj že, ani nie! Keď sa zamyslíte je to trochu nelogicke, aby v čase keď sa všetko prebúdza a príroda je plná energie, my sme naopak unavení. Lekári hovoria, že je to spôsobené tým, že práve v tomto období dochádzaju ľudskému telu zásoby vitamínov a živín, ktoré si nahromadilo v lete. Už sme spomínali vitamín D. Riešenie jarnej únavy je teda jednoduché. Doplňte telu živiny a vitamíny, ktoré mu chýbajú. Ale skúste proti jarnej únave bojovať už v jeseni a zime. Tento rok skúste dopĺňať živiny pravidelne aj počas jesene a zimy a výsledok uvidíte o takomto čase o rok.

A čo Vy? Veríte na jarnú únavu? :)

Hojdacie kreslo ušiak

Jedno z najobľúbenejších kresiel - ušiak - sa dočkalo skvelého vylepšenia. Aj do našej ponuky sme hneď zaradili hojdacie kreslo ušiak. Poznáte kreslo ušiak? Mohutné, pohodlné, s podrúčkami, chrbtovou opierkou a opierkou hlavy. Vyzerá nejak takto:

Riviera 81 - modrá - Kreslo s taburetkou Astrid 3

 

Ideálne kreslo na sledovanie televízie, čítanie knihy, pitie kávy. Nemusíte sa báť ani keď v ňom zaspíte. Hlavu si pohodlne opriete. Tento typ kresla je veľmi obľúbené už niekoľko rokov. Jeho tvar sa rokmi nezmenil, čo je skvelé, lebo kreslo je nesmierne pohodlné. Dôležité je, že ušiak môže byť aj dizajnové kreslo, či už v obývačke alebo spálni. Dnes je v ponuke široká škála poťahových látok, Vaše kreslo tak môže byť skutočne jedinečné.

nohy buk + látka Riviera 38 smaragdová + vzor Jungle - Kreslo Belek nohy buk + látka Lux 29 mentolová + vzor Evo 29 - Kreslo Belek

Hojdacie kreslo ušiak

Hojdacie kreslo je znakom pohodlia už od pradávna. Teraz je pohodlie hojdacieho kresla znásobené pohodlím, ktoré ponúka ušiak. :-) Zbudnite na frázy, že hojdacie kreslo je pre babičky a deduškov. Dnes je hojdacie kreslo súčasťou mnohých moderných interiérov. Môžete si vybrať poťahovú látku, ale aj farbu dreva. Hojdacie kreslo môže ladiť s Vašou sedacou súpravou alebo naopak, môže byť vo výraznom kontraste. Čo si vybriete Vy?

Stred Kronos 11 + boky Tropic 2 + nohy biele - Kreslo Ušiak 195 Stred Kronos 26 + boky Tropic 5 + nohy čierne - Kreslo Ušiak 195

Dizajnové hojdacie kreslo

Na záver trošku odbočíme od ušiakov. Chceme Vám totiž ukázať absolútne novinky! Huňaté kreslo je momentálne veľmi trendy. Látka má názov Bouclé, je veľmi príjemná na dotyk a pohodlná na sedenie. 

Hojdacie kreslo Liberto Hojdacie kreslo Austin

Je to skutočne dizajnový šperk a vo Vašom interiéri sa rozhodne zblyskne. Trúfli by ste si na takéto výrazne kreslo?

Interiérový dizajn a trendy v roku 2023 - ,,všímavosť" v dizajne

Ako sa dočítame na stránkach jedného z najväčších veľkoobchodníkov s interiérovými prvkami v Severnej Amerike, v roku 2023 má byť všímavosť v dizajne dôležitým trendom. Ide o reakciu na čoraz rýchlejšie tempo každodenného života a obrat k minimalizmu a striedmosti interiérového dizajnu, ktoré sa majú premietnuť do aranžmán vedúcich k relaxácii a pomalému životu. Redaktori stránky uvádzajú, že výraz „mindfulness“ je v poslednom čase na Pintereste v kontexte interiérového dizajnu vyhľadávaný až o 200 % častejšie ako predtým.

Čo je to ,,mindfulness"?

Prvýkrát sa tento pojem objavil v psychológií. Podstatou je naučiť sa zastaviť a sústrediť. V dnešnej dobe každodenne prijímame množstvo podnetov, sme vyrušovaní pri práci. Potom sa nám zdá, že nám úlohy trvajú dlho, potrebujeme sa zastaviť, ale zastavenie by znamenalo, že sa všetko zrúti. Častokrát to takto vidíme. Ale to zastavenie je potrebné. Americký vedci zistili, že až 47% času je naša myseľ rozlietaná. Rozmýšľame čo sa môže stať, čo by sa malo stať, atď. Mindfulness je stav kedy sa máme sústrediť na prítomnosť. Ako by sa to malo prejaviť v zariadení Vášho domu či bytu? Minimalizmus a striedmosť pri výbere nábytku. Zvoľte radšej biely, svetlý nábytok, ktorý vo Vás navodí pocit čistoty a pokoja. Môžete použiť aj prírodné materiály a dekory, ktoré Vám pomôžu pri oddychu a relaxácií.

Biofília, alebo ešte väčší návrat k prírode

Podľa analýzy britskej agentúry Rooster nás v roku 2023 čaká ešte väčší návrat k prírode. Samozrejme, reč je o biofílii, trende, ktorý má za cieľ pozvať k našim dverám čo najviac zelene. Prostredie prírody v interiéri ovplyvní našu náladu a pohodu. To je dobrá správa – ak ste sa doteraz inšpirovali trendom mestskej džungle, v podstate sa toho veľa nezmení. Vsaďte na rastliny, ktoré prečisťujú vzduch, zariaďte si byt črepníkovými kvetmi a skombinujte ich do zaujímavých kompozícií. Bez ohľadu na to, ako sa trend oficiálne volá, rastliny určite spríjemnia Váš domov.

DROP - študentský systém

 

Monet 95 - Sedacia súprava Porto New

 

Keď hovoríme o návrate k prírode, máme na mysli aj prírodné materiály. Obľúbeným bude tento rok ratan. Nie na terase či balkóne, ale priamo v interiéri. Či už to bude vo forme doplnkov alebo napríklad kresla, to necháme na Vás.

prírodná - Hojdacie kreslo Rocco čierny kov + syntetický ratan + viacfarebná látka - Ratanové kreslo GARDENA 1S

Multifunkčné riešenia v interiéri

Modulárny nábytok, ktoré nájdu v domácnosti viac ako jedno využitie, sú ďalším trendom v interiérovom dizajne pre rok 2023, ktorý stojí za to mať na pamäti. Dizajnéri sa snažia o maximálnu funkčnosť a voľnosť pri používaní konkrétneho vybavenia. Modulárny nábytok je dobrý spôsob, ako plne prispôsobiť dizajnové prvky vlastným potrebám a architektonickým podmienkam interiéru. Skvelým príkladom je posteľ, skriňa aj písací stolík v jednom

biela / tyrkysová - MOBI posteľ s písacím stolíkom MO21

 

Zemité farby v interiéri

Tento rok sa určite nebudeme sťažovať na farebnú nudu, pretože najnovšie trendy v interiérovom dizajne nám ponúkajú širokú škálu útulných a teplých odtieňov. Podľa webu Decor Design Trends budú v roku 2023 módne farby inšpirované prírodou, teda odtiene pieskovej, hnedej, červenej, zelenej či koralovej. Je to efektná farebná kombinácia, ktorá môže poskytnúť skvelé efekty pri zariaďovaní interiéru. Ak chcete, aby sa váš domov cítil naozaj útulne, môže to byť dobrý tip.

Palladium 9 - Sedacia súprava Jezzi

Etnické vzory a výrazné textúry

Mariana Betinelli, autorka blogu Interior Notes, vo svojej reportáži z Milan Design Week upozorňuje na etnické vzory a výrazné textúry. Prvky tohto typu sa objavili v mnohých projektoch a môžeme očakávať, že trendy v interiérovom dizajne budú v budúcom roku zahŕňať vzory inšpirované africkou kultúrou a výrazné textúry.

PRAVÁ - Sedacia súprava BonettAko môžete vidieť, rok 2023 v interiérovom dizajne sľubuje, že bude naozaj zaujímavý. Vyššie popísané trendy sú len projektovanými trendmi v dizajne, ktoré môžu byť skvelou inšpiráciou pre zmeny vo Vašom byte. Nezabudnite aj na Farbu roka 2023, aj na ňu musíte pamätať pri dizajnovaní Vašich domovov tento rok.

 

Jarná dekorácia bytu - jednoduché a lacné spôsoby

Myslíme, že je čas na jarné interiérové dekorácie! Vzdajme sa zimnej jednotvárnosti a zaveďme konečne do interiérov optimistický závan jari. Ukážeme Vám, čo robiť, aby ste vniesli do Vášho domu jar a nezruinovali Váš domáci rozpočet.

Aby ste cítili jarnú atmosféru v miestnosti, sú potrebné tri atribúty:

  • kvety/rastliny,
  • farby 
  • prírodné materiály

Kvetinové dekorácie v interiéri

Krásne kytice, prírodné kvety priamo zo záhrady či lúky sú vždy žiadanými prvkami v bytoch. Takmer vždy sú súčasťou nášho interiérového dizajnu. Asi si v tejto chvíli takmer každý z Vás klope na hlavu - "kde dostanem kvety z lúky vo februári?" Čoskoro obchody zaplavia rôzne formy narcisov či hyacintov - v sklenených dózach či kovových košíkoch, sedmokrásky či nezábudky, zatiaľ nám na pomoc prichádzajú umelé rastliny. Áno, áno, vieme.... umelé kvety vo váze sú peržitok. Nie nevyhnutne. Umelé rastliny momentálne zažívajú renesanciu. Treba si uvedomiť, že napodobeniny skutočných kvetov dostupné v obchodoch nie sú podobné tým spred rokov. Umelé rastliny sa dnes vyrábajú z kvalitných materiálov s dôrazom na detailnú reprodukciu. Preto sú klamlivo podobné živej vegetácii. Pri správnom výbere môžu byť ideálnym prvkom jarnej výzdoby bytu. A sú vhodné aj pre ekologicky zmýšľajúcich. Dnes sa totiž umelé kvety vyrábajú aj z recyklovateľných materiálov.

Free photo still life interior with decor items in home living room

Okrem kvetov vo vázach povzbudzujem všetkých, aby použili črepníkové rastliny. Rôzne formy, veľkosti, farby. Možnosti sú nekonečné. Ak ale chceme vniesť do bytu jar, kvety sú základom, v akejkoľvek forme.

Dora 21, PRAVÉ PREVEDENIE - Sedacia súprava Kairos

Ak nepočítame všetky floristické 3D formy, nezabúdajme ani na maľby, skice, plagáty a iné formy umenia. Výmena kresieb alebo pohľadníc na stene fotogalérie je jednoduchý a lacný spôsob, ako dať jarnej izbe novú podobu.
Náš TIP: ak ste dostatočne odvážny a otvorený moderným trendom, môžete priniesť jar do Vášho domova aj prostredníctvom nábytku. Napríklad kreslo vo vzorovanej látke.

nohy buk + látka Riviera 38 smaragdová + vzor Jungle - Kreslo Belek

Jarné farby v interiéri

Po dlhých a studených mesiacov tmy je farba nesporne spojená s jarou, znovuzrodením a teplom. Do bytov ju môžeme pozývať rôznymi formami. Premaľovanie jednej steny je lacný spôsob, ako veci zmeniť. Tapety sú o niečo drahšie.

KEVIN - študentský sektorový systém

Farebný čalúnený nábytok sa stal v posledných mesiacoch najžiadanejším. Ak si takýto výdavok nemôžete dovoliť, vždy môžete svoju starú sedačku zatraktívniť poťahom na mieru, zaujímavou prikrývkou či prehozom a samozrejme vankúšmi. Všetky tieto prvky si môžete napríklad aj svojpomocne uháčkovať. Ak sa práve obrezáte po novej sedačke či kresle, skúste si ich pozrieť aj vo výraznejších farbách ako žltá či zelená.

Loco 33 - Sedacia súprava Larco

Prírodné materiály v interiéri

Neviem ako Vy, ale vždy, keď vidím prírodný ratan alebo prútie, moje myšlienky sa presunú do teplých dní strávených v záhrade. V súčasnosti prevládajúci BOHO štýl ešte viac nabáda k permanentnému zavádzaniu takýchto prvkov do bytu. Usporiadanie obývačky s ratanovými kreslami v obývačke už nie je znakom chudoby a nevkusu, a ľanové makramé na stene nie je pozostatkom 70. rokov, ale atribútom módneho štýlu interiéru. Zapletať makramé nie je vôbec také náročné. Skúste online návody, alebo si nechajte makramé vyrobiť na mieru, podľa Vašich predstáv u nejakej šikovnej handmade umelkyne.

Free photo beautiful summer modern home interior design

Aké jarné dekorácie máte doma Vy?

Ženy musia spať dlhšie! Vieme prečo!

Nie je to poplašná správa, ale ani žiaden mýtus. Ženy naozaj musia spať dlhšie ako muži. Je to vedecky dokázané! Dospelý človek by podľa lekárov mal spať 6-8 hodín. Je to ideálny čas pre správnú regeneráciu organizmu. Áno, to je základná úloha spánku: regenerácia organizmu. Prečo teda ženy musia spať dlhšie? A o koľko minút či hodín dlhšie ako muži?

Ženy musia spať dlhšie ako muži!

Prvým dôvodom prečo ženy musia spať dlhšie, je že ženský mozog z medicínskeho hľadiska je zložitejší. Nie je žiadnym tajomstvom ani mýtusom, že ženy dokážu robiť viac vecí naraz, zatiaľ čo muži sa vždy sústredia iba na jednu aktvitu. Týmto sa podľa vedcov, ženský mozog viac rozvíja a je zložitejší. Následne si tak vyžaduje viac času = spánku na regeneráciu. Konkrétne o 20 minút viac ako muži! Samozrejme, nie je presne stanovený čas pre všetky ženy. Závisí od náročnosti práce, od množstva úloh počas dňa, ale aj od fyzického zaťaženia. Niektorá žena potrebuje viac spánku, niektorá menej. Milí muži, nechajte teda svoje polovičky občas si dlhšie pospať. Verte, že to skutočne potrebujú.

úložný priestor - Manželská posteľ Modena 160/180

 

Ako sme už spomínali, ženy vykonávajú viac činností naraz. Upratovanie a sledovanie detí, varenie a písanie úloh s deťmi, varenie a starostlivosť o domácnosť, atď. Ženský mozog zároveň musí počas dňa pracovať s väčším počtom emócií. Je preto nesmierne dôležité, aby si ženy v noci poriadne oddýchli, zregenerovali mozog a nabrali aj fyzické sily. To je možné iba kvaltiným a dostatočne dlhým spánkom.

Ako na kvalitný spánok?

Ak má žena zvládnuť počas celého dňa opäť množstvo úloh, potrebuje kvalitný spánok. Na kvalitný spánok je potrebná kvalitná posteľ. Kvalitná posteľ by mala mať kvalitný rám, či už si zvolíte drevenú alebo čalúnenú posteľ. Aby ste pri každom otočení či vstávaní nepočuli vrzganie.

ilustračné foto - Manželská posteľ Balvin 160/180

 

Či už ste muž alebo žena, aby ste v noci dokonale zregenoravali musíte mať pohodlie. Tu je výber matraca výlučne na Vás. Niekomu vyhovuje pružinový matrac, niekto zase ocení mäkký topper na vrchu.

jadro matraca BIANA - Matrac BIANA

 

Výber vankúša

Okrem matraca ležíte aj na vankúši. Je to síce malý doplnok postele, ale veľmi dôležitý. Problémy s krčnou chrbticou, zrejme ste už toto slovné spojenie počuli. Výberu vankúša by ste teda mali venovať patričnú pozornosť. V našej ponuke nájdete anatomické vankúše či vankúš so špeciálnym softgelom.

ilustračné foto - Vankúš Bio Soya

Luxusná posteľ do každej spálne

Rovnako ako pri jedle aj tu je dôležité ,,ako to vyzerá". Predstavte si, že sa prebúdzate v krásnej posteli, s poťahovou látkou vo Vašej obľúbenej farbe. Pri pohľad po otvorení očí Vám vyčarí úsmev na tvári. Krásna posteľ, nemusí byť drahá posteľ. Ak túžite po luxusnej posteli, my odporúčame boxspringové postele.

Monolith 47 + typ čela IV - Manželská posteľ Calipso 160/180

Boxspringová posteľ je vlastne kompletná posteľ za skvelú cenu. Súčasťou sú matrace a zvyčajne aj topper. Boxsprigové postele pôsobia skutočne luxusne. Kým sa rozšírili k nám, mohli ste ich vidieť v amerických filmoch. Sú postele s vysokým čelom, vďaka čomu si v posteli skvele oddýchnete nielen počas spánku, ale aj pri čítaní knihy. 

 

Lukso 35 - Manželská posteľ Candice 160/180Tak si môžeme zhrnúť dnešný článok. :) Milí  muži, nechajte svoje žienky spať o 20 minút dlhšie. Je vedecky aj medicínsky podložené, že to potrebujú. Milé žienky, myslite na seba. Počas dňa predsa musíte zvládnuť množstvo úloh, a zvládate to hravo. Večer si teda doprajte poriadny oddych. Základom je kvalitná posteľ, my odporúčame boxspringovú posteľ. Radi Vám poradíme pri výbere!

 

Kreslo do obývačky - sprievodca nákupom, hodnotenie a test.

Na vrchole nášho rebríčka sa umiestnilo kreslo relaxačné kreslo Chester. Momentálne patrí k Vašim najobľúbenejším. Možete si ho zakúpiť vo farbe béžovej, svetlosivej, tmavosivej, granátovej a viacfarebné. Kreslo je pohodlné, má dostatočne široký sedák a vysokú oporu. Na výrobu produktu bolo použité kvalitné drevo a drevotrieska. Kreslo je potiahnuté velúrovým materiálom, ktorý je príjemný na dotyk a nie je náchylný na oder. Model sa vyznačuje atraktívnym, jednoduchým štýlom, ktorý sa hodí do mnohých interiérov.

granátová + prírodná - Relaxačné kreslo Chester

 

Ak Vám najviac záleží na pohodlí, zvážte kúpu kresla relaxačného polohovateľného kresla FELIPE. Ide o model, ktorý vďaka vankúšom na operadle a sedadle, zvýšenej opierke nôh a sklopnej opierke chrbta robí ležanie v ňom mimoriadne pohodlné. Je tiež veľmi solídne spracovaný a vďaka tomu, že sa dá ľahko rozložiť, sa v ňom dá aj spať.

sivá - Relaxačné polohovateľné kreslo FELIPE

Aké kreslo si teda vybrať do obývačky?

Sprievodca nákupom - Akú stoličku do obývačky kúpiť?

Obývacia izba je miestom, kde si môžeme oddýchnuť, stráviť príjemné chvíle s rodinou či priateľmi alebo si oddýchnuť po náročnom dni v práci. Aby to bolo možné, musíme túto miestnosť zariadiť správnym spôsobom. Reč nie je len o sedačke, televízore či iných elektronických zariadeniach, ale aj o kresle. Je to dôležitý kus nábytku, ktorý dokáže zabezpečiť správny odpočinok, a zároveň obývačku dizajnovo dotvorí. Nemôže byť príliš tvrdé, príliš hlboké a musí ladiť s ostatným nábytkom. Vďaka tomuto návodu sa dozviete, aké kreslo si vybrať do obývačky, aby bolo pohodlné a zároveň elegantné.

Aké veľké kreslo do obývačky?

Pri výbere nábytku do obývačky, vrátane správneho kresla, musíme brať do úvahy najmä veľkosť miestnosti. Ak je naša obývačka malá, nemôžeme kupovať zariadenie, ktoré zaberie príliš veľa miesta. V tomto prípade dobre poslúži model s efektívnymi a veľmi jemnými líniami v zaujímavom, geometrickom tvare. Je lepšie nevyberať si ťažké a hranaté kreslo, pretože prispeje k dodatočnému, optickému zmenšeniu našej obývačky.

ilustrčané foto - Kreslo Amorino  zlatá + čierna - Kreslo Crown

 

Pri veľkých interiéroch sa môžeme viac vyblázniť a vybrať si produkt, napríklad veľmi široký, určený pre dve osoby, alebo s vysokým operadlom, širokými podrúčkami alebo prídavnou opierkou nôh.

prírodné drevo + sivá látka - Dvojkreslo Romeo XL  Monolith 37 - Pohovka AVA JIM 2ALR

Vzor a farby

Najlepšia stolička do obývačky bude závisieť nielen od jej veľkosti, ale aj od jej vzhľadu. Nemôžeme kúpiť model, ktorý vôbec nebude ladiť s interiérom miestnosti. Bude to vyzerať dosť zvláštne a bude to pôsobiť dojmom nedostatku zmyslu pre štýl. Pred kúpou sa oplatí pozrieť na farbu stien a vybavenie miestnosti.

Velvetmat 25 - Kreslo Silva

Na trhu sú produkty v rôznych prevedeniach a farbách. Vyberte si teda modely, ktoré sú farebne podobné zvyšku nábytku. Jedným z lepších riešení je kúpa sedačky a kresiel v rovnakom štýle, pretože vďaka tomu získame ucelený celok. Potom sa nebudeme starať o to, či zakúpený kus nábytku bude ladiť so zvyškom.

Materiál čalúnenia

Nie je to však farba kresla, ale jeho čalúnenie, čo by malo byť pre nás dôležitejšie. V súčasnosti sú bavlnené modely veľmi obľúbené kvôli ich relatívne nízkym nákladom a schopnosti ich rýchleho čistenia. Tento materiál sa však niekedy môže príliš rýchlo zašpiniť a jeho neustále čistenie sa pre vás stane fuška. Takéto kreslo sa navyše môže stať liahňou prachu, ktorá zhorší nepríjemné neduhy alergikov.

nohy buk + látka Riviera 38 smaragdová + vzor Jungle - Kreslo Belek

V modernejšej obývačke budú lepšie vyzerať výrobky potiahnuté kožou, ktoré pôsobia veľmi elegantne a luxusne. Ak je tento materiál správne pripravený, bude určite vyzerať skvele po veľmi dlhú dobu. Koža môže byť na rozdiel od zdania mäkká a hrejivá, no pri rozhodovaní o takomto čalúnení musíme pamätať na jej pravidelnú údržbu.

MG15 - čierna - Kreslo s taburetkou AVA HOLGER I  hnedá ekokoža - Relaxačné kreslo AK-201

Rovnako obľúbené materiály ako koža a bavlna sú aj nubuk, žakár, flock (hrubý velúr) a mikrolein (tenký velúr). Toľko závisí od nášho vkusu a očakávaní ako od vzhľadu kresla.

Kreslo Grifon

Sedák na kresle

Sedák je jedným z najdôležitejších prvkov kresiel. Musí byť pohodlný, pretože práve v ňom sedíme a odpočívame. Tiež by mala byť pružná, a zároveň nie príliš mäkká, aby sa v nej neskolabovala. Pred kúpou sa oplatí sadnúť si do vami vybraného modelu, aby sme skontrolovali, či je pohodlný a či sa nám ľahko vstáva.

tmavohnedá koža - Relaxačné kreslo Luxor

Mnoho ľudí verí, že najlepšie kreslo do obývačky by malo mať sedadlo vybavené plochými vlnitými pružinami a vyplnené polyuretánovou penou. Je v tom veľa pravdy, pretože vďaka tejto kombinácii nebude tento kus nábytku ani príliš tvrdý, ani príliš mäkký.

svetlosivá + čierny kov - Relaxačné kreslo Soft 2  Riviera 38 - smaragdová - Kreslo s taburetkou Astrid 3

Iné typy kresiel však stále získavajú na obľube. Hovoríme o modeloch plnených napríklad polystyrénovým granulátom. Vďaka tomu si môžeme sami tvarovať jeho podobu a sedieť v akejkoľvek polohe. Takéto výrobky sú označované ako veľké taštičky a budú sa hodiť najmä do miestností s moderným dizajnom.

mentolová/prírodná - Polohovacie kreslo Zander

Funkčnosť kresla

Kreslo je kus nábytku, ktorý slúži na oddych a relax. Sediac v nej môžeme nielen pozerať televíziu či čítať knihu, ale aj si krátko zdriemnuť. Preto sa oplatí vybrať si model, ktorý je vybavený niekoľkými doplnkovými funkciami. Zaujímavým riešením môže byť polohovateľná opierka chrbta, pohyblivá opierka hlavy alebo výsuvná opierka nôh. Vďaka nim si môžeme prispôsobiť nábytok svojim potrebám a napríklad si pohodlne vyložiť nohy pred seba. Odporúčame polohovateľné kreslo. 

hnedá ekokoža - Polohovateľné kreslo Jeff drevo prírodná + antracitová látka - Relaxačné kreslo TV-5010

Zaujímavým riešením je prítomnosť špeciálnych priehradiek na drobnosti, kam môžeme schovať knihu alebo napríklad háčkovanú priadzu. Niektoré kreslá nám umožňujú aj voľné hojdanie, či dokonca otáčanie okolo vlastnej osi.

Masážne kreslo do obývačky

Ľudia, ktorí milujú pohodlný a veľmi funkčný nábytok, by mali zvážiť kúpu kresla s možnosťou masáže. To môže byť veľmi zaujímavá alternatíva k obyčajnej stoličke. V závislosti od vybranej triedy nábytku (ekonomický, pokročilý a exkluzívny) bude mať produkt, ktorý kupujeme, rôzne funkcie.

Ekonomická trieda zahŕňa najlacnejší nábytok. Najčastejšie majú základné nastavenie, ktoré zahŕňa predovšetkým masáž chrbta. V pokročilej triede, ktorá je o niečo drahšia, je rozsiahlejšia konfigurácia. Výberom takéhoto kresla môžeme očakávať nielen masáž chrbta, ale aj chodidiel či rúk, ako aj možnosť vyhrievania.

Na druhej strane exkluzívna trieda zahŕňa produkty, ktoré sú veľmi bohaté na rôzne typy funkcií. Sú pomerne drahé, no zároveň majú vysokú kvalitu spracovania a inovatívne masážne techniky. Ak má zakúpené kreslo slúžiť len na relax po únavnom dni a nezáleží nám na mnohých rozsiahlych možnostiach, je najlepšie zvoliť ekonomickú triedu.

béžová ekokoža - Masážne kreslo Matador

Kreslá do obývačky za výhodné ceny

Kreslo do obývačky je kus nábytku, ktorého cena závisí od viacerých faktorov. Do úvahy treba brať výrobcu, materiál čalúnenia, ale aj dizajn a funkčnosť. Moderné nafukovacie pufy alebo pufy plnené špeciálnym granulátom sú pomerne lacné.

Ak však hľadáme štandardnejší model s klasickým alebo retro dizajnom, musíme si priplatiť To platí pre čalúnenie vyrobené z velúru alebo bavlny. Kožené a exkluzívnejšie produkty môžu stáť aj viac (najmä ak pochádzajú od renomovaných výrobcov a sú vyrobené z kvalitných materiálov). Hlavným obmedzením pri výbere preto môže byť cena.

Stoličky s masážnou funkciou môžu stáť ešte viac, no nie vždy splnia naše očakávania. Čím viac od kusu nábytku požadujeme, tým vyššia bude jeho cena.

Ako zariadiť kútik na čítanie?

Vytvorenie pohodlného a príjemného kútika na čítanie začína správnym nábytkom a dekoráciami. Tu je niekoľko tipov, ktoré Vám pomôžu začať.

1. Vyberte si pohodlné kreslo alebo pohovku, ktorá je podľa možnosti dostatočne veľká pre dvoch ľudí, pretože je vždy príjemné, keď si knihy môžete užívať spolu. Kreslo na čítanie by malo poskytnúť oporu Vášmu chrbtu a ramenám, aby ste si mohli pohodlne sedieť. Skvelou voľbou je kreslo ušiak. Tento typ kresla má opierku v chrbtovej časti a podrúčky. To Vám zabezpečí maximálne pohodlie pri čítaní!

nohy buk + látka Riviera 38 smaragdová + vzor Jungle - Kreslo Belek Velvet 2215 - Pohovka MANCHESTER III

2. Nábytok umiestnite v blízkosti okien pre prirodzené svetlo počas dňa; uistite sa však, že máte v noci dostatočné osvetlenie, aby čítanie nenamáhalo Vaše oči. Zvážte použitie lámp s nastaviteľným nastavením jasu a stmievačov na vytvorenie tej správnej atmosféry pri čítaní vašich obľúbených kníh.

Hojdacie kreslo Austin

3. Uistite sa, že máte dostatok úložného priestoru na knihy, časopisy a iné materiály na čítanie. Na tento účel sú skvelé police a police na knihy, knižnice. Vzácne knižné tituly môžete vystaviť vo vitríne. Ideálny pomocníkom pri čítaní knihy je príručný stolík. Pohodlne sa posaďte do kresla a Vašu knihu budete mať hneď po ruke. Alebo si na príručný stolík položte kávu a čaj, ktorý si môžete vychutnať pri čítaní knihy.

sivá + biely lesk - ZONDA regál Z02

konštrukcia medená + plát prírodná - Set príručných stolíkov DALUX dub lefkas + čierna - Vitrína JOHN 02

4. Pridajte niekoľko dekoratívnych akcentov, ako sú vankúše, prehozy a umelecké diela, aby Váš priestor získal lákavejší vzhľad. Zároveň si vytvoríte dokonalý priestor na relaxáciu po čítaní.

5. Ak chcete povzbudiť deti k čítaniu, umiestnite do miestnosti hračky alebo hry, ktoré ich zábavnou formou zoznámia s literatúrou – myslite na stolové hry s ich obľúbenými postavami alebo zaujímavé aktivity súvisiace s knihami.

6. Uistite sa, že váš kútik na čítanie je čistý a relatívne tichý, aby sa čitatelia mohli sústrediť bez toho, aby boli rozptyľovaní. Ak je to možné, umiestnite ho ďalej od hlavného obytného priestoru, aby ste znížili hluk.

7. Umiestnite rastliny do rohu, aby ste pridali farbu a život Vášmu kútiku na čítanie. Zároveň Vám pomôžu vyčistiť vzduch – dôležitý aspekt každej miestnosti.

Dodržiavaním týchto tipov si môžete vytvoriť pokojný a príjemný kútik na čítanie, ktorý je ideálny na pokojnú relaxáciu alebo živé rozhovory o literatúre.

Akú stoličku na čítanie si vybrať?

Perfektné sú kreslá, ktoré môžu svojou formou a tvarom ,,omotať" sediaceho človeka, ako napríklad, už spomínané, kreslo ušiak. Polohovacie kreslo je tiež skvelou voľbou na čítanie, pretože poskytuje najlepší komfort a odpočinok. Najdôležitejšou vecou pri výbere kresla je uistiť sa, že má dostatočnú oporu pre Váš chrbát, pretože to môže byť rozdiel medzi vychutnávaním si dobrej knihy a tým, že si ju neužijete. Vyskúšajte rôzne stoličky, kým nenájdete tú, ktorá správne podopiera Váš chrbát a ramená. Ak je to možné, prineste si so sebou knihu, aby ste videli, aké pohodlné sú jednotlivé stoličky v polohe na čítanie.

hnedá látka s efektom brúsenej kože - Polohovateľné kreslo TV-5040  tmavozelená koža - Relaxačné kreslo Luxor

Pre maximálne pohodlie pri čítaní odporúčame taburetku ku kreslu. Pri výbere otomanu na stoličku sa uistite, že má podobnú výšku. To poskytne dodatočnú oporu a zároveň si budete môcť pohodlne podoprieť nohy, aby sa vám nevesili, keď trávite čas čítaním.

ilustračné foto 1 - Taburetka Gobi TYP1

Skúste si do svojho čitateľského kútika vybrať nábytok, ktorý je praktický a multifunkčný. Môžete sa rozhodnúť pre malú pohovku, ktorá Vám poskytne dostatok priestoru na natiahnutie sa a relaxáciu, a zároveň vám poskytne potrebnú oporu. Polička na knihy umiestnená vedľa kresla alebo pohovky môže byť tiež skvelým doplnkom, vďaka ktorému budete mať všetky knihy na jednom mieste.

Pri zariaďovaní kútika na čítanie dbajte na to, aby bol dobre osvetlený a pohodlný. Dokonalé osvetlenie je dôležité, pretože vám umožní vychutnať si knihu bez namáhania očí. Vsaďte na nastaviteľné osvetlenie s rôznou intenzitou, takže môžete prepínať medzi jasným svetlom, keď sa sústredíte na detaily, a jemnejším svetlom, keď si chcete oddýchnuť. Je tiež užitočné mať v blízkosti malý stolík, na ktorý si odložíte šálku čaju, občerstvenie alebo záložky.

Kútik na čítanie by mal byť útulný a príjemný. Pridajte nejaké vankúše a prikrývky, aby to bolo ešte pohodlnejšie a máte ideálne miesto, kde si môžete vychutnať dobrú knihu!

Vytvorenie dokonalého priestoru na čítanie Vám umožní skutočne oceniť knihu a všetky jej nuansy, keď sa ponoríte do príbehov, ktoré ponúka. So správnym typom kresla, otomanu, osvetlenia a príslušenstva sa Váš kútik na čítanie určite stane Vaším obľúbeným miestom v dome. Takže pokračujte a vytvorte si svoj vlastný špeciálny kútik na čítanie - stojí to za každú minútu úsilia!

Farba roka 2023: cyklamenová v interiéri

Netradičný odtieň pre netradčnú dobu! Tak opísali farbu pre rok 2023 v inštitúte Pantone, ktorá každoročne vyhlasuje farbu roka. Spoločnosť Pantone po celý rok sleduje sociálne, politické aj ekonomické dianie vo svete. Na základe toho vyhodnocuje, aká farba by bola vhodná pre ďalší rok. Farbou roka 2023 je Vivat - Magenta 18-1750. Je to fialová alebo ružová? Túto otázku si kládlo mnoho ľudí. Je to vraj odtieň medzi modrou a červenou, medzi studenou a teplou farbou.

Farba roka 2023

Farba roka 2023 má so sebou priniesť energiu a elán. Pochádza z prírody, konkrétnejšie, až z prapôvodu sveta, a tak nás má priviesť k našim koreňom. 

Farba roka 2023: Inštitút Pantone zvolil netradičný odtieň pre netradičnú  dobu - KAMzaKRASOU.sk 

Zdroj: spoločnosť PANTONE 

Farba roka 2023 v interiéri

Túto výraznú farbu bude zrejme veľmi ťažké, a zároveň aj odvážne, zakomponovať do interiéru. Môžete jednu stenu nafarbiť práve touto farbou a sledujte tú zmenu v interiéri. Sviežosť a energia. Každé ráno by Vás táto farba mala nabiť energiou do nového dňa. Farba roka 2023 je výrazná a zrejme ju využijete skôr pri doplnkoch. Možno vankúše na pohovke alebo sedačke? Ale s akou farbou ju kombinovať? Určite nič nepokazíte s klasickou sivou sedacou súpravou a veľmi zaujímavo môže táto výrazná farba pôsobiť s tmavomodrou sedacou súpravou.

Soro 76, ĽAVÁ - Sedacia súprava Armando

ĽAVÁ - Sedacia súprava Bonett

V kuchyni môžete zvoliť napríklad kuchynské pomôcky v tejto výraznej farbe alebo napríklad utierky. Vhodným doplnkom je napríklad aj cyklamenový kvet. 

Cyklamenová sedačka

Modrá, zelená či horčicová sedacia súprava. Zabudnite na klasicku, ktorá tu bola niekoľko rokov. Cyklamenová rohová sedacia súprava vnesie do Vašej obývačky niečo výnimočne. Nebojte sa, žeby fialová, či červená rohová sedacia súprava pôsobila žensky. Táto farba vo vhodnom odtieni vnesie do Vášho interiéru nádych luxusu a elegancie.

ĽAVÁ, Matt Velvet 68 - Sedacia súprava Corner 156

Kronos 02 + Zigzag 60 - Sedacia súprava Asgard 3+1

 

Monolith 59 - Sedacia súprava Aspen U

 

A čo hovoríte Vy na farbu roka 2023? Mali by ste odvahu na cyklamenová sedačku?