RSS

Blog

Chcete byť šťastní ako Dáni? Jedno slovo: Hygge.

Možno ste už započuli informáciu, že najšťastnejší sú obyvatelia škandinávských krajín. Zaujíma Vás prečo?

ako byť šťastný
Najšťastnejším národom na svete sú podľa prieskumov Dáni. Určite si poviete, že je to kvôli lepším finančným podmienkam, vyšším platom. Ale určite viete aj to, že peniaze nie sú všetko. Aj oni žijú rovnako uponáhľaný život. Naviac nemajú väčšinu roka ani priaznivé počasie. Tak prečo sú tak šťastní? Je to vďaka ich životnému štýlu, ktorý sa nazýva Hygge. Toto slovo sa nedá jednoznačne preložiť do slovenčiny. Pri voľnom preklade môžeme povedať, že hygge je recept na šťastný život, pokoj, pohodlie, jednoduchosť, ale aj útulnosť.

Sedacia súprava Alex 3+1+1

Ako byť šťastný?

Dáni nato majú jednoduchú odpoveď. Tešte sa z maličkostí každý deň. Áno, to je podstata ich životného štýlu. Každý deň si nájsť aspoň chvíľku, a robiť to, čo nám prináša šťastie a pokoj, v tomto uponáhľanom svete. Dáni obľubujú čítanie kníh, večer s priateľmi alebo hranie spoločenských hier s kamarátmi.

večer s priateľmi

Minimalizmus v byte

Základom pre ich šťastný život je ich domov. Pri zariaďovaní dbajú na útulnosť a minimalizmus. Snažia sa vytvoriť útulný domov, pomocou nábytku a doplnkov. Nepotrebujú dizajnovo vyšperkovaný dom. Dôraz kladú na harmóniu, útulnosť a jednoduchosť. Snažia sa nájsť súlad medzi modernosťou a prírodou. Pri zariaďovaní domu či bytu si vyberajú moderný nábytok, ale v kombinácií s dreveným dekorom. Moderné, krásne, jednoduché línie komody, s drevenými nožičkami.

biela komoda

Pri zariaďovaní sa rozhodne vyhýbajú kovom. Kov pôsobí chladne, rovnako ako betón.

konferenčný stolík kov a drevokonferenčný stolík s betónom 
Minimalizmus sa prejavuje vo výbere nábytku, ale aj doplnkov. Ak sa povie škandinávsky štýl bývania, tak si určite predstavíte nábytok na nožičkách. Správna predstava. Ich nábytok pôsobí vzdušne, nezapratane, zároveň je však praktický. Dáni obľubujú nábytok v bielej farbe, alebo vo svetlých dekoroch.

škandinávsky nábytok

 Svetlo v dome

Dánsko je známe sychravým počasím. Ale ani to Dánom neuberá na ich šťastí. Ako sme už spomínali, základom ich šťastia je ich dom či byt. A keďže je vonku zamračené, snažia sa svetlo priniesť práve do domu. Obľubujú biele steny a biely nábytok, aby sa ich dom rozsvietil. Dáni si po príchode domov zapália sviečky. Aj preto sú národom s najväčšou spotrebou sviečok na svete. :) Určite si to viete predstaviť, akú atmosféru navodí svetlo sviečok.

moderný sektorový nábytok do obývačky

 

sviečky v kúpeľni

A čo doplnky?

Ak hovoríme o minimalizme, tak ten sa rozhodne týka aj doplnkov. Pri kúpe doplnkov do bytu, Dáni veľmi premýšľajú, či im daný doplnok prinesie úžitok. Nič nekupujú iba tak. Obľubujú keramické doplnky ako šálky a hrnčeky, a staré fotografie svojej rodiny. A ak už doplnok, tak z prírodných materiálov, ako napríklad spomínaná keramika alebo drevo. Aby podporili útulnosť, obľubujú vankúše, huňaté deky či pletené doplnky.

sedacia súprava s vankúšmi

 

ilustračné foto 4 - Taburetka Gobi TYP1 - pletená taburetka pletená taburetka

Mnoho Dánov za svoju dennú chvíľu šťastia považujú čítanie knihy v kresle, alebo pitie čaju či kávy. Nato využívajú pohodlné kreslo, u nás známe aj ako ušiak. Kreslo s podnožkou a príručný stolík, to zrejme nájdete v mnohých dánskych obývačkách.

moderné relaxačné kreslo  prírodná + čierna - Konferenčný stolík MARIFFAKreslo Viktoria

Chcete byť aj Vy šťastní?

Predstavte si, že sedíte v pohodlnom kresle, vyložíte si nohy, pijete čaj či kávu. Žiaden hluk, televízor či mobil. Svetlo a teplo sviečok, a huňatá deka a mäkké vankúše. Alebo príjemný večer s priateľmi. Večera, spoločenské hry, opäť sviečky, ticho, iba sa rozprávate s priateľmi. To je presná podstata hygge.

Vaše hygge, teda recept na šťastný život, môže byť úplne niečo iné. Napíšte nám. Ako by vyzerala Vaša chvíľka šťastia?

leňoška Chicago

P.S. A nevravte, že nemáte čas na šťastie. Všetko sa dá, len musíte chcieť. :-) 

 

Farba roka 2019. Ako ju použiť v interiéri.

Už koncom minulého roka bolo známe, aká farba bude trendy v roku 2019. Spoločnosť PANTONE určila, že farba roka 2019 bude korálová. Presnejšie podľa škály farieb je to Living Coral 16-1546. Nádherná a žiarivá. Minuloročná fialová, bola symbolom luxusu a elegancie. Tohto roku, ale dizajnéri chcú pomocou farby vyjadriť, že by sme sa mali tešiť zo života. Korálová farba vyjadruje energiu, radosť zo života, ale aj hravosť.

farba roka 2019

Zdroj: www.pantone.com

Prečo práve táto farba?

Výber farby pre rok 2019 má hlbší podtext. Dizajnéri si totiž plne uvedomujú aktuálnu situáciu vo svete. Svet je šedý, ľudia trávia mnoho času na sociálnych sieťach. Práve preto chcú dizajnéri prostredníctvom farby priniesť do našich životov viac radosti, viac optimizmu. Korálová farba má zároveň vyjadrovať teplo domova a rodiny. Dizajnéri nám teda chcú naznačiť, že by sme sa tento rok mali viac zamerať na našich blízkych a stretnutia s nimi. Doprajte si spoločné posedenia pri dobrom jedle za jedálenským stolom alebo v obývačke.

Obývacia stena Alvaro Jedálenský set Leslie 1+4

V lete zorganizujte grilovačku na terase u Vás doma. Stretnite sa s rodinou a priateľmi. Poseďte si napríklad na pohodlnom ratanovom záhradnom sete Garden. 

Ratanový set Garden stôl + 7 kresiel

Korálová farba v interiéri

Možno sa pýtate prečo práve my, nábytkári, píšeme o farbe roka 2019. Farba roka sa totiž netýka výlučne módneho priemyslu a oblečenia. Túžbou dizajnérov je, aby sa táto farba objavila v akejkoľvek sfére Vášho života. Budete teda tento rok veľmi trendy, ak si kúpite auto práve v takejto farbe. :)
Ale naspäť k nábytku. O korálovej farbe v interiéri, dizajnéri hovoria už dlhšie. A hovoria, že by sa rozhodne mala objaviť vo Vašom dome či byte. Postačia aj malé doplnky ako vankúše či dekorácie. Vaša obývačka či spálňa sa rozžiari. Bude z nej vyžarovať energia a radosť.

pohovka s vankúšmi

Dokonca aj samotný koral je v súčasnosti veľmi moderná dekorácia. Uložte si koral na komodu alebo na RTV skrinku.

Komoda Dorade II RTV skrinka Sella - mat


Ak ste odvážnejší pokojne si nafarbite jednu stenu práve farbou roka. Pri takejto stene by krásne vynikla biela komoda na nožičkách.

dub sonoma + biela - Komoda MOLDA KM-2

 

ilustračné fofo 3 - MOLDA - sektorový systém

Biely nábytok do obývačky

Biely nábytok je vlastne skvelý tip, ako môžete mať trendy interiér každý rok. Bielu môžete kombinovať prakticky s akoukoľvek inou farbou. Či už bude farbou roka modrá, žltá alebo zelená. Biely nábytok do obývačky je v súčasnosti veľmi obľúbený aj u našich zákazníkov. Ako nám sami prezradili biela a dub sonoma sú najvďačnejšie farby nábytku. Môžete k ním doladiť akékoľvek doplnky. Zároveň môžete doplnky často obmieňať a Vaša obývačka bude pôsobiť novým dojmom. Skvelý nápad!

Obývacia stena Caro SO01

Čo sa týka čalúneného nábytku, naši zákazníci obľubujú skôr neutrálne farby. Zrejme aj Vy skôr preferujete čiernu, šedú či hnedú sedačku. Sedaciu súpravu v koralovej farbe sme asi ešte nikdy nedoručovali. Ale všetko je raz prvýkrát. :-) Mali by ste odvahu na takýto výrazný kúsok vo Vašej obývačke? Alebo vyskúšajte aspoň dizajnové kreslo.

Soro 51 - Kreslo AVA PIXY 1
Takáto výrazná sedacia súprava by rozhodne upútala Vašich známych. Zmenila by celkový výraz Vašej obývačky. O Vás by vypovedala, že ste hravý, nebojíte sa zmeny a veľkých výziev. A hlavne, že sledujete aktuálne trendy. 

Korálová farba v obývačke a spálni

Korálová farba je kombináciou červenej a oranžovej. Sála z nej energia, dynamika, život. Pri kombinácií s bielou vynikne viac korálová farba. Skúste ale kombináciu s tmavo hnedou. Hnedá je symbolom útulnosti a pokoja. Spolu s koralovou vytvoria dokonalý pár. Kombinácia bude pôsobiť elegantne, ale zároveň bude vyjadrovať akýsi iný štýl. 

Posteľ z masívu SOŇA

Ideálnym priestorom pre kombináciu hnedej a koralovej je obývačka či spálňa. Postup pri dizajnovaní je opäť jednoduchý. Korálovú farbu použite na stenu. Hnedú využite pri nábytku. Kúpte si napríklad obývaciu stenu v prevedení wenge.

ilustračné foto 3 - KENDO - sektorový systém

V spálni vsaďte na tmavohnedú skriňu alebo tmavohnedú posteľ. Ak preferujete čalúnené postele, pokojne si vyberte čokoládovú ekokožu. Krásne vynikne aj posteľ v tmavohnedej látke.

Manželská posteľ Royal ilustračné foto - Manželská posteľ REA OXANA UP 160/180
Oslovila Vás kraľujúca farba? Riadite sa trendmi? Napíšte nám. Zaujíma nás Váš názor.

 

Nápad našej zákazníčky: domček zo vzoriek látok.

Milujeme našu prácu. Teší nás, že môžeme prinášať radosť do Vašich domovov. Naša práca, ale nie je iba o predaji nábytku. Občas sa nám, spolu s Vami, podarí vytvoriť zaujímavý príbeh. Dnes Vám jeden takýto príbeh prinášame. 

Pani Emília si pred časom u nás kúpila kreslo Viktória a sedaciu súpravu Alexia. Musíme napísať, že kreslo je výtvorom slovenského výrobcu a je skutočne veľmi pohodlné. Sedačku Alexiu si zákazníci vyberajú kvôli výške sedu. Ako nám sami častokrát povedali, vyššie sedenie je pohodlné, nohy sú v lepšej pozícií. Výber pani Emílie teda chválime. Určite nebude ľutovať. :-)

Bronsen 6437/96 - Kreslo ViktóriaSUN 90 (sivá) - Sedacia súprava ALEXIA

 

Nonstop Nábytok: starostlivosť o zákazníkov

Po prijatí objednávky, zákazníkom vždy telefonujeme, aby sme si overili správnosť objednávky. Pri kontrolovaní farieb sme zistili, že pani Emília videla na monitore hnedú látku. V skutočnosti, podľa nášho vzorkovníka, bola poťahová látka s nádychom do zelena. Pani Emílií sme tak zaslali vzorky látok poštou, aby ich videla naživo. Vďaka tomu sme našej zákazníčke doručili sedaciu súpravu presne podľa jej predstáv

Po čase sme zákazníčke volali opäť. Vždy po dodaní objednávky chceme vedieť či je zákazník spokojný, a či je všetko podľa jeho predstáv. Pani Emília vychválila sedačku aj kreslo. A nám ešte raz poďakovala za vzorky látok. Popritom sa nás opýtala, ako to u nás funguje. ,,Máte veľké kusy látok na predajni?"

farebná sedačka

Nie, každý výrobca nám poskytne svoj vzorkovník látok. Zákazníkom posielame ústrižky látok, ktoré si vyberú. Pani Emília nás požiadala, či by sme jej nezaslali takýto vzorkovník, keď budeme nejaký vyradzovať.
S radosťou sme jej vzorkovníky látok zaslali. Nebolo to ale zadarmo. :-) Musela nám prisľúbiť, že nám výsledok práce ukáže. Po čase k nám skutočne dorazil krásny e-mail. Ukázalo sa, že naša zákazníčka má rada ručné práce. Pomocou kúskov látok od nás, vytvorila krásny domček na hranie.

 domček pre bábiky

zaujímavá obývačka z kúskov látok  

Tak čo poviete? Nám sa to hneď zapáčilo. Oceňujeme kreativitu a trpezlivosť našej zákazníčky. Tlieskame pani Emílií. :-)

Ako vyrobiť domček pre bábiky?

Postup výroby síce nepoznáme, ale radi aj Vám pomôžeme s materiálom. Ak máte záujem, radi Vám zašleme vzorkovníky s kúskami látok.

domček na hranie

  ako vyrobiť domček na hranie

Výzva pre Vás!

Ako sme už uviedli, vzorkovníky látok Vám radi doručíme. Ale rovnako ako pri pani Emílií to nebude zadarmo. :-) Chceme vidieť Váš výtvor. Potešia nás fotky od Vás. Ak sa do našej výzvy zapojíte viacerí, môžeme urobiť aj súťaž o nejaké zaujímave ceny. Čo poviete?

P.S. Máme pre Vás aj tipy, čo by ste mohli vytvoriť: domček pre bábiky, detskú knihu alebo vytvorte niečo pomocou techniky patchwork. Máte iný nápad?

Ako správne upratovať?!

Mnohí z nás už majú predvianočné upratovanie zrejme úspešne za sebou. Ale aj pre Vás môže byť tento článok inšpiratívny. Veď neupratujeme iba na Vianoce. Dnes Vám nebudeme ponúkať rôzne recepty na domáce čistiace prostriedky. Dnes sme sa zamerali na to, AKO upratovať. Prečítajte si rady ako správne upratovať.

ako upratat

Dobrá nálada pri upratovaní

Toto musíte urobiť ako prvé: pustite si obľúbenú hudbu. Dobre sa nalaďte, pustite si koledy alebo Vaše obľúbené vianočné pesničky. K upratovaniu sa odporúča veselá, tanečná hudba. Rozhodne si nepúšťajte pomalé, sentimentálne piesne. Aby ste sa o chvíľku neprichytili ako sedíte na sedačke a spomínate. 

Sawana 21 / ekokoža Soft 11 - Sedacia súprava Damario U

Nenechajte sa strhnúť

Začnete utierať prach a zrazu skladáte šaty. Poznáte to? Nenechajte sa upratovaním strhnúť. Najskôr všade utrite prach a potom pozbierajte oblečenie z celého bytu. Pre lepší poriadok v byte či dome, aj bez upratovania, odporúčame vešiakové skrine. Naši zákazníci nám prezradili, že jednoduchšie je zavesenie šiat ako ich skladanie. :)

Skriňa 2D sonoma - leskbiela / dub sonoma - Skriňa WENECJA 01  

Upratujte to, čo Vás zaujme ako prvé

Vstúpite do obývačky, načo Vám ako prvé padne zrak? Prach na komodeneporiadok na konferenčnom stolíku či rozhádzané vankúše na sedačke? To čo Vás zaujme ako prvé, rozhodne zaujme aj Vašu návštevu. Najskôr teda poupratujte najviac viditeľné veci. 

chróm + číre sklo + biely lak - Konferenčný stolík Esperanza  dub sonoma - Komoda Salsa 35SAbiely lesk + beton - Konferenčný stolík IMPALA

Neupratujte to, čo ešte budete používať

Kuchynská linka či sporák dostane tento víkend ešte poriadne zabrať. Nechajte si ich upratovanie až na záver. 

korpus biela + dvierka béžový lesk - Sektorová kuchynská linka VENTO

Zapojte rodinu

Ak máte staršie deti, potom upratovanie detskej izby nechajte na nich. Manžel Vám môže pomôcť povysávať. 

BRUNO - sektorový systém

Vyhadzujte veci!

Hovorí sa, že ak ste nejakú vec nepoužili za posledné tri mesiace, tak by ste ju mali vyhodiť. Ak plánujete veľké upratovanie, buďte nekompromisný. Máte v skrini oblečenie, ktoré nenosíte? Možno patrí do kategórie ,,čo ak schudnem" alebo ,,toto ešte budem nosiť". Určite viete, že medzičasom Vám pribudnú nové modely šiat, preto tie ktoré nenosíte jednoducho vyhoďte. Alebo si kúpte väčšiu skriňu. Alebo viac skríň. :)

Skriňa Maja II - 200/214

 

Skriňa Stella

Ako upratujete Vy? Máte nejaké triky ako zvládnuť upratovanie čo najlepšie? Napíšte nám.  

 

Vianočné trendy 2018

Vedeli ste, že trendy pre vianočné dekorácie a vianočnú výzdobu sa určujú už v januári? Áno, to aký stromček by ste mali mať v obývačke tento rok je známe už od januára 2018. Farby vianočnej výzdoby, trendy aj novinky pre nasledujúce Vianoce sa určujú na výstave vo Frankfurte nad Mohanom na tzv. Christmasworld.

Christmasworld Trend Show 2018

Zdroj: www.christmasworld.messefrankfurt.com

Vianočný stromček 2018

Chcete mať tieto Vianoce modernú obývačku? Tak by ste mali siahnuť po tmavomodrej alebo zelenej. To sú top farby pre tento rok. Môžete ich kombinovať so zlatou alebo striebornou. Krásna kombinácia bude pôsobiť luxusne a navodí atmosféru bohatých Vianoc.

Christmasworld Trend Show 2018

Zdroj: www.christmasworld.messefrankfurt.com

Trendy na Vianoce 2018

Zaujímavým trendom je návrat k tradíciám. Korešponduje s tým aj výber farieb, zelená a modrá. Dizajnéri, ale idú viac do hĺbky. Chcú aby sme sa obzreli do histórie. Trendom týchto Vianoc je vytvoriť si vlastný vianočný príbeh. Respektíve Váš vianočný stromček by mal vyrozprávať Váš rodinný príbeh. Môžu k tomu dopomôcť napríklad Vaše obľúbené rodinné dekorácie.
Ďalším trendom je akýsi tajomný svet. Detičky sa potešia, že dizajnéri hovoria o tajomnom rozprávkovom svete. Do popredia sa dostávajú rozprávkové bytosti, predovšetkým kreslené.

Christmasworld Trend Show 2018

Zdroj: www.christmasworld.messefrankfurt.com

Vianočný stromček v obývačke

Ako to vyzerá u Vás? Pozreli sme si niekoľko internetových diskusií. Mnohí z Vás si priebežne každý rok dokúpia nejaké vianočné dekorácie či ozdoby. Na Vianoce je to potom taký mix nových trendových ozdôb a ,,starých“ obľúbených.

Najčastejšie máme vianočný stromček v obývačke. Podľa Vašich názorov je to najlepšie miesto v dome. Ideálne je ak máme priamy výhľad na stromček zo sedačky. :)

Sedacia súprava Bueno

sedacia súprava Darco U 

Sedacia súprava DeLuxe Corner

Trendy v móde, trendy v bývaní, trendy pre vianočný stromček. Zdá sa, že všetko podlieha trendom. Ale v končenom dôsledku je iba na Vás, ako bude Váš vianočný stromček ozdobený. Možno to už znie ako fráza, ale skutočne to platí: ,,Nemali by sme zabúdať na podstatu Vianoc.“ Skúsme sa zastaviť a venovať sa rodine, blízkym a priateľom.
Prajeme Vám krásny predvianočný čas.

Chcete sa ráno o 6:00 prebúdzať svieži? Poznáme tajomstvo kvalitného spánku.

Nemusíme Vám pripomínať, aký je spánok dôležitý. To ako sa vyspíte, a to akí sa ráno zobudíte má vplyv na celý Váš deň. Ak ráno vstanete z postele mrzutí, s pocitom, že ste nevyspatí, zrejme ešte celé doobedie sa budete na svet dívať negatívne. Vedeli ste, že nemusíte spať 8 hodín denne, aby ste boli oddýchnutí?

 ako sa prebúdzať svieži

Ako na kvalitný spánok?

Chcem kvalitný spánok. To zrejme aj Vy. Nato má vplyv niekoľko vecí. Posteľ, kvalitný matrac, príjemné prostredie Vašej spálne, ale aj teplota vzduchu v spálni.
Okrem prostredia, v ktorom sa Vám bude príjemne zaspávať musíte chodiť skoro spať. Ale nie! To už dávno neplatí. Rovnako neplatí, že musíte spať minimálne 8 hodín. Vedci zistili, že je to iba o správnom načasovaní.

san remo + sivá - DIONE - spálňový komplet Spálňový komplet Familia

Ako sa dobre vyspať?

Čo teda musíte robiť aby ste sa ráno prebúdzali svieži? Stačí ak pôjdete spať v presný čas. Vedci prišli s pojmom spánkový cyklus. Jeden spánkový cyklus trvá cca 90 minút. Počas noci tak prejdeme niekoľkými cyklami. Ideálne je, ak je to 5-6 cyklov za noc.

Spálňový komplet Wenecja
Problém nastáva ak sa zobudíte uprostred, respektíve pred skončením cyklu. V takom prípade sa prebudíte s pocitom, že ste nevyspatý. Budete mať problém vstať a pravdepodobne začnete deň s negatívnymi pocitmi.

ilustračné foto - Manželská posteľ AVA LERYN LED 160/180

Tajomstvom kvalitného spánku je teda spať celý spánkový cyklus. Odborníci na spánok vymysleli spánkovú kalkulačku. Takto si vypočítate presný čas, kedy máte ísť spať. Najskôr si ale musíte stanoviť čas kedy sa potrebujete ráno prebudiť, odpočítajte si 90 minútové cykly. (Počet cyklov je iba na Vás.) Človek zaspáva približne 14 minút. Takže k spánkovým cyklom si pripočítajte aj čas na zaspávanie.

bielo-čierna ekokoža - Manželská posteľ Cassandra-S 140/160 biela ekokoža - Manželská posteľ Sandy 160

Napríklad ak ráno vstávate o 6.00, potom by ste mali ísť spať o 20:46, 22:16 alebo o 23:46. Ak Vám postačuje krátky spánok tak pokojne si choďte ľahnúť o 1:16.

béžová látka - Manželská posteľ Evora 160
Ak ráno vstávate o 7.00, tak si len premyslite ako dlho asi potrebujete spať. Na výber máte časy 21:46, 23:16, 00:16 alebo až 2:16.
Ak patríte k tým šťastnejším a môžete vstať až o 8.00, tak večer pokojne môžete ísť spať 22:46, 0:16, 1:46 či 3:16.

modrá látka + nohy čierne - Manželská posteľ Merida 160

Tak čo poviete, vyskúšate to? Môžete nám potom napísať či to funguje.

 

Stop rohovým sedacím súpravám!

,,Stop rohovým sedacím súpravám“, hovoria si medzi sebou pohovky a kreslá. Alebo sa možno mýlime. :) Pravdou však je, že rohové sedacie súpravy sú posledné roky veľmi v móde. Rozhodne by sme však nemali zabúdať aj na iný nábytok na sedenie. 

rohová sedačka sivá
Nebojte sa, názov článku nechce naznačiť žeby sa obľúbené rohové sedačky prestali vyrábať. Aj naďalej ich nájdete v našom e-shope. V dnešnom článku sme Vám len chceli pripomenúť alternatívy k rohovej sedacej súprave.

 Ontario 90 / Trinity 16 - Sedacia súprava Carmen 3+1+1

Sedacie súpravy 3+2+1

3-sed, 2-sed a kreslo, to sa skrýva za názvom Sedacie súpravy 3+2+1. Súčasťou je samostatná pohovka pre dvoch a pohovka pre troch. Nezabúdajme na pohodlné kreslo. Často sú označované aj ako klasické sedačky.

Sedacia súprava Parma 3F+2+1

Kombinácia kresla a dvoch pohoviek je vhodná aj do kancelárie. Sedacia súprava Hugo 3+2+1 má jednoduché, čisté línie. Bude tak pôsobiť veľmi reprezentatívne a vytvorí Vám príjemné prostredie pre pracovné rokovania.

ekokoža Madryt 111 - Sedacia súprava Hugo 3+2+1
Ak potrebujete aby Vaša sedačka o Vás hovorila, že ste kreatívny a odvážny, tak potom si pozrite náš vzorkovník látok. Čo tak látka ako Marakesz.

Marakesz ružová - Pohovka HUGO 2  látka M54 - Pohovka HUGO 2

Veľkou výhodou takejto kombinácie je, že si komponenty môžete rozmiestniť ako budete potrebovať. Rohová sedacia súprava môže byť iba v rohu. Pohovky môžete umiestniť pod stenu, v jednej rovine, alebo oproti sebe. Pohovky sú ľahšie na manipuláciu. Rozhodne ich premiestňovanie bude jednoduchšie ako pri rohovej sedačke.

Sedacia súprava Sorento 3F+2P+1

Sedacia súprava Infinity 3+2+1

Keď už toľko chválime sedacie súpravy 3 2 1, tak v tom budeme pokračovať. :) Sú to dizajnové sedacie súpravy. Musíme uznať, že pri navrhovaní pohoviek sú dizajnéri odvážnejší. V našej ponuke nájdete skutočne štýlové pohovky s kreslami.
Veľmi obľúbená je sedacia súprava Manchester. Krásna elegantná, štýlová sedacia súprava. Zaujímavý dizajn, ktorý nenájdete zrejme pri žiadnej rohovej sedacej súprave.

Sedacia súprava Manchester 3R+2+1

Látkové sedacie súpravy 3+1+1

Ako zariadiť malú obývačku? Vyberte si sedaciu súpravu 3+1+1. 3-sed a dve kreslá sú ideálnym riešením pre malé obývačky. Pohovka Vám poskytne pohodlie sedacej súpravy, napríklad pri sledovaní televízie. Kreslá zase poskytnú pohodlie Vašej návšteve.
CABLO 14 / drevo orech - Sedacia súprava MARTYNA 3+1+1

A čo je momentálne obľúbené medzi našimi zákazníkmi? Látkové sedacie súpravy. Áno, môžeme povedať, že naši zákazníci si v poslednej dobe vyberali skôr látky ako ekokože.

Sedacia súprava Alex 3+1+1 

Sedacie súpravy 3+2

Sedačka pre dvoch a druhá sedačka pre troch, aj takto si môžete zariadiť svoju obývačku. Pohovky umiestnite oproti sebe a uprostred bude konferenčný stolík. Všetci v obývačke budú na seba vidieť, konverzácia tak bude veľmi príjemná. A navyše všetci budú mať rovnako ľahký prístup k občerstveniu na konferenčnom stolíku.

ekokoža Soft 11 / ekokoža Soft 17 - Sedacia súprava Porto 3+2

Vďaka dvom samostatným pohovkám bude Vaša obývačka pôsobiť vzdušne. Rozmiestnenie pohoviek môžete meniť a vytvárať si tak stále ,,novú“ obývačku. 

ekokoža Soft 11 / ekokoža Soft 17 - Sedacia súprava Bergamo 3+2

Tak čo presvedčili sme Vás? Alebo budete naďalej fandiť rohovým sedacím súpravám?

 

Pekná kúpeľňa. Inšpirácia do kúpeľne.

Kúpeľňa by mala byť Vašou oázou pokoja. Malo by to byť miesto, kde vo vani alebo pod sprchou načerpáte nové sily. Vaše súkromné kúpele. Kúpeľňa by teda mala byť krásna. Prinášame Vám pár inšpirácií ako si zariadiť kúpeľňu ako z časopisu.


krásna kúpeľňa

Trendy v kúpeľni 2018

 

Áno, aj kúpeľňa podlieha módnym trendom. Kúpeľňa je ale miesto, ktoré nemôžeme meniť každý rok, preto sa trendy pre kúpeľne určujú na niekoľko rokov. Takže čo je v kúpeľni aktuálne IN? Veľkej obľube sa teší šedá, grafitová, biela a drevodekor v rôznych odtieňoch. Kúpeľňa 2019 sa bude niesť v rovnakých tónoch.

moderná kupelna

krásna kúpeľňa

Sivé obkladačky v kúpeľni je vhodné kombinovať s bielou alebo perleťovou, aby kúpeľňa nepôsobila príliš tmavo. Šedá farba mnohým pripomína chladný betón, preto je skvelé ju doplniť prírodnými dekormi. Napríklad dekorom dreva alebo môžu postačovať zelené doplnky.

skrinky do kupelne dub sonoma

Kúpeľňový nábytok

Celkový dizajn kúpeľne dotvára nábytokNábytok do kúpeľne musí spĺňať isté požiadavky. Keďže bude vystavený vode, pare, vlhkému prostrediu, musí byť kúpeľňový nábytok dostatočne odolný. Okrem toho Vám musí poskytnúť dostatočný úložný priestor a musí byť štýlový.

kúpeľňové skrinky biele  

Ako v iných izbách domu či bytu aj v kúpeľni je momentálne trendy lesklý nábytok. Čierny alebo biely lesklý nábytok do kúpeľne je momentálne TOP.

lesklá kúpeľňa čierna

biela lesklá kúpelna

Skrinky do kúpeľne

Úložný priestor je dôležitý aj v kúpeľni. Môžete si vybrať kúpeľnové skrinky presne podľa Vašich potrieb. Vy viete či potrebujete v kúpeľni skôr viac otvorených políc, alebo Vám viac vyhovujú vysoké zatvorené skrinky.

skrinky do kúpeľne čierne kupelnova zostava wenge


Nezabúdajte ale, že aj rozmiestnenie skriniek v kúpeľni je dôležité z hľadiska dizajnu. Skvelým riešením je sektorový nábytok do kúpeľne. My Vám ponúkame, náš slovenský, sektorový systém REA REST. U našich zákazníkov je veľmi obľúbený. Vyberte si veľkosť skriniek aj farbu. k dispozícií máte až 9 farieb. Pozrite si náš vzorkovník

sektorový nábytok do kúpeľne

Sledujete aj Vy módne trendy pre nábytok? Napíšte nám ako vyzerá Vaša kúpeľňa, alebo ako by ste chceli aby vyzerala. 

Trendy v jedálni: jedálenské kreslá

Moderné trendy neobišli ani jedáleň. Niektorí zahraniční dizajnéri sa vo svojich kolekciách sústredili práve na jedálenské stoličky. Ich zámerom bolo aby sa pozornosť sústredila na jedáleň, kde rodina trávi spoločné chvíle. Aby jedáleň skutočne uchvátila Vašu pozornosť, máte sa zamerať na výrazné jedálenské stoličky. V obchodoch s nábytkom a teda čoraz viac objavujú jedálenské kreslá

dizajnová jedálen

Zdroj: internet

béžová - Stolička K266 svetlohnedá + béžová - Stolička K288

Chcete mať dizajnovú jedáleň?

Nové trendy teda prinášajú do jedálne, jedálenské kreslá. Kreslá v jedálni sú skutočne niečo, čo zaujme Vašu pozornosť. Sú mohutnejšie ako klasické jedálenské stoličky. Majú zaujímavý dizajn, pôsobia pohodlne.
Keďže dizajnéri sa týmto trendom snažili vyzdvihnúť spoločné rodinné chvíle, zrejme chceli aby tie chvíle trvali čo najdlhšie. :D Jedálenské kreslá totiž ponúkajú skutočne pohodlné sedenie, a to vďaka čalúneniu, mäkkému podsedáku a podrúčkam.

Stolička CT-726 PW2

 

tmavosivá - Stolička K266

 

Ak túžite po dizajnovej jedálni, aj pre Vás máme dizajnové jedálenské kreslá Tieto kreslá majú zaujímavý tvar. Nebojte sa použitého materiálu. Výrobcovia zvolili plast aby ešte viac podtrhli dizajn stoličky. 

 

 Stolička CT-712 bk Kaviarenská stohovateľná stolička MARIA

Ako zariadiť veľkú jedáleň?

Ak máte v jedálni či kuchyni dostatočný priestor, určite si vyberte k jedálenskému stolu práve jedálenské kreslá. Klasické jedálenské stoličky by mohli vo veľkom priestore zaniknúť. Naopak kreslo je väčšie, mohutnejšie. 
Ak si môžete dovoliť umiestniť rozťahovací stôl tak Vám odporúčame jednoduchšiu verziu kresiel. Sú dizajnovo rovnako zaujímavé a samozrejme rovnako pohodlné.

čierny kov + ekokoža a látka cappuccino - Stolička DCH-351 GREY2 /CAP2 Äierna + limetka - Stolička K199

Príjemný obed s rodinou

Ako sme už spomínali, jedálenské kreslá sú predurčené k príjemnému a dlhému obedu s rodinou či priateľmi. Vďaka pohodliu, ktoré Vám kreslo poskytne si môžete pokojne vychutnávať jedlo. Po polievke sa oprite, ruky si vyložte na podrúčky a chvíľku relaxujte.

moderna jedalen Zdroj: internet

tmevomodrá + modrá - Stolička K288  Äerešňa primavera / č.034 - béžová - Drevená stolička CALDO 102

Tak čo, oslovili Vás moderné jedálenské kreslá? Napíšte nám.

Detská izba pre 2 školákov.

Ak ste otvorili tento článok, zrejme u Vás prebiehal nasledovný postup. Najskôr to bola detská izba pre malé deti. Slúžila iba na hranie. Potrebovali ste iba detskú postieľku alebo jednolôžkovú posteľ. V izbe bolo kopec hračiek či už na skrinkách, policiach či v úložných boxoch. Časom možno pribudol detský stolík na kreslenie spolu so stoličkami.

nábytok do izby pre malé deti

 

nábytok do detskej izby pre dievčatko

Detská izba pre študenta

Pred nástupom Vášho dieťaťa do školy ste ale opäť museli prestavať detskú izbu. Školák potrebuje písací stôl a vhodnú stoličku pre školáka. Rovnako musíte myslieť na úložný priestor v detskej izbe. Určite Vám už nebudú postačovať úložné boxy. Vhodné sú regály do detskej izby kam si môže Váš školák odkladať knihy a zošity. Zariadiť detskú izbu pre jedného školáka nie je až také náročné, myslíme priestorovo. Ale čo ak potrebujete vytvoriť pracovný priestor v jednej detskej izbe pre viac detí?

detská izba pre 2 školákov

Detská izba pre školákov

Ak máte doma 2 školákov tak zariadenie detskej izby môže byť náročnejšie. Detskú izbu v malom byte alebo detskú izbu pre súrodencov môžete zariaďovať štýlom, ktorý sa nazýva vrstvenie. Jednoducho vrstvíte nábytok na seba. Použite pochodovú posteľ alebo ešte lepšie poschodovú posteľ s prístelkou.

poschodová posteľ s výsuvným lôžkom

detská posteľ s prístelkou a úložným priestorom posteľ s výsuvným lôžkom
Výrobcovia nábytku dnes ponúkajú multifunkčný nábytok. V jednom kúsku nábytku sa tak môže skrývať posteľ, úložný priestor, skriňa a písací stolík. Nábytok v detskej izbe tak umiestnite k jednej stene. V izbe Vám ostane dostatočný priestor a izba tak bude pôsobiť ,,nezapratane“ a vzdušne. Vašim deťom ostane aj priestor na hranie.

posteľ so stolíkom do detskej izby

 

poschodová posteľ so schodmi

Alebo si budete môcť dovoliť dokúpiť kreslo. Napríklad rozkladacie kreslo Keny, aby u Vás občas mohol prenocovať kamarát Vášho dieťaťa.

rozkladacie kreslo keny najlepšia cena rozkladacie kreslo Keny

 

Detská izba pre súrodencov

V študentskej izbe si Vaše deti budú plniť svoje školské povinnosti. Detská izba teda musí vyžarovať pocit harmónie. Musí to byť dokonalé miesto pre podporu tvorivosti a fantázie Vašich detí. Okrem správneho usporiadania nábytku musíte myslieť aj na farby.
Ideálne sú nerušivé farby ako napríklad zelená. Neodporúča sa biela farba, aby izba nepôsobila príliš chladne. Pre rozvoj tvorivej a hravej stránky Vášho dieťaťa je vhodná aj žltá farba. Alebo kombinácie farieb.

detská izba zelená
Výber farieb do detskej izby závisí od toho, či zariaďujete izbu pre chlapcov alebo dievčatá. Ak potrebujete zariadiť jednu izbu pre chlapca a dievča, môžete napríklad rozdeliť izbu na polovicu. Jedna stena môže byť pastelovo ružová a stena oproti môže byť vo vybranom odtieni modrej. Jednoduchším riešením je výber neutrálneho nábytku do študentskej izby.

ružová detská izba

detská izba zelená modrá
Čo tak žltá, šedá a biela? Môžeme Vám ponúknuť sektorový nábytok Bruno.

nábytok do detskej izby šedý

Máte Vy nejaké triky a tipy, ako zariadiť izbu pre viac detí?