RSS

Blog

7 rád, aby ste nemuseli každú sobotu upratovať.

Každý sa teší na víkend. Voľné dni bez práce. Ale je to naozaj tak? My ženy zvyčajne celú sobotu upratujeme. Ale už to tak nemusí byť. Predstavte  si, že aj my by sme si mohli užívať soboty bez upratovania. Nie je to sen, čítajte ďalej.

ako rychlo upratať

Zaujali nás rady americkej psychologičky. Podľa nej stačí, ak si osvojíte pár každodenných návykov a vyhnete sa celodennému upratovaniu. Pripojili sme aj nejaké naše rady. Ak máte vlastné tipy, pokojne nám napíšte.

  1.      Odkladajte veci na miesto.

Každá vec v dome by mala mať svoje miesto, či už v skrinke, na poličke alebo v zásuvke. Keď dočítate knihu či časopis, tak ich hneď odložte na svoje miesto. Môže Vám pomôcť dizajnový úložný regál alebo knižnica.

biely regál  Knihovnica Jowisz

Vedeli ste, že najväčší neporiadok v našom dome robia papiere? Spomeňte si na letáky či otvorenú poštu na konferenčnom stolíku alebo jedálenskom stole. Pre papiere vyčleňte samostatnú zásuvku alebo si kúpte originálnu debničku.

Debnička  Biela

  1.      Uložte topánky do botníka.

Predsieň v dome je veľmi dôležitá. Je to prvé miesto, ktoré uvidí Vaša návšteva. Mala by teda byť vždy uprataná alebo aspoň tak pôsobiť. Skvelým riešením je predsieňová zostava. Kabáty zavesíte do skrine a topánky uložíte do botníka. Ak nemáte priestor pre celú zostavu, tak si kúpte aspoň samostatný botník. Topánky vždy po príchode domov odložte do botníka.

                                      JET A predsieň Botník A04 - ANTER

  1.      Odkladajte šaty do skrine.

Zabudnite na kreslo či taburetku v spálni, na ktorú nahádžete oblečenie. Odkladajte šaty do skrine. Aj tento zvyk si môžete osvojiť a časom to už budete robiť automaticky. Keď prídete z práce, odložte svoje oblečenie do skrine. Alebo tak urobte vždy večer.

poriadok v skrini ilustračné foto 2 - LIMA - sektorový systém

My Vám odporúčame vešiakovú skriňu. Tričká, nohavice, šaty či košele jednoducho zavesíte. Myslím si, že je to jednoduchšie ako skladanie a ukladanie.

vešiaková skriňa slivka skriňa zo zrkadlom

  1.      Utierajte prach každý deň

Možno sa Vám táto rada bude javiť ako veľmi zvláštna, ale ide vlastne iba o zvyk. Psychologička radí: utierajte prach každý deň. Zaberie Vám to iba chvíľočku a po čase sa z toho stane zvyk, a budete to brať ako prirodzenú vec.

Nehovoríme o utieraní prachu z obývacej steny. Uložte si v konferenčnom stolíku vlhčené obrúsky na nábytok. Každý deň pretrite konferenčný stolík. A vždy po vypnutí televízie utrite prach z obrazovky. Alebo každý deň utrite jednu komodu.

biely lesk + beton - Konferenčný stolík IMPALA

 

Obývacia stena Folk  dub lefkas - Komoda Rumba

Rovnako by ste každý deň mali pretrieť pracovnú dosku v kuchyni.

ilustračné foto 1 - Sektorová kuchynská linka BIANKA

  1.      Rozmýšľajte pri kúpe nábytku

Áno, už pri kúpe nábytku sa skúste zamyslieť nad tým, ako sa vybraný nábytok bude upratovať. Tu Vám môžeme poradiť, že na svetlých dekoroch dreva ako Dub sonoma je prach menej viditeľný. Komodu v dekore wenge budete musieť utierať častejšie.

dub bardolino - REA DENISA UP - obývačkový sektor

Naozaj potrebujete otvorené police? Ak chcete mať vyložené dekoračné predmety či fotky, alebo poháre, zvoľte radšej vitrínu so sklenenými dverami.

obývacia stena fly

Aj v našej ponuke nájdete takéto vitríny, dokonca s LED osvetlením. Vyzerá to naozaj skvele, čo poviete?

Dub riviera - SKY vitrína SWT70 MONSUN - vitrína MN2 L + LED osvetlenie

Pri výbere sedačky taktiež uvažujte do budúcna. Ako asi bude sedačka vyzerať za bežnej prevádzky? Ak si vybriete sedačku s vankúšmi, budete ich musieť často naprávať a ukladať. 

XX19 / XX32 / XX31 / XX16 - Sedacia súprava MODUS MEDIUM Infinity 3-sed

 

 

  1.      Buďte trendy – myslite minimalisticky

Súčasným trendom je minimalizmus. Týka sa životného štýlu, a teda zahŕňa aj zariaďovanie domácnosti. V dome by ste mali mať iba základné kúsky nábytku, ale premyslene rozmiestnené. Priestor má pôsobiť vzdušne a otvorene. Mali by ste vyhádzať všetky zbytočnosti. Tu teda platí rovnica: menej vecí a nábytku = menej upratovania.

ilustračné foto 1 - LIMA - sektorový systém

  1.      Podporujte techniku

Technika je už neodmysliteľnou súčasťou nášho každodenného života. Tak prečo ju nevyužiť aj na upratovanie. Dnes už máme k dispozícií robotické vysávače či mopy. Alebo parné čističe okien, pri ktorých už nemusíme leštiť okná novinami. Uľahčite si upratovanie.

P.S. Na záver ešte jedna naša rada:

Rozdeľte upratovanie.

Samozrejme, že okná či kúpeľňa sa sama neumyje. Je treba aj povysávať či umyť dlážku. Rozdeľte teda činnosti medzi členov Vašej rodiny. A my veríme, že budúcu sobotu už budete iba oddychovať na sedačke alebo terase.

Ratanový set Alera roh + stolík

Aký nábytok k tmavej podlahe?

Zariaďovanie ako aj rekonštrukcia domu či bytu je náročná. Je náročná po finančnej stránke, ale aj po psychickej. V súčasnosti je na trhu ooobrovské množstvo farieb, odtieňov, materiálov. Ak sú na svete ľudia, ktorí presné vedia čo chcú, a čo budú s čím kombinovať, tak im tíško závidím. Myslím, že u mnohých z nás trvá rozhodovací proces dlhšie. 

tmavá alebo svetlá podlaha

Svetlú alebo tmavú podlahu?

Áno, mali by ste začať, ako sa hovorí, od podlahy. A to doslova. Najskôr sa musíte rozhodnúť, či chcete svetlú alebo tmavú podlahu. Svetlá podlaha zväčšuje izbu, priestor. Asi aj preto je veľmi obľúbená. Svetlejšia podlaha lepšie odráža svetlo, a tým sa izba javí jasnejšia. Je skvelou voľbou v prípade, že potrebujete kúzliť s priestorom a opticky zväčšiť izbu. A ešte jedno verejné tajomstvo o svetlej podlahu: nie je na nej veľmi vidieť prach a nečistoty. :)

akú sedačku k svetlej podlahe

Naopak na tmavej podlahe rýchlo uvidíte prach, ale v súčasnej dobe robotických vysávačov to nie je vážný argument proti tmavej podlahe. Ako uvádzajú dizajnéri, tmavá podlaha pôsobí luxusne a stane sa výrazným prvkom v miestnosti. Aj keď opticky zmenší priestor, ešte vždy môžete farbami na stenách a doplnkami, tento opticky klam zmeniť.

akú sedačku k tmavej podlahe

Pri písaní dnešného článku sme sa rozhodli pre tmavú podlahu. Ale nesmúte, určite časom pripravíme, krásny článok aj o svetlej podlahe. 

Aké farby na stenu k tmavej podlahe?

Ako sme už spomínali, tmavá podlaha výrazne ,,zaťaží" miestnosť. Pri ďalšom zariaďovaní izby by ste mali byť veľmi opatrní, aby izba nepôsobila smutne a tmavo. Nechajte vyniknúť podlahu. Na steny zvoľte svetlé farby. Pozor na chladnú bielu. Vyberte si radšej jemné pastelové odtiene. Ak chcete jednu stenu opticky natiahnuť, pokojne zvoľte aj farebné steny.  

ako vymaľovať steny v detskej izbe

Ako zladiť nábytok s podlahou?

Po položení podlahy a vymaľovaní stien prichádza na rad nábytok. Pravidlo dizajnérov je, že nábytok by mal byť o dva odtiene tmavší alebo svetlejší ako je podlaha.

 tmavá obývačková stena Orlando

Jednou z možností je nábytok v kombinácií dvoch dekorov. V našej ponuke nájdete, u zákazníkov obľúbený, sektorový nábytok Romero.

dvojfarebná komoda  nábytok Romero

Alebo si zvoľte kombináciu tmavého dreva a leskej bielej. V súčasnosti je biely lesklý nábytok v kombinácií s drevom veľmi obľúbený. A myslím si, že je aj nadčasový. V prípade sektorového systému KENDO, je to kombinácia Gaštan wenge a lesklá biela. Ak by ste zvolili podlahu v rovnakom dekore Gaštan wenge, podarilo by sa Vám vytvoriť zaujímavú optickú ilúziu nekončiacej podlahy. Podlaha by krásne splynula s orámovaním nábytku. 

obývacia stena tmavé drevo a lesklá biela

Môžete zvoliť aj tmavý dekor nábytku, ale rozmiestnite ho striedmo. Voľte malé, jednoduché kúsky, ako RTV skrinka, police, samostatne stojaca vitrína. Izbu s tmavou podlahou a tmavým nábytkom môžete krásne doladiť doplnkami, napríklad vo farbách, ktoré sú aktuálne trendy. 

MONS - sektorový systém

K tmavej podlahe nemusíte hľadať svetlú sedačku. Ak túžite po tmavosivej alebo čiernej sedacej súprave, tak si ju pokojne kúpte. Stačí ak na podlahu dáte svetlý koberec. Ten Vám zabezpečí, že vynikne Vaša podlaha aj tmavá sedačka. 

akú sedačku k tmavej podlahe

Tmavá podlaha a svetlý nábytok?

Áno, dekorom ako je Dub Sonoma rozhodne nič nepokazíte. A navyše, ak si zvolíte svetlý nábytok môžete si dovoliť tmavšiu farbu na steny. Vaša spálňa môže vyzerať napríklad takto.

spálňa dub sonoma

Akú podlahu uprednostňujete Vy? Tmavú alebo svetlú?

 

Viete rozoznať odtiene farieb? Otestujte sa.

 
Nábytok z debničiek.

POZOR, dnešný článok nebude iba inšpiratívny. Nábytok, ktorý Vám v tomto článku ukážeme, môžete mať doma aj Vy.

nabytok z debniciek

Určite ani Vás neobišli nápady a inšpirácie na nábytok z paliet. Sedačky na terasu z drevených paliet či konferenčný stolík, sa istý čas stali hitom internetu. Musíme uznať, že je to skutočne originálny nábytok. Aj keď možno náročnejší na výrobu. V každom prípade, aj my, ako predajcovia nábytku sme sa presvedčili, že ľuďom sa páči originálny nábytok. A tak sme radi, že Vám môžeme ukázať a ponúknuť ďalší neobyčajný a štýlový nábytok.

Nábytok z debničiek

Nábytok z debničiek je moderný, štýlový, neobyčajný, variabilný, ľahký...  A prečo by ste si ho mali vlastne vybrať? Rozhodne preto, že pomocou debničiek si môžete zariadiť obývačku, spálňu, študentskú izbupredsieň či kúpeľňu. A aby sme nezabudli, môžete ich použiť aj na terase alebo ako nábytok na balkón.

konferenčný stolík z debničiek regál z bedničiek

Veľkou výhodou je, že debničky sú ľahké. Môžete ich teda prenšať a skladať ako chcete, a kedy chcete.

regály z debiničiek

Nábytok z drevených prepraviek

Variabilita, to by sme chceli pri tomto nábytku vyzdvihnúť. Často sa nás naši zákazníci pýtajú či vybranú obývaciu stenu môžu ľubovoľne rozložiť. Väčšinou ich odkážeme na sektorový nábytokSektorový nábytok do obývačky či spálne si môžete ľubovoľne rozmiestniť. Objednate si iba tie kúsky, ktoré potrebujete, a ktoré sa Vám ,, zmestia" do obývačky. Je to iba na Vás či to bude komoda, skriňa či dve vitríny.

Ešte väčšiu variabilitu Vám poskytne nábytok z bedničiek. Debničky možete ukladať na seba alebo vedľa seba. Dnes si môžete z debničiek vyskladať regál a zajtra ho môžete preskladať na RTV skrinku.

nábytok z drevených prepraviek nábytok z debničiek

Ako si vyrobiť nábytok s debničiek?

Na internete sú určite rôzne návody ako máte opracovať prepravky na ovocie, namalaovať ich a tak ďalej. My Vám to uľahčíme. U nás si zakúpite hotové, opracované debničky. Sú vyrábané z dreva a sú povrchovo úpravené lakom a pastou.

 debničky na predaj

Tak čo, páči sa Vám nábytok z debničiek? Ak máte akékoľvek otázky, napíšte nám, zavolajte nám. Radi Vám pomôžeme.

Zámerne vytvorila nepoužiteľný nábytok.

Pri zariaďovaní domu či bytu mnohí z nás hľadajú moderný dizajnový nábytok. Hľadáme inšpirácie pre obývačku, spálňu či kuchyňu. Internet nám ponúka širokú škálu návrhov, obrázkov od známych aj menej známych dizajnérov.

LOFT - sektorový systém MONS - sektorový systém

Ale. Ako sme si už všimli aj v módnom dizajnérstve, nie všetky výtvory dizajnérov sú použiteľné v reálnom živote. Platí to aj o novej kolekcií gréckej dizajnérky Katerini Kamprani. Tá prišla so svojou novou kolekciou ,,The Uncomfortable". Vytvorila dizajnový, ale zámerne nepoužiteľný nábytok. Napríklad stoličky, na ktorých sa nedá sedieť. 

dizajnová stolička

stoličky od dizajnérky  nepoužiteľná stolička dizajnová stolička

Okrem nábytku vytvorila ďalšie nepoužiteľné predmety, ktoré používame každý deň. Napríklad vidlička, s ktorou sa nedá jesť alebo pohár, z ktorého sa nedá piť.

nepoužiteľný príbor nepoužiteľná vidlička

pohár

nepoužiteľný pohár

Ak ste viac praktický typ, tak Vám radi pomôžeme so skutočne použiteľným nábytkom. Pozrite si naše moderné, dizajnové stoličky, a zároveň sa na nich dá sedieť.

 Stolička CT-720   Stolička Kris

Stolička DCH-170 Stolička HC-229

Aká jedálenské stoličky sa páčia Vám? Radi Vám pomôžeme pri výbere. 

Pre napísanie článku sme použili zdroj: www.theuncomfortable.com. 

Zábava v kuchyni. Vtipné kuchynské pomôcky.

V dnešnej modernej kuchyni platí, že fantázii sa medze nekladú. Moderné recepty, kombinácie chutí a nových ingrediencií. Neplatí to, ale iba o varení. Na internete nás zaujali vtipné kuchynské pomôcky. Práve tie môžu do Vašej kuchyne priniesť trošku zábavy. Priznajme si, že pre mnohé ženy sa varenie stalo už akousi každodennou rutinou. Čo tak malé oživinie v kuchyni?

pomôcky do kuchyne

na hrniec vtipné kuchynské pomôcky

Vtipné a zároveň praktické pomôcky do kuchyne. Určite by zaujali aj Vašich hostí.

kuchynská doska

kuchynské pomôckyzábavné kuchynské pomôcky

zábavné kuchynské pomôcky

vtipné pomôcky do kuchyne

Ako oživiť kuchyňu?

Dizajnéri sa už nejaký ten čas snažia priniesť do kuchyne hravosť a farby. Práve to má podporiť Vašu fantáziu pri varení, ale aj chuť do jedla. Obľúbené sa tak stali farebné kuchynské linky.

Kuchynská linka Viki 270

Kuchynskú linku nevymieňame často. Pri jej výbere teda zvyčajne pozeráme nato, aby bola moderná aj o niekoľko rokov. Z farieb je najobľúbenejšia biela kuchynská linka. U našich zákazníkov sa veľkej obľube teší aj červená kuchyňa alebo šedá kuchynská linka.

Kuchynská linka BIANKA 260

Sektorová kuchynská linka ROSE

Ak sa neviete rozhodnúť pri výbere farby do kuchyne, ponúkame Vám kompromis. Vyberte si kombináciu farieb. 

Sektorová kuchynská linka ROSESektorová kuchynská linka KARMEN

 

V našej ponuke žiaľ tieto kuchynské pomôcky nenájdete. Radi Vám, ale pomôžeme pri výbere kuchynskej linky. Vieme Vám ponúknuť moderné, lesklé, ale aj klasické kuchynské linky.

Sivá farba v interiéri. Ako kombinovať sivú farbu?

Sivá farba v dome či byte. Sivá farba na stenách alebo šedá pohovka? Vám sa to páči alebo nie? Môžeme povedať, že zrejme ako vo všetkom, aj sivá farba v interiéri rozdelila ľudí do dvoch skupín.

Nadšenci šedej farby ju obhajujú. Je to neutrálna farba, jednoducho kombinovateľná. Stačí vymeniť farebné vankúše a iné doplnky, a interiér je opäť trendy. Napríklad tohto roku by ste mohli zvoliť fialové doplnky, fialová je totiž farbou roka 2018. 

A čo nato odporcovia sivej farby? Keď sa povie šedá farba, tak si predstavia betón. Chladný, ošúchaný stavebný betón. Pre mnohých sa sivá stena v interiéri môže javiť ako nedokončená. Očakávajú, že by ju bolo treba namaľovať alebo by sa na ňu hodila tapeta. 

A náš pohľad? Ako predajcovia nábytku Vám môžeme povedať, že sivá farba patrí k trom najobľúbenejším farbám našich zákazníkov. Popri hnedej a čiernej, si zákazníci vyberajú práve šedé sedacie súpravy. Obľúbené sú aj sivé postele či kreslá.

 

S akou farbou kombinovať sivú?

Sivá farba je zemitá a neutrálna. Ako kombinovať sivú farbu a aké výsledky dosiahnete?

Sivú farbu kombinujte s hnedou či béžovou. Do bytu Vám táto kombinácia prinesie vzor prírody a zeme. Zemité farby v interiéri navodia pocit bezpečia, stability a jednotnosti. Ak sa teda rozhodnete pre sivú farbu na stenách izby, vyberte si nábytok vo farbe prírodného dreva. Príjemné pôsobí aj dekor Dub Sonoma, či drevo doplnené biely dvierkami.

Obývacia stena Folk Obývacia stena Jive SO01

Obývacia stena SKY

Ako oživiť interiér?

Sivá farba je skvelou voľbou ak sa Vám nechce príliš premýšľať ako kombinovať farby. Jednoducho si kúpte doplnky vo Vašej obľúbenej farbe a máte to! Sivá v kombinácií s červenou či žltou bude pôsobiť teplo, moderne a sviežo. 

 

 

Zelená farba v interiéri

Zelená farba ešte viac podporí pocit prírody v byte či dome. Z hľadiska psychológie bude kombinácia sivej a zelenej pôsobiť ukľudňujúco. Je vhodná do spálne, ale aj obývačky. Podľa štúdií dokonca pozitívne pôsobí na naše srdce či krvný obeh. 

 

 

Modrá farba v obývačke

Predstavte si sivo-modrú obývačku. Možno to na Vás pôsobí chladne. Sivá v kombinácií s kráľovskou modrou však bude pôsobiť elegantne a luxusne. Nemusíte sa báť modrej v interiéri. 

Sivá kuchynská linka

Sivá farba je vhodná do akejkoľvek miestnosti v dome či byte. Áno, je vhodná aj do kuchyne. Aj v našej ponuke nájdete moderné šedé kuchynské linky. 

Sektorová kuchynská linka GREY Sektorová kuchynská linka GREY 

 

Sivá kuchynská linka Grey je v našej ponuke obľúbená. Korpus je matne sivý a dvierka sú vo vysokom šedom lesku. Jej výhodou je, že si ju môžete vyskladať podľa Vašich potrieb, vďaka samostatným skrinkám. Môžete ju kombinovať s farebnými kuchynskými linkami Karmen, Rose či Bianka. 

Sektorová kuchynská linka KARMEN

 

Sektorová kuchynská linka ROSE

Páčila by sa Vám sivá kuchynská linka? A vôbec, patríte k zástancom alebo odporcom šedej farby v interiéri? 

Orchidea, von zo spálne!

Orchidea. Krásna, pomerne nenáročná izbová kvetina. V posledných rokoch ju radi kupujeme ako darček k narodeninám či meninám. Kvetinárom sa už podarilo vyšľachtiť orchideu v rôznych farbách, preto je vhodná ako darček pre ženu aj muža. Predpokladáme, že jedna orchidea sa nájde aj u Vás. Ale viete aký vplyv má orchidea na Vašu náladu?

orchidea v spálni

Orchidea v spálni

Kedysi sa hovorilo, že orchidea sa v prírode správa ako parazit. Prežíva na úkor iných rastlín, a podľa niektorých sa tak správa aj u nás doma. V čase keď sme najviac zraniteľní, teda počas spánku, nás oberá o energiu. Tvrdenia o jej parazitovaní však boli časom vyvrátené. Mnohí však naďalej veria, že ich orchidea energeticky vysáva.

Počas spánku Vám orchidea údajne odoberá pozitívnu energiu, a ráno sa tak zobudíte mrzutí, oslabení. To sa následne prenáša do Vášho celého dňa. Zjednodušene môžeme povedať, že kvôli orchidei v spálni máte zlú náladu celý deň. Preto radíme, orchidea, von zo spálne!

Kvety v byte podľa Feng Shui

Orchidea by sa teda nemala nachádzať tam kde spíme, kde sú chorí ľudia a muži. Áno, orchideu by ste mali držať ďalej od mužov. Podľa odborníkov na Feng Shui je orchidea výrazne ženská rastlina a z mužov môže odsávať ich auru. 

orchidea v spálni

Z hľadiska Feng Shui sú nebezpečné listy orchidei. Rastliny s dlhými špicatými listami môžu byť napríklad príčinou Vášho nepokojného spánku.

Kvety v obývačke

To, že orchidea nemôže byť v spálni, neznamená, že ju musíte vyhodiť z bytu celkom. Môžete ju pokojne uložiť na chodbu, do predsiene či do obývačky

 kvety v obývačke

Ak neveríte našim predchádzajúcim tvrdeniam, ponúkame Vám aj iný pohľad na orchideu. Zástancovia tejto obľubenej kvetiny hovoria, že orchidea je predstaviteľkou jemnosti, kreativity a ženskosti. Podporuje vo Vás kreatívne myslenie, je teda vhodná do kancelárie či pracovne.

 Súhlasíte s našim článkom? Budeme radi ak nám napíšete svoj pohľad či skúsenosti s pestovaním orchideí.

Trendy 2018. Nové trendy v nábytku.

Nový rok, nové trendy v móde, nové trendy v bývaní i zariaďovaní domu. Módní návrhári už pred koncom roka definovali, čo sa bude nosiť tento rok. Rovnako to prebieha aj v oblasti nábytku. Aj keď v rámci interiérového dizajnu trendy väčšinou presahujú do niekoľkých období. Veď je jasné, že nebudeme meniť nábytok v dome každý rok. 

Ak sa ale chystáte zariaďovať dom, byt či meniť obývačku, prinášame Vám základne informácie o súčasných trendoch v dizajne. 

Drevený nábytok

Príroda v dome. Tento trend nie je nový, viac či menej sa prelína v každom období. Dizajnéri pod týmto pojmom majú namysli drevený nábytok, alebo ešte viac nábytok z masívuMasívna posteľ do spálne alebo masívny jedálensky stôl rozhodne prinesie do Vášho domu kúsok prírody. 

V roku 2018 však dizajnéri chcú priniesť prírodu aj v trošku inej forme. Veľmi trendy budú pravé či umelé kože a kožušiny, či perie. Kúpte si napríklad koberec z umelej kože do miestnosti s dreveným nábytkom. Obývačke či spálni tak dodáte nádych luxusu a elegancie. 

Obývacia stena Ivo

A čo s perím? Vyskúšajte pávie pierka vo váze alebo ak ste odvážnejší tak možno luster z peria. Je to na Vás, v každom prípade budete mať tento rok trendy byt.

pávie perie do vázy perie

Elegantný nábytok

Elegancia a luxus. V rôznych podobách sa objavujú skoro vo všetkých odporúčaniach dizajnérov pre tento rok. Nebojte sa, nemusí ísť o žiadne drahé kúsky nábytku. Nádych elegancie k Vám prinesie jednoduchá pohovka, s čistými líniami v ekokoži. Keďže v roku 2018 sú trendy kovy, odporúčame zvoliť pohovku s kovovými nožičkami.

Kovy môžete priniesť do domu či bytu aj vo forme dekorácií ako vázy, rámy na obrazy či zrkadlá.

 

Farba roka 2018

Podľa spoločnosti PANTONE je farbou pre rok 2018 Ultra Violet 18-3838. Áno, presne tento odtieň. Pre niekoho je to fialová, iní zase hovoria o baklažánovej. Na internetových fórach sa ľudia zhodujú, že je to presne odtieň fialovej lentilky. 

farba roka 2018

Spoločnosť PANTONE vyberá farbu pre každý rok. Zohľadňuje pritom mnohé faktory, vrátane situácie vo svete, sociálnej či ekonomickej situácie. Táto farba je spoločná pre módu, dizajn, interiér. Uvidíme ju teda na oblečení, ale aj na interiérových doplnkoch.

Fialová farba je farbou kreativity a originality. Rovnako sa spája s inteligenciou a už spomínanou, eleganciou a luxusom.

Akú farbu do domu? 

Uf, poviete si, skutočne fialovú? Je to pomerne sýty odtieň, a preto s touto farbou musíte pracovať veľmi opatrne. Ak sa rozhodnete ju zakomponovať do Vášho domu či bytu, môžete zvážiť fialovú jednu stenu alebo dekorácie ako sklenené vázy, či vankúše. 

Kombinovať ju môžete s odtieňmi sivej alebo s čiernou. 

Obývacia stena Fly A3 Obývacia stena Logo II (20 ZZ L2) + LED

A čo Vy? Riadite sa módnymi trendami pri zariaďovaní domu?

Novoročné predsavzatie: kvalitnejší spánok.

Novoročné predsavzatia. Niekto ich zatracuje, niekto si bez nich nevie predstaviť začiatok roka. My máme pre Vás jedno zaujímavé predsavzatie: kvalitnejší spánok, viac oddychu. Myslíme, že toto by sa mohlo páčiť všetkým. :)

Ponúkame Vám pár rád ako zabezpečiť aby Váš spánok bol kvalitnejší, a aby ste si lepšie počas noci oddýchli.

kvalitný spánok

Nejedzte a nepite!

Vieme, znie to hrozne, ale je to asi najčastejšia rada, s ktorou sa stretnete. Odporúča sa nepiť minimálne 2 hodiny pred spaním. Je taktiež známe, že pred spaním by sme nemali jesť ťažké a sladké jedlá. Ale na druhej strane, ani ísť spať hladní, nie je dobré. Musíte teda nájsť stred. :)

jedenie pred spaním
Úplná tma v spálni

Áno, pre spánok potrebujeme tmu. Ale úplnú tmu v spálniV spálni by ste teda mali minimalizovať svetlo z rôznych elektronických zariadení. Zatiahnite si žalúzie, aby k Vám neprenikalo ani svetlo z ulice. Náš mozog práve v tme produkuje hormón melatonín, ktorý pomáha k správnemu priebehu spánkového cyklu. Zabezpečí teda, že sa vyspíte dobre.


Kvalitný matrac 

Ak ste sa teda už nenajedli/najedli, zatiahli žalúzie v spálni, môžete si ľahnúť. Ale načo? Mnohé štúdia ukazujú, že práve kvalitný matrac je základom dobrého spánku. Ale, ktorý matrac je najkvalitnejší? Ktorý matrac je najlepší? Myslíme, si že odpoveď je u každého z nás iná. Záleží iba na Vás či Vám viac vyhovuje pružinový matrac alebo matrac z pamäťovej peny, alebo zo studenej peny. Možností je na súčasnom trhu s matracmi veľa.

Matrac Memory Basic

Najlepší pružinový matrac

Pružinové matrace sú mnohými zatracované. Ľudia si hneď predstavia, že ich pri spaní bodá do chrbta železná pružina. My o nich môžeme povedať, že sú u našich zákazníkov stále obľúbené. Zo zdravotného hľadiska sú pravdepodobne najzdravšie, nakoľko v nich viac cirkuluje vzduch a mikroorganizmi majú menší priestor na život. Takýto hypoalergénny matrac je napríklad matrac na masívnom ráme Helvetia.


Pružinové matrace sú zvyčajne aj cenovo výhodnejšie.


Matrac z HR peny

HR pena je vlastne modernejší typ PUR peny. PUR penu nájdete aj na vrchnej vrstve pružinového či sendvičového matraca. Obe typy peny sú obľúbené vďaka svojej vlastnosti, kopírovať telo. Vďaka tomu majú tieto matrace skvelé ortopedické vlastnosti. Pena je pevná, HR pena je ešte viac tuhá. Má teda skvelú nosnosť. V porovnaní s klasickou PUR penou je pružnejšia a elastickejšia.
Aj v našej ponuke nájdete aj ďalšie typy matracov. Posnažíme sa Vám ich prehľad priniesť v ďalšom článku. Alebo sa nás opýtajte, radi Vám poradíme.

Matrac KIM

Matrac DANA

Matrac MEMORY COMFORT


Najlepší vankúš na spanie

Vankúš má taktiež výrazný vplyv na náš spánok. A je tiež individuálnou voľbou každého z nás. Niekto nedá dopustiť na perový vankúš. Niekto zase na anatomicky tvarovaný vankúš. U nás nájdete vankúše z pamäťovej peny, či vankúš z Gél peny. Ak hľadáte výlučne prírodné materiály, vieme Vám pomôcť. Čo tak vankúš z výťažkov zo sóje?
Vankúš Memory Gel  Vankúš Bio Soya

Na záver Vám už chceme len zaželať kvalitný spánok, počas celého roka 2018. Napíšte nám čo robíte Vy pre kvalitnejší spánok? Alebo aké predsavzatia ste si dali do nového roku.