V mesiaci máj doprava len za 8€!
Alebo aj zadarmo.

Loftový štýl v interiéri bytu.

Počuli ste už o loftovom štýle pri zariaďoavní bytu? Možno nie, ale o lofte ste už určite počuli. Loft je v preklade podkrovie. Ak sa Vám hneď vynoril pre očami krásny podkrovný byt s tehlovými stenami a veľkými oknami s kovovými rámami, tak ste správne! Presne toto je loftový štýl.

Luxurious modern loft apartment with elegant design generated by AI

Loftový štýl v interiéri

Tento štýl interiérového dizajnu vznikol v 60.- tych rokoch 20. storočia. Za jeho zakladateľov môžeme považovať amerických umelcov na Manhattane. Práve oni začali vyhľadávať podkrovné industriálne byty a tam sa realizovali. Charakteristické tehlové steny tam už boli, a teda sa venovali ostatnému zariadeniu. Môže sa zdať, že interiér v loftovom štýle pôsobí chaoticky a neupratane. Ale nie je to tak. Keď sa pozriete bližšie, zistíte, že každý jeden prvok a doplnok spolu dokonale ladia, a vytvárajú krásny umelecký dizajn. Ich spoločnou črtou je ošúchaný dizajn a rozmanitosť. Napríklad v jedálni môžete umiestniť drevený stôl a jedálenské stoličky, ale pozor, každú inú. 

Stôl ALVARO + Stoličky K435 - Rozkladací jedálenský stôl ALVARO

Mäkká sedacia súprava

V lofte nájdete úžasný kontrast. Vysoké stropy, veľké okná a nízka sedacia súprava. Sedacie súpravy s vysokými opierkami, či mohutné sedačky sa v tomto štýle nevyskytujú. Mäkká, pohodlná, nízka sedacia súprava v naturálnych farbách ako hnedá či šedá. 

Photo industrial loft living room interior with sofa lamp and brick wall

A určite tu nenájdete sedaciu súpravu v tvare U. Priestor musí byť otvorený, preto je vhodná skôr pohovka alebo sedacia súprava v tvare L. Kreslá by mali byť v inom dizajne, ale aby farbou neboli príliš konstrastné. Ak sa rozhodnete pre tento štýl, musíte hľadať nábytok a doplnky v naturálnych farbách. Hnedá, smaragdová, šedá.ĽAVÁ - Sedacia súprava Bonett

Doplnky v loftovom byte

Doplnky musia byť originálne! Stojace lampy, kovové stojany, bicykel či dokonca motorka. Aj to môže byť súčasťou loftového dizajnu. Hľadajte niečo nezvyčajné, niečo čo by ste za doplnok bytu nikdy nepovažovali.

Photo industrial style of dark living room interior 3d render

Všetky miestnosti spolu

Áno, aj to je typické pre tento štýl zariaďovania interiéru. Sme zvyknutí na prepájanie obývačky a jedálne, či kuchyne. V lofte, ale vidíme jeden otvorený priestor. Spája sa tam obývačka, kuchyňa, jedáleň, pracovňa a často aj spálňa. 

ĽAVÁ, Poso 01 - Sedacia súprava Robin

 

Oslovil Vás tento štýl? 

Špeciálna ponuka

Váľanda (posteľ) EDO 1

Váľanda EDO 1 váľanda s úložným priestorom. Farebné prevedenie čalúnenia molitanového matraca si môžete vybrať podľa vlastných predstáv zo širokej škály poťahových látok. Korpus môže byť čalúnený alebo v dekore dreva. Kvalitná váľanda od SLOVENSKÉHO výrobcu.
€135,00

Váľanda (posteľ) EDO 5

Váľanda EDO 5 váľanda s úložným priestorom. Farebné prevedenie čalúnenia si môžete vybrať podľa vlastných predstáv zo širokej škály poťahových látok. Korpus môže byť v prevedení: čerešňa, jelša, buk, orech alebo biela. K dispozícii je možnosť výberu z 3 prevedení matraca. Kvalitná váľanda od SLOVENSKÉHO výrobcu.
€179,00

Váľanda (posteľ) EDO 5 - SKLADOM

Váľanda EDO 5 je váľanda s úložným priestorom. Dostupná s kvalitným sendvičový matracom v dvoch prevedenia: buk + sivá vzorovaná látka.
€199,00
Zanechajte svoj komentár