Ako čistiť lesklý nábytok?

Lesklé obývacie steny, lesklé kuchynské linky, biela lesklá skriňa. V modernom interiéri už nejaké obdobie môžeme vidieť lesklé materiály. Zákazníci obľubujú lesklý nábytok, pretože prinesie do ich domu modernosť, nádych luxusu, čistoty. 

biely mat / biely lesk + čierny mat - Obývacia stena Bella WHG01

 

dub lancelot + biely lesk - Sektorová kuchynská linka VIGO

Lesklá obývacia stena

Ak lesklý nábytok do obývačky, tak biely alebo čierny. To sú preferencie aj našich zákazníkov. Vaša obývačka bude pôsobiť elegantne a moderne. Biely, ale čierny nábytok krásne vynikne na podlahe so štruktúrou dreva.

korpus biely mat / dvierka biely mat + čierny lesk (20 WS L2) - Obývacia stena Logo II (20 WS L2) + LED korpus San remo / dvierka biely lesk + čierne lesklé doplnky na zásuvkách (24 SRW O1) - Obývacia stena Ontario I (24 SRW O1) + LED

 

Ako čistiť lesklý nábytok?

Kedysi sa odporúčalo na čistenie lesklého nábytku použiť utierku z mikrovlákna. Výrobcovia nábytku, ale zistili, že umelé vlákno, ktoré sa nachádza v utierkach zanecháva mikro škrabance. Pri dlhodobom používaní tak môžete Váš lesklý nábytok poškodiť.
Na čistenie lesklého nábytku používajte bavlnenú utierku. Namočte utierku do vody s kvapkou saponátu alebo tekutého mydla. Nábytok utierajte s navlhčenou bavlnenou utierkou jemne. Následne nábytok vyutierajte do sucha. Použijte mäkkú handričku, ktorá nezanecháva vlásky.

RTV skrinka s nadstavbou biely mat + biely lesk / skrinky biely mat + biely lesk (24 WW TW2) - Obývacia stena Tower II + LED RTV skrinka s nadstavbou čierny mat + čierny lesk / skrinky čierny mat + čierny lesk (24 ZZ TW2) - Obývacia stena Tower II + LED

TV a media stena Medi

Ako čistiť lesklú kuchynskú linku?

Lesklá kuchynská linka je moderná a krásna. Ak si zvolíte bielu lesklú kuchyňu, prežiari to miestnosť a opticky zväčší priestor. Náš tip: momentálne sú, okrem bielej, obľúbené lesklé kuchyne vo farbe: šedá, smotanová, červená aj bordová.

ilustračné foto 2 - Sektorová kuchynská linka GREY sivý mat + červený vysoký lesk - Sektorová kuchynská linka ROSE

 

Rohová kuchynská linka KARMEN 190/170

 

dub lancelot + bordový lesk - Sektorová kuchynská linka VIGO

Nábytok v kuchyni je vystavený rôznym vplyvom. Voda, prach, mastnota, vysoká teplota. Je preto potrebné venovať čisteniu kuchyne viac času, respektíve čistiť kuchyňu častejšie.

Odtlačky prstov na kuchynskej linke. Toho sa obávajú mnohé žienky. Áno, na lesklých povrchoch viac vidno prach a odtlačky prstov. Odporúčame, vybrať si kuchynskú linku s úchytkami. Bezúchytkový nábytok je moderný, ale predstavte si, že ho budete dennodenne otvárať. Nábytok budete musieť leštiť pomerne často. Ešte jeden tip o našich zákazníčok: na bielej kuchynskej linke vidno odtlačky prstov menej.

biely mat + biely lesk - Kuchynská linka Rio lesk 240
Ak hovoríme o vysokej teplote v kuchyni tak výrobcovia upozorňujú, že lesklé povrchy sa v blízkosti vstavaných spotrebičov môžu časom poškodiť. Fólia na dvierkach sa môže vplyvom tepla začať odlepovať.
Mastnota v kuchyni je asi strašiakom každej ženy. Na čistenie lesklej kuchynskej linky, ale nemôžete použiť odmastňovače ani agresívne prostriedky. Lesklé povrchy by sa mohli poškodiť. Odporúča sa čistiť lesklú kuchyňu vlhkou handričkou s kvapkou saponátu. Saponát nenanášajte priamo na dvierka. Pripravte si roztok. Opäť používajte mäkkú bavlenú handričku.

Lesklý nábytok do kúpeľne

Lesklé kúpeľňové zostavy sú čoraz viac vyhľadávané. Moderný nábytok do kúpeľne nájdete aj v našom e-shope. Skrinky na stenu aj pod umývadlo.
Nábytok v kúpeľni je vystavený vode, vodnej pare. Asi najväčšou hrozbou lesklého nábytku v kúpeľni je vodný kameň. Uschnuté kvapky vody na skrinke. Týmto nepríjemnostiam môžete predísť zakúpením filtra na vodu, ktorý Vám pomôže zmenšiť množstvo vodného kameňa.
Rovnako ako pri lesklom nábytku do obývačky či lesklej kuchynskej linke, aj tu platí, že nesmiete používať agresívne čistiace prostriedky. Ak teda chcete predísť zaschnutým kvapkám vody na skrinkách v kúpeľni, musíte kvapky vody odstrániť čo najskôr. Mäkkou handričkou tak do sucha poutierajte dvierka skriniek.

Kúpeľňová zostava Bonito BB03 Kúpeľňová zostava Bonito BB04

Biela matná a čierny lesk - Kúpelňová zostava Porto BL 01

 

Máte nejaké osvedčené tipy na čistenie lesklých povrchov? Napíšte nám, radi pridáme Vaše rady do článku.

Špeciálna ponuka

Váľanda (posteľ) EDO 1

Váľanda EDO 1 váľanda s úložným priestorom. Farebné prevedenie čalúnenia molitanového matraca 8 cm si môžete vybrať podľa vlastných predstáv zo širokej škály poťahových látok. Korpus môže byť v prevedení: čerešňa, jelša, buk, orech alebo biela. Kvalitná váľanda od SLOVENSKÉHO výrobcu.
€99,00
€89,00
-10%

Váľanda (posteľ) EDO 5

Váľanda EDO 5 váľanda s úložným priestorom. Farebné prevedenie čalúnenia si môžete vybrať podľa vlastných predstáv zo širokej škály poťahových látok. Korpus môže byť v prevedení: čerešňa, jelša, buk, orech alebo biela. K dispozícii je možnosť výberu z 3 prevedení matraca. Kvalitná váľanda od SLOVENSKÉHO výrobcu.
€125,00
Zanechajte svoj komentár