V mesiaci máj doprava len za 8€!
Alebo aj zadarmo.

Recepty do postele. Recepty na dobrý spánok.

Neľakajte sa, článok je nie nevhodný pre osoby mladšie ako 18 rokov. :-) Dnes opäť raz prichádzame s babskými receptami. Tento krát Vám prinášame rady do postele. Ako vyčistiť matrac alebo ako si zabezpečiť kvalitnejší spánok. Dozviete sa, čítajte ďalej.

Spálňový komplet Latte - borovica čierna Spálňový komplet Familia 

Mydlo pre pokojný spánok

Istotne každý z nás pozná ten pocit keď sa pri zaspávaní nemôže uložiť. Neustále hýbeme nohami, cítime v nich akési mravčenie či šteklenie. Poniektorí možno trpíte syndrómom nepokojných nôh alebo mávate kŕče v nohách. Netrápte sa viac, riešenie je jednoduché. Stačí obyčajné mydlo. :-) Nejde o žiadne lekárske odporúčanie, je to skôr babský recept. 

bielo-čierna ekokoža - Manželská posteľ Cassandra-S 140/160

Mydlo by ste mali uložiť nad matrac, pod plachtu k nohám. Nikde sa neuvádza, aký typ mydla by ste mali použiť. Možno by bolo vhodné použiť levandulové mydlo, nakoľko levanduľa má upokojujúce účinky.

mydlo na posteli

Vrzgajúca posteľ. Čo s tým?

Mydlo. Nie je to preklep. :-) Mydlo, okrem toho, že utíši Vaše nepokojné nohy, utíši aj Vašu vrzgajúcu posteľ. Nájdite miesto, kde Vám posteľ vŕzga, a natrite ho mydlom.
Posteľ môže vŕzgať aj v spojoch. Spoje sa môžu časom uvoľniť, stačí ich teda dotiahnuť. Alebo ich možno stačí iba premazať. A tu je opäť čas na babské recepty. Na premazanie, nielen spojov, ale aj všetkých plôch, v ktorých sa rošt dotýka rámu postele, je vhodné použiť vosk či sviečku.

ilustračné foto 1 - dub bardolino - Dvojlôžková posteľ REA OXANA UP 160/180  Ãºložný priestor - Dvojlôžková posteľ REA OXANA UP 160/180

Ako udržiavať matrac?

Náš ďalší recept Vám pomôže jednoducho a bez špeciálnych čistiacich prostriedkov vyčistiť matrac. Postačí Vám vysávač, jedlá sóda a esenciálny olej s Vašou obľúbenou vôňou. Matrac najskôr povysávajte čím odstránite prach. Následne pomocou kuchynského sita naneste jedlú sódu zmiešanú s pár kvapkami esenciálneho oleja. Nechajte pôsobiť 30 minút až 1 hodinu. Zvyšky sódy povysávajte.

 Manželská posteľ - NINA

Vďaka jedlej sóde sa zbavíte baktérií na povrchu matraca, zápachu a vlhkosti. Esenciálny olej zase prevonia Váš matrac. Alebo si kúpte matrac Classic. Má poťah, ktorý ochráni Váš matrac pred prachom, baktériami a roztočmi. A naviac je za skvelú cenu. :-)

Matrac Classic

Zázračný recept na spanie

Iba tri ingrediencie Vám zabezpečia skvelý spánok, počas, ktorého si dokonale oddýchnete a zrelaxujete. Prírodné zložky: med, kokosový olej a himalájska soľ, Vám zabezpečia, že budete spať ako bábätko. Vplyvom týchto látok rýchlo a ľahko zaspíte, a ráno budete vstávať čerství a bez známok únavy.

 med pre dobrý spánok  kokosový olej pred spaním

Recept je jednoduchý. Zmiešajte čajovú lyžičku medu, 1/8 čajovej lyžičky himalájskej soli a polievkovú lyžičku kokosového oleja. Užívanie je na Vás. Možete zmiešať všetko spolu, alebo olej a med zjete oddelene, a soľ rozpustíte vo vode a vypijete. A potom už iba dobrú noc a sladké sny! :-)

Nemôžem zaspať! Pomôže Vám kvet v spálni

Aby ste sa dobre vyspali a ráno vstali svieži a oddýchnutí, potrebujete kvalitný matrac a posteľ, nejesť ťažké jedlá pred spaním :-), ale aj dobré ovzdušie. Pre kvalitný spánok by ste mali mať dobre vyvetranú spálňu a čistý vzduch. Kvalitu vzduchu v byte či dome Vám vedia zlepšiť aj rastliny ako Aloe Vera či Tenura. Tieto kvety budú dizajnovým doplnkom vo Vašej spálni a zároveň pohltia toxíny vo Vaše blízkosti. 

aloe vera v kvetináči v spálniVôňa Levandule či Jazmínu lekárskeho pôsobia upokojujúco a uvoľňujúco. Príjemná vôňa zníži napätie a stres, a poskytne Vám príjemný pocit pri zaspávaní. Váš spánok bude kvalitnejší a ráno sa zobudíte v dobrej nálade. A to vďaka kvetinám v spálni.

levanduľa pri posteliPoznáte iné recepty vhodné do spálne? Máte nejaký overený tip? Napíšte nám.

Špeciálna ponuka

Váľanda (posteľ) EDO 1

Váľanda EDO 1 váľanda s úložným priestorom. Farebné prevedenie čalúnenia molitanového matraca si môžete vybrať podľa vlastných predstáv zo širokej škály poťahových látok. Korpus môže byť čalúnený alebo v dekore dreva. Kvalitná váľanda od SLOVENSKÉHO výrobcu.
€135,00

Váľanda (posteľ) EDO 5

Váľanda EDO 5 váľanda s úložným priestorom. Farebné prevedenie čalúnenia si môžete vybrať podľa vlastných predstáv zo širokej škály poťahových látok. Korpus môže byť v prevedení: čerešňa, jelša, buk, orech alebo biela. K dispozícii je možnosť výberu z 3 prevedení matraca. Kvalitná váľanda od SLOVENSKÉHO výrobcu.
€179,00

Váľanda (posteľ) EDO 5 - SKLADOM

Váľanda EDO 5 je váľanda s úložným priestorom. Dostupná s kvalitným sendvičový matracom v dvoch prevedenia: buk + sivá vzorovaná látka.
€199,00
Zanechajte svoj komentár