V mesiaci máj doprava len za 8€!
Alebo aj zadarmo.

Škandinávsky štýl bývania.

Aj malý priestor môže byť vzdušný a priestranný. Inšpirujte sa škandinávskym štýlom bývania. Čistota, jednoduchosť, funkčnosť, presvetlený interiér - aj takýto je severský štýl bývania.
Severské štáty (medzi ktoré patrí Dánsko, Fínsko, Island, Nórsko a Švédsko) sú typické svojou drsnou škandinávskou klímou. Dlhé zimy s pár hodinami denného svetla mali za následok, že sa ľudia snažili využiť aj to málo denného svetla na maximum, a to aj pri zariaďovaní interiéru.

Severský štýl alebo inak povedané škandinávsky štýl bývania patrí k jedným z najobľúbenejších štýlov v interiérovom dizajne. Vďaka svojej jednoduchosti, minimalizmu, správne zvoleným svetlým farbám, čistým hladkým líniám, zaobleným hranám a prírodným materiálom bude aj malý byt pôsobiť priestranne, vzdušne a čisto.

Pri stavbe domu sa preto začali využívať obrovské okná či presklenné steny, ktoré nielen že opticky zväčšia priestor, ale poskytnú aj oku lahodiaci výhľad. Okná nezaťažujte zbytočnými záclonami, využite radšej závesy z ľahkých tkanín alebo priehľadných textílií.

Veľmi dôležitú časť pri zariaďovaní interiéru zohrávajú farby. Neutrálne farby pomáhajú interiér rozjasniť a tým ho aj opticky zväčšiť. Veľmi obľúbenými farbami sú biela, odtiene hnedej, šedej a čierna. Najideálnejšie je steny vymaľovať na bielo a základné kusy nábytku vyberať v neutrálnych farbách.
Pastelové farby ako napríklad odtiene staroružovej alebo zelenej a taktiež výrazné farby v žltom alebo horčicovom odtieni sú v škandinávskom štýle bývania veľmi obľúbené najmä čo sa týka doplnkov.

Dekorácie a doplnky ponúkajú príležitosť sa odviazať a priniesť do interiéru farby. Farebné alebo keramické vázy, sklenené doplnky, vankúše, geometrické tvary, viacfarebné poťahové látky taburetky či stoličky, deky - to všetko prispeje k útulnosti Vášho bývania. Podstatné ale je nenechať sa uniesť, neprepchať interiér zbytočnosťami, držať sa 2 max. 3 vybraných farieb a neodbočovať od svojich predstáv. Inak by z pokoja mohol vzniknúť chaos. :)

Škandinávska architektúra sa už dlhé roky inšpiruje prírodou a okolitou krajinou. Najviac preferované sú prírodné materiály ako je drevo, koža, kožušina či vlna.
Drevené podlahy, jedálenské či konferenčné stolíky, sedačka z koženky či kožušinové prikrývky sú prvkami, ktoré tento štýl dokonale podčiarknu.

Podlaha by mala byť vzdušná, čistá. Veľmi vhodným materiálom je drevo v prírodnej forme alebo natreté vo svetlých odtieňoch sivej, hnedej alebo bielej. Menšie koberčeky, behúň či zvierací kožúšok tiež nebudú veľkým prehreškom voči typickému škandinávskemu štýlu.

Typickým prvkom severského interiéru sú črepníkové kvetiny, čerstvé rezané kvety či sukulenty, ktoré by u Vás nikdy nemali chýbať.

Menej je viac! Škandinávsky štýl bývania má byť najmä funkčný. Pri výbere nábytku by ste preto nemali zabúdať najmä na jeho jednoduchosť, striedmosť, minimalistickosť, čisté a elegantné línie.
Škandinávci sú majstri v odkladacích priestoroch, preto by každá vec mala mať svoje miesto.
Udržujte svoj príbytok čistý, uprataný a čo najmenej prepchatý a uvidíte, že sa budete cítiť kľudnejšie a vyrovnanejšie

 

Špeciálna ponuka

Váľanda (posteľ) EDO 1

Váľanda EDO 1 váľanda s úložným priestorom. Farebné prevedenie čalúnenia molitanového matraca si môžete vybrať podľa vlastných predstáv zo širokej škály poťahových látok. Korpus môže byť čalúnený alebo v dekore dreva. Kvalitná váľanda od SLOVENSKÉHO výrobcu.
€135,00

Váľanda (posteľ) EDO 5

Váľanda EDO 5 váľanda s úložným priestorom. Farebné prevedenie čalúnenia si môžete vybrať podľa vlastných predstáv zo širokej škály poťahových látok. Korpus môže byť v prevedení: čerešňa, jelša, buk, orech alebo biela. K dispozícii je možnosť výberu z 3 prevedení matraca. Kvalitná váľanda od SLOVENSKÉHO výrobcu.
€179,00

Váľanda (posteľ) EDO 5 - SKLADOM

Váľanda EDO 5 je váľanda s úložným priestorom. Dostupná s kvalitným sendvičový matracom v dvoch prevedenia: buk + sivá vzorovaná látka.
€199,00
Zanechajte svoj komentár