RSS

Blog

Ako si vypestovať nábytok doma v sade.

Dom a k tomu veľká záhrada alebo sad, práve to je pre mnohých predstava ideálu. Dopestovať si vlastné jabĺčka či hrušky... alebo nábytok.  Nie, nejde o žiaden vtip alebo preklep pri písaní článku. Pred nedávnom som pri hľadaní zaujímavostí o nábytku narazila na dizajnera Gavina Munra z Veľkej Británie.

pestovanie nabytku
V roku 2008 prišiel so zaujímavým spôsobom výroby nábytku. Podľa jeho slov nevidí zmysel v tom, že spílime stromy, rozvezieme ich do rôznych kútov sveta, tam ich rozrežeme na malinké kúsky, a to všetko preto, aby sme ich naspäť pozliepali.
Prišiel teda s nápadom: ,,Prečo nepestujeme stromy rovno do tvaru nábytku?"

pestovanie nabytku
Gavin Munro hovorí, že ho k tomuto nápadu priviedli tri momenty v jeho živote. Tým prvým bol moment, ktorý si Gavin pamätá z detstva, keď sa hral na dvore a všimol si bonsaj, ktorý mal tvar stoličky. Druhým momentom bolo jeho zranenie chrbtice. Musel absolvovať niekoľko operácií a následne dlhú rehabilitáciu pre narovnanie chrbtice. Práve počas tejto dlhej liečby sa naučil, aká dôležitá je trpezlivosť, a koľko času je potrebného aby niečo nadobudlo ten správny tvar. Ako tretí moment uvádza, keď bol na pláži v San Franciscu. Bolo to v čase keď už niekoľko rokov pracoval vo výrobe nábytku z dreva. Všimol si aký zaujímavý materiál a tvary dreva vyplavuje každý príliv. Vtedy si uvedomil, že by mohol začať pestovať stromy priamo do krásnych a užitočných tvarov.


Pestovanie nábytku je vlastne jednoduché. Nové výhonky sa postupne počas rastu pripevňujú k plastovým formám. Konáre je potrebné neustále kontrolovať počas ich rastu a hrubnutia.
Ako uvádza Gavin, jednu stoličku vypestuje za 4 – 8 rokov. Je to možno dlhá doba, ale ako on vraví, stromy, ktoré rúbeme na výrobu nábytku rastú aj 60 rokov.
V súčasnosti pestuje prevažne stoličky, stoly, lampy a rámy na zrkadlá. Prvú úrodu nábytku sa chystá predávať v polovici roka 2016.

 

Ako zariadiť izbu pre školáka?

nabytk do studentskej izby

Prázdniny sa skončili a opäť je tu nový školský rok. Okrem dlhého zoznamu školských pomôcok je potrebné myslieť aj na priestor, kde sa Vaše deti budú učiť.
Ak máte doma prváčika musíte premeniť detskú izbu na študentskú. Alebo možno máte doma študenta a potrebujete dozariadiť jeho izbu, nakoľko sa jeho nároky zmenili. Pri zariaďovaní izby pre študenta Vás čaká ťažká úloha, a to zosúladiť priestor na učenie, hranie, oddych a spánok.
Ponúkame Vám pár tipov načo by ste nemali zabudnúť ak máte doma školáka.

Ideálne prostredie na učenie

Na učenie a sústredenie sa Vášho dieťaťa veľmi vplýva prostredie. Výrazné farby môžu pôsobiť rušivo. Odporúčam teda, aby ste nábytok vyberali v neutrálnych farbách. Ak chcete izbu oživiť, použite farby pri doplnkoch.

izba pre studenta   izba pre studenta lorento

Pri výbere komponentov nábytku ako stôl a stolička by ste mali zohľadňovať predovšetkým zdravotné hľadisko. Pri stoličke by ste si mali všímať kritéria ako ergonomické tvarovanie, nastavenie výšky operadla a sedadla, alebo bočné vedenie trupu.

stolicka pre detistolicka pre studenta

 

Pre optimálne sedenie Vášho dieťaťa je potrebné kombinovať s kvalitnou stoličkou aj písací respektíve počítačový stolík. Zaujímavou možnosťou sú rastúce písacie stoly. Stôl Collorido zabezpečí správne sedenie pre Vaše dieťa a tým aj správny vývoj jeho chrbtice. Výšku stola si môžete ľubovoľne nastavovať, stôl tak bude rásť s Vašimi deťmi niekoľko rokov. Rovnako si môžete nastavovať aj sklon pracovnej dosky.

rastúci písací stôl

Oddych, zábava a spánok

Po učení je dôležité aby ste Vašim deťom vytvorili priestor na hranie a oddych. Ak si vyberiete niektoré komponenty na kolieskach, ako napríklad kontajner, tak rýchlym uložením pod písací stôl vytvoríte priestor na hranie.

kontajner do detskej izby        kontajner do detskej izby     kontajner do študentskej izby

 

Na relax a oddych je vhodné deťom zakúpiť napríklad sedacie vakySedací vak je skvelým komponentom nábytku na leňošenie, pozeranie televízie, prípadne čítanie knihy.

sedaci vak sedací vak

 

Aby mohli deti načerpať nové sily potrebujú kvalitný spánok. Posteľ je teda základom. Na výber máte mnoho možností: drevená posteľčalúnená posteľ, poschodová posteľ, posteľ s výsuvným lôžkom, atď.

Obľubené sú v súčasnosti taktiež rozkladacie kreslá. Kreslo môžete využiť na učenie sa alebo aj na príležitostné prespanie kamarátov.

rozkladacie kreslo  rozkladacie kreslo

 

 

Sedacia súprava z kože: ÁNO!!! Alebo nie??


sedacia suprava artic rpAk si kupujete sedaciu súpravu je to rozhodne investícia na dlhšiu dobu. Práve preto by ste výberu sedačky mali venovať dostatočný čas.
Je samozrejme, že ako prvé Vás zaujme dizajn. Sedacia súprava môže byť rohová, pričom roh si zvolíte pravý alebo ľavý. Alebo môžete kombinovať sedačku s kreslami a taburetkami. Možností máte viac.
Ak ste obmedzovaný priestorom, tak veľkú úlohu pri výbere zohrajú aj rozmery. No v neposlednom rade je určite dôležitý aj materiál.
V súčasnosti výrobcovia ponúkajú širokú škálu materiálov na čalúnenie. O nových druhoch poťahových látok Vás budeme informovať nabudúce. V dnešnom článku sa chceme venovať ,,klasickej“ koži.
Prečítali sme si niekoľko diskusií o kožených sedačkách a názory sú rôzne. Jedni si ju nevedia vynachváliť, a tvrdia, že inú by si už nekúpili. Iní zase hovoria o kúpe koženej sedačky ako o najhoršej investícií.

 

Kožená sedačka: ÁNO!

Kožená sedačka je predstaviteľom luxusu a elegancie. Vkusne doplní klasický, ale aj moderný priestor. Často pôsobí mohutným dojmom a stane sa tak centrálnym prvkom Vašej obývačky.
Na výrobu sedačiek sa používa koža o hrúbke minimálne 1,5 mm. Keďže ide o odolný prírodný materiál vydrží Vám sedačka niekoľko rokov. Jej životnosť môžete samozrejme ovplyvniť používaním vhodných čistiacich prostriedkov.
Koža je odolná voči namáhaniu, práve preto je vhodná do domácnosti s deťmi. Niektorí ľudia v recenziách uvádzajú, že z koženej sedačky sa ľahko zmývajú kresby detí :-).

      

 

Na kvalitnej koži sa neusádza prach a nenachádzajú sa v nej roztoče ani baktérie. Sedačky z kože sú preto veľmi vhodné pre alergikov.
Koža nevsakuje tekutinu teda ani pot. Dlho som zvažovala či túto vlastnosť sedačky mám zaradiť medzi pozitíva alebo negatíva. Z praktického hľadiska je to pozitívum, nakoľko pot jednoducho zotriete zo sedačky. Z pohľadu Vášho komfortu je to negatívum. Keďže pot sa nevsaje máte pocit, že sa ,,lepíte na sedačku“.

Kožená sedacia súprava: určite NIE!

Cena koženej sedacej súpravy je rozhodne vyššia ako keď si zakúpite sedačku z látky. Pohybuje sa okolo 2000 € a vyššie.
Výber farby je taktiež zaväzujúci. Pri látkach máte totiž k dispozícií obrovskú škálu farieb a kombinácií. Samozrejme, že aj pri koži si môžete vybrať farbu, odtieň. Tu však platí, že čím viac je koža upravovaná tým viac stráca svoje vlastnosti.
V diskusiách som sa dočítala, že asi najväčším problémom je pocit chladu pri sedení v zime a pocit ,,lepenia“  pri sedení v lete.
Kvalitná koža sa po pár minútach prispôsobí Vašej telesnej teplote. Zo začiatku tak môžete mať pocit, že koža chladí. Avšak kvalitná koža sa rýchlo prispôsobí Vašej teplote a udržuje si ju.
Ako sme už spomínali vyššie, koža nevsakuje pot. Pot ostáva na povrchu sedačky a v prípade, že máte oblečené krátke nohavice alebo sukňu tak máte pocit, že sa na sedačku lepíte.

sedacia suprava meggiNa záver môžem aj tak len skonštatovať, že kúpa/nekúpa koženej sedačky je vyložene na Vašom subjektívnom názore. Prajem Vám príjemné chvíle strávne výberom sedačky, napríklad aj na našej stránke. :-)

Netradičný nápad: Nábytok z dreva :-)

Na úvod týždňa Vám prinášame trochu netradičný fotoblog. Nábytok vyrobený z dreva. Isto sa mnohí z Vás pousmiali. Je predsa samozrejme, že nábytok sa vyrába z dreva, ja Vám chcem, ale dnes ukázať iné chápanie tohto pojmu.
Prelúskali sme zahraničné blogy o nábytku a prinášame Vám zopár inšpirácií. Jednotlivé kúsky nie sú iba dizajnovo zaujímavé, ale aj prakticky využiteľné. Šikovný kutil si dokonca niektoré vytvorí aj sám. Nech sa páči, inšpirujte sa :)

 

 

          

 

    

 

  

Nábytok do rohu izby.

Roh izby je veľmi ťažko využiteľný priestor. Často ostáva prázdny alebo len z núdze vyplnený napríklad kvetom. Ak ste obmedzovaný priestorom potrebujete využiť každý centimeter izby. Podľa feng šuej je dôležité aby boli, napríklad v obývačke, vyplnené všetky rohy, či už kvetom, lampou, skrinkou či inými doplnkami. Prinášame Vám pár príkladov, ktoré kúsky nábytku zapadnú priamo do rohu a navyše Vám prakticky poslúžia.

Skriňa

Pri zariaďovaní či prerábaní detskej izby myslite na Vaše deti. Doprajte im dostatok priestoru na hranie a nábytok radšej umiestnite do rohu izby. Ideálnym riešením pre Vás môže byť rohová šatníková skriňa.

rohova skrina do detskej izby        

Stôlrohovy stol do detskej izby

V detskej či študentskej izbe môžete do rohu umiestniť pracovný stôl. Stôl zo sektoru LORENTO Vám okrem miesta na písanie úloh či kreslenie pre Vaše dieťa poskytne aj úložný priestor. Pod stolom je skrinka s policami, ale aj otvorené police.

 

 

Rohové písacie stoly sú veľmi obľúbeným druhom nábytku predovšetkým v kanceláriach. Môžete tak aj v malej kancelárií vytvoriť dostatok samostatných pracovných miest. Určite oceníte úložný priestor na poličkách, prípadne pod stolom je priestor, kde môžete ukryť kontajner.

rohovy stol do kancelarie s uloznym priestorom             kancelarsky rohovy stol

Sedačka

Ak sa hovorí o nábytku do rohu, prvé čo Vás určite napadne je rohová sedacia súprava. Môžete si zvoliť prevedenie rohu: ľavé alebo pravé. Rohové sedacie súpravy sú najčastejšie rozkladacie a vďaka svojmu dispozičnému riešeniu vznikne po ich rozložení veľká a komfortná spacia plocha. Ložná plocha na spanie vznikne spojením sedacej plochy a rozkladacieho lôžka.

rohova sedacia suprava

     sedacia súprava westpoint

Rohová kuchynská lavica

Aj kuchynský roh je priestor, ktorý môžete využiť. Stačí ak jedálensky stôl a stoličky nahradíte rohovou kuchynskou lavicou. Aj keď si už mnohí myslia, že rohové lavice sú prežitok, nie je to tak. V našom obchode vidíme, že stále sú obľúbené hlavne v bytoch či na chatách. Môžete si vybrať farbu dreva ako aj poťahovú látku. Lavicu môžete kúpiť samostatne alebo ako kompletspolu so stolom a taburetkami.

Picture of Rohová kuchynská lavica Neptun

Slnko, voda, nábytok.

Slnko a voda, to je v týchto letných dňoch ideálna kombinácia pre nás. No ako sa však táto kombinácia pozdáva nášmu nábytku???
Zariadili ste si byt či dom a určite chcete aby novým dojmom pôsobil ešte dlhú dobu. Samozrejme, že používaním sa nábytok opotrebuje. Za jeho poškodenie sú však často zodpovedné aj vplyvy ako slnečné žiarenie či voda.

nabytok a slnko

Slnko a nábytok

Bežné denné svetlo nábytku neškodí. Nábytok však nesmie byť vystavený priamemu slnečnému žiareniu! Jeho dlhodobé priame pôsobenie môže zapríčiniť zmenu farebných odtieňov na povrchu nábytku. Venujte teda zvýšenú pozornosť nielen pri výbere nábytku a jeho materiálu, ale aj jeho rozmiestneniu v izbe.
Pred priamym slnečným žiarením môžete svoj nábytok ochrániť použitím roliet, závesov či žalúzií na oknách.
Okrem priameho pôsobenia slnka je potrebné vyhnúť sa aj sálavému teplu. Nábytok preto neumiestňujte blízko vykurovacích telies. Môže to mať za následok poškodenie povrchovej úpravy, dokonca aj popraskanie povrchu.

nabytok a voda

 

Voda a nábytok

Pre nás je voda v týchto dňoch nevyhnutnosťou, a veľmi vyhľadávanou. Pre nábytok to však neplatí. V súčasnosti je povrchová úprava nábytku vyrábaná tak aby zniesla krátkodobý styk s vodou. Je ale potrebné aby ste tekutiny ihneď po rozliatí utreli a nábytok usušili. Dlhodobé pôsobenie vody môže spôsobiť jeho podutie.
Okrem vody sa nevyhnutne treba vyhnúť chemikáliám. Tie by mohli pôsobiť agresívne na povrchu a tým poškodiť jeho povrchovú úpravu.

Detská izba v provensálskom štýle

V súčasnosti sa hromadia rady prívržencov provensálskeho štýlu. Tento štýl pochádza z oblasti juhovýchodného Francúzska a je známy tiež ako vidiecky štýl. Ľudia si v tomto štýle zariaďujú väčšinou kuchyne, spálne či obývačky. Ja Vám chcem predstaviť detskú izbu v provensálskom štýle.

detsky sektorovy nabytok tomi
Novinka v našej ponuke, detský sektorový systém TOMI sa vyrába v 4 farebných prevedeniach. Práve vďaka farebnému prevedeniu prírodná borovica lakovaná na bielo a jednoduchému dizajnu, spĺňa kritéria vidieckeho štýlu. Typickým znakom tohto štýlu je jemno morené drevo na bielo. Vítaný je tiež vzhľad starého ,,ošúchaného" dreva.

detsky sektorovy system tomi    provensalsky styl

Praktický nábytok v detskej izbe

Okrem estetickej funkcie musí nábytok v detskej izbe plniť hlavne praktickú funkciu. Musí poskytovať dostatočný odkladací priestor na hračky a oblečenie. Tento sektor Vám ponúka komodu až v troch rôznych variantoch. Ďalší úložný priestor Vám zabezpečí šatníková skriňa. Určite Vás zaujme aj, dnes už možno málo videný, perinák. Pri troche fantázie sa perinák premení na truhlicu pokladov :)

  

Základným prvkom nábytku v detskej izbe je posteľ. V rámci tohto sektoru nájdete rozkladaciu posteľ, ktorá Vám ušetrí priestor v izbe ak máte viac detí. Dokonca disponuje praktickým úložným priestorom. Ak by sa Vám málilo odkladacieho priestoru môžete izbu doplniť nočnými stolíkmi.
V dnešnej dobe musí nábytok samozrejme spĺňať aj bezpečnostné kritéria. Detský sektorový nábytok TOMI je vyrobený s ohľadom na všetky tieto požiadavky. Je bezpečný, praktický a estetický.

 

  

 

Doplnky v provensálskom štýle

Nábytok javí všetky znaky vidieckeho štýlu. Tú pravú atmosféru však je potrebné dotvoriť vhodnými doplnkami. Typické sú pestré farby, predovšetkým levanduľová, horčicová, žltá, červená a zelená. Biela farba je žiaduca iba na nábytku. Steny môžu byť farebné alebo vo farbe slonovinovej kosti.
Na textílie ako deky či koberce sa využíva vlnená priadza. Aj pri textilných doplnkoch sú obľúbené farby a kvetinové vzory.


Bez ohľadu na kritéria provensálskeho štýlu je detský sektorový nábytok TOMI skvelým riešením pri zariaďovaní detskej či študentskej izby. Farebné prevedenia Vám umožnia kombinovať v izbe akékoľvek farby a tak vytvoriť dokonalú detskú alebo študentskú izbu.

Úložný priestor v detskej izbe

krasna detska izba

 

Moderný nábytok, poukladané hračky na poličkách, šaty uložené v skrini, dostatok priestoru na hranie. Detská izba ako z titulnej stránky katalógu. To je predstava a tajná túžba každej mamičky. Každodenná realita je však úplné iná.

neporiadok v detskej izbe

 

 

 

Máme pre Vás pár tipov ako zabezpečiť dostatok úložného priestoru v detskej izbe a tým zároveň vytvoriť viac priestoru na hranie Vášmu dieťatku. Ukážeme Vám kde všade môže úložný priestor byť.

Využite priestor pod posteľou

Kedysi bol úložný priestor k dispozícií iba pri čalúnených posteliach. V súčasnosti je na trhu množstvo drevených postelí s úložným priestorom. Pod posteľou je praktický odkladací priestor, väčšinou vo forme zásuviek alebo kombinácia zásuvky a políc. Vďaka členenému úložnému priestoru si môžete prehľadne uložiť veci. Zásuvky Vám umožnia rýchlo ,,skryť" neporiadok. Na police môžete uložiť knihy či iné drobnosti.

 posteľ so zásuvkou MIKI M13   Picture of Posteľ Floro

 

Viac detí, viac hračiek a oblečenia, a preto už aj rozkladacie a poschodové postele disponujú zásuvkami na odloženie nielen posteľnej bielizne.

detská rozkladacia posteľ  LORENTO L16   poschodova postel s uloznym priestorom


Skrine, ktoré motivujú

Zaujímavý tvar dverí skrine či hravé farebné kombinácie, aj to môže byť motiváciou pre Vaše deti. Zaujať ich môže aj variabilita úložného priestoru, napríklad kombinácia otvorených a uzavretých políc spolu so zásuvkami. Ktovie, možno práve možnosť ukrývať veci do rôznych skriniek či poličiek ich motivuje k upratovaniu.

                         zaujimavy detsky nabytok                                    farebný detský nábytok


Písací stôl s úložným priestorom

Okrem bežných zásuviek po stranách stola sa môžete stretnúť aj s ďalšími riešeniami. Rohový písací stôl Vám pomôže využiť každý centimeter v izbe. Pod stolom nájdete navyše praktický úložný priestor na policiach či v uzatvorenej skrinke.
Ďalšou možnosťou je k jednoduchému písaciemu stolu doobjednať kontajner. Vyrábajú sa aj kontajnere na kolieskach vďaka čomu ich môžete ľubovoľne presúvať po izbe.
                                    rohovy PC stolik s uloznym priestorom     Picture of Rohový Písací a PC stolík - GUMI G11

Rýchle upratanie v detskej izbe

Veľmi nápomocné môžu byť pre Vás textilné koše. Vaše deti určite zaujmu svojou farebnosťou. Sú veľmi jednoduchým a rýchlym riešením na odloženie hračiek. Koše môžete uložiť vedľa seba, pod posteľ alebo si dokúpiť regál.

textilny kôš Winny  regal do detskej izby

Veríme, že naše tipy na úložný priestor Vám pomohli. To ako motivujete svoje deti k upratovaniu už necháme na Vás. :)

Ako by sme dopadli v Test magazíne?


test magazin

V televíznej relácií Test magazín pred nedávnom uskutočnili spotrebiteľský test e-shopov s nábytkom. Náš e-shop sa do ich výberu nedostal, chceli sme, ale vedieť ako by sme obstáli v teste my. Rozhodli sme sa teda ohodnotiť náš obchod podľa kritérií Test magazínu.

Komfort stránky 10%
Prvým kritériom, ktorý bol hodnotený, bol komfort stránky, bola mu priradená váha 10%. Pre zákazníka je určite dôležité aby sa na stránke cítil dobre. Našu stránku sme sa snažili upraviť tak aby sme v zákazníkovi navodili príjemný pocit bez rušivých momentov či vyskakujúcich okien. Dôležité je tiež intuitívne ovládanie. Tovar máme rozčlenený do kategórií a následne do podkategórií pre ľahšiu orientáciu.
Vybraný produkt si jednoducho vložíte do košíka prostredníctvom tlačidla Kúpiť. Následne v niekoľkých krokoch vyplníte objednávku.

Doručenie a doprava 15%doprava nonstop nabytok
Nábytok je rozmerovo väčší tovar. Na jeho doručenie využívajú  e-shopy prepravné spoločnosti alebo vlastnú dopravu. My realizujeme doručenie našou vlastnou dopravou. Vieme teda, že tovar k Vám bude doručený nepoškodený. Deň pred dodaním zákazníkov vždy informuje náš vedúci dopravy. Dozviete sa približný čas dodania, prípadne môžete ešte upresniť adresu dodania.
Cenu dopravy u nás stanovuje marketingové oddelenie vždy začiatkom mesiaca. Cenu stanovujeme vždy celoplošne, na celé územie Slovenska.
V relácií bolo e-shopom vytýkané, že doručujú výhradne počas pracovných dní. Vieme o tom, že pre zákazníkov je náročné prevziať tovar počas ich práce. Preto sme zaviedli službu Doručenie v dohodnutý čas.

Vynáška 10%
Aj v relácií podotkli, že vynesenie nábytku je náročné. Tovar chodí väčšinou v demonte a musíte teda vyniesť niekoľko krabíc, prípadne celú sedačku. Náš obchod poskytuje službu Vynáška. Zvolili sme jednotnú sumu bez ohľadu na to či bývate v dome či byte, a bez ohľadu na poschodie ako aj veľkosť objednaného tovaru.

Montáž 20%
K tovaru je vždy priložený montážny návod, a ak nie tak si ho môžete u predajcu vyžiadať. Nie každý je však dostatočne manuálne zručný.  V našom obchode máme skúsených montérov, ktorý Vám bez problémov poskladajú Váš nábytok. Ušetria Vám tak čas a duševné zdravie :)

Platba 10%
Na základe našich doterajších skúsenosti môžeme povedať, že ľudia uprednostňujú spôsob platby na dobierku. Zaplatia teda priamo nášmu šoférovi pri preberaní tovaru. Ponúkame však aj iné možnosti platby, a to úhradou prevodom na účet alebo splátky.

online nonstop nabytokHotline 5%
Pod pojmom Hotline sa myslí komunikácia obchodu so zákazníkom. Uvedomujeme si, že nábytok si kupujete za účelom dlhodobého užívania a skrášlenia Vášho domu či bytu. Je preto dôležité aby boli Vaše požiadavky splnené čo najpresnejšie. Keďže nakupujete výhradne na základe obrázkov a popisov, komunikácia so zákazníkom je veľmi dôležitá. Na komunikáciu využívame telefónnu linku, chat a e-mail.

Pri nákupe u nás je každý zákazník po zadaní objednávky telefonicky kontaktovaný. Je to priestor, aby sme s Vami prekonzultovali farebné prevedenie tovaru prípadne iné nejasnosti a informujeme Vás o dodacej dobe.

V relácií bolo obchodom vyčítané, že nekomunikujú počas víkendov a po bežnej pracovnej dobe. Počas víkendu sme Vám k dispozícií prostredníctvom chatu. A počas pracovných dní nás môžete telefonicky kontaktovať až do 19.00.

Vrátenie tovaru 30%
Keďže si kupujete ,,mačku vo vreci“ máte podľa zákona nárok na vrátenie tovaru bez udania dôvodu do 14 dní. Rešpektujeme Vaše práva. Odporúčame Vám vždy pred nákupom prečítať si obchodné podmienky. Uľahčí Vám to situáciu pri vrátení tovaru prípadne pri reklamácií.

Vieme, že náš obchod by v hodnotení nezískal 100 %, snažíme sa, ale neustále zlepšovať naše služby aby ste Vy boli maximálne spokojní.

Na záver by som Vás chcela upozorniť ešte na našu zaujímavú službu Odvoz Vášho starého nábytku. Pre ľudí bývajúcich v bytoch je často obtiažne ,,zbaviť sa" starého nábytku. My Vám privezieme nový nábytok a starý hneď odvezieme.

 

Ideálne čísla v spálni.

Viete aké sú ideálne miery v spálni??? Prezradíme Vám na aké čísla by ste nemali zabúdať v spálni.

rozmery spálne

 

Spálňa by mala byť pre Vás najdôležitejšou miestnosťou v dome či byte. Je to priestor, ktorý má v prvom rade slúžiť pre Váš maximálny oddych a načerpanie nových síl. Aby ste dokonale zrelaxovali musí spálňa pôsobiť harmonicky a pokojne. Harmóniu v spálni zabezpečíte súladom farieb, nábytku a osvetlenia.

Okrem správneho výberu nábytku musíte dbať aj na jeho správne rozmiestnenie. V spálni musí byť totiž zachovaná určitá matematika.

Na úvod je potrebné uviesť, že spálňa by mala mať minimálnu rozlohu 14 . Architekti a dizajnéri odporúčajú 16 . Veľmi dôležitý je v spálni úložný priestor. Pri výbere a umiestňovaní skríň či komôd by ste mali myslieť na manipulačný priestor, ktorý budete potrebovať. Mali by ste zachovať 120 centimetrov medzi skriňami a ostatným nábytkom. Musíte brať do úvahy, že potrebujete priestor pre otváranie dverí na skrini.

Pamätajte, že budete potrebovať priestor aj pri komode, napríklad pri otváraní dverí, prípadne ak vysuniete zásuvky. Ak máte menšie priestorové možnosti odporúčame Vám skrine s mechanizmom posuvných dverí.

  


Základným kusom nábytku v spálni je samozrejme posteľ. Odporúča sa aby dĺžka postele bola minimálne o 20 centimetrov viac ako je Vaša telesná výška. Aby ste mali čo najlepšie pohodlie mala by Vaša posteľ byť široká minimálne 80 centimetrov, pri manželskej posteli 90 centimetrov.


Výška postele závisí od samotného užívateľa a hlavne od jeho veku. Dospelému človeku sa najlepšie vstáva z postele vo výške cca. 45 centimetrov. Staršiemu človeku sa ľahšie vstáva z vyššej postele, odporúčajú sa teda postele s výškou 50 až 60 centimetrov. Okolo postele by ste mali zachovať 80 centimetrov priestoru pre pohodlný pohyb.
Pre čo najlepší oddych je dôležitý tiež správny výber vankúša a prikrývky. Výplň vankúša závisí od preferencií samotného užívateľa, odporúča sa ale ideálny rozmer 40 x 90 centimetrov. Prikrývku si rovnako vyberajte podľa vlastných nárokov, mala by však mať rozmer 200 x 140 centimetrov.


Ideálne umiestnenie postele je v strede steny, aby bol zabezpečený prístup z oboch strán. Ak Vám to priestor dovoľuje, mala by posteľ byť vo vzdialenosti 1 metra od okna a radiátora, aby ste sa vyhli priamemu prúdeniu vzduchu.


Dôležitým komponentom nábytku je tiež nočný stolík. Čo sa týka rozmerov, mal by byť v rovnakej výške ako je posteľ.

Nočný stolík - VERTO V9

Na záver ešte zopár údajov pre Váš čo najlepší spánok: teplota v spálni počas spánku by mala byť 16-18 °C a ideálne je večerať do 18 hodiny.