Jarný interiér. Počuli ste už o Shabby Chic?

Zima pomaly, alebo skôr akosi rýchlo, ustupuje. Prichádza jar. Neviem ako Vás, ale nás to teší. Dlhšie a teplejšie dni, viac farieb vonku. Chceli sme Vám priniesť opäť nejaký inšpiratívny článok, ako by ste si mohli krásu a farby jari preniesť aj do Vášho bytu či domu. Natrafili sme na Shabby Chic.

jar v interieri

Štýl Shabby Chic

Začiatky toho štýlu siahajú do 80-tych rokov minulého storočia, do Londýna. Anglickí umelci začali prerábať starý nábytok na umelecké diela. To bol začiatok štýlu Shabby Chic. Niekde sa uvádza aj konkrétne meno zakladateľky, Rachel Ashwellová. Aktuálne je tento trend opäť veľmi obľúbený. Recyklácia, ekológia, udržateľné zdroje.
Čo je Shabby Chic? Je to štýl, ktorý Vám bude pripomínať Vintage štýl. Jeho podstatou je ošúchaný nábytok. Nedokončený náter, škrabance, nedokonalosti. Práve to je podstatou tohto štýlu. V porovnaní s vintage štýlom je viac romantický. Ak sa totiž rozhodnete, že si zariadite byt či dom v štýle Shabby Chic, nesmiete zabudnúť na kvetiny, pastelové farby. Zámerom je priniesť romantickosť, ženskosť. Z interiéru by mala cítiť ženská nežnosť a citlivosť.

Debnička  Biela

shabby chic obyvacka

 

Zdroj: internet

Shabby Chic obývačka

Shabby Chic je vhodný pre akúkoľvek miestnosť. Aký nábytok by ste si mali vybrať do obývačky? Biely nábytok do obývačky, ideálny by bol nábytok, ktorý javí známky opotrebovania. K takejto obývacej stene by sa skvele hodila sedacia súprava na nožičkáchnapríklad v pastelovej farbe.

GALIA - sektorový systém

Sedacia súprava Alex 3+1+1
Ako sme už spomínali, nemôžete zabúdať na kvety. Nemyslíme tým iba kvety vo váze, ale aj kvetinové vzory. Kreslo s kvetinovým vzorom alebo sedačka s kvetinovou látkou. Do Vašej obývačky prinesie romantiku a ženskosť, čo je podstatou Shabby Chic.

krémová látka + vzor kvety - Kreslo AK-903 WT

 

Marakesz ružová - Pohovka HUGO 2

Shabby Chic kuchyňa

Hovorí sa, že tento štýl sa nedá aplikovať iba do jednej miestnosti Vášho bytu. Ak sa rozhodnete pre Shabby Chic, mali by ste do toho ísť naplno. Shabby Chic štýl prineste aj do kuchyne. Biela kuchynská linka vo vintage štýle. Ideálne by boli ošúchané a nedokonale opracované dvierka. Ryhy na pracovnej doske a linke.

DARIA 240 biela + dub sonoma - Kuchynská linka DARIA 240
A štýl samozrejme dotvorte doplnkami. Kvety a pastelové farby. Dózy s kvetinovou potlačou, farbené taniere či prestieranie.

kvetinové šálky

Biela je základ

Základom je biela a biela. Keďže máme niekoľko odtieňov bielej, je prípustná aj biela s nádychom sivej či béžovej. Bielu následne kombinujte s pastelovými farbami ako púdrovo ružová, marhuľová alebo tyrkysová. Vhodné sú aj hnedé kožené doplnky či medené. Nezabúdajte, ale na podstatu štýlu, teda priniesť do interiéru ženskosť.

pastelové farby na stene

Jar v interiéri

A my nezabúdajme na podstatu nášho dnešného článku. Vniesť do interiéru jar. Štýl Shabby Chic určený presne nato. Kvety vo váze, ale aj na sedačke, deke či dekoráciách. Pastelové farby prinesú osvieženie a svetlo.

ilustačné foto - Relaxačné kreslo Lanister

Ako si vytvoriť Shabby Chic?

Shabby Chic je určený pre ,,šikovné ruky“. Áno, z historického hľadiska je podstatou vytvoriť si nábytok vlastnými rukami. Ak máte doma nábytok po starých rodičoch a chuť vytvoriť si niečo originálne, je to priestor práve pre Vás.
Obrúsiť starý nábytok, nalakovať a natrieť farbou. Nakoniec ešte jemne upraviť pomocou brúsneho papiera, aby ste dosiahli nedokonalosti a ošúchaný efekt.

shabby chic štýl
Domáca výroba nábytku, ale nie je pre všetkých. Nie každý má k takýmto aktivitám vzťah. Ak ale túžite mať byt zariadený v duchu Shabby Chic, jednoducho si nábytok kúpte. Dnes je na trhu dostupný nábytok vhodný pre tento štýl. Vintage nábytok do obývačky či komodu s ošúchaným efektom nájdete v mnohých e-shopoch. Potom už iba vyberte vhodné doplnky a užívajte s krásu jari, ale aj romantickosť počas celého roka.

Debnička  Biela

 

Aj v našom e-shope s nábytkom nájdete nábytok vhodný pre vintage štýl či štýl Shabby Chic. Ošúchané debničky, dokonca v niekoľkých farbách Vám umožnia vyskladať si konferenčný stolík či komodu. 

Debnička  BielaOslovil Vás štýl Shabby Chic? Musíme sa priznať, že pre nás bol novinkou. Páči sa nám sviežosť a farebnosť, ktorú prinesie do domu.  

Špeciálna ponuka

Váľanda (posteľ) EDO 1

Váľanda EDO 1 váľanda s úložným priestorom. Farebné prevedenie čalúnenia molitanového matraca 8 cm si môžete vybrať podľa vlastných predstáv zo širokej škály poťahových látok. Korpus môže byť v prevedení: čerešňa, jelša, buk, orech alebo biela. Kvalitná váľanda od SLOVENSKÉHO výrobcu.
€99,00
€89,00
-10%

Váľanda (posteľ) EDO 5

Váľanda EDO 5 váľanda s úložným priestorom. Farebné prevedenie čalúnenia si môžete vybrať podľa vlastných predstáv zo širokej škály poťahových látok. Korpus môže byť v prevedení: čerešňa, jelša, buk, orech alebo biela. K dispozícii je možnosť výberu z 3 prevedení matraca. Kvalitná váľanda od SLOVENSKÉHO výrobcu.
€125,00
Zanechajte svoj komentár