V mesiaci máj doprava len za 8€!
Alebo aj zadarmo.

Detská izba pre prváka

Prázdniny sú v polovici a Vy, rodičia by ste už mali začať myslieť na nový školský rok. Ak plánujete meniť nábytok v detskej či študentskej izbe, alebo potrebujete premeniť detskú izbu na študentskú, je najvyšší čas začať. Vypratať izbu, prípadne vymaľovať, poskladať nový nábytok, zariadiť izbu, plus je potrebné zarátať dodaciu dobu nábytku. My Vám dnes chceme ukázať načo by ste mali pri zariaďovaní izby pre školáka myslieť.

Ako zariadiť detskú izbu pre prváka

Vaše dieťa čaká dôležitý životný krok, stane sa z neho školák. Hračky vymení za knihy a zošity. Už nebude väčšinu času tráviť na zemi v detskej izbe pri hraní, ale pri písaní úloh za stolom. Tejto zmene musíte prispôsobiť aj jeho izbu. Ale keďže Vaše dieťa bude aj naďalej dieťa, musí mu zostať aj priestor na hranie. Čo všetko teda musíte ,,vtesnať“ do detskej izby? Posteľ, písací stôl, detská stolička, skriňa, regál či poličky.

biely briliant + dub nash - LORENTO - detský sektorový systém

Úložný priestor v detskej izbe

Skriňa na oblečenie je zrejme samozrejmosťou. Ak máte v detskej izbe regál či knihovnicu, tak predpokladáme, že doteraz slúžila na ukladanie hračiek. Je čas, hračky zložiť a pripraviť priestor pre šlabikár, zošity či iné školské pomôcky. A kam uložiť hračky? Čo tak úložný box na hračky. Hračky budú pekne ukryté v truhlici a detská izba bude veľmi rýchlo vyzerať ako izba skutočného školáka.

Ďalšou možnosťou je kombinovaná skriňa s regálom. Takáto skriňa má police aj uzatvorený priestor. Je už iba na Vás čo a kam uložíte.

biela / grafit / enigma - BRUNO komoda 05 biela / tyrkysová - MOBI komoda MO9

Môžete teda kúpiť skriňu, regál, komodu aj kombinovanú skriňu. Ideálne je, aby všetok nábytok v detskej či študentskej izbe bol dizajnovo aj farebne rovnaký. Rozhodne si teda musíte pozrieť sektorový nábytok do detskej či študentskej izby.

Najskôr porozmýšľajte čo všetko potrebujete v detskej izbe uskladniť:

  •        Oblečenie
  •        Knihy, zošity, školské pomôcky
  •        Rozprávkové knihy či encyklopédie
  •        Hračky veľké/malé, Lego rozložené/poskladané

Keď už viete, čo všetko chcete do detskej izby uložiť, môžete si vybrať formu, teda typ nábytku. Určite s budete rozhodovať aj podľa veľkosti detskej izby či množstva vecí, ktoré chcete uložiť. Nezabúdajte ale, že úložný priestor nie je jediná vec, na ktorú musíte myslieť. Posteľ, písací stôl so stoličkou, priestor na hranie či kreslo na oddych?

SK02 / SK13 - Sedací vak FLOWER medium

 

 

Sektorový nábytok do detskej izby

Pri zariaďovaní detskej či študentskej izby odporúčame našim zákazníkom pozrieť sa na sektorový nábytok. Sektorový nábytok sa skladá z množstva samostatných komponentov. Skrine, regále, komody, ale aj postele, písacie stoly, či nočné stolíky. Celá detská izba môže byť zariadená v rovnakom, jednotnom štýle. Verte, že aj táto stránka detskej izby je veľmi dôležitá. Aby sa dieťa mohlo správne koncentrovať na učenie, je dôležité aby detská izba pôsobila harmonicky. Ak vyberiete farebný detský nábytok, podporíte detskú tvorivosť, hravosť a fantáziu. Farebná detská izba bude pôsobiť veselo a optimisticky, aj v ťažkých chvíľach učenia.

biela  / žltá - MOBI  detský sektorový nábytok

 

Prečo hovoríme o detských aj o študentských izbách? Detské izby sú určené pre menšie deti, môžeme k ním prirátať aj školákov na základnej škole. Ale skôr len žiakov na prvom stupni. Žiakov na druhom stupni a stredoškolákov môžeme nazývať študentmi.

Zostava do detskej izby BRUNO

Detské izby sú farebnejšie. Výrobcovia dbajú aj na oblé hrany, kvôli bezpečnosti detí. Študentská izba je viac ,,dospelácka“. Najčastejšie sa vyrába v dekore dreva alebo v kombinácií s bielou.

ilustračné foto 1 - REA TEENY - sektorový systém

Študentskú izbu môžete kúpiť aj pre dieťa. Môže to byť takzvaná rastúca izba. Nábytok teda bude rásť spolu s Vašim dieťaťom. Keď je dieťa maličké zvoľte farebné doplnky do detskej izby, prípadne veselé nálepky na stenu.

Písací stôl pre školáka

V reálnom živote, zrejme mnohí rodičia uprednostňujú písania domácich úloh na jedálenskom stole. Žiak či študent by ale mal mať svoj vlastný priestor, kde bude mať po ruke všetky potrebné knihy či pomôcky. Zároveň bude mať ticho, aby sa mohol plne sústrediť.

Ponuka písacích stolov pre deti je pomerne široká. Najčastejší výber je pevný detský písací stôl. Môže, ale nemusí mať úložný priestor. Výber je iba na Vás.

vnútro stolíka - LORENTO PC stolík L10 sivá + biela + ružová - SMYK II PC stolík 08

Samostatnou kategóriou sú rastúce písacie stoly. Ich výhodou je, že budú skutočne rásť s Vašim dieťaťom, a tak mu zabezpečia maximálny komfort pri písaní. Doska stola sa dá výškovo nastaviť, a zároveň sa dá aj sklopiť.

biela + ružová + zelená - Rastúci písací stôl Collorido biela + modré alebo ružové doplnky - Rastúci písací stôl Baru

Skvelým využitím priestoru v detskej izbe je rohový písací stôl.

dub santana + sivá - GUMI detský rohový stolík G11 jaseň coimbra + fialová - LORENTO detský rohový stolík L11

Detská otočná stolička

Lakte v pravom uhle, pevná opora chrbtice, atď. Neplatí to len pre dospelých pracujúcich v kancelárií. Aj naše deti si zaslúžia zdravé sedenie, a preto by ste nemali zabúdať na kvalitnú detskú stoličku. Ponúkame Vám detské otočné stoličky s podrúčkami alebo bez podrúčok.

ružová ekokoža - Detské kreslo Gonzo 2 sivá - Detské kreslo PURE

Detské kancelárske stoličky sú zvyčajne farebné, hravé, čo taktiež podporuje fantáziu Vášho dieťaťa.

Freestyle - Detská stolička IBIS Detská stolička Gol ilustračné foto - Detská stolička Kitty 2

 Čo by podľa Vás ešte nemalo chýbať v detskej izbe prváka? Zahrnuli sme všetko potrebné? Napíšte nám.

Špeciálna ponuka

Váľanda (posteľ) EDO 1

Váľanda EDO 1 váľanda s úložným priestorom. Farebné prevedenie čalúnenia molitanového matraca si môžete vybrať podľa vlastných predstáv zo širokej škály poťahových látok. Korpus môže byť čalúnený alebo v dekore dreva. Kvalitná váľanda od SLOVENSKÉHO výrobcu.
€135,00

Váľanda (posteľ) EDO 5

Váľanda EDO 5 váľanda s úložným priestorom. Farebné prevedenie čalúnenia si môžete vybrať podľa vlastných predstáv zo širokej škály poťahových látok. Korpus môže byť v prevedení: čerešňa, jelša, buk, orech alebo biela. K dispozícii je možnosť výberu z 3 prevedení matraca. Kvalitná váľanda od SLOVENSKÉHO výrobcu.
€179,00

Váľanda (posteľ) EDO 5 - SKLADOM

Váľanda EDO 5 je váľanda s úložným priestorom. Dostupná s kvalitným sendvičový matracom v dvoch prevedenia: buk + sivá vzorovaná látka.
€199,00
Zanechajte svoj komentár